Zdravie a wellness

14 účinných domácich liekov na diabetes

14 účinných domácich liekov na diabetes

Diabetes je veľmi časté ochorenie alebo poruchy metabolizmu. Ide o komplex skupina ochorení, vyvolaných rôznymi príčinami. Ľudia s cukrovkou majú vysokú hladinu cukru v krvi, tiež známy ako vysokej hladiny cukru v krvi alebo hyperglykémia. Tráviaceho traktu rozkladá uhľohydráty alebo cukor a škrob nájdené v mnohých potravinách na glukózu, forma cukru, ktorá vstupuje do krvného riečišťa. S pomocou tohto hormónu inzulínu tela absorbuje glukózu a využíva ju na výrobu energie. Diabetes sa vyvíja, keď telo nedokáže produkovať dostatok inzulínu alebo účinne využívať inzulín. Inzulín sa vyrába v pankrease, orgán umiestnený za žalúdkom. Pankreas obsahuje zhluky buniek zvaných ostrovčekov; beta bunky v ostrovčekoch, aby inzulín a uvoľniť ju do krvi.

V prípade, že beta-bunky nemajú dostatok inzulínu alebo subjekt je schopný reagovať na inzulín, ktorý je prítomný, glukóza sa hromadí v krvi namiesto toho, aby absorbovaná bunkami v tele, čo vedie k prediabetes alebo diabetes. Prediabetes je stav, v ktorom sú hladiny glukózy v krvi alebo hladina A1C sú vyššie, než je obvyklé, ale dostatočne vysoká, aby sa určil ako je diabetes. Pri cukrovke telo bunky postrádajú dostatok energie, a to aj napriek tomu, že hladina glukózy sú veľmi vysoké.

Zvýšenie krvného cukru v krvi poškodzuje nervov a ciev. To tiež vedie ku komplikáciám, ako sú kardiovaskulárne choroby, mŕtvica, problémy s obličkami, slepota, problémy so zubami a amputácií. Hladiny glukózy v krvi vysoké tiež poškodzovať nervy a krvné cievy. Diabetes môže tiež viesť k depresii, problémy s plodnosťou, a zvýšeného rizika ďalších ochorení a zníženej pohyblivosti ako veku osoby sa zvyšuje. Je veľmi ťažké zistiť, čo presne vyvoláva cukrovku, avšak zdravotnícki odborníci hovoria, že gény a faktory životného prostredia sú zodpovedné za vzostup hladiny glukózy v krvi.

load...

Existujú dva typy cukrovku typu 1 diabetes a diabetes typu 2. Poďme skúmať príčiny, ktoré vedú k typu 1 a typu 2 diabetes.

Diabetes typu 1:

Diabetes typu 1 je spôsobená nedostatkom inzulínu v dôsledku deštrukcie beta buniek pankreasu. Type 1 Diabetes je autoimunitné ochorenie, a to sa stane, keď imunitný systém napáda tela a ničí beta buniek. Všeobecne platí, že imunitný systém chráni telo pred škodlivými baktériami a vírusmi. Ale v autoimunitné ochorenia, imunitný systém napáda vlastné bunky tela. Zničenie beta-buniek môže byť postupný proces, ale symptómy diabetes typu 1 vyvinúť cez krátku dobu. V minulosti, diabetes typu 1 sa ďalej označuje ako mladých diabetes alebo inzulín-dependentný diabetes mellitus. Latentné autoimunitné diabetes u dospelých alebo LADA je druh vzniku diabetu 1. Typu. V tomto prípade je diagnóza nastane po 30 rokoch veku. Stáva sa to preto, že imunitný systém ničí beta buniek. Takže človek bude musieť inzulínu zábery alebo čerpadiel pre kontrolu hladiny glukózy v krvi.

1. Genetických dôvodov:

Dedičnosť hrá aktívnu úlohu pri určovaní, kto je pravdepodobné, že k rozvoju cukrovky 1. Typu. Gény niesť inštrukcie pre výrobu proteínov, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie telesných buniek. Mnoho génov a interakcie medzi génmi často zvýšenie alebo zabrániť osobe v rozvoji diabetu 1. Typu.

load...

Kľúčové gény sa líši v rôznych skupín; rozdiely v génoch, ktoré ovplyvňujú viac ako 1 percento skupiny obyvateľstva sa nazývajú génové varianty. Niektoré génové varianty, ktoré nesú inštrukcie pre výrobu proteínov, sa nazývajú leukocytárna antigény ľudských (HLA) na bielych krviniek zvyšuje pravdepodobnosť vzniku cukrovky 1. Typu.

Gény HLA sú hlavnými rizikovými gény pre diabetes typu 1, ale iné rizikové gény sú tiež prítomné. Gény HLA pomoc pri identifikácii osôb, u ktorých existuje riziko vzniku diabetu 1. Typu. Tieto gény tiež poskytnúť dôležité indície pomôcť vedec pochopiť, ako sa choroba vyvíja a zistiť, či je správne liečby a preventívnych opatrení. Genetické testovanie pomáha zistiť, aké typy HLA génov osoba nesie a tiež odhaliť ďalšie gény súvisiace s diabetom.

2. Autoimunitné deštrukcie beta buniek:

Pri diabete 1. Typu bielych krviniek alebo T bunky napadnúť a zničiť beta buniek v pancreas.The procese deštrukcie začína predtým, než cukrovky príznaky prísť k povrchu a pokračuje po stanovení diagnózy. Niekedy, diabetes 1. Typu nie je diagnostikovaná, kým už bolo zničených väčšina beta-bunky. V tomto prípade sa človek potrebuje dennú liečbu inzulínom prežiť. Vedecký výskum je stále na zistiť spôsob, ako zastaviť autoimunitné proces a zachovanie funkcie beta-buniek. Niekedy, imunitný systém ľudí, ktorí sú náchylní k diabetu 1. Typu reagovať na inzulín ako cudzie látky alebo antigénu. Pre boj s antigénmi, beta-bunky produkujú protilátky.

3. Faktory životného prostredia:

Niekedy potravín, vírusy a toxíny hrajú úlohu v rozvoji diabetu 1. Typu, ale presná povaha ich úloha nie je známy. Niektoré štúdie naznačujú, že faktory životného prostredia zohrávajú kľúčovú úlohu pri vyvolaní autoimunitné deštrukcie beta-buniek u ľudí, ktorí sú geneticky náchylní k diabetu 1. Typu. Stále môže hrať Faktory prostredia úlohu pri cukrovke aj po diagnóz.

4. Vírusy a infekcie:

Vírus nemôže spôsobiť diabetes o sebe, v prípade, diabetes typu 1 je diagnostikovaná v priebehu alebo po vírusovej infekcii, potom dva môžu byť spojené. Tiež nástup cukrovky typu 1 dochádza počas zimy, keď vírusové infekcie sú bežné. Vírusy spojené s diabetom typu 1 sú coxsackie B, cytomegalovírus, adenovírus, rubeole a mumpsu. Tieto vírusy vyvolať autoimunitné deštrukcie beta buniek u citlivých ľudí. Napríklad, cytomegalovírus je spojená s poškodením beta buniek a akútnej pankreatitídy. Vedci sa snažia identifikovať vírus, ktorý spôsobuje diabetes 1. Typu, tak, aby mohli vytvoriť očkovanie čeliť problému.

5. Dojčenských postupy:

Diétne faktory môžu zvýšiť alebo znížiť riziko vzniku cukrovky 1. Typu. Dojčiat a detí prijímajúcich vitamínu D môžu mať zníženú riziko vzniku diabetu 1. Typu. Avšak, čoskoro expozície mlieka a obilnín jedálnička kravské môže zvýšiť pravdepodobnosť výskytu cukrovky 1. Typu. Ďalší výskum je potreboval zistiť, ako dojčenskú výživu zvyšuje riziko vzniku diabetu 1. Typu.

Diabetes typu 2:

Diabetes typu 2 je najčastejšia forma diabetu a je spôsobený kombináciou viacerých faktorov, ktorý zahŕňa inzulínovú rezistenciu, kedy telo je schopný účinne využívať inzulín. Stáva sa tiež, keď telo nemôže produkovať dostatok inzulínu pre kompenzáciu zníženú schopnosť používať inzulín. Medzi príznaky cukrovky 2. Typu zostávajú diagnostikované po celé roky. Tu sú niektoré z možných príčin za diabetom 2. Typu.

1. Genetických dôvodov:

Gény hrajú významnú úlohu v citlivosti k diabetu typu 2. Určité gény alebo kombinácia niektorých génov môže zvýšiť alebo znížiť riziko osoby vzniku ochorenia. Vedci identifikovali mnoho génových variantov, ktoré zvyšujú náchylnosť k diabetu typu 2, mnohé z nich sú ešte na objavenie. Štúdie preukázali, že varianty TCF7L2 zvýšenie gén citlivosti k diabetu typu 2. Ľudia, ktorí majú dve kópie variantov, pravdepodobnosť vzniku cukrovky typu 2, sú o 80% vyššie. Gény tiež zvýšiť šance na diabetes tým, že zvyšuje šance danej osoby stáva nadváhu alebo sú obézni.

2. Obezita a nedostatok telesnej aktivity:

Fyzická aktivita a obezita sú spojené s rozvojom diabetes mellitus 2. Typu. Ak ľudia sú geneticky náchylní k diabetu typu 2, potom obezita a sedavý spôsob života môže urobiť je náchylné na rizikové faktory spojené s týmto ochorením. Nerovnováha medzi príjmom kalórií a fyzickou aktivitou môže viesť k obezite, ktoré spôsobujú inzulínovú rezistenciu u ľudí, ktorí majú diabetes 2. Typu. Prebytočný brušný tuk môže viesť ku kardiovaskulárnym ochoreniam; telo v takom prípade produkuje hormóny, ktoré môžu poškodiť cievy a ďalších chronických zdravotných problémov.

Sval, tukové a pečeňové bunky prestane reagovať na inzulín, to núti pankreas kompenzovať tým, že produkuje navyše inzulínu. V prípade, že beta-bunky sú schopné produkovať inzulín potom hladiny glukózy v krvi zostávajú v normálnom rozmedzí. Ak produkcie inzulínu zadrhne kvôli bunkovej dysfunkcie beta, potom sa hladina glukózy v krvi vzrastie, a to priamo vedie k diabetu.

3. Abnormálne Glukóza Production v pečeni:

V niektorých prípadoch, abnormálne zvýšenie produkcie glukózy v pečeni, často vedie k vysokej hladiny glukózy v krvi. Pankreas uvoľňuje glukagón, keď je hladina glukózy v krvi a hladiny inzulínu boli nízke. Glukagón stimuluje pečeň produkovať viac glukózy. Všeobecne hladiny glukagónu ísť dole a pečeň ukladá navyše glukózu pre neskoršie použitie. Avšak, z neznámeho dôvodu hladiny glukagónu zostávajú vysoké, to spôsobiť, že pečeň k produkcii nepotrebné glukózy v krvi a to vedie k vysokej hladiny glukózy v krvi. Metformín je spoločný liek používa na riadenie produkcie glukózy pečeňou.

4. Cell Signaling a nariadenia:

Bunky komunikovať cez komplexnú sieť molekulárnych dráh signalizácie. Molekuly receptora inzulínu pomáhajú viazať inzulínovej molekuly cirkulujúcej v krvnom riečisku. Interakcia medzi inzulínu a jeho receptorom vedie k biochemickej reakcii, ktorá pomáha bunkám absorbovať glukózu a použiť na výrobu energie. Problémy sa však v bunkových signalizačných systémov môže vytvoriť reťazovej reakcie, ktoré vedú k diabetu a ďalších chronických ochorení.

5. Beta buniek dysfunkcia:

Vedci sa domnievajú, beta bunková dysfunkcia je kľúčovou príčinou diabetes mellitus 2. Typu. Beta-buniek pečene môže spôsobiť nedostatočné alebo abnormálne vzory uvoľňovanie inzulínu. Beta bunky môžu byť zničené zvýšenými hladinami glukózy, nazýva sa to toxicity glukózy.

Gestačný diabetes je spôsobené hormonálnymi zmenami a metabolické nároky tehotenstvo, kde hrá úlohu aj ekologické a genetické faktory. Hormóny produkované faktory placenty a ďalšie tehotenstvo súvisiace viesť k inzulínovej rezistencie. Inzulínová rezistencia sa zvyšuje množstvo inzulínu v krvi a v prípade, že pankreas nemôže kontrolovať inzulínu v dôsledku bunkovej dysfunkcii beta potom gestačný diabetes prebieha. S rodinnou anamnézou cukrovky zvyšuje rizikový faktor gestačný diabetes.

Top 14 Domáce lieky na liečbu cukrovky:

Diabetes je vážna zdravotný stav, ale so zdravou stravou a pravidelným cvičením, riadenie stavu sa stáva hračkou. Tu sú hŕstka diabetom domáce opravné prostriedky Každý diabetik môže spoľahnúť na udržať výkyvy hladiny cukru pod kontrolou.�

1. Bitter tekvica:

Horké tekvice sú jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zabrániť kolísanie hladiny cukru. Byť bezpečné zeleniny, to bohatá na železo tekvica možno konzumovať každý. To má vplyv na metabolizmus glukózy v tele a pomáha stimulovať pankreatickú sekréciu inzulínu. Je známe, že zmariť z inzulínovej rezistencie, horká tekvica je rovnako prospešné pre ľudí, ktorí trpia cukrovkou typu 1 a 2. Vypiť pohár horkého tekvica šťavy, ochutený s trochou medu, každé ráno, aby diabetes preč.

  1. Získať nejaké fyzickej aktivity každý deň, ako spáliť kalórie a zostať vo forme. Tým sa tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.
  2. Majú veľa vlákniny vo forme ovocia, zeleniny, orechov, semien a celozrnných výrobkov.
  3. Vždy si vybrať celozrnné potraviny, ako znížiť kalórie a hladiny glukózy v krvi.
  4. Nemusíte sledovať výstrelok diét alebo nízkokalorickej diéty len kvôli nej. Len vyberať si zdravé stravovacie a držať sa ho.
  5. Navštívte svojho lekára, ak ste 45 rokov alebo viac, a ak máte nadváhu. Podeľte sa o svoje obavy s lekárom. Skôr diagnóza, šanca na vyliečenie stáva vyššia.

Neexistuje žiadny trvalý liek na cukrovku. Jediný spôsob, ako môžete udržať kontrolu je dodržiavaním zdravého lifestyle.Visit lekára okamžite, ak ste sa stretávajú s problémami s riadením hladiny glukózy v krvi. Je pravda, že je potrebné vziať lieky na kontrolu hladiny cukru v krvi, ale môžete si určite dať týmto prírodné liečivá vyskúšať! Takže sledovať domáce opravné prostriedky pre diabetes načrtnutých vyššie a vidieť rozdiely, ktoré prinášajú do vášho života!

V tomto videu - Cure Diabetes Prirodzene: - 3 prírodné Domáce lieky na liečbu cukrovky (Okra Water)

load...