Zdravie a wellness

14 Závažné vedľajšie účinky papája

14 Závažné vedľajšie účinky papája

Mäsité a šťavnaté zlatožltej papája je super potraviny naložený s živín. Nízky obsah kalórií a tuku, je to úžasný obchod vlákniny. Stredne veľký papája vám dá 300% odporúčanej dennej dávky vitamínu C. To je dobrá desiatu, keď ste na chudnutie a je bezpečná pre každého, vrátane batoliat.

Top 14 závažné vedľajšie účinky papáje:

Avšak príliš nič moc nie je dobrá. A papája nie je výnimkou. Poďme sa pozrieť na rôzne vedľajšie účinky papáje:

1. Môže spôsobiť Interrupcie:

Syrový papája bol použitý ako prirodzený spôsob, ako ukončiť nechcené tehotenstvo. Kým zrelá papája je považovaný za bezpečnejšia alternatíva, existuje šanca, že tie surovín spúšťacích sťahov maternice kvôli prítomnosti latexu. To by zase mohlo viesť k potratu, potrat, predčasný pôrod, abnormality v dojčatá, a to i mŕtvo. Papaín, predkladaný enzým v listoch papáje, funguje podobný oxytocínu a prostaglandínu.

load...

Tieto dva hormóny je známe, že vyvolanie pôrodu a zvýšenie kontrakcie. Tehotné ženy môžu tiež skúsenosti hemoragickej placenty. Z tohto dôvodu sa vyhnite papája, a to najmä tie surové chrániť seba a svoje dieťa.

2. Môže spôsobiť Carotenemia:

Ak sú konzumované vo veľkom množstve, prítomnosť beta karoténu v papáje môže spôsobiť sfarbenie kože, medicínsky známy ako carotenemia. Je to stav, kedy vaše oko biela, plosky a dlane žltnú, pretože ak ste pod útokom žltačky.

3. Môžu vznikať dýchacími ťažkosťami:

Papaín, enzým prítomný v papáje, je silný alergén. Nadmerná konzumácia papáje by teda mohla vyvolať rôznych respiračných ochorení, ako sú:

load...
 • Prekážka dýchanie
 • Sipot
 • Kontinuálne kongescia nosových dutín
 • Senná nádcha
 • Astma

4. Môže sa vyvinuli obličkové kamene:

5 palcov dlhý papája je známe, že 60 mg vitamínu C v ňom, čo činí až na viac ako 300% odporúčanej dennej dávky tohto vitamínu. Silný antioxidant, Vitamín C je známe, že povzbudzujúce svoj imunitný silu, chrániť vás pred rakovinou, vysoký krvný tlak, poruchy krvných ciev, a dokonca zabrániť predčasnému starnutiu. Avšak štúdie naznačujú, že escalated dávka tohto vitamínu môže byť toxický, dlažby cestu pre tvorby obličkových kameňov.

5. Môže spôsobiť nevoľnosť:

Jesť príliš veľa z papáje mohli narušiť váš tráviaci systém. To zase spôsobí, podráždený žalúdok vyznačujúci sa:

 • Bolesť brucha
 • Kŕče v bruchu
 • Nadúvanie
 • Nadúvanie
 • Nevoľnosť

Hojná prítomnosť vlákna spolu s latexom z kože papája sú páchatelia za týmto rozrušenie brucho. Mohlo by to dokonca dráždiť žalúdok, takže vám nežiaduce nevoľnosť.

6. Nie je Safe počas dojčenia:

Ženy v Ázii, sa odporúča zahrnúť šaláty balené so zeleným papaya k zlepšeniu toku materského mlieka. Avšak to, čo je zaujímavé je, že je rozporuplné verzia tiež. V niektorých iných častiach sveta, ženy, ktoré sú v laktácii sa odporúča proti, vrátane papája, zrelé aj nezrelé, v ich strave. Kým nie sú tam žiadne podstatné dôkazy, že predstaví negatívny dopad, to je navrhol, že enzýmy obsiahnuté v tomto ovocí môže mať nepriaznivý vplyv na dojčatá. Avšak, je vhodné sa poradiť so svojím lekárom pred použitím papája.

7. Papaín interaguje s liekmi na riedenie krvi negatívnym spôsobom:

Štúdie preukázali, že papaín, enzým prítomný v papáje, má potenciál stupňovať účinky na riedenie krvi. Preto, ak ste na akomkoľvek riedenie krvi alebo lieky antikoagulanciá, ako je aspirín, poraďte sa so svojím lekárom, aby chránil sám seba pred nechceným drsných efektov.

Ak máte operáciu vyslaný za pár týždňov, potom je vhodné, aby sa zabránilo toto ovocie kvôli jeho antikoagulačný prírode.

Podľa rôznych výskumov vykonávaných na papája, ľudia postihnutí zrážanlivosti krvi podmienok, ako je hemofília a trombózy by mala tiež upustiť od uvedenia tohto vlákna potešenie. Poraďte sa so svojím lekárom, v prípade, že niektorá z vyššie uvedených podmienok, rovnako ako preventívne opatrenie.

8. Vaša pleť môže vyvinúť vyrážky:

Bohatá Prítomnosť papaín enzýmu, ako aj antioxidanty, aby papája žiadané zložky v proti starnutiu krémy. Avšak, nie každý typ pleti reaguje na lokálnu aplikáciu v pozitívnym spôsobom. Niektorí ľudia sa môžu vyskytnúť svrbenie, suchá koža, pričom existujú prípady hlásené kde ženy vyvinuté vyrážky po použití papája napustená hydratačné a / alebo masážne krémy.

9. Tie by mohli byť alergický na Papaya:

Pokiaľ máte respiračných ochorení, ako je astma alebo akékoľvek alergických stavov, potom prosím opatrní pri používaní papája. V čase, peľ z kvetov by mohol držať na koži papáje. Takže, ak ste alergickí, uistite sa, že budete nosiť rukavice pri čistení papája. Odhodiť šupky a potom môžete odstrániť rukavice. Tie by mali zahŕňať aj nos a ústa s uterákom, aby sa zabránilo alergické reakcie.

Alergické reakcie na papáje, ktoré sú pomerne vzácne, zahŕňajú:

 • Opuch v ústach
 • Opuch tváre
 • Svrbenie a okolo úst a krku
 • Vyrážky na podlahe úst a jazyka
 • Závrat
 • Bolesti hlavy
 • Kŕče v bruchu
 • Prekážka dýchanie
 • Ťažkosti pri prehĺtaní
 • Bolesť brucha

10. Jedovatý pri konzumácii vo veľkom množstve:

Listy, semená, a telo z papáje sú hojné s carpaine, na anthelmintického alkaloid. Aj keď táto chemická látka je účinná vyprázdnenie parazitickými červami z vášho brucha, účinok obráti na negatívne s nadmernou spotrebou. Vysoké množstvo carpaine je známe, že znížiť tepovú frekvenciu na nebezpečným spôsobom, ktorý ovplyvňuje fungovanie nervového systému. Toto, podľa poradia, by mohlo otvoriť cestu k vážnym nepredvídaným podmienkam.

11. Môže dôjsť pomalší Heartbeat:

Ľudia, ktorí trpia srdcovými ochoreniami by mali vyhnúť sa používaniu papája. Papainové prítomný v tejto zlatej oranžovej dužiny je známe, že spomalí rýchlosť srdcového tepu v prekérnej spôsobom, čo vyvolalo vážne kardiovaskulárnych chorôb.

12. Nie je bezpečné pre ľudskú spotrebu Ak máte hnačku:

Rovnako ako všetky ostatné vláknité ovocie, papája tiež nie je bezpečné, ak sú konzumované v nadmernom množstve v priebehu hnačky. Vlákno sa viaže so stolicou a zhoršuje stav, takže si na riziko dehydratácie.

13. Nie je bezpečné pre dojčatá do 1 roka:

Kým štúdie sú napriek tomu nadviazať skutočný dôvod za to, ľudia radia mamičkám, aby kŕmenie papája dojčatám mladším 1. To by mohlo byť spôsobené prítomnosťou vlákniny v hojnosti. Nadmerný príjem vlákniny má dva hlavné negatívne dopady:

 1. To by mohlo vyvolať riedka stolica.
 2. Bez adekvátneho príjmu vody, mohlo by to stvrdnúť stoličky, takže dieťa zápchu.
 3. Takže, poraďte sa so svojím detským lekárom skôr, než dať svoje dieťa to ovocie, v akejkoľvek forme, surové alebo zrelé.

14. Môže spôsobiť zápchu:

Kým papája je známe, že je účinný prírodný liek na zápchu, nadmerný príjem môže ovplyvniť negatívne. Aspoň by ste mali piť 10 až 12 pohárov vody denne, aby zápchu na uzde. A keď váš príjem vlákniny je vysoká, množstvo vody by mal tiež zvýšiť, v opačnom prípade sa vaša stolica stvrdne. To zase opustí vás zápchu.

Papája, v skutočnosti je nádherný dar od matky prírody na človeka. Avšak, ak nie je sa použiť v uvážlivé spôsobom by mohlo byť príčinou všetkých uvedených papája vedľajších účinkov. Nepanikár; Len uplatniť opatrnosť pri jedle papája, aby zostali v bezpečí.

Aký je váš názor na papája výhodách a vedľajšie účinky? Zažili ste niekedy nejaké negatívne účinky? Dajte nám vedieť o svojej skúsenosti a názory prostredníctvom komentárov.

Odporúčané články:

 • 6 neočakávané nežiaduce účinky hrozna
 • 5 závažné nežiaduce účinky granátových jabĺk
 • 10 Osobitné nežiaduce účinky konzumácie Apple
 • 10 závažné nežiaduce účinky paradajok
 • 10 Závažné nežiaduce účinky červená repa

load...