Zdravie a wellness

14 potravín na udržanie zdravých obličiek

14 potravín na udržanie zdravých obličiek

Koľkokrát sme počuli radu "konzumovať vyváženú stravu pre dobrý a zdravý život? A koľkokrát sme sa rozhodli jednoducho ignorovať? Máme starosti donekonečna o našej vonkajšej kráse, ale prehliadnuť vnútorné zdravie. Udržiavanie naše obličky zdravá má zásadný význam pre našu celkovú pohodu. Problémy s obličkami môže vyvolať väčší a vážnejšie kardiovaskulárne ochorenia v tele. Našťastie, tam sú niektoré flash potraviny, ktoré pomáhajú udržať obličky v dobrom stave. Tieto flash potraviny obsahujú antioxidanty, ktoré liečiť chronické ochorenie obličiek (COD).

Preto je dôležité zahrnúť tieto super potraviny v našej strave pláne zvýšiť príjem živín a antioxidantov. Nižšie je uvedený zoznam top potraviny pre zdravé obličky:

Best Food pre obličky

1. Red Bell Peppers:

Červené papriky sú dobré pre zdravie obličiek, pretože sú s nízkym obsahom draslíka. Sú tiež pridať farbu a chuť do misky, spoločne s vitamínmi C, B6, A, kyseliny listovej a vlákniny. Červenej papriky obsahujú antioxidant lykopén, ktorý pomáha chrániť pred niektorými typmi rakoviny. Môžeme pridať červenej papriky s tuniakom, kuracím šalátom alebo jednoducho jesť surové.

load...

2. Kapusta:

Kapusta je kapustovité zeleniny, ktorá je balená s fytochemické látky. To je užitočné v lámanie voľné radikály v tele, čím sa znižuje riziko rakoviny a kardiovaskulárnych chorôb.

To je najlepšie lacné, ľahko dostupné zeleniny, ktoré môžete pridať do svojej stravovací plán. Kapusta obsahuje vitamíny K a C, vlákniny, vitamín B6 a kyseliny listovej, ktorá pomáha v udržiavaní obličky zdravé.

3. Karfiol:

Karfiol je oblička príjemný kapustovité super jedlo, ktoré je bohatým zdrojom vitamínu C, kyseliny listovej a vlákniny. To tiež obsahuje niektoré zlúčeniny, ktoré sú dôležité pre pečeň a neutralizuje toxické látky v tele. Karfiol môžu byť konzumované surový, s ponorením, alebo ako šalát. Môžeme tiež pare alebo uvaríme na prílohu.

load...

4. Cesnak:

Cesnak pomáha pri znižovaní zápalu a cholesterolu v tele. Obsahuje antioxidačné a antikoagulačné vlastnosti, ktoré pomáhajú udržať obličiek v ich optimálne. Cesnak sa používa v mnohých jedál, vrátane mäsa, zeleniny, rýb a paradajkovou omáčkou.

5. Cibuľa:

Cibuľa je populárny korenie potravy. Obsahuje flavonoidy a quercetin, ktorý zabraňuje usadzovaniu mastných materiálu, v krvných cievach. Quercetin je antioxidant, ktorý môže znížiť ochorenia srdca a riziko vzniku rakoviny. Cibuľa sú obličky príjemný a nízky obsah draslíka. Tiež obsahujú chróm, ktorá pomáha metabolizuje tukov, bielkovín a sacharidov.

6. Jablká:

Jablko je bohatým zdrojom vlákniny s protizápalovými vlastnosťami. Pomáha pri znižovaní zlého cholesterolu, zápcha, ochorenia srdca a rakoviny. Jablká sú renálne príjemný a môže byť jeden surový alebo varený. Môžeme tiež obrátiť toto krásne červené plody na chutné nápoje.

7. Cranberries:

Brusnice pomáhajú pri prevencii infekcií močových ciest. Majú tendenciu, aby sa vaše moč kyslejšie a držať baktérie preč z močového mechúra. Môžu byť taktiež použité na prevenciu rakoviny a srdcových chorôb.

8. Čučoriedky:

Čučoriedky sú plné anthokyanidiny, antioxidant, ktorý pomáha očistiť telo toxínov. Čučoriedky majú vysokú nutričnú hodnotu, ktorá môže prispieť k zníženiu zápalu. Obsahujú aj vitamín C, vlákniny, mangán. Čučoriedky divy pre naše kosti príliš.

9. Maliny:

Malin kyselina ellagic, ktorá neutralizuje škodlivé voľné radikály v ľudskom tele. Sú červenej farby a obsahujú antokyanov, vláknina, vitamín C, mangán, folátu, maliny sú užitočné pri prevencii rastu rakovinových buniek.

10. Jahody:

Jahody sú bohatým zdrojom antioxidantov, vitamínu C, mangánu a vlákniny. Tie obsahujú protizápalové a protirakovinové vlastnosti a sú dobrou voľbou pre zdravé srdce a obličiek.

11. Čerešne:

Čerešne sú bohatým zdrojom antioxidantov a fytochemikálie, ktoré pomáhajú pri ochrane srdca a obličky. Náročné je denne pomáha pri znižovaní zápalu v tele, najmä v obličkách.

12. Bielkov:

Vaječné bielky sú najčistejšie a najkvalitnejšie dostupné proteín. Obsahujú tiež nevyhnutné aminokyseliny a majú nízky obsah fosforu, aby sa dali obličiek príjemný.

13. Fish:

Ryby sú zdrojom vysoko kvalitných bielkovín a konzumácia im dvakrát alebo trikrát v týždni sa odporúča. Ryba tiež obsahuje omega - 3 mastné kyseliny, ktoré môžu zabrániť vzniku rakoviny a srdcových chorôb. Sú tiež užitočné pre zníženie hladiny LDL (zlý cholesterol) a zvyšujú hladinu HDL (dobrého cholesterolu).

14. Olivový olej:

Olivový olej pomáha znižovať rakoviny a srdcových chorôb. Olivový olej obsahuje kyselinu olejovú, ktorá pomáha chrániť proti oxidácii, polyfenoly a antioxidačných zlúčenín pre redukciu zápalu a oxidácii a ide dlhú cestu v súlade obličky zdravé.

Akonáhle začneme sa pozrieť na naše telo ako celok, namiesto toho sa zameriava na vonkajšiu krásu, budeme cítiť a vyzerať úžasne. Udržiavanie naše obličky zdravé je veľmi dôležité žiť šťastný, choroba bez života. Dúfať, že tento zoznam potravín pre obličky vám pomôže robiť len to! Ešte zanechajte nám komentár.

load...