Zdravie a wellness

14 najlepších výhod morskej soli (Samundri Namak) pre pokožku, vlasy a zdravie

14 najlepších výhod morskej soli (Samundri Namak) pre pokožku, vlasy a zdravie

Než sme tí výhody, ako prvý nám povedať, čo je Morská soľ. Morská soľ, tiež známy ako, Samundri Namak 'v Hindi a, Kalluppu' v Telugu je prírodná soľ, ktorá sa vyrába priamo z morskej vody. Keď je slaná voda oceánu odparí, sa vytvorí morská soľ. Najväčší rozdiel medzi morskou soľou a jeho spracované náprotivkom je to, že sa nič nemení umelo, zatiaľ čo druhý musí ísť cez niekoľko metód spracovania. Preto je morská soľ má pomerne veľa dôležitých živín, ktoré môže urobiť zázrak pre nás. Ponúka mnoho výhod pre zdravie, pokožku a vlasy.

Výhody morskej soli pre zdravie:

Morská soľ je oveľa zdravšie alternatívu k pravidelnému jodizovana soli. Ak si nie ste istí, o jeho zdravotných prínosov, prejsť nasledujúcom odseku:

1. Ide o prírodnú soľ, ktorá neprechádza žiadny druh spracovania. Obsah minerálne látky zostane neporušená, ako je aplikovaný žiadne teplo alebo žiadne škodlivé umelé prvok je pridaný k tomu. Z toho dôvodu, že má alkalizujúci účinok, ktorý pomáha pri vyrovnávaní hladiny kyseliny vo vašom tele a eliminovať prípadné riziká smrteľných chorôb.

load...

2. Morská soľ môže posilniť váš imunitný systém do značnej miery. Ako sa vaše imunita dostane posilnili, vaše telo sa stáva odolnejšie voči rôznym autoimunitných ochorení, ako je chrípka, nádcha, nachladnutie, alergia atď.

3. Má tiež významný vplyv na kardiovaskulárny systém. Vedci dokázali, že pravidelný príjem morskej soli rozptýlené vo vode môže znížiť hladinu zlého cholesterolu v tele výrazne. Na rozdiel od bežných solí, môže byť použitý na udržanie krvného tlaku pod kontrolou a normalizáciu nepravidelného srdcového rytmu. Stručne povedané, morská soľ môže pomôcť odvrátiť rad život ohrozujúcich ochorení, ako je mŕtvica, srdcový blok, srdcový infarkt atď udržiavaním kardiovaskulárne zdravie.

4. Poruchy látkovej výmeny, ako je diabetes mellitus môžu byť tiež liečené morskej soli. Ak trpíte cukrovkou alebo náchylné k tomu, že táto soľ môže pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi úspešne.

load...

5. Pokiaľ ide o hojenie kostných porúch, morská soľ hrá dôležitú úlohu. Viac ako 20% z celého obsahu sodíka tela sa akumuluje v kostiach, ktoré dôjsť k ich poškodeniu pri nedostatku minerálnych látok v krvnom obehu, rovnako ako telesné tekutiny. Z tohto dôvodu vážne zdravotné problémy, ako je osteoporóza možno vyliečiť tým, že zahŕňa tento nádherný prírodný prostriedok v každodennej strave.

6. Morská soľ je tiež prospešné pre vaše dýchacie cesty. To môže spomaliť sekréciu hlienu a hlienu pri astme a znížiť zápal veľa. Ako výsledok, to sa stáva oveľa jednoduchšie pre vás dýchať.

7. Byť dobrým zdrojom draslíka, tento prírodný soli môžu byť tiež použité ako anti-spastické činidla. Draslík uľahčuje fungovanie svalových vlákien. Okrem nej soľ umožňuje telu, aby sa v minerálu z rôznych iných zdrojov. To znamená, že svalového tkaniva zostávajú na dobrej úrovni a zdravá, a môžete zostať ďaleko od akútnych kŕče svalov, kŕče a bolesti.

8. Ak umierate zbaviť z tých kíl, rozhodnúť sa pre morskou soľou. To vyhladzuje váš tráviaci systém tým, že pomáha produkciu tráviacich štiav. Navyše itputs off akékoľvek nánosy, ktoré môžu získať v ceste tráviacom trakte. Všetky tieto viesť k zdravej vnútorný systém, ktorý je nakoniec užitočné udržať krok štandardné telesnú hmotnosť.

Výhody morskej soli na koži:

Bez ohľadu na to, či je vaša pokožka je suchá alebo mastná, môžete vždy držať to jasný a krásny s morskou soľou. Tu sú niektoré kožné dávky zlúčeniny, ktoré budú užitočné pre vás:

9. Ako to môže tlačiť všetky toxíny z tela, pokožka sa stáva mäkkou a zdravé. Bolo vidieť, že pravidelná morská soľ kúpele môže zlepšiť tón pleti do značnej miery. Predložený horčíka v soli môže zabrániť zadržiavanie tekutín z vašej pokožky udržuje ho vláčny, pevný a mladistvý.

10. Morská soľ je plná dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú potrebné na zabezpečenie riadneho výživu kožných buniek. Tieto živiny môžu zlepšiť bunkový metabolizmus energie udržiavať tkaniva hydratované, zvýšenie krvného obehu v celom povrchu kože a zvýšenie pevnosti bunkových membrán.

11. Obsah vápnika v morskej soli môže pomôcť pri čistení upchaté kožné póry. Pokiaľ máte akné náchylnú pleť, ísť na morskou soľou pórov čistiaci prostriedok. Udržuje vaša pleť čistú a jasnú znižuje riziko kožných infekcií.

12. Môžete tiež použiť morskú soľ ako prírodný peeling. Štruktúra tejto soli pomáha odstrániť hornej vrstvy odumretých kožných buniek a odhaliť čerstvý pod že.

Výhody morskej soli na vlasy:

Okrem zdravia a kože, morská soľ môžu byť použité pre vaše vlasy taky. Hoci to sa používa hlavne ako pomoc styling, môžete tiež získať úžitok z neho do istej miery. Čítajte ďalej nižšie:

13. Je to skvelý prírodný liek pre ľudí s mastné vlasy. To môže absorbovať prebytočnú mastnotu z vašich kadere a zabezpečiť ich hladký a nádherná.

14. S toľkými minerálnych látok obsiahnutých v ňom môžete ľahko dostať, že požadovaný objem a odraziť vo vlasoch s morskou soľou. Navyše môže poskytnúť dostatok živín do vlasových folikulov a sprístupniť je oveľa mäkšia.

Ground morská soľ je vynikajúci pre boj proti lupinám. Pôsobí priamo na vlasovú pokožku a pomáha zbaviť sa do sucha, takže môžete vždy vyťahovať svoje dlhé a lesklé vlasy.

Takže začať používať morskou soľou dnes a uvidíte ten rozdiel zajtra! Nezabudnite nám zanechať komentár.

load...