Zdravie a wellness

14 úžasných prínosov kôrovcov (Shahjeera) pre vašu pokožku, vlasy a zdravie

14 úžasných prínosov kôrovcov (Shahjeera) pre vašu pokožku, vlasy a zdravie

Ak existujú látky, ktoré sú prospešné pre kožu, vlasy a zdravie podobný, potom rasca bude začiatok tohto zoznamu. Tieto flash semená sú gurmán korenie používa na celom svete pre svoje výrazné aromatické chuť a zdravotné výhody!

Takže poďme sa bližšie pozrieť na to, ako tento, korenie mimoriadny 'nám môže pomôcť žiť zdravo a pôsobí ako super duper pomôcť krásy!

Rasca Seeds- An Introduction:

Rasca aróma je len málo horký než rascou, veľmi populárny korenie v Indii. To je známa ako 'Shah jeera' v Hindi, 'Sheema jilkara' v Telugu, 'Shimayishiragam' v Tamil, 'Kari jeerige' v Kannadčina, '' v Shaahjeeru Gujarati, 'Shahaajire' v Marathi. Toto jedinečné aróma urobila rasca kľúčovou zložkou v indickej, ruskej, nemeckej a škandinávske kuchyne. Používa sa vo veľkom štýle na pečenie, a to má silnú afinitu s kapustou a kapustovým šalátom.

load...

Výživa Profile rasce:

 1. Zložky, ktoré dávajú rasce jej výraznú chuť a chuť sú, carvones 'a, caveols'. Tieto zlúčeniny sú zodpovedné za to, že korením jeho antioxidant, zažívacie, nadúvanie a proti nadúvaniu vlastnosti.
 2. Rasca obsahuje niekoľko éterických olejov a niekoľko flavonoidné antioxidanty ako luteín, karotén, krypto-xantín andzea-xantín. Tieto odstrániť škodlivé voľné radikály z nášho tela, chráni nás pred rakoviny, starnutie a degeneratívnych neurologických ochorení, ako je Parkinsonova choroba.
 3. Rasca korenie je tiež vynikajúcim zdrojom minerálov, ako je železo, meď, vápnik, draslík, mangán, selén, zinok a horčík. Meď a železo sú nutné pri výrobe červených krviniek. Zinok pomáha pri spracovaní niekoľkých enzýmov, ktoré regulujú rast a vývoj, tvorbu spermií, a trávenie v našom tele, zatiaľ čo Draslík pomáha pri kontrole našu tepovú frekvenciu a krvný tlak.
 4. Semená tiež obsahujú mnoho dôležitých vitamínov, ako je A, E, C, rovnako ako počet B-komplex vitamínov.

Rasca sú tiež bohatým zdrojom vlákniny. Podľa odborníkov, jesť len 100 g semien poskytnúť odporúčanej denný príjem vlákniny. Vlákno, ako vieme, je životne dôležité pre zažívacie so zdravím sa zvyšuje objem potravy a bráni zápche. Robí tak tým podstatne urýchliť pohyb potravín v črevách. Vlákno rasca hrá antikarcinogénne úlohu väzbou na toxínov v potravinách, ktoré chráni sliznicu hrubého čreva od rakoviny. Okrem toho vlákna tiež znížiť hladinu zlého cholesterolu LDL.

Rasca pre zdravie:

Typicky, rasca sa používajú ako čaj, ako korenie a tinktúry pre kožu. Robia super zdravé, tisane 'alebo bylinkový čaj. Rasca čaju a odvary sú najvhodnejšie pre liečbu črevné parazity, infekcie močových ciest, kašeľ, prechladnutie, zápalu priedušiek a horúčku. Pomáhajú tiež pri zvyšovaní imunity. Oni sú známi pre zvýšenie chuti do jedla u pacientov podstupujúcich chemoterapiu a sú tiež užitočné pre zlepšenie dojčenia v nových matiek.

Tu je zoznam rasce zdravotných výhod, ktoré sú prospešné pre nás:

 1. Obaja rascu a olej posilnenie žalúdka, zabiť machovca (antihelmintikum). , Karvónu ', ktorý je zložkou v rascový olej, sa používa ako antihelmintikum.
 2. Je to vynikajúci liek proti nadúvaniu. To uľahčuje čreva, poskytuje úľavu od plynu, nadúvanie a črevné kŕče.
 3. To je veľmi účinná pre liečbu kašľa (antitusikum efekt).
 4. Rasca sú vynikajúce pre srdce, pretože posilňujú svaly, prevenciu aterosklerózy, nižší krvný tlak a znížiť hladinu cholesterolu v krvi.
 5. Tento olej má vynikajúce dezinfekčné a antiseptické vlastnosti, takže je účinný pre liečenie infekcií kdekoľvek v tele.
 6. Orálny príjem rasca olej je užitočné, ako sa zbaviť zápach z úst a ochorenia ďasien.
 7. Pomáha pri spúšťaní menštruácie a zvyšuje produkciu mlieka u dojčiacich matiek.
 8. Lieči menštruačné kŕče.

Rasca V Starostlivosť o pleť:

 1. Rascový éterický olej bol používaný už od staroveku pre zníženie opuchy a zápaly kože. Obvykle obklad vyrobený pomocou silica pomáha pri liečbe zapálenú alebo poranenú pokožku.
 2. Rascový esenciálny olej sa používa tiež ako aromatický tváre pary pre omladenie a dezinfekciu kože.
 3. Je známe, že redukovať vrásky a zlepšiť zdravie pokožky, takže sa cítite mladá a nabiť.
 4. Tento éterický olej je zdokumentované, že majú vlastnosti, pre zníženie teploty varu, akné a podobné kožné vyrážky.
 5. Bolo tiež preukázané, že pomáha regenerácii kožných buniek, čím sa zníži jazvy v dôsledku akné alebo pigmentácie.
 6. Esenciálny olej je veľmi prospešné, ako sa zbaviť skalp infekcií, pretože svoje antiseptické vlastnosti. To môže skončiť problém vlasy vši, zníženie vypadávanie vlasov v dôsledku infekcií a zlepšenie štruktúry vlasov.

Medzi ďalšie výhody rascou zahŕňajú ich použitie v liečbe mastnú pleť, zmierňuje svrbenie a liečenie infikovaných rán.

load...

Správny spôsob, ako používať rasca esenciálny olej:

Nemalo by sa aplikovať priamo na kožu a mali by byť zmiešaná s nosičom olej, ako je olivový olej pred aplikáciou. Olej je bezpečné, ale môže spôsobiť podráždenie, ak nadužívaniu, takže je najlepšie riadiť sa pokynmi.

Rasca na vlasy:

14. Éterický olej je veľmi prospešné, ako sa zbaviť skalp infekcií, pretože svoje antiseptické vlastnosti. To môže skončiť problém vlasy vši, zníženie vypadávanie vlasov v dôsledku infekcií a zlepšenie štruktúry vlasov.

Nežiaduce účinky rasce:

Podľa odborníkov, rasca je bezpečné, ak berú v malých množstvách. Môžete ju použiť bezpečne po dobu až 8 týždňov.

Opatrenia:

 • Tehotné ženy by mali používať rasca striedmo, pretože môže spôsobiť potrat (1), (2).
 • Ako rasca môže znížiť hladinu cukru v krvi, mal by diabetik nepoužíva rasca, bez toho, aby sledoval svoju hladinu cukru v krvi.
 • Ak sa chystáte na pre chirurgiu, prestať používať rasca aspoň dva dni vopred, pretože by to mohlo zasahovať do krvného cukru v priebehu a po operácii (3).

Rasca, dnes sa používa skôr ako korenie a korenie na potraviny, skôr než liek. Ale je čas oživiť jeho liečebné použitie, pretože disponuje množstvom mnoho zdravotných výhod.

Už ste niekedy pred použitím rasca? nájdených im prospešné? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...