Zdravie a wellness

14 úžasné zdravotné prínosy nektáriniek

14 úžasné zdravotné prínosy nektáriniek

Jn-tar-ine. Neznamená to vykúzliť v mojej mysli image potful lahodného moku. No, je to, či je to tak. A preto sú výhody nektáriniek.

Jednoducho nectarous.

Nah - Nie som ti hovoriť nič viac. Skontrolujte si to pre seba.

Čo je nektárinky?

Nektárinky je jedlé plody broskýň, vedecky nazýva Prunus persica. Strom je pôvodom z severozápadnej Číny, a v roku 2017, Čína sama vyrobila viac ako 58% svetových broskýň a nektariniek. A v predchádzajúcom roku, Španielsko predstavuje viac ako 39% svetového objemu exportu. Plody sa nazýva Vy Tao v čínštine a nectarina v španielčine.

load...

Nektárinky patrí do čeľade Rosaceae, takmer rovnako ako broskyne a slivky. Nektárinky kvetina je vyrobený na jar, ešte pred listy. Sú to asi 3 cm v priemere a ružovej, obvykle s piatimi okvetnými lístkami.

V západnej časti mesta na svete, nektárinky sezóna zvyčajne začína v júni. Vo východných krajinách, najmä v Indii, vrchol nektárinky sezóna je od začiatku apríla do konca júna.

A áno, čo je dobré vedieť o ovocie, ak nevieme o jeho histórii? Takže, tu to máte!

Nektárinky History

Rovnako ako broskyne, nektárinky sú tiež s najväčšou pravdepodobnosťou boli vznikol v Číne pred viac ako 2000 rokmi. A plody boli široko pestuje v starovekej Perzii, Ríme a Grécku.

load...

Našli svoje miesto na britskej pôde na začiatku 17. Storočia, a španielska zoznámil Americas.

Ovocie bolo spomenuté v čínskych spisoch ceste späť v 10. Storočí pred naším letopočtom, a v Indii, prvé broskyňa (alebo nektáriniek) sa objavil v roku 1700 pred naším letopočtom.

Počkaj chvíľku - prečo hovoriť o tom všetkom? Je to ovocie taký problém?

Sú nektárinky dobré pre vás?

Po prvé, nektárinky a broskyne sú blízki príbuzní. Takže výhody budete tešiť z nektárinky by byť k dispozícii aj od broskýň.

Späť k otázke - je plodom dobré aj pre vás? �

Nektárinky sú veľké zdroje beta-karoténu, vitamínu C, a luteín - živiny, ktoré ponúkajú obrovské výhody. Posilňujú imunitu, chráni zrak a zabrániť mnohým smrteľných chorôb. Oni tiež prispieť k zlepšeniu zdravia pokožky.

Nektárinky sú bohaté na vlákninu, taky. A dôstojnosť vlákna nevyžaduje zvláštnu zmienku. To podporuje trávenie a bojuje proti niekoľkým brušné ochorenia, vrátane žalúdka a hrubého čreva. A draslík v nektárinky sa stará o krvný tlak (1).

Tento nádherný kôstkoviny sú málo kalórií a majú nízky glykemický index (len v 40. Rokoch). Čo znamená, že môže byť go-potraviny pre diabetikov rovnako. Neobsahujú meď, že bodce vaše energetickej hladiny a pomôže vám zostať aktívny pre dlhšiu hodín. A...

No, dovoľte mi, aby som ušetriť veľké veci na neskôr. Ako teraz, tam je niečo, čo potrebujete vedieť.

Druhy nektáriniek

Nektárinky sa prezentujú v atraktívnej odrôd. Niekoľko z tých najobľúbenejších bytia -

Biele a žlté mäso odrody -, kde oba druhy stále majú hladký, tmavo červená koža. Chutia silnejší ako broskyne. Ale potom, biele nektárinky sú sladšie a menej kyslé ako ich náprotivky žltej. A žlté nektárinky sú Tanger.

Clingstones - kde je mäso ovocie spojená s jeho jamy.

Freestones a návesy freestones - mäso z freestones nie je pripojená k jame ovocia, a v prípade návesov freestones, je pripojený k niektorým častiam plodu.

Dalo by sa povedať, odroda opracovateľný je najjednoduchšie k jedlu a najmenej chaotický zo všetkých.

A teraz prichádza milión dolárov.

Nektárinky Vs Peach

Rozdiely, dovoľte mi, aby som vám povedať, že sú len fyzické. A jeden veľký fyzický rozdiel je, že broskyne majú fuzzy kožu, zatiaľ čo nektárinky sú oveľa hladšie. Tiež, nektárinky sú menšie, pevnejšie a ďalšie aromatické.

To je o tom. V opačnom prípade, nektárinky a broskyne sú rovnako. A to, čo z nich robí to, čo oni sú je dlhý zoznam vynikajúcich živín - čo je to, čo budeme vidieť nabudúce, než sa vydáte na veľké veci.

Nektárinky Nutričné

Tu je úžasné nutričná hodnota broskýň.

Nektár (prunus persica var. Nucipersica), čerstvá nutričná hodnota na 100 g.
(zdroj: usda národná databáza živín)
Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 44 kcal 2%
Uhľohydráty 10,55 g 8%
Proteín 1,06 g 2%
Celkový obsah tuku 0,32 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Vláknina 1,7 g 5%
Vitamíny
Folates 5 ug 1%
Niacín 1,125 mg 7%
Kyselina pantoténová 0,185 mg 4%
Pyridoxín 0,025 mg 2%
Riboflavín 0,027 mg 2%
Tiamín 0,034 mg 3%
Vitamín a 332 iu 11%
Vitamín c 5,4 mg 9%
0,77 mg 5%
Vitamín k 2,2 ug 2%
Elektrolyty
Sodík 0 mg 0%
Draslík 201 mg 4%
Minerály
Vápnik 6 mg 0.6%
Meď 0,086 mg 9%
Železo 0,28 mg 3.5%
Horčík 9 mg 2%
Mangán 0,54 mg 2.5%
Fosfor 26 mg 4%
Zinok 0,17 mg 1.5%
Fytoživiny
Karotén-ß 150 ug
Krypto-xantín-ß 98 ug
Luteín-zeaxantín 130 ug

Beta-karotén a vitamín C sú účinné antioxidanty, ktoré posilňujú imunitu a zabrániť vzniku smrteľných ochorení, (2).

Luteín môže znížiť riziko vzniku šedého zákalu a makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom. Jedna nektarinka obsahuje asi 150 mikrogramov luteínu.

A mimochodom, sme hovorili o nektáriniek kalórií, nie? Koľko kalórií v nektárinky? No, jedna malá nektárinky má len asi 57 kalórií. A 1,2 g bielkovín.

Keď už hovoríme o sacharidov, jedna šálka nakrájané nektárinky obsahuje 15 gramov na živiny - z toho 2,4 gramu vo forme vlákniny.

Ale počkajte, existujú aj iné vitamíny a minerálne látky taky! Jedna šálka plátky nektárinky obsahuje 9 mg vápnika, 13 mg horčíka a 285 mg draslíka. A tieto 3 minerály pracovať súvisle pre zdravé kosti.

A teraz, oveľa očakávané veľké veci.

Zdravie Výhody nektáriniek

Pozrite sa tu jedny z najlepších nektáriniek dávok v detaile.

1. Pomáhajú predchádzať rakovine

V štúdii uskutočnenej na Texas A & M University, myši dostali extrakt z plodov. A zistenie uviedol, že ovocie bolo vyvolal najagresívnejší z rakovinových buniek zabiť seba. Štúdia tiež ukázala, plody s väčšinou červenej na ich koži obsahoval najvyššiu rakovinou bojuje vlastnosti (3). Ale je tu jeden háčik - výhody nemusí byť tak účinná s konzervách nektárinky (alebo broskyne).

Podľa inej štúdie Boston, príjem minimálne 2 porcií nektáriniek alebo broskýň za týždeň môže znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka u žien po menopauze (4). Spotreba ovocia bolo tiež spojené s nižším rizikom nádorov.

Bolo zistené, že kyselina quercetin a chlorogenové v nektárinky sa zastaviť proliferáciu rakovinových buniek. A pretože ovocie je skvelým zdrojom antioxidantov, určite hrá úlohu v prevencii rakoviny.

Nektárinky tiež prispieť na žlčové kyseliny väzby (väzby niektorých zložiek v žlčových kyselín z gastrointestinálneho traktu). To zabraňuje recirkuláciu žlčové kyseliny v žalúdku - čo vedie k vylučovaniu rakovinotvorných toxínov z tela (5).

Podľa jednej správy, nektárinky môže tiež zabrániť rakoviny prostaty (6). Karotenoidy (žlté pigmenty) a antokyány (červené pigmenty) môže tiež zabrániť zápalu, ktorý spôsobuje rakovinu. A biele prepracovaná nektárinky obsahujú katechíny, ktoré bojujú s rakovinou (7).

Vysoký obsah vlákniny v nektárinky môže tiež zabrániť niekoľko typov rakoviny (8). Vysoká spotreba nektárinky je tiež spojená so zníženým rizikom rakoviny hlavy a krku (9).

2. Have Anti-diabetickej Properties

Sú nektárinky dobré pre diabetikov? Podľa ScienceDaily, predné online sci-webové stránky, nektárinky obsahujú bioaktívne látky, ktoré pomáhajú predchádzať diabetu s obezitou (10). Fenolové zlúčeniny v ovocí majú antidiabetickej vlastnosti.

Už sme diskutovali glykemický index (do akej miery potravina môže zvýšiť hladinu glukózy v krvi). Surové nektárinky majú glykemický index 43, čo je na dolnom konci.

Nektárinky ovocie je tiež jedným z tých sacharidov, ktoré zvyšujú hladinu cukru v krvi sa pomaly (11). Fenolové zlúčeniny v nektárinky pomáhajú nielen bojovať diabetes, ale aj predchádzať ochorenia srdca znížením oxidácie zlý cholesterol.

Podľa správy z University of New Hampshire, nie je tam žiadna taká vec ako majú zvláštnu diabetickej diéty pre boj proti chorobe (12). Tiež sacharidy nie sú nepriateľom diabetikov. V skutočnosti, vedeli ste, že americký Diabetes Association odporúča konzumovať viac zdravých sacharidov nachádzajú v celozrnných výrobkov, ovocia, a zeleniny? Ide o to, aby sa tu uviesť, je to - je potrebné znížiť späť na nekvalitných sacharidov, alebo rafinované sacharidy, ako sú spracované potraviny, apod Inak zdravé sacharidy sú vždy nutné. A nektárinky obsahujú tie zdravé sacharidy.

Nektárinky tiež pomôcť boj metabolického syndrómu, čo je jeden z týchto ochorení diabetici často trpia (13).

Avšak, slovo opatrne - niektoré spoľahlivé zdroje citujú nektárinky ako high-cukru potravín, hovoriť to mohlo byť škodlivé pre diabetikov (14). Z tohto dôvodu, poraďte sa s lekárom v tomto ohľade.

3. Podpora Chudnutie

Prírodné látky v nektárinky bojovať zápal a vytvoriť dominový efekt, ktorý pomáha bojovať proti obezite. A ako sme videli, že môžu tiež zabrániť metabolickým syndrómom, ktoré by inak viesť k priberaniu na váhe.

Vlákno nektárinky obsahovať väčšinou rozpustný, ktorý, podľa správy Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, pomáha úbytok hmotnosti (15). Vlákno dosahuje prevedením vodu do gélovité látky a v črevách, ktoré potom bránia cholesterolu a tukov z absorbovaný do krvi. To prispieva k zdravému chudnutiu. Rozpustná vláknina tiež znižuje zlého cholesterolu v tele.

Podľa časopisu Journal of Nutrition, rozpustná vláknina môže mať silný vplyv na zdravie (16). A podľa American Journal of Clinical Nutrition, Vláknina doplnky, ktoré tvrdia, že podporu chudnutia nie tak účinné (17). Z tohto dôvodu, väčší výkon na prírodnej rozpustnej vlákniny v nektárinky!

Vlákno je tak účinný pri chudnutí, že podľa štúdie, jedinci, ktorí len pridávajú vlákniny, aby ich strave stratila tak veľkú váhu, ako ľudia, ktorí nasledovali plán srdce zdravé a nízkotučné stravy navrhovaný American Heart Association (18).

To je neuveriteľné, že?

4. Ponuka Antioxidačné obrannej

Podľa španielskej štúdii fenoly a flavonoidy v nektárinky prispieť k ich úžasné antioxidačnými vlastnosťami (19).

Podľa iného americkej štúdie, antioxidanty v nektárinky znižujú oxidačné poškodenia a podporovať životnosť (20). Spotreba ovocia bolo tiež spojené s opravou poškodenia DNA. Ďalšie štúdie na muchy k záveru, že nektárinky môžu obmedziť škodlivé účinky stravy s vysokým obsahom tuku a môže dokonca podporovať zdravie rozpätie druhu. Podobné pozorovania sú možné u ľudí.

Ďalšie štúdie na ženské muchy mal prelomovú zjavenie. Nektárinky bolo zistené, že zvýšenie reprodukcia samíc muchy, čo naznačuje, že plod môže oneskoriť reprodukčné starnutie.

Poskytnúť porovnanie - celková antioxidačná kapacita jedného nektarinka ovocie je 20% vzhľadom k hodnote 100 ml zeleného čaju (21). Ale jeden aspekt je treba mať na pamäti - nektárinky ľahko podliehajú skaze s ohľadom na ich obmedzenú životnosť trhový potenciál. Z tohto dôvodu, spálil je rýchla.

Nektárinky ponúka dvojnásobné množstvo vitamínu A, vitamínu C, a oveľa viac draslíka než broskýň (22). Takže, ak ste v fix, k akým z nich ísť, teraz máte odpoveď.

Iné kôstkoviny, ktoré môžete konzumovať pre zvýšenie antioxidačné obsah svojho jedálnička patrí slivky, čerešne, slivky a marhule (23). A áno, broskyne taky.

5. Zabrániť Hypokaliémiu

Hypokaliémia je nedostatok draslíka v krvnom riečisku. A nektárinky, vzhľadom k ich bohatstvo v ťažobnom, môžu liečbu ochorení.

Podľa správy na Harvard Medical School, nízke hladiny draslíka môže viesť k srdcovému svalovej slabosti a poruchy s jeho rytmom (24).

Draslík tiež reguluje obsah kyseliny a vody v telesných tkanív. Pomáha budovať svalovú hmotu, podporuje rast a zlepšuje funkciu nervových buniek (25). Všetky z nich by mohol byť ovplyvnený, ak hypokaliémiou stane. Takže, choďte na nektáriniek!

Podľa Institute of Medicine, musí dospelý spotrebuje 4,700 miligramov draslíka na jeden deň, aby sa zabránilo hypokaliémiu. Ale nektárinky nemusí byť vždy dosť. Ak vaše hladina draslíka 2,5 milimólov na liter alebo menej (lekár vám toto vysvetliť), budete musieť ísť na doplnky rovnako. Alebo ako Vám odporučil lekár.

6. Regulovať krvný tlak úrovne

Draslík môže tiež pomôcť regulovať krvný tlak (26). A my sme práve videli, ako bohatá nektárinky sú na draslík. Strava je dôležitá, a to najmä v prípadoch, ako je vysoký krvný tlak. Lekári sa podarilo znížiť príliš vysoké hladiny krvného tlaku len zmenou stravy pacientovej (27).

Draslík v nektárinky funguje tak, že uvoľnenie steny krvných ciev (28). Ale ľudia s obličkovými ochoreniami musia byť opatrní, pretože minerálu môže urobiť viac škody ako úžitku.

Deplécia draslíka v krvi bola tiež spojená so uchovávanie hladiny sodíka - čo spôsobuje vysoký krvný tlak (29).

Podľa niektorých vyjadrení, draslík môže tiež pôsobiť ako diuretikum a tým zníženie objemu extracelulárnej tekutiny - to môže znižovať krvný tlak do tej miery, (30).

Lieky na vysoký krvný tlak znížiť riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice o 15%, respektíve 25%. Ale aj prísť s niektorými vedľajšími účinkami. Čo je dôvod, prečo prevencia je lepšia ako liečba.

Ale ak ste už trpia vysokým krvným tlakom, nektárinky môže iba doplniť svoje lieky, a nie nahradiť. Poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako budete robiť čokoľvek. Vždy.

7. Zlepšiť zdravie srdca

Samotný fakt, že nektárinky pomôcť znížiť krvný tlak je dosť pre jedného, ​​aby zvážila svoje prínosy pre zdravie srdca. Okrem ovocia je tiež bohatá na vitamín C, ktorý pomáha udržiavať zdravie srdca.

Vlákno v nektárinky môže tiež prispieť k zdravej srdca (31).

Biele nektárinky sú známe pre udržanie zdravia srdca tým, že reguluje hladiny cholesterolu v krvi (32).

8. Zvýšiť Tráviaci zdravie

Podľa správy z Michigan State University, vlákno v nektárinky môžu zlepšiť trávenie zdravie (33). A nektárinky môžu ponúknuť úľavu od zápchy, rovnako (34).

Vlákno v nektárinky môže tiež stimulovať rast priaznivých baktérií v črevách (35). Nektárinky sú tiež prirodzene vysoký prebiotík, ktoré môžu výrazne zlepšujú trávenie zdravie.

Ovocie môže pomôcť pri liečbe syndrómu dráždivého čreva, črevné poruchy, ktoré môžu spôsobiť nadúvanie a plynatosti (36). To môže tiež zmierniť žalúdočnú nevoľnosť.

9. Zníženie hladiny cholesterolu

Rozpustná vláknina znižuje hladinu cholesterolu v krvi. A vieme, že nektárinky sú veľké zdroje vlákne. Jedna porcia nektárinky obsahuje jeden gram vlákna (37).

Vyplýva to zo správy, príjem 5 až 10 gramov rozpustnej vlákniny denne môže znížiť zlý cholesterol

Hladiny až o 5% (38).

Jedným zo spôsobov začlenenia nektárinky vo vašej strave pre zníženie hladiny cholesterolu je zahrnúť ovocie (výpalky) vo svojej raňajkové cereálie. Môžete tiež jesť celé ovocie ako večerné občerstvenie.

10. Zlepšiť imunitu a bojovať s infekciami

Jeden z najlepších výhod nektárinky je to, že posilňuje imunitu. Obsah ovocí je vitamín C pomáha zlepšiť imunitu. Okrem toho, vitamín C tiež pomáha telo v procese regenerácie vitamínu E - čo je ďalšie živiny, ktorý pôsobí proti voľným radikálom a posilňuje imunitný systém (39).

Beta-karotén a ďalšie karotenoidy v nektárinky tiež prispievajú k imunitnej funkcie (40).

A vitamín A v nektárinky pomáha v boji proti infekciám. Posilňuje bunkovej steny a chráni sliznice pred invazívne baktérií (41).

11. Zlepšiť zdravie kože

Nektárinky sú veľké zdroje vitamínu C, a v závislosti na Oregon State University, vitamín môže zabrániť možnému poškodeniu UV žiarením (42). Vitamín C tiež hrá úlohu pri syntéze kolagénu, proteínu nevyhnutný pre pokožku. Tento proteín je dôležitou súčasťou spojivového tkaniva, ktoré držia na koži, kosti, šľachy, väzy, chrupavky a cievy spoločne. To bojuje proti starnutiu pokožky, urýchľuje hojenie rán, a lieči suchú pokožku.

Podľa indického štúdie, vitamín C, môže byť tiež použitý na liečbu pigmentácie kože a zápalu (43). Vitamín je tiež známy pre jeho úlohu v prevencii rakoviny kože.

Americká štúdia naznačuje, že vitamín C môže zlepšiť vrásky i (44). Ešte dôležitejšie je, že zlepšuje vzhľad pokožky dokonca ako to vekov - a podporuje zdravé tkanivá príliš (45).

My ľudia nemôžu produkovať vitamín C, čo je dôvod, prečo sa musíme spoliehať na zdravých potravinových zdrojov - napríklad nektárinky. Bolo tiež zistené, že vitamín k pomoci v bunkovej obnove.

Je to vzácny prípad, že jeden trpí účinky nadmernej vitamínu C - ale napriek tomu, prax opatrnosť (46).

12. Vylepšenia Cell zdravie

Vitamínu A v nektárinky zlepšuje bunkovej komunikácii. To podporuje rozvoj buniek tým, že podporujú nezrelé bunky sa vyvinúť do úplne funkčné tkaniva.

Podľa štúdie Philadelphia, nedostatok vitamínu A u tehotných matiek môže obmedziť rast a rozvoj svojich detí (47).

Vitamín A má tiež preukázané, že pomoc T-buniek (bunky, ktoré sú zodpovedné za imunitu) v črevách prejsť na požadovaných oblastiach vykonávať opravy a údržbu (48). Má tiež hrať úlohu vo vývoji bielych krviniek (49).

Jedna správa z University of Rochester Medical Center uvádza, že vitamín C môže ovplyvniť vývoj buniek (50).

13. Zlepšiť Eye Health

Nektárinky sú bohaté na luteín a zeaxantín, nájdené v sietnici karotenoidy. Konzumácia týchto zlepšuje hustotu pigmentu v makule (51). Tie chránia oči tým, že neutralizuje voľné radikály a sú zvyčajne vyskytujú spoločne v potravinách.

Beta-karotén v nektárinky tiež podporuje zdravie očí a môžu zabrániť makulárnej degenerácie. Jedna šálka nektárinky obsahuje asi 214 mikrogramov na antioxidant.

Vyšší príjem luteín a zeaxantín môže znížiť riziko vzniku šedého zákalu a makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom - a to je dôležité si uvedomiť, že tieto dve choroby majú obmedzené možnosti liečby (52). Z tohto dôvodu, to je najlepšie, aby sa zabránilo ich nástupu. Ako? Jednoduchá. Majú nektárinky.

Luteín môže tiež pomôcť zabrániť ďalšie ochorenia, očné zvané retinitis pigmentosa, čo je skupina porúch očí, spôsobujúce progresívny poškodenie sietnice (53).

Luteín a zeaxantín môže tiež pomôcť so zrakom problémy spojené s stlmiť svetlo alebo pri oslnenia by mohol byť problém (54). Výhody týchto dvoch zlúčenín možno pripísať ich schopnosti filtrovať modré svetlo (z UV žiarenia), a ponúkajú antioxidačné silu (55).

14. Pomáha predchádzať anémia

Vieme, že železo pomáha predchádzať anémii. A aj keď nektárinky nie sú príliš bohaté na minerálne látky, vitamín C v nich pomáha - ako už bolo zistené, že vitamín k zlepšeniu vstrebávanie železa v tele (56).

Inými slovami, čím viac je množstvo vitamínu C v potravinách, tým je lepšia absorpcia železa (57). Ale musíme si uvedomiť, že väčšina potravín neprídu obohatené vitamínom C (vysoké náklady a nestability pri skladovaní sú dôvody) - čo je dôvod, prečo je potraviny bohaté na vitamín C, rovnako ako nektáriniek, veľa pomáha.

To platí aj vtedy, ak užívate železo doplniť o anémia. Môžete si vziať asi 240 mililitrov nektárinky šťavy spolu s železom pilulkou pre dosiahnutie najlepších výsledkov (58). Ale ako vždy, vziať najprv poraďte sa s lekárom.

Je tiež dôležité si uvedomiť, že čerstvé alebo mrazené ovocie (nektárinky v tejto súvislosti) má viac vitamínu C než konzervy variantov (59).

To bolo o tom, čo sú zdravotné prínosy nektáriniek, a teraz niektoré zábavné fakty o nektárinky.

Nektárinky Fakty

 • Nektárinky potrebujú bohaté dusíkom hnojivá, ako je kostná alebo krvné jedla pre ich správny rast.
 • Nektárinky sú menopauza, čo znamená, že aj naďalej zrieť aj po vybral zo stromu. Táto vlastnosť je tiež videný v jablká a banány.
 • Podľa starovekých Číňanov, nektárinky držal tajomstvo vitality ako kvet klíčky veľa pred listy.
 • Nektárinky nie sú hybridné slivky a broskyne, ako väčšina ľudí verí. Raz za čas, broskyňa strom podstúpi mutácie a gén zodpovedný za väčšinou Fuzzy kože je vypnutý - a nektárinky sa narodí.

Ako jesť Nektarinka?

Celkom jednoduché.

Vyberte si zrelé nektarinka. Nakrájajte ovocie na štvrtiny, odstráňte svoju jamu, umiestnite kusy do misy a jesť lyžičkou. Môžete tiež žuť preč ovocie, ako by ste jesť jablko. Ale zaistiť si ju dôkladne najprv umyť. Tiež majte obrúsok užitočné vymaž lepkavá šťava, ktorá sa spúšťa dolu ovocie.

To bolo o výhodách jesť broskyne, a teraz pre niektoré chutných receptov.

Nektárinky Recepty

1. Nektarinka A Raspberry rozdrobíme

Čo potrebuješ

 • 1 a pol kg nektárinky
 • 100 g malín
 • 2 lyžice cukru
 • 90 g masla kubický
 • ¾ šálky múky
 • ¼ lyžičky soli
 • 1 lyžičky škorice
 • 1 šálka hnedého cukru
 • 50 gramov kaše ovsa
 • ½ lyžičky muškátového orieška

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 374o
 2. Po prvé, Blanch sa nektárinky v vriacej vody a zlúpnite kožu.
 3. Odstrániť kamene a znížiť ovocie na plátky.
 4. Zmiešajte plátky s malinami a cukrom. Umiestnite do zapekacej misky.
 5. Teraz zmiešajte maslo, hnedý cukor, múku, škoricu, soľ, muškátový oriešok, a ovos. To možno vykonať pomocou prstov, aby hrubé omrvinky.
 6. Rozprestrel ju na vrchole ovocia a pečieme v predhriatej rúre asi 45 až 60 minút.

2. Nektarinka Salsa

Čo potrebuješ

 • 1 šálka jemne nakrájanú nektárinky
 • 1-3 šálka jemne nakrájanú cibuľu
 • ½ šálky jemne nakrájanej červenej papriky
 • 1 lyžica nasekaného čerstvého koriandra
 • 2 lyžice jemne nakrájaný jalapeno papriky
 • 2 lyžičky olivového oleja
 • ½ lyžičky soli
 • 1 lyžica čerstvej limetkovej šťavy
 • 1 štipka čierneho korenia, čerstvo mleté
 • 1 štipka kajenské korenie

Inštrukcie

 1. Kombinovať nektárinky, cibuľa, červenej papriky, čerstvé lístky koriandra a papričkami jalapenos v miske. Pridajte limetkovej šťavy, soľ, olivový olej, soľ a kajenské korenie a miešajte.
 2. Kryt misy s fóliou.
 3. Chladom misa po dobu asi 30 minút až hodinu. To pomôže chute rozvíjať.
 4. Vmiešajte čierneho korenia. Môžete tiež pridať ďalšie štipku soli, v prípade potreby.

3. Nektarinka Jam

Čo potrebuješ

 • 6 šálok posekaných nektárinky, v šupke
 • 3 šálky cukru
 • 4 lyžice citrónovej šťavy
 • 1 lyžička korenia podľa vlastného výberu

Inštrukcie

 1. Variť všetky ingrediencie na miernom ohni asi 30 minút.
 2. Pridajte korenie podľa vlastného výberu (ako výťažkov škorice a zázvoru)
 3. Skim peny z povrchu.
 4. Naberačka zaseknutie do sterilizovaných pohárov.
 5. Spracovávať je vo vriacom vodnom kúpeli po dobu asi 10 minút.

Všetko dobré. Ale to, čo uzatvára dohodu je znalosť výber správneho nektárinky. A potom to ukladanie tou správnou cestou.�

Ako uchovávať Nektárinky & Vybrať

Pri výbere nektárinky na trhu, nezabudnite im jemne stlačiť. Musí mierne výťažok. Tiež nektárinky musia byť bohato farbené bez hnedými škvrnami. Nesmú mať zelené alebo vráskavý záplaty.

Príchod do skladu, prvý, budete musieť dozrieť pri izbovej teplote. Uistite sa, že plody sú umiestnené ich stonky koncom nadol, na tento účel. V prípade, že plody pochádzajú sladká a kvetinová vôňa, to znamená, že sú zrelé. Chladom ich do plastového vrecka (nevypratá). Nektárinky sú známe zrieť rýchlo. Z tohto dôvodu je do chladničky iba na jeden deň.

A mimochodom, to je vždy lepšie kúpiť nektárinky (alebo akýkoľvek iný ovocia alebo zeleniny na to príde) priamo na trhu (a to on-line).

Ako sa pripraviť Nektárinky?

Príprava je jednoduchá príliš, a proces má dve časti - lúpanie a kameňovanie.

Šúpať

 • Použitie Odrezky nôž, rez malý krížik na báze ovocia.
 • Umiestnite ovocie do vriacej vody po dobu asi 30 sekúnd.
 • Pomocou dierovanou lyžicou, transfer ovocia do misy s ľadovou vodou.
 • Odstrániť ovocie z vody. Pomocou noža, pomaly vytiahnite kožu od ovocia.

Kameň

 • Použite okrajovanie nožom rezať ovocie pozdĺž jeho švu a okolo kameňa.
 • Twist nôž oddeliť ovocie do polovice.
 • Použitím opäť nôž, opatrne rez okolo kameňa.
 • Opatrne zdvihnite kameň von a zbaviť sa ho.

Bod potrebné poznamenať: nektárinky stratí ich lesk, ako sa dozrieť. Tiež najsladšie ovocie má viac biele škvrny na hornej polovici. A áno, je to dobré znamenie.

Dobre, dobre. Doteraz sme videli všetko, čo je úžasné, a preto sú nektárinky dobré pre vás. Ale všetko má svoju temnú stránku. Tak to nektárinky. Vedieť temnú stranu nám môže pomôcť oceniť svetlú stranu lepšie. Pravdepodobne?

Nežiaduce účinky nektáriniek

Tu sa dozviete, aké sú vedľajšie účinky jesť broskyne.

 • Tehotenstvo

Nektárinky majú väčšiu šancu byť kontaminované pesticídmi. A tehotné ženy sú náchylnejšie k ich negatívnych účinkov. Z tohto dôvodu, tehotné (a dojčiace) ženy sa musia zdržať odberné toto ovocie.

 • Alergie

Niektoré z alergií na nektárinky patrí svrbenie (v ústach a krku), opuch (pier, očných viečok a tváre) a niektoré zažívacie a dýchacie ťažkosti (ako vracanie, hnačka, bolesti brucha, výtok z nosa, atď). Najvážnejšie alergia na nektárinky (a väčšina kôstkovín), stav sa nazýva anafylaxia, čo predstavuje kardiovaskulárne nestability a vážne problémy s dýchaním.

Ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, proste Chuck ovocie do koša. A navštíviť svojho lekára.

Vieme, že máte niekoľko otázok. A vážime si to. Tu sú odpovede.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Ako piecť nektárinky, broskyne, ako je?

Postup je jednoduchý.

Predhrejte rúru na 350o Spray sprej nepriľnavou varenie na zapekacej misky. Umyť nektárinky a nakrájajte na polovice. Odstráňte jamy. Pour jablčnú šťavu v dolnej časti nektárinky (v miske). Dot povrch nektárinky s teplotou maslom. Posypeme hnedý cukor, škoricu a klinčeky na ovocie. Misku do predhriatej rúry a pečieme asi 30 minút. Vyberte a nechajte ich vychladnúť. Slúžiť ako žiaduce.

Ako zmraziť nektárinky?

Umyte a osušte. Plátok nich. Usporiadať ich na plech. Umiestnite ich do mrazničky po dobu asi 4 hodín. Zabaliť je počas jedného dňa (aby sa zabránilo spáleniu mrazom). Môžete zmraziť ovocie po dobu až 3 mesiacov.

Sú nektárinky vysoký obsah cukru?

Nie naozaj. Jedna malá nektárinky obsahuje len asi 11 gramov cukru. Aj oni majú nízky glykemický index.

Existujú mandle v nektárinky?

Nie je mandle presne. Neznamená to chutí ako mandle však okrem orechovú príchuť, ktorá končí horko.

Sú nektárinky jamy jedovatá pre ľudí?

Doly obsahujú látky (tzv kyanogénny glykozidy), že telo metabolizuje na kyanid. Ale to je len vtedy, ak je konzumovať vo veľmi veľkých množstvách, ktoré nie sú za normálnych množstvách.

Prečo sa nektárinky nazývajú kôstkoviny?

Pretože obsahujú kamene. A títo sú tiež nazývaní jamy. Alebo semená. Hocičo.

Ako dozrievajú nektárinky?

Umiestnite ich v hnedom papierovom sáčku spolu s jablkom alebo banán. Produkujú etylénu, ktorá urýchľuje proces zmäkčovania. Ale skontrolovať nektárinky sa čas od času, ako to môže obrátiť kašovitej celkom rýchlo.

Ako vyrobiť nektáriniek dojčenskej stravy?

Veľmi jednoduché. Vybrať, kúpiť, umyť, kôru, jamu a plátok nektárinky. Pyré alebo kaše ovocie. A tie sú dobré ísť. Môžete tiež pridať trochu vody v prípade potreby.

Nektár v pravom slova zmysle, naozaj! Chytiť plný košík dnes, a jesť zdravo každý deň!

Ale pred tým, povedzte nám, ako tento príspevok o výhodách nektárinky sa vám pomohla. Vidíte poznámkach tam dole? Áno, zanechať svoje cenné pripomienky tu. Sľubujeme, že sa dostať späť k vám čo najskôr.

Do tej doby, šťastný Nectarine '!

Odporúčané články:

17 Amazing Výhody a používa termínov pre pleť, vlasy a zdravie úžasné výhody a používa z čierneho cícer pre pleť, vlasy a zdravie 16. Najlepšie výhody a používa kukurica na kožu, vlasy a zdravie 39 úžasné výhody a využitie kokosová voda pre pokožku, vlasy a zdravie 9 Amazing zdravie Výhody a používa a využíva sladkých pomarančov

load...