Zdravie a wellness

14 neočakávaných vedľajších účinkov olivového oleja

14 neočakávaných vedľajších účinkov olivového oleja

K dispozícii sú dve strany každej mince.

Toto slávne príslovie znamená, že je tu dobré aj zlé strany na každej zložky. Olivový olej nie je výnimkou. Ponúkal za jeden z najlepších v potravinárstve a starostlivosti o pleť svet, tento olej má veľa zdravia a kozmetické výhody ponúkajú.

Ale olivový olej tiež prichádza s niektorými nevýhodami, ktoré môžu spôsobiť značné škody na zdraví. Pozrite sa na vedľajšie účinky olivového oleja skôr, ako začnete ju.

load...

Top 14 Nežiaduce účinky olivového oleja

Poďme hovoriť o top 10 olivového oleja vedľajšie účinky, ktoré môže mať mýto na vaše zdravie:

1. Príčiny akné

Nadmerné užívanie oilve olej môže poškodiť kožu a zvýšiť šance na akné.

Olivový olej ťažký. Nezáleží rýchlo vstrebať do pokožky a vytvára silnú vrstvu na koži, upchatie pórov. Teda ak často aplikovať na kožu, to sa zmení na lepivým povrchom, chytať všetky nečistoty, prach a maz do neho. Tento proces dláždi cestu pre výskyt nežiaduceho akné a vyrážok.

load...

Takže, nechoďte cez palubu s použitím olivového oleja na kožu-dvakrát týždenne by malo stačiť, aby si pleť, ktorá je hladká a hydratovaná.

Poznámka: Ak máte mastnú pleť, je to pre vás lepšie, aby sa zabránilo olivový olej úplne kvôli jeho prirodzené lepkavá a mastná povaha.

2. Môže vyvolať alergie

Niekoľko ľudí ukazujú, akútne alergické reakcie na olivovom oleji. A ak ste jedným z nich, tak by som odporúčam vám držať ďalej od neho, tento olej bude iba zhoršiť Váš zdravotný stav.

Olivový olej môže spôsobiť vážne alergické reakcie, ako je napríklad kontaktná dermatitída, ekzém, respiračné alergie, a tak ďalej. To je hlavne skúsení počas alebo po lokálnej aplikácii oleja. Tí, ktorí sú náchylní k alergiám môže tento problém tiež čeliť potom, čo spotrebováva niečo, čo má olivový olej ako jednu zo zložiek v potrave. Je vždy lepšie vedieť, olivový olej výhody a vedľajšie účinky pred tým, než pravidelne konzumovať.

Poznámka: Ak spozorujete príznakov tu uvedených, okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Pamätajte si, že prevencia je lepšia ako liečba. A vy by ste nechceli váš stav zhoršiť.

3. Spôsobuje kožné vyrážky

Ako už bolo vysvetlené, ľudia s mastnú pleť by sa mali vyhnúť olivový olej úplne.

Mastná pleť je výsledkom nekontrolovanej sekrécia kožného mazu. Keď sa olivový olej v sebe spája so svojím prirodzene mastnú pokožku, môže spôsobiť vážne podráždenie, vyrážky a začervenanie na koži.

4. Nie je Safe na Baby Skin

Deti majú najcitlivejšiu pokožku a používanie olivového oleja na nich môže byť trochu riskantné. To môže spôsobiť vyrážky, začervenanie a podráždenie na koži.

Je tomu tak preto, a to najmä s novorodencov, sme ešte vedieť, či je dieťa alergické na tento olej, alebo nie. A naozaj, prečo riskovať, keď môžete mať ďalšie bezpečné možnosti, napríklad kokosový olej, aby masírujte anjelik?

Poznámka: Napriek tomu, ak máte záujem o používanie olivového oleja, vždy používajte kvalitné extra panenský olivový olej pre pokožku vášho dieťaťa.

5. Nie je vhodná pre suchú pleť

Olivový olej nie je dobrou voľbou pre osoby s veľmi suchú pleť príliš. Mnohé štúdie dospela k záveru, že súčasné kyselina olejová v olivovom oleji je zodpovedný za porušenie prirodzené hydratačné schopnosti pokožky v prípade suchej pokožky.

6. Môže spôsobiť čierne bodky

So svojím mimoriadne lepkavé a mastnú prírode, olivový olej môže otvoriť cestu k rastu čierne bodky na tvári.

Ako už bolo vysvetlené skôr, mastný olivový olej tvorí vrstvu na koži, aby pasce, v špine a mŕtvej kože do nej. To zase robí cestu pre tvorbu komedónov.

7. Nasýtené tuky chorôb súvisiacich

Olivový olej je bohatým zdrojom mononenasýtených tukov. Každý lyžice tohto oleja obsahuje asi 14% nasýtených tukov a 120 kalórií.

To je obrovské množstvo-takmer trikrát vyšší ako 4 oz kuracie prsia. Pravidelná konzumácia nespracovaného olivového oleja môže zvýšiť riziko smrteľných chorôb, ako je ateroskleróza, obezita, srdcový infarkt, mŕtvica, rakoviny prsníka a rakoviny hrubého čreva (1).

8. Trans-Fat Súvisiace choroby

Olivový olej je často rafinovaný alebo čiastočne hydrogenované za vysokého tepla a tlaku. Tento proces mení svoju molekulárnu štruktúru a vypáli zdravé omega - 3 mastné kyseliny obsiahnuté v olív.

To tiež ovplyvňuje hladinu cholesterolu v našej krvi znížením, dobrého cholesterolu 'a zvyšuje hladinu, zlého' jedna. Táto, v dlhodobom horizonte, zvyšuje nebezpečenstvo kardiovaskulárnych chorôb (2).

9. Znižuje krvný cukor

Tento olej môže znížiť hladinu cukru v krvi pod normálnu úroveň. Olivový olej je cestu pre zvýšenie inzulínovej rezistencie; to je hlavným dôvodom pre jeho aktivitu proti hladiny cukru v krvi. Viac ako spotreba môže vás náchylné k niekoľkým zdravotných komplikácií, ako je hypoglykémia, potenie, tras, slabosť, atď

10. Znižuje krvný tlak

Olivový olej je známe, aby naše srdce zdravé. Avšak štúdie bolo zistené, že viac ako spotreba olivového oleja môže spôsobiť masívne pokles krvného tlaku. Je to škodlivé pre naše celkové zdravie, ako sme sa stali náchylné k mnohým problémom, ako je závrat, točenie hlavy, mŕtvice a zlyhania obličiek (3).

11. Spôsobuje zápal

Naložený s tukom, olivový olej zvyšuje pravdepodobnosť vzniku zápalu v našom tele.

Obsahuje vysoké množstvo kyseliny olejovej (asi 78%), ktorá hrá dôležitú úlohu v uvoľňovanie lipopolysacharidu (LPS)), pripojenou k veľkým tukových častíc bohatých lipoproteínu zvaných chylomikróny, z čreva do krvného obehu. Čím viac sa LPS prítomný v krvi, väčší je rozsah zápalu spôsobené imunitnými bunkami.

Okrem toho, olivový olej tiež podporuje vyššie hladiny markerov, ako zápalových cytokínov, ktoré sú spojené s chronickým zápalom (4).

12. Žlčník kamene / zablokovanie

Jedným z vážnych vedľajších účinkov olivového oleja. Mali by ste sa držať ďalej od konzumovať príliš veľa olivového oleja, pretože by to mohlo zablokovať žlčník alebo spôsobiť bolestivé žlčové kamene. Naša pečeň produkujú žlč, ktorá sa akumuluje vo vnútri žlčníka. Ale keď naše telo má prebytočný tuk, a my patrí olivový olej v našej každodennej strave, táto uložená žlč začne vylučovať a emulgovať tuky. To v konečnom dôsledku vedie k kamene alebo zablokovaniu.

13. Môže vyvolať hnačku

Vysoký obsah tuku olivového oleja môže spôsobiť zažívacie poruchy a vyvolať gastrointestinálne problémy, ako je hnačka.

Všetci vieme, že silné laxatívne vlastnosti olivového oleja. Takže keď sme konzumovať vo veľkom množstve, náš systém bude schopný úplne stráviteľné. V dôsledku toho sme vyvinuli menšie až stredne ťažkou hnačkou (5).

14. High On kalórií

Zbytočné prírastok hmotnosti je jedným z hlavných vedľajších účinkov príliš odbyt olivového oleja.

Olivový olej, rovnako ako všetky ostatné oleje a tuky, sú hlavným zdrojom kalórií. Budete prekvapení, vedieť, že každý 16 unca olivového oleja obsahuje kalórie, ktoré sa rovnajú svojím dvojdňovom požiadavku kalórií (4,000 za libru); oveľa viac, ako ešte rafinovaného cukru (1,725 ​​kalórií za libru).

To je dôvod, prečo by ste nikdy nemali variť celý chodoch v olivovom oleji. Mrholenie na vrchole svojich jedál, samozrejme je bezpečnejší variant.

Ako ste sa dozvedel, olivový olej je vynikajúci a zdravá možnosť, iba ak sú konzumované podľa odporúčaných úrovniach. Poznáte nejaké ďalšie nežiaduce účinky olivového oleja? Boli si vedomí týchto skutočností? Ešte nám napísať v poznámkach nižšie!

Zostať fit, zostať zdravý!

load...