Zdravie a wellness

14 úžasné výhody výhonkov kukurice na pokožku, vlasy a zdravie

14 úžasné výhody výhonkov kukurice na pokožku, vlasy a zdravie

Pískavica klíčky boli dlho oslavovaný ako jeden z tých malých obrov rastlinného sveta. Pestuje prevažne v Ázii a na Strednom východe, senovka grécka je dôležitou zložkou v indickej kuchyni. Pískavica nájde veľký význam v indickej ajurvédskej tradičnej medicíne a je obyčajná súčasť indickej kuchyne. Všeobecne sa používa ako korenie (semená), bylinky (sušené alebo čerstvé listy) a ako zelenina (kel a mikro zeleňou). Pískavica klíčky sú vysoko cenené pre ich vkusu a zdravotné prínosy a pokiaľ sa používa na kožné a ošetrenie vlasov, majú viditeľne vynikajúce výsledky. Takže poďme sa rýchlo komplexný pohľad na tom, ako môže senovka klíčky prispieť k svojim zdravotníckych a kozmetických potrieb.

Zdravie Výhody pískavice výhonky:

1. Bohatým zdrojom liečivých vlastností:

Pískavica v akejkoľvek podobe je pokladnicou liečivých vlastností. Je bohatá na vitamín C, bielkovín, vlákniny, niacín, draslíka, železa a alkaloidy. To je tiež bohatá na zlúčeninu zvanú diosgenina, ktorý má estrogénu podobné vlastnosti a steroidné saponíny.

2. Senovka Klíčky pre Diabetes Control:

Prínosy náročné senovka klíčky pre tých, ktorí žijú s diabetom sú ohromujúce. Pískavica ponúka vlastností tak, aby mohla stimulovať produkciu inzulínu v tele pôsobiť proti zvýšenej hladiny cukru v krvi. Výskum u pacientov s diabetom 2. Typu ukázali oveľa nižšiu hladinu cukru v krvi prúdoch do 24 týždňov dennej spotreby senovka. Je bohatým zdrojom aminokyselín, ktoré účinne indukuje produkciu inzulínu pre diabetickej úľavu.

load...

3. Pískavice Klíčky na chudnutie:

Výskumy ukazujú, že spotreba senovka klíčkov môže pomôcť pri chudnutí. Bohatá na polysacharidy známe ako galaktomanán, dáva pocit sýtosti a tým odrádzajúce prejedanie. Pískavica obsahuje asi 75% rozpustného vlákna, ktorá tiež simuluje pocit plnosti tým senovka grécka je dvojčinné riešenie pre hmotnosť pozorovateľmi.

4. Senovka Klíčky pre srdcové zdravie:

Senovka je známe, že majú kardiovaskulárne výhody a štúdie ukázali, ľudia, ktorí konzumujú senovka grécka na dennej báze, majú nižšiu hladinu cholesterolu a tým aj nižšie riziko srdcového infarktu. To tiež účinne kontroluje hladinu mastných usadenín nájdené v krvi tzv triglyceridov, ktoré sú zodpovedné za kardiovaskulárnych komplikácií. Jedná sa o účinný zdroj draslíka, ktorý reguluje hladiny sodíka tak kompenzovať srdcovú frekvenciu a krvný tlak.

5. Anti-vírusové vlastnosti pískavice výhonky:

Je známe, že majú Ant-vírusový vlastnosti, ktoré účinne pomáha na zmiernenie príznakov studenej a bolesti v krku, a tiež pomáha, aby sa zabránilo ako.

load...

6. Bohatým zdrojom antioxidantov:

Je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré v boji proti voľným radikálom v našom tele, ktoré vytvárajú veľké škody na našich buniek tým aj zamedzenie niektorých druhov rakoviny.

7. Senovka Klíčky pre trávenie:

Podľa indických tradičných liečivých postupov, senovka už dlho používa na podporu trávenia a pri liečbe plynu, nadúvanie a hnačky.

8. Uvoľnenie PMS a symptómy menopauzy:

Pískavica pomáha regulovať menštruačné cykly a zmierniť nepohodlie, návaly horúčavy a výkyvy nálady, ktoré sú bežné príznaky PMS a menopauzy.

9. Vyvolávajúce a zmierňuje pôrod:

Pískavica v obmedzených častiach bolo známe, že indukujú a uľahčujú pôrod vďaka svojej schopnosti stimulovať sťahy maternice a je tiež známe, že zníženie pôrodné bolesti. Avšak jesť veľké množstvo v priebehu tehotenstva by mohlo byť škodlivé.

10. Senovka Klíčky pre dojčiace matky:

Pískavica je bylinný galactagogou (látka, ktorá zvyšuje produkcia mlieka} a dojčiacich matiek v Indii držať dennej dávke senovka, ako je všeobecne známe, že senovka zvyšuje produkciu mlieka.

11. Senovka Klíčky pre sexuálne zdravie:

V starovekej ajurvédskej liečivé tradície, senovka grécka je dávno známe, že zvýši libido a sexuálnu výkonnosť. Nedávny výskum potvrdzuje túto skutočnosť.

Pískavica Klíčky Výhody pre zdravú kožu a vlasy

12. Boj proti starnutiu pleti:

Bohatý zdroj antioxidantov, senovka pulty voľné radikály, ktoré poškodzujú kožné bunky, aby na skorým príznakom starnutia tým aj spotreby senovka kľúčik môže spomaliť starnutie známky, ako sú vrásky, vrana k nohám, jemné linky a pigmentácie.

13. Senovka Klíčky pre Clear Akné Voľný Skin:

Náročné senovka klíčky je známe chladiť tráviaci systém a uľaviť od zápchy, ktorá je často dôvodom akné a vyrážky tak účinne vám pomôže dosiahnuť hladkej vady voľnej kože.

14. Jeseň Boj vlasov, lupiny a vlasy bez lesku:

Spotreba senovka klíčkov je účinný spôsob, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov, pretože je bohatá na antioxidanty, ktoré sú zodpovedné za boj s voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú poškodenie buniek, čo je primárnou príčinou vypadávania vlasov. To je extrémne účinný pri vyživuje vlasy z koreňov a boj proti folikulárnej problémy, pretože obsahuje hormón predchodca, ktoré podporujú rast vlasov a aktívne obnovu poškodené vlasy. To tiež obsahuje proteíny a kyselinu nikotínovú, ktoré, ak sú konzumované v reálnych pomeroch stimuluje rast a opravy poškodené vlasy folikulov. Lecitínu v senovka pôsobí proti lupinám a vlasy bez lesku.

load...