Zdravie a wellness

15 diétne triky, ktoré môžu zvrátiť prediabetes!

15 diétne triky, ktoré môžu zvrátiť prediabetes!

Takže ste bol diagnostikovaný s, prediabetes '. Šokujúce, nie? To nemusí byť tak, zvažuje máte varovať pred poplašné zvony zvonia. Ale berieš tento wake-up call od vášho tela vážne? Potom máte implementovať niekoľko zmien vo vašich stravovacích návykoch a prijať prediabetes diétny plán. Čítajte ďalej a zistiť, čo sú zač.

Cukor nespôsobuje Diabetes:

To je obľúbená mylná predstava, že cukor sa priamo premieta do diabetu. Jesť cukor nespôsobuje cukrovku. Naopak, diabetes je výsledkom genetiky, chudobných výbere potravín, sedavý spôsob života, zníženej metabolizmus a obezity. Pravdou je, nič viac horký, a ukázalo sa, sladké. Potom, čo sa nakláňa rovnováhu?

Vysoký krvný cukor - vinníka:

Dôsledkom zlé stravovacie návyky sa zvýšenú hladinu glukózy v krvi. V priebehu doby, vysoká hladina cukru v krvi vytvára prostredie inzulínovej rezistencie v tele. To je prekurzorom pre diabetes typu II, kde telo je schopný využiť svoje inzulínovej rezervy pre riadenie výkyvy hladiny cukru v krvi.

load...

Ak má sa stať cukrovku?

Napriek rizikám, cukrovka a srdcové choroby nie sú nevyhnutné, ak budete hrať správnymi kartami. Existujú určité červené vlajky, ktoré treba mať na pamäti (2).

 • Nečinnosť
 • Byť starší 45 rokov
 • BMI nad 25
 • Geneticky náchylní
 • Hladina triglyceridov viac ako 250 mg / dl a HDL cholesterolu pod 35 mg / dl
 • Vysoký krvný tlak
 • PCOS

Ak ste označili off príliš veľa bodov na zozname, a tiež skúsenosti únava, zvýšená smäd, časté nutkanie na močenie a rozmazané videnie, nie je to dobré znamenie. Kontaktujte svojho lekára a žiadosť o preverenie hladiny glukózy v krvi (3).

Ešte nie je neskoro:

Prediabetes je výzva vaše telo za závažné zmene životného štýlu. Po prvé, chudnutie je povedal, aby sa znížilo riziko vzniku diabetu. Prelievanie 5% až 10% svojej telesnej hmotnosti tým, že míňa len 30 minút denne vykonávať znižuje riziko výrazne. To znižuje hladinu glukózy v krvi, cúvanie inzulínovej rezistencie (4). Vaša veľkosť pasu je dobrým meradlom množstvo zmien dopredu. Muži a ženy s pasom viac ako 40 a 35 palcov respektíve ukazujú tendenciu k inzulínovej rezistencie.

load...

Z tohto dôvodu, Prediabetes jednotlivci najprv poradil, ako schudnúť a jesť vyváženú stravu. V tom spočíva strieborné obloženie tohto rušivého diagnózy. Nielen spomaliť progresiu ochorenia, prevenciu cukrovky, môžete tiež využiť nesmierne jesť šikovný.

Teraz sa pozrime na pre diabetu diétny plán.

Aké potraviny jesť:

Človek s diagnózou prediabetes by prospelo vykonať niektoré drobné zmeny v ich strave výberov. Vyvážená strava zlepšuje celkový zdravotný stav, a to nielen pre prediabetes, ale pre každého, (5). To zahŕňa 3 porcie zeleniny a ovocia, škrobnatých položky, ako sú chlieb a ryža, zdroje bielkovín, ako sú mliečne výrobky a ryby a pár sladkých, tučných jedál. V ideálnom prípade pre diabetická diéta plán by mal byť nasledujúce:

 1. Nahraďte spracovaných položiek s potravinami založené celozrnné.
 2. Tri porcie celozrnných výrobkov denne znížiť riziko cukrovky o tretinu.
 3. Celozrnné potraviny patrí hnedá ryža, celozrnné pečivo, pomaly varené alebo ocele rezané ovos a celozrnné cestoviny.
 4. Nepreferujú okamžité alebo ready-to-kuchár jedla.
 5. Zvoliť menej škrobnatých zeleniny, ako je brokolica, špenát a mrkva.
 6. Patrí fazuľa a kukuricu vo vašej strave.
 7. Zemiaky sú klasifikované ako vysoko glykemický index (GI) potravín, čo znamená, že sacharidy sú trávené príliš rýchlo (6).
 8. Ľudia s prediabetes potrebujú sacharidov, ktoré trávenie pomaly a udržať hladinu cukru v krvi stabilnú.
 9. Sladký zemiakov má nízky GI.
 10. Plody by mali byť konzumované s mierou.
 11. Vždy si vybrať čerstvé ovocie, ako sú jablká, pomaranče, jahody, čučoriedky, slivky, kivi a grapefruity.

Diétne triky nasledovať:

 1. Obmedziť veľkosť porcie budete jesť z 2 šálky ryže 1 - 3 šálky (7).
 2. Jedz orechy, pričom však mastné položiek k zníženiu mliečneho tuku a syrov.
 3. Vyberte si high-proteín potraviny, ako sú vajcia a kurča.
 4. Radšej štíhlejšie škrty bez šupky spolu s malými porcií. Znížiť spotrebu vysoko soli a vysokým obsahom tuku, ako sú výbery spracovaných hotdogov.
 5. Majú ryby 3krát každý týždeň na kontrolu srdcové problémy.
 6. Dôležité je, grilovať, piecť, gril alebo soté mäsové a rybie výrobky, skôr než smažíme.
 7. Zvoliť rôzne druhy ovocia a zeleniny vo vašej strave a premiešajte ich. Čím viac pestré menu, tým lepšie.
 8. Jesť 3 jedlá denne, každé jedlo, obsahujúce aspoň jednu voľbu z každej skupiny potravín.
 9. Jesť svoje ovocie, nepite je. Musíte vlákno na vyrovnanie hladiny cukru v krvi.
 10. Rovnako tak sa vyhnite sladkých nápojov, ako sú malinovky a sladené džúsy. Pitie cukor vám väčšinou dáva prázdnych kalórií.
 11. Dostať zdravé tuky z rastlinných olejov, olivový olej, semená, orechy a avokádo.
 12. Zostali hydratované s veľkým množstvom vody, pretože môže pomôcť kontrolovať hladinu cukru v krvi.
 13. Majte alkohol na minimum. Ženy sa odporúča mať menej ako 2 poháre denne.
 14. Piť kávu bez krémová, sladké doplnkov.
 15. Snažte sa držať ďalej od pečených potraviny veci a zemiakové lupienky. Ak to nie je možné, obmedziť jej veľkosť porcií, rovnako ako je to možné, pri výbere arašidové maslo alebo nízkotučný jogurt as možnosťou občerstvenia.

Je dôležité získať vysoký podiel výživy z obmedzeného počtu kalórií. To je to, čo pre diabetu diétny plán robí. To vám pomôže stať sa zdravšie.

Zdravá vám má mnoho ďalších iných ako len prevenciu cukrovky výhody. Sa budete cítiť lepšie, vyzerať lepšie a stýkať viac. Medzitým sa vaše telo bojuje s infekciami, vaše orgány fungujú optimálne, a tie dokončenie úlohy bez námahy. Tieto odmeny sú určite veľké. Najlepšie na tom je, strava pre prediabetes môžu byť realizované kdekoľvek idete.

Našli ste post užitočné? Radi by sme od vás počuť. Prosím, písať komentáre v poli uvedený nižšie.

load...