Zdravie a wellness

14 prírodných ájurvédskych liekov na zníženie telesnej hmotnosti

14 prírodných ájurvédskych liekov na zníženie telesnej hmotnosti

Vy ste vážne chudnutie, ale zároveň chcú zlepšiť celkový zdravotný stav? Potom sa rozhodol pre Ayurveda je tá najlepšia odpoveď. Dnes by som sa rád podelil rýchlu opravu Ayurveda zmeny, ktoré môžete urobiť, aby váš životný štýl pomôcť s trvalým chudnutie.

Predtým, než dozvedieť sa viac o chudnutie pomocou Ayurveda, poďme sa najprv pochopiť Ayurveda. Ayurveda je odvodený z dvoch Sanskrit slov Ayur a Veda. Ayur znamená život alebo dlhovekosti, zatiaľ čo veda znamená vedu. Inými slovami, Ayurveda je veda o živote. Vznikol v Indii, starovekej medicíny systém, ktorý teraz získal vedecký základ pre väčšinu spôsobov, na rozdiel od iných bežných metód.

Má Ayurveda skutočne pomôcť s chudnutie?

Niet pochýb o tom, že nemá pomoc pri chudnutí, alebo nakladanie s iným zdravotným problémom na to príde. Okrem toho, spoločnosti Ayurveda s identifikáciou a liečbe príčinu problému, čo má za následok trvalé riešenie.

load...

Ayurveda má základné princípy pre každý problém, so všetkými choroby sú zaradené do rôznych telesných typov. Neexistuje univerzálne riešenie v Ayurveda a lieky sú navrhnuté na základe niečí telesný typ, problémy, príznaky a rôznych ďalších faktorov. Existuje niekoľko ajurvédskej lieky na chudnutie, ktoré si môžete vyskúšať. Je dôležité si uvedomiť, že sa nejedná o rýchly oheň riešenie, skôr efektívne a komplexné chudnutie pomôcky, ktoré ponúkajú definitívne výhody pomaly, ale vytrvalo. Najlepšie na tom je, že sa váha stratila pomocou ajurvédskej metódy sú trvalé, ak budete dodržiavať odporúčania.

Tipy Ak chcete sledovať Počas chudnutia S Ayurveda:

Pred odchodom do liekov, poďme sa pozrieť na návrhy pre udržanie ideálnej telo a tipov, ako sledovať pri úsilie chudnutie.

Čoskoro do postele a skoro na to Rise:

Hlavným tip je skoro spať a vstať skoro. Najlepší čas, aby zasiahol do postele je dvadsať dva hodín, maximálne 11pm, a rastie v 5 hodín alebo 6 hodín ráno je nutnosťou. Naše telo funguje v organizovaným spôsobom v súlade s prírodou a prilepené na prirodzenom cykle, funguje najlepšie. Naše telo funguje aktívny počas dňa a spočíva v noci. Keď sme sa po tejto rutiny, mnoho zdravotných problémov, vrátane obezity riešiť prirodzene.

load...

Tri Stravovanie:

Jesť tri jedlá je ideálne, ak máte nízke hladiny cukru v krvi. Mať viac jedla sa neodporúča v Ayurveda, na rozdiel od toho, čo mnohí zdravotníci tvrdia dnes. Namiesto toho sa odporúča zdravá raňajky, chutný obed a ľahká večera. Naše pečeň sú v celej svojej kráse počas poludnia, takže ťažké jedlo by malo byť na poludnie. Týmto spôsobom sa telo asimiluje, čo je konzumovaná. Aj pre zdravý a prirodzený detoxikáciu, naša pečeň by mala mať dostatok odpočinku v noci (na detoxikáciu organizmu), čo je dôvod, prečo by mal byť večeru svetlo.

Go Natural:

Príroda má všetko, čo potrebujeme, keď sme sotva si to uvedomujeme. Sezónne ovocie a zelenina sú z nejakého dôvodu. Naše telo potrebuje jedlo v závislosti na rôznych ročných obdobiach, a to je dôvod, prečo naše telo túži sezónne potraviny počas týchto ročných období. Okrem sponky, ako je ryža, pšenica a ďalších druhov ovocia a zeleniny, sezónne ovocie a zelenina by mali byť súčasťou našej stravy v priebehu svojich ročných obdobiach.

Voda:

A konečne, pitná voda skoro po alebo pred jedlom nie je vhodné. Kým voda je dobré pre celkové zdravie a chudnutie, náročné to s jedlom riedi žalúdočné kyseliny, ktoré napomáhajú tráveniu. To je dôvod, prečo mnoho z nich je obézny, pretože jedlo sa nezrúti ani riadne prispôsobil. Zastavané toxíny, hormonálna nerovnováha, nesprávne trávenie, atď. Je len niekoľko faktorov, ktoré prispievajú k priberaniu na váhe a obezite. Naopak, odpíjal vodu po celý deň, a to najmä, teplá voda je ideálny a pomôcky s trávením a detoxikáciu.

Teraz, najviac mätúce pojmy sú vymazané, poďme ďalej Ajurvédske lieky na chudnutie.

Ajurvédske Lieky na chudnutie:

Existuje veľa možností, pokiaľ ide o chudnutie v Ayurveda. Tu by sme poznať bežné lieky pre všetky typy karosérie, a to bez ohľadu na typ karosérie. Vzhľadom k tomu, nemôžeme prísť na náš telesný typ doma a potrebujú pomoc, čo nie je možné, budeme zahŕňať lieky, ktoré sú vhodné pre každého.

1. Lemon & Med:

Najbežnejším liekom je citrón s medom. Každé ráno, prvá vec, ktorú konzumujú ihneď po čistení by mala byť teplá voda s citrónovou šťavou a medom. Jedná sa o lahodný nápoj taky! Tento mocný combo znižuje chuť do jedla, detoxikuje telo a pomáha pri chudnutí bez toho aby to ovplyvnilo vaše zdravie. Mnohí sa obávajú, citróny, kvôli chladu. Ak máte strach, takže môžete použiť teplú vodu na jej potláčanie.

2. Pepper:

Kým citrón a med bude stačiť, dodáva korenie prášok robí to silnejšie. Hoci to nie je nutkanie mať skoro ráno, môžete si to raz v priebehu dňa. Tiež, ak máte strach, citróny sa chystá dať za studena, korenie budú bojovať to!

3. Kapusta:

Kapusta možno konzumovať surové alebo varené. Keď je to surové, je to silnejšie. Jesť misu kapusta každý deň na podporu spaľovania tukov. Môžete ho mať pred jedlom, alebo nahradiť ju ako ľahké jedlo.

4. Trávenie:

Priberanie na váhe je často v dôsledku nesprávneho trávenia, alebo nedostatok trávenie požiaru podľa Ayurveda. Zvyšujúce sa potraviny, ktoré zvyšujú tráviace oheň robí divy pri chudnutí. Potraviny, ktoré posilňujú trávenie a zlepšujú váš tráviaci oheň patrí zázvor, papája, horká tekvica, cesnak, chilli, atď

5. Spice Up Your Jedlo:

Nedostatok korenie môže znížiť trávenie požiar. Štipľavý, horké a sťahujúce potraviny sú dôležité pre udržanie trávenie oheň vo svojom tele. Pridanie rasca, kajenské korenie, horčica a korenia sú ideálne. Môžete nahradiť korenie na chilli vo väčšine receptov, alebo kombinovať oba. Je dôležité si uvedomiť, korenie nebude zhoršovať kyslosť, skôr sa ochladí, na rozdiel od chilli.

6. Zbavte Ama:

Ama je termín používaný na označenie vedľajší produkt neúplného štiepenia v Ayurveda. Neuhradená ama dreváky lymfatické kanály a vyvoláva zvýšenie telesnej hmotnosti, okrem odchádzajúci jednotlivec unavený. Bez toho aby sa ho zbaviť, je ťažké vysporiadať sa s priberanie na váhe. Z tohto dôvodu, konzumácia potravín, ktoré napomáhajú pri eliminácii ama je dôležité. Kurkuma, Triphala (silný kombinácia Amalaki, haritaki a bibbitaki), Trikatu (silný kombinácia zázvoru, indickej dlhú korením a zázvorom v rovnakom pomere), dráč a guggul, to všetko pomáha pri odstraňovaní AMA. Dostanete to vo forme kapsúl, a môžete tiež použiť práškov.

7. Pôst:

Pôst raz týždenne sa odporúča Ayurveda pre detoxikáciu a efektívne fungovanie tráviaceho systému. Môžete mať vodu, zelený čaj (zázvorový čaj, Tulsi čaj, mätový čaj, atď) a jasné zeleninové polievky.

8. Odvar:

Mix Kuťka (Scrophulariaceae), chitrak (Plumbago zeylonica) a Trikatu v rovnakých pomeroch. Blend dobre a majú asi ½ lyžičky tejto zmesi s dúškom teplej vody. Musíte túto zmes svišťanie raz a potom prehltnúť. Majú ho raz za deň, ak máte nadváhu, a dvakrát, ak ste obézny alebo morbídne obézny.

9. Rastlina:

Iné obyčajné byliny navrhovanej v Ayurveda na chudnutie patrí Haritaki, Bibhitaki, Amalaki, sladkého drievka, Tulsi, aloe vera, Vrikshamla atď Väčšina z týchto bylín sú teraz k dispozícii vo forme kapsúl pre jednoduché používanie.

10. Ginger:

Konzumovať čerstvý zázvor, s alebo bez medu je tiež navrhol, aby spaľovanie tukov v Ayurveda. Tie by mohli mať to v dopoludňajších hodinách, pretože to zvyšuje telesnú teplotu.

11. Jazda Gram:

Mnoho ajurvédskej experti naznačujú, jazda na gram, keď chcete schudnúť. Musíte sa namočiť šálka koní gram cez noc, a varí sa okolo popoludní. Akonáhle varené, pridajte nakrájanú cibuľu a kamennú soľ podľa chuti. Zober si to po dobu 45 dní, a to bez preskakovania ani jediný deň! Po tejto s pohárom cmar a uvidíte, ako sa tuk spálil stabilne.

12. Aloe Punch:

Ďalším spôsobom, ako ich pripraviť nápoj s šťavy Aloe, kurkuma prášok, rasca, Tinospora cordifolia prášok a Terminalia chebula prášok, v pohári vody. Môžete použiť teplú vodu, rovnako. Pridajte lyžicu medu podľa chuti a pitím. Počkajte aspoň jednu hodinu, než sa niečo zjesť. Môžete pokračovať tento nápoj až stratíte zodpovedajúcu váhu.

Tu sú meranie pripraviť Aloe Punch:

  • Kurkuma Prášok: štipka
  • Rasce Powder - štipka
  • Aloe Vera Juice - 1-2 lyžice
  • Tinospora cordifolia Powder - štipka
  • Terminalia chebula Powder - štipka

13. Tráviaci Tea:

Vezmite rovnaké množstvo rasca, koriander semien a semien feniklu. O pol lyžice mali robiť pre jednu osobu. Teraz, pridajte do misky s vodou a priviesť ju do varu. Zavrite veko a varíme asi päť minút. Preniesť ju do nádoby a udržiavať ju popíjanie počas celého dňa. Tento čaj pomôže s trávením a chudnutie.

14. Šesť Chute:

Potraviny sú klasifikované na základe ich vkusu, a to zvieravý, kyslé, horké, slané, sladké a štipľavé (pikantné). Je dôležité, aby vám všetky tieto chute každý deň, pre správnu funkciu zažívacieho traktu a pre reguláciu telesnej hmotnosti. Takže nezabudnite uviesť celý rad potravín, aby vám všetky chute a živiny.

Ayurveda obhajuje takmer vegánsku diétu zostať fit a zdravý. Kým oni nemajú obhajovať preskakovanie mäso úplne, spotreba je výrazne nižšia. Okrem toho, všetky spracované potraviny a prevarenej alebo vyprážané potraviny je potrebné sa vyhnúť. Takže začať preskakujem rafinovaný soľ a cukor a nájsť prirodzené a zdravé náhradky ako kamenná soľ, medu, sladkého drievka extrakt, atď. Ak budete postupovať podľa týchto tipov, nábožensky, okrem prijatia vyššie uvedených opravných prostriedkov, ktoré sú k dispozícii, bude vedenie váhy stane realitou.

Takže aký je váš príjem z tohto príspevku? Nezabudnite sa podeliť o svoje cenné myšlienky s nami.

load...