Zdravie a wellness

14 závažných vedľajších účinkov banánov

14 závažných vedľajších účinkov banánov

Po celom svete, to sladké, mäkké a krémová ovocie je známy pre svoje nádherné chuti a pozoruhodných zdravotných výhod. Banány sú jedným z svetovo najrozšírenejší spotrebovanej ovocie a sú preplnený základných živín, ktoré pomáhajú odvrátiť mnoho fyziologických a psychologických problémov. Zatiaľ čo väčšina z nás môže ísť banány ako banány, už ste niekedy premýšľali o možných vedľajších účinkov, ktoré by mohli mať?

Cez svoje početné zdravotné výhody, tam sú aj niektoré nežiaduce účinky spojené s jedlom banánmi, ktoré by ste mali vedieť. Tu je 14 z nich:

Nežiaduce účinky banánov

 1. Nabrať váhu
 2. Migréna
 3. Hyperkaliémia
 4. Zubný kaz
 5. Ospalosť
 6. Nerve Damage
 7. Ambrózie Allergy
 8. Precitlivenosť u pacientov alergických na latex
 9. Problémy s dýchaním
 10. Bolesť brucha
 11. Anafylaktický šok
 12. Zápcha
 13. Plynový
 14. Rizikom diabetu 2. Typu

1. Weight Gain

Dohodli, že banány, v porovnaní s vašou obľúbenou krabici sušienok alebo zemiačiky, majú menšie kalórií, ale majú stále dostatok kalórií, aby sa vám pribrali na váhe. To znamená, ak nechcete udržať kartu na svojej veľkosti porcií.

load...

Stredne veľký banán obsahuje 105 kalórií. Že v porovnaní so stredne veľké oranžové (62), miskou nakrájaný melón (45), alebo šálka hrozna (62) je oveľa vyššia. Takže, ak hľadáte pre nízkokalorickú občerstvenie na oddávať sa každých niekoľko hodín, banány nemusí byť tou najlepšou voľbou. Namiesto toho, ovocie a zelenina s vysokým obsahom vody, ako je vodný melón, jahody, melón, broskyne, uhorka, hlávkový šalát, cuketa, kapusta, atď zaistí lepšie možnosťou občerstvenia. Majú menej kalórií a vysoký obsah vlákniny, aby vám plné dlho.

Späť na obsah

2. Migréna

Ak ste často trápi neznesiteľnou záchvaty migrény, možno budete chcieť, aby sa zabránilo banány vo vašej každodennej stravy. Tyramín, čo je látka vyskytuje v mnohých potravinách, ako sú syry, ryby, mäso a banány je spúšťačom migrén, University of Maryland Medical Center správy (1). Vzhľadom k tomu, banánovej šupky obsahujú desaťkrát viac ako tyramín banánovej vlákniny, byť extra opatrný o odstránení vláknité kúsky kôry z ovocia pred jedlom to.

load...

Späť na obsah

3. Hyperkaliémia

Hyperkaliémia je stav spôsobený v dôsledku prebytku draslíka v krvi a je identifikovaný prostredníctvom príznaky, ako je nerovnomerné tepovej frekvencie, nevoľnosť a nepravidelný srdcový tep, ktoré môže viesť až k infarktu. Ako na Linus Pauling inštitút Oregon State University, dávka draslíka je väčšia ako 18 g môže spôsobiť hyperkaliémiu u dospelých (2). Existujú určité stravy plány ako je GM stravu, ktorá Odporúčame prebytočnú príjem banánov v určitých dňoch. Ak sa budete držať také diéty, môžete len volať o malér.

Späť na obsah

4. Zubný kaz

Byť s vysokým obsahom škrobu, môže banány spôsobiť vážne zubný kaz, ak nechcete udržiavať správnu dentálnu hygienu. Podľa niektorých štúdií, banány môže byť ešte viac ohrozuje vaše zdravie ústnej dutiny v porovnaní s čokolády, červené sladkého drievka a žuvačky (3). Škroby pomaly rozpustí v ústach, zatiaľ čo cukry rozpúšťať rýchlo. Preto, keď budete konzumovať potraviny ako banány, ich častice odpočinku medzi zubami asi dve hodiny a tým prilákať viac baktérií, čo má za následok viac dutín.

Späť na obsah

5. Ospalosť

Vždy si myslel, že začína svoj deň s banánom je to skvelý nápad? Čo ste asi nevedeli, bolo to, že banány môže vyvolať pocit ospalosti, a to aj v prípade, že ste práve začal deň. Sú bohaté na tryptofán, aminokyselina, ktorá môže znížiť mentálny čas, výkon a reakcie, na rozdiel od výroby ospalosť (4). Banány tiež obsahujú vysoké dávky horčíka, minerál, ktorý napomáha uvoľneniu svalstva. Tieto vlastnosti sa však, aby boli dobrou desiatu pred spaním.

Späť na obsah

6. Nerve Damage

Vzhľadom k tomu, banány obsahujú vitamín B6 vo vysokých množstvách, ich nadmerná môže viesť k poškodeniu nervov. Podľa University of Maryland Medical Center, spotreby viac ako 100 mg vitamínu B6 bez lekárskeho predpisu môže viesť k poškodeniu nervov (5). Avšak, možnosť poškodenia nervov prostredníctvom konzumácie banánov zdá vzácne, ak nie ste kulturista s banánom posadnutosti alebo ak sú účasti na banán jesť súťaže.

Späť na obsah

7. Ambrózia alergie

Ambrózie alergie je stav, ktorý spôsobuje váš imunitný systém reagovať pri nádychu buriny (buriny, ktoré rastú v celých Spojených štátoch) peľových zŕn. Osoba, ktorá trpí touto alergiou zobrazuje príznaky ako opuchnuté pery, podráždené hrdlo, opuchnutý jazyk, atď ľudia, ktorí sú už trpia alergiou na ambrózie by mohlo dôjsť k podobnej príznaky pri spotrebe alebo dokonca manipulácia s banánmi (6).

Späť na obsah

8. Precitlivenosť u pacientov alergických na latex

Podľa štúdie, ktorú Annals of Allergy, astma, a imunológie, tých jedincov, ktorí sú alergickí na latex zobrazenie precitlivenosť na banány príliš (7). Príznaky ako sipot, nádcha, kašeľ, svrbenie v krku, a vodnaté oči sú spoločné s touto alergiou.

Späť na obsah

9. Dýchacími ťažkosťami

Ďalším problémom, ktorý je odnož ambrózie alergie je zápal. To by mohlo obmedziť dýchacie cesty a spôsobiť problémy s dýchaním. To by mohlo mať za následok vážne problémy s dýchaním alebo prehĺtaním (8).

Späť na obsah

10. Bolesti brucha

Ak si dopriať banány, ktoré nie sú dostatočne zrelé, môžete skončiť s ťažkou bolesť žalúdka. Môže tiež dôjsť k nevoľnosti spoločne s bolesťou brucha. Nezrelé banány obsahujú veľké množstvo rezistentný škrob, ktorý trvá dlhú dobu, než vaše telo stráviteľné. Môže tiež dôjsť k okamžitej vracanie alebo hnačka.

Späť na obsah

11. Anafylaktický šok

Niektorí jedinci alergickí na banány môže tiež dôjsť k vážnej imunitnú reakciu s náhlym poklesom krvného tlaku. Ich dýchacie ťažkosti inhibuje hladiny kyslíka v krvi od rastie, a oni môžu zažiť šok. Pozor na príznaky, ako je zvýšená alebo znížená srdcová frekvencia, závraty a mdloby. Štúdia vykonaná v Journal of Medical kazuistík odhaľuje také extrémne prípady banánov alergie ani u dojčiat (9). Štúdia ďalej ukazuje, že pri zavádzaní pevných potravín na svoje deti, rodičia musia byť opatrný a zvážiť banán ako potenciálny alergén.

Späť na obsah

12. Zápcha

Šokoval? Áno, boli sme v šoku aj na učenie, že banány spôsobiť zápchu! Celú dobu sme vedeli, že stolica banány pomoc, ale čaro spočíva v tom, ako zrelé banány sú. Nezrelé alebo zelené banány sú bohaté na rezistentné škroby, ktoré môžu zvýšiť riziko vzniku zápchy. Dokonca obsahujú ťažké dávky kyseliny trieslovej, ktorá má inhibičný účinok na zažívací trakt. Kyselina trieslová bráni sekréciu gastrointestinálne tekutinou a brzdí gastrointestinálne motility (10). Zrelé banány, na druhej strane, môže prispieť k zmierneniu zápchy. Banány boli hlásené ako zápcha spôsobujúce potravín (11).

Späť na obsah

13. Gas

Konzumujúci banány môže viesť k plynu (12). Obsahujú rozpustnej vlákniny a fruktózu, z ktorých oba môžu spôsobiť plynu. Ak sa náhle zvýšiť príjem vlákniny, alebo konzumovať ju v obrovských množstvách, to trvá veľa úsilia pre vaše hrubého čreva, aby prelomiť vlákien, a tým môže dôjsť k plynu. Rovnako v prípade fruktózy, ak sú používané vo veľkom množstve, vaše telo môže byť ťažké ho stráviť.

Späť na obsah

14. Rizikom diabetu 2. Typu

Banány sa zmestili glykemický potravín kategórii, strednej úrovne ', čo znamená, že majú schopnosť spôsobiť mierny nárast objemu hladiny cukru v krvi. Vzhľadom k tomu, nadmerná spotreba potravín s vysokým glykemickým indexom môže zvýšiť riziko vzniku cukrovky typu 2, obezity a kardiovaskulárnych chorôb, mali by ste regulovať príjem banánov. To platí tým skôr, v prípade prezreté banány, pretože majú vyšší glykemický index v porovnaní s bežným banánmi (13). Dávajte pozor na to, koľko zjete za deň.

Späť na obsah

Pozor

Tu sú niektoré upozornenia a opatrenia týkajúce sa spotreby banánov:

 1. V prípade, že Vaše obličky nefungujú správne, aby sa vaše príjem banánov na minimum. Príliš veľa draslíka v strave môže dať veľa tlak na obličky, aby sa odstránil prebytok z krvi. To môže byť veľmi nebezpečné.
 1. Vzhľadom k tomu, banány sú uložené pri izbovej teplote, môžu dostať rozmaznaný ľahko a mali by byť konzumované v priebehu dvoch dní odo dňa nákupu. Zároveň je dôležité, aby sa vyhnúť jesť nedozreté banány.
 1. Ak sa stretnete kŕče, žihľavka, sipot a podráždenie hrdla zakaždým, keď budete jesť banán, môžete byť alergickí na buď banány alebo na iné ovocie, ktoré obsahujú rovnaký proteín.
 1. V prípade, že budete chcieť zvýšiť svoj príjem banánov, robiť poraďte sa s lekárom poznať odporúčané dávkovanie.

Významné interakcie

Podľa správy vydanej Národnej Consumers League a US Food and Drug Administration, sú nasledujúce hlavné banánu liekové interakcie (14):

1. Beta-blokátory

Ak ste pacient srdca, lekár môže predpísať vám typ liekov s názvom beta-blokátorov. Tento liek spôsobuje nárast hladiny draslíka v krvi. Musíte preto konzumovať banány s mierou, pretože sú bohaté na draslík a môže spôsobiť nebezpečné zvýšenie hladín draslíka v krvi.

2. Oxazolidinónov Antibakteriálne

Ak ste na oxazolidinonovými antibakteriálnych látok, možno budete chcieť sledovať svoj denný prísun banánov. Banány obsahujú tyramín, ktoré môžu spôsobiť nebezpečné zvýšenie krvného tlaku, kedy doplnené oxazolidinonovými antibakteriálnych látok. Poraďte sa so svojím lekárom o povolenom príjmu.

3. ACE inhibítory (inhibítory angiotenzín-konvertujúceho enzýmu inhibítory)

Lekári predpisujú tieto lieky na zníženie krvného tlaku alebo na liečbu srdcového zlyhania. Rovnako ako beta-blokátory, ktoré zvyšujú množstvo draslíka v krvi. Musíte sa teda vyhnúť, ak ste na tejto drogy, ako môžu nastať nepravidelný srdcový tep a búšenie srdca overindulging s banánmi.

4. Diuretiká

Lekári predpisujú diuretiká pomôcť telu odstrániť vodu, sodík a chlorid. Diuretiká tiež pomáhajú znižovať opuchy spôsobené srdcovými alebo pečeňovými problémami. Pomáhajú liečbu vysokého krvného tlaku príliš. Pretože niektoré diuretiká zvyšujú hladinu draslíka v tele, mali by ste znížiť príjem banánov, pretože môžu ďalej zvýšiť hladinu draslíka v krvi, čo môže byť nebezpečné.

Aj keď máme uvedené dole všetky zápory jesť banány, nemôžeme poprieť fakt, že pri konzumácii v moderovanie, ktoré sú pre vás dobré. Ak však máte zdravotné obavy, že neumožňuje jesť.

Americké ministerstvo poľnohospodárstva odporúča každý zdravý dospelý užiť dve šálky ovocia denne (rovnajúcu sa dvom banány). Namiesto toho, aby banány svoj základ výživy, mali by ste ich mať spolu s ďalšími zdravé potraviny. Až potom si môžete urobiť to najlepšie z výhod banánov.

Dúfam, že sa budeme zaoberať niektoré z otázok, ktoré ste mali o vedľajších účinkoch banán. Ešte nám svoj názor v sekcii Komentáre nižšie.

load...