Zdravie a wellness

14 neočakávaných vedľajších účinkov Honey

14 neočakávaných vedľajších účinkov Honey

Honey stala ísť do prísada pre väčšinu ľudí v týchto dňoch.

Chcem vrhnúť kíl? Nahradiť svoju rannú čaj s teplou vodou, citrónom a medom. Pokvapkáme ju na vrchole svojej dezert pre výraznú chuť! Znížte príjem cukru, bez ohrozenia na sladkosti pomocou medu.

Ale robí med zaslúžia všetku lásku na svete? A čo je najdôležitejšie, je to úplne bezpečné? Dostaneme sa k tomu. Po prvé, poďme prejsť pôsobivé a, dobre 'chválila profilu tejto sladkej dobroty.

load...

Med-Krátka

Ostatné Names- 'Shahada' (Hindčina), 'then' (telugu), 'A' (Tamil), 'Thean' (Malayalam), 'Jenu' (Kanadský), 'Madhu' (gudžarátčina & maráthčina) a Madhu ' (bengálska).

Med je neoddeliteľnou súčasťou nespočetných kultúrach po celom svete za posledných 2000 rokov. Bolo a je ešte použitý v tradičných liekov, ako je Ayurveda a starovekých čínskych ošetrenie. Vedci tiež ponoril hlboko odkrývať svoje výhody vyvíjať modernej medicíny praxi.

Celkovo vzaté, zlato je populárny, lepšia ako niekoľko inými sladidlami, ale to nie je dokonalé. No, nič v prírode je. To predsa obsahuje rad vedľajších účinkov, ktoré, keď vylúčil vám môže poškodiť.

load...

Nebojte sa! Trochu výskumu a našom zozname vám pomôže byť na bezpečnejšie strane.

Top 14 Nežiaduce účinky medu

 1. Môže spôsobiť otravu jedlom
 2. Môže spôsobiť botulizmus u dojčiat
 3. Brucha
 4. Môže spôsobiť alergické reakcie
 5. Anafylaktický šok
 6. Môže Spike hladinu cukru v krvi
 7. Znižuje krvný tlak úroveň
 8. Nerve Damage
 9. Nabrať váhu
 10. Zubný kaz
 11. Môže spôsobiť vnútorné krvácanie
 12. Liekové interakcie
 13. Toxické reakcie
 14. Môže spôsobiť infekciu

Poďme zistiť top 14 nežiaduce účinky medu:

1. Môže spôsobiť otravu jedlom

To je väčšinou dôsledkom surového spotreby medu.

Ak ste niekedy konzumujú nepasterizovaného medu, šance sú vysoké, že sa stanete náchylnejší k otrave jedlom. Ako to je ani zahrieva ani spracovaná, môže obsahovať cudzie častice, ako je peľ, drobné kúsky včelích krídel, propolis, včelieho plástu bitov. Tie môžu prípadne vyvolať tráviace poruchy systému na používateľa (1).

Spôsob prevencia

Takže ak máte slabý tráviaci systém, navrhujem, aby ste zostali ďaleko od surového odrody medu.

Späť na obsah

2. Spôsobuje Botulizmus u dojčiat

Med sa nemá podávať batoľa, ktorý je ešte dosiahnuť jeho prvý ročník.

Surový med môže obsahovať toxické spory Clostridium botulinum. Pri konzumácii dojčatá vo veku do 12 mesiacov, môže to viesť k vážnym zdravotným stavu zvaného, ​​botulizmus. ' To je v podstate otrava spôsobená včelieho jedu, a vaše dieťa by mohlo dôjsť k jeho symptómy (2).

Niektoré príznaky sú horúčka, nevoľnosť, vracanie, slabosť, letargia, zápcha, podráždenosť, zápcha, hnačka, kŕče, strata chuti do jedla, zastavenie dýchania, ochrnutie svalov, atď.

Lepšie byť v bezpečí, ako ľúto!

Spôsob prevencia

Nedávajú med k deťom pred dosiahnutím veku 12 rokov. Ak dieťa vykazuje niektorý z vyššie uvedených príznakov, písať príjem medu, vziať k lekárovi okamžite.

Späť na obsah

3. Brucha

Nadmerné medu môže spôsobiť silné bolesti brucha.

Byť bohatý na fruktózu, môže prerušiť živín absorpčnú kapacitu svojho tenkého čreva (3, 4). To môže tiež uložiť dlhodobé účinky na gastrointestinálny systém a spôsobiť niekoľko žalúdočné problémy, ako je nadúvanie, plyn, kŕče, atď Niekedy sa tiež vedie k akútne stavy, ako je hnačka alebo podráždený žalúdok.

Spôsob prevencia

Ak je vaše brucho pocit, iný po berúce medu, zastaviť. A poraďte sa s lekárom ihneď pochopiť, čo je základná podmienka môže byť.

Späť na obsah

4. Môže spôsobiť alergické reakcie

Požitie surového medu môže tiež dať vám mierne až stredne závažné alergické reakcie. Táto situácia môže zhoršiť v tých, ktorí sú alergickí na peľových zŕn.

To je nespracované nektár z kvetov, ktoré môžu obsahovať peľ, pesticídy, insekticídy, a mnoho iných chemických látok (5). Jeho priama konzumácia môže viesť k rozvoju alergických príznakov, ako sú opuchy, svrbenie, zápalov, vyrážky, žihľavka, opuchy, kašeľ, astma, sipot, iritída, dýchacie ťažkosti, ťažkosti pri prehĺtaní, a tak ďalej.

Spôsob prevencia

Pri konfrontácii s týmito alergiami, mierne alebo nie, jeden by mal priamo kontaktovať odborníka na zdravotnú starostlivosť.

Späť na obsah

5. Anafylaktický šok

Jesť surové medu a vo väčších dávkach môže spôsobiť závažné alergické reakcie ako anafylaxia. Je držiteľom alergény vo väčšine prípadov, ktoré vytvárajú vážne zdravotné stav zvaný, anafylaktický šok '(6, 7).

Tento stav je charakterizovaný celotelové alergia spolu so závratmi, mdloby, dýchavičnosť, hypotenzia, srdcové zlyhanie, atď To je závažný vedľajší účinok medu, pretože môže môže viesť až k smrti.

Spôsob prevencia

Ak často trpíte niektorou z vyššie uvedených príznakov, aj bez ohľadu med, potom je nutné sa poradiť s lekárom s otázkou, či si môžete vziať med vôbec. A keď vidíte niektorý z príznakov po užívanie medu, okamžite navštíviť svojho lekára.

Späť na obsah

6. Mája Spike hladiny cukru v krvi

Ak chcete udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou, obmedziť dennú spotrebu medu.

Je to nielen vysoký obsah sacharózy, tiež obsahuje veľké množstvo glukózy, ktorá zvyšuje hladinu glukózy v krvi markéra - HbA1c v krvi. Inými slovami, sladká a silná riešenie zvyšuje hladinu krvného cukru v krvi, vytvárať podmienky pre diabetes.

Spôsob prevencia

Ak máte problémy so svojimi hladiny cukru v krvi, alebo sú na diabetickej lieky, mali poradiť so svojím lekárom skôr, než ísť na med. Budú vám predpíše správny dávku medu, ktorý by nerušil pri medikácii.

Späť na obsah

7. Znižuje krvný tlak úroveň

Med môže znížiť hladinu krvného tlaku výrazne, čo niekedy môže vykľuť škodí zdraviu.

Skladá sa z oligosacharidov, ktoré je určitý druh sacharidov s antioxidačnými vlastnosťami, môžu znížiť zvýšenú hladinu krvného tlaku do značnej miery. V niektorých prípadoch je hladina krvného tlaku dokonca klesne pod priemernou úrovňou, čo vyvolalo rad zdravotných problémov.

Takže majte na pamäti svoju dávku, a budete robiť v pohode.

Spôsob prevencia

Ak zadáte hladina krvného tlaku často padajú, môže med nemôže byť dobrá voľba. Vyhnúť sa tomu.

Späť na obsah

8. Nerve Damage

Tento prírodné sladidlo môže tiež zraniť vaše nervy.

Surové med sa skladá zo skupiny chemických zlúčenín, nazývaných, grayanotoxins ', ktoré sú jedovaté pre náš nervový systém (8). Všeobecne platí, že tieto toxíny sú eliminované z potravín počas ich pasterizácii. Ale keď sa surový med spotrebovaný, prichádzajú do akcie a poškodiť naše nervové bunky. V dôsledku toho, že prerušuje normálnu činnosť našej nervovej sústavy.

Spôsob prevencia

Vyhnúť medu, ak ste v minulosti trpel (alebo trpia) akýkoľvek druh duševný stav.

Späť na obsah

9. Priberanie na váhe

Obezita je niečo, čo môže zničiť váš celkový zdravotný stav, a med môže byť vinník.

Ako med obsahuje kalórií vo veľkom množstve, je silne prispieva k niečí telesnej hmotnosti. Okrem toho, že má jednoduché sacharidy v mieste zložité tie, ktoré sa rozkladajú ľahko v tele, akonáhle to je spotrebovaný. Výsledkom je, že energia sa hromadia ako telesného tuku, a vy skončíte získať nadváhu.

Spôsob prevencia

Vždy majte na pamäti, med môže skutočne pomôcť spaľovať tuk ak sa vezmú v moderovanie. Použite citrónovej a úbytok medovej vody hmotnosti zaseknúť.

Späť na obsah

10. Zubný kaz

Rovnako ako cukor, príliš veľa medu môže poškodiť vaše zuby.

Podľa výskumníkov, zlato sa skladá z 82% cukru (prírodných cukrov - glukózy a fruktózy). To znamená, že jedna lyžica medu vám môže poskytnúť takmer 17 gramov cukru.

Konzumovať med každý deň vo veľkých objemoch môže stimulovať bakteriálne aktivity vnútri našich úst. Jeho spotreba vedie k zubnému kazu, do značnej miery.

Spôsob prevencia

Ak chcete zachovať zdravie zubov a zabrániť ústnu dutinu, sa snaží udržať svoj príjem medu pod kontrolou.

Späť na obsah

11. Môže spôsobiť vnútorné krvácanie

Med je potrebné sa vyhnúť ľudia, ktorí majú poruchy krvácania alebo užívate lieky, ktoré môžu zvýšiť riziko vzniku vnútorného krvácania.

Táto prírodná látka by nemala byť používaná s prírodnými bylín a ingrediencií, ako je Ginkgo biloba, cesnak a Saw Palmetto.

Ak si napriek tomu chcete vyskúšať, konzultácie so svojím zdravotné expert je žiaduce možnosť. Pomôžu prispôsobiť svoje lieky tak, že nespôsobí žiadnu ujmu na zdraví.

Spôsob prevencia

Vyhnúť medu, ak ste už na riedenie krvi lieky. Tiež, ak trpíte niektorou z foriem vnútorné krvácanie, zabrániť jeho využitie.

Späť na obsah

12. Liekové interakcie

Tento prírodné sladidlo by mal byť používaný opatrne tí užívanie antibiotík, žalúdka alebo čriev lieky, antikoagulanty, ako je warfarín, aspirín, protizápalové lieky, ako je ibuprofén, nervového systému prostriedky, lieky na srdce a chudnutie suplementácia (9).

Tiež, zlato môže silne meniť pravidelný proces liekov, ktoré používajú pečene cytochrómu P450. To môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Spôsob prevencia

Ak ste na antibiotiká alebo iné lieky (anti-poburujúce drogy, najmä), vyhnúť príjem medu. Tiež sa poraďte s lekárom, pokiaľ ide o to isté.

Späť na obsah

13. Toxické Reakcia

Med, ktorý je produkovaný z nektáru Rhododendrons je známe, že obsahujú určité toxínov, ktoré môžu spôsobiť vedľajšie účinky v systéme (10).

Tento typ má vplyv na kardiovaskulárny systém priamo, a spôsobiť zníženie krvného tlaku, bolesti na hrudníku, a niekoľko ďalších srdcové ťažkosti.

Spôsob prevencia

Pravdepodobne je nutné zistiť príčinu medu pred kúpou. Ak ste mali reakcie či alergia pri jeho použití v minulosti, poraďte sa s lekárom pred použitím.

Späť na obsah

14. Spôsobuje infekcia

Med môže byť príťažlivý a chutný, ale je potrebné sa vyhnúť tí, ktorí majú slabý imunitný systém. To môže zvýšiť riziko bakteriálnej a hubové infekcie v tele.

Spôsob prevencia

Ak máte tendenciu mať slabý imunitný systém, vyhnúť sa konzumácii medu.

Späť na obsah

Výber správneho typu medu

Teraz je med bezpečné na konzumáciu?

Áno. To rozhodne. Za predpokladu, budete držať v medziach a ísť na vhodné odrody.

Existuje asi 300 druhov medu na trhu k dispozícii. Niektoré sú veľmi populárne a ľahko dostupné, ako Manuka, pohánka, guma a Neem, a iné nie. Tí všetci majú rôzne zloženie, ktoré dlhuje na stave životného prostredia, v ktorom boli zozbierané včely.

Takže vybrať jednu z mnohých môže byť ťažká voľba.

Lenže to tak nie je. Stačí ísť na tmavšie odrody.

Prečo tmavý med, aj keď?

No, to je tajomstvo... Shhhhh... Dobre, to nie je. Tmavšie a hustejšie odrody majú vyššiu živín a antioxidačné obsah, ktorý dobre pracovať s naše zdravie. Sú príliš chutnejšie. Keď v porovnaní s ich, ľahších 'náprotivky, tmavý med je sladšie. To znamená, že budete potrebovať iba polovičné množstvo pravidelného získať rovnakú sladkosť. Rozlúčiť bye na kalórie, chlapi!

Odporúčaná dávka Honey

Bol som ti po celý čas pozerať na množstvo medu a držať sa s mierou. Ale ja na najdôležitejšiu otázku, ktorá musí byť odpočúvanie vo vašej mysli práve teraz nikdy neodpovedal.

Koľko medu je príliš veľa?

Úprimne povedané, nie sú tam žiadne prísne pravidlá a predpisy týkajúce sa medu dávkovanie. To všetko završuje do denného limitu pridanej spotreby cukru. Zdravý človek by nemal trvať dlhšie ako 100 kalórií denne pridaného cukru, ktorý činí asi šesť čajových lyžičiek na každodennej báze.

Celkovo vzaté, zlato je úžasné a prispieva k lepšiemu zdraviu, len vtedy, ak s mierou. Zostať v medziach a teraz sladkú chuť medu bez starostí.

Bola táto informácia o mede vedľajších účinkov užitočná? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii Komentáre nižšie.

Zostať fit, zostať zdravý!

load...