Zdravie a wellness

14 najlepších výhod Cowpeas (Lobia) pre pokožku, vlasy a zdravie

14 najlepších výhod Cowpeas (Lobia) pre pokožku, vlasy a zdravie

Cowpea alebo čiernooký hrachu (Phaseolus Aureus) je určitý druh bôbov, ktoré majú malú oválnu konštrukciu s čiernym okom na to. To môže byť z rôznych živočíšnych druhov, ako sú červené, krémovo bielej, čiernej, hnedej, a tak ďalej. Hoci to je veľmi obľúbený pre svoju príjemnou vôňou a chuťou je výživná hodnota zeleniny takisto nemôžu byť ignorované. Ale aké sú úžasné výhody vigna? Pokračuj v čítaní!

Obsahuje takmer všetky dôležité vitamíny a minerálne látky, vrátane vitamínu A, B1, B2, B3, B5, B6, C, kyselina listová, železo, draslík, horčík, vápnik, selén, sodík, zinok, meď, fosfor, atď. Nie je potrebné hovoriť , má rad dôležitých zdravotných výhod. Navyše sem vigna sú prospešné pre našu pokožku a vlasy taky. Black eyed peas alebo krava hrách je tiež známy ako 'Lobi' alebo 'Chawla' v hindčine, Bobbarlu alebo Alasandalu v Telugu 'Karaman' v tamilčine, Chavli v Marathi a Alasande v Kannada. Preskúmať výhody týchto malých, ale výkonných fazule v nasledujúcich sekciách:

Zdravie Výhody vigna:

Pozrite sa tu niektoré z najlepších vigna výhod pre svoje zdravie.

1. Udržuje Štandardné cholesterolu:

Vigna môže udržať svoju hladinu cholesterolu pozoruhodne nízka. Je výborným zdrojom rozpustnej vlákniny a bielkovín, ktoré hrajú významnú úlohu pri znižovaní množstva zlého cholesterolu prítomného v plazme našej krvi. Obsahujú tiež steroidné zlúčeniny nazývanej fytosteroly. Jedná sa o veľmi účinný pri udržaní štandardnej hladinu cholesterolu v našom tele.

load...

2. Ovládanie hladina cholesterolu v krvi:

Glykemický index vigna je tiež pomerne nižší, než mnoho iných potravín. Rad výskumov preukázali, že s nízkym glykemickým indexom, strava je veľmi prospešné pre naše krvný lipidový profil. Z tohto dôvodu, to je ďalší spôsob, prostredníctvom ktorého môžu fazuľa, aby naše hladinu cholesterolu v krvi pod kontrolou.

3. Odstraňuje voľné radikály:

Vigna, najmä krémovo biela, svetlo hnedá, čierna a červená tie, sú nahraté s antioxidantmi - vitamín A a vitamínu C. Preto je spotreba týchto bôbov nám môže pomôcť zbaviť sa škodlivých voľných radikálov, ktoré môžu nakoniec zastaviť rast rakovinové bunky.

4. Úrovne reguluje krvný cukor:

Byť s vysokým obsahom rozpustnej vlákniny, krava hrách pracuje ako veľký riešenie pre diabetických podmienkach. Je možné regulovať naše hladinu cukru v krvi a pomáhajú nám zostali ďaleko od diabetes mellitus.

load...

5. Zaobchádza Kardiovaskulárne Ochorenie:

Sekundárne metabolity flavonoidy prítomné v kravy hrachu sú tiež mimoriadne účinné pri liečbe rôznych kardiovaskulárnych problémov. Zahrnutím vegetarián vo vašej pravidelnej strave, môžete ľahko znížiť riziko vyvíja niekoľko srdcových chorôb.

6. Lignín Content Udržuje smrteľné choroby preč:

Ďalším dobrým zložka nájdené v vigna je lignín. Je to v podstate skupina fytoestrogénov, ktoré držia celú radu smrteľných ochorení, ako je rakovina (niektoré špecifické typy), mŕtvica, hypertenzia, osteoporóza ai na uzde.

7. Zachádza žalúdka a pankreasu problémy:

Veľmi málo potraviny sú schopné vysporiadať sa s sleziny, žalúdka a pankreasu spojené problémy, ako je Vigna. Môžu riadne tón tieto orgány a uľahčuje ich funkcie. Okrem toho sú tieto fazuľa môžu upokojiť fungovanie čreva v tele.

8. Lieči močenie a črevné Súvisiace Podmienky:

Vigna sú užitočné pri odstraňovaní problémov močení, ako nepokoj alebo prekážky. Leucorrhea alebo abnormálne vaginálny výtok môže byť tiež vytvrdený jesť pravidelne Vigna.

9. Dobré pre Chudnutie:

Sú s nízkym obsahom tuku, s nízkym obsahom kalórií fazuľa, ktoré sú veľmi prospešné pre chudnutie. Obsah sodíka v zeleniny je tiež veľmi nízka. Okrem toho sem vigna sú absolútne bez cholesterolu. Všetky tieto, aby sa položka skvelý výživný voľba pre ľudí s nadváhou zbaviť off nadváhy a zoštíhlenie.

Výhody cowpea pre Skin:

10. Oneskorenie príznakov starnutia:

Ako už bolo spomenuté, vigna sú bohaté na antioxidanty. Obsahujú vitamín A a vitamín C, čo sú dva najviac prospešné prvky pre kožu. Oba tieto môžu brániť naše kožné bunky pred poškodením voľnými radikálmi. Môžu opraviť našu pokožku a podľa toho ju omladiť. Antioxidačné vlastnosti vigna tiež odstrániť rôzne príznaky starnutia ako vrásky, škvrny, atď Ako výsledok, dostaneme hladké, zdravé a žiariace pleť.

11. Udržuje zdravú pokožku:

Vysoký obsah bielkovín vigna je tiež veľmi dobré pre našu pokožku. To urýchľuje proces opravy pokožky a pomáha udržať to zdravé.

Výhody cowpea na vlasy:

Pozrite sa na výhody vigna pre zdravé vlasy.

12. Ponuky Zdravie & Shine na vlasy:

Že je vynikajúcim zdrojom antioxidantov, cowpea je veľmi účinná pre naše vlasy taky. Z zachovanie zdravia našich kadere, aby boli lesklé, tieto malé fazuľa môže robiť takmer každý a všetko.

13. Boje vypadávanie vlasov:

Vigna pracovať ako skvelé riešenie pre vypadávanie vlasov. Ak ste trpia problémom časté vypadávanie vlasov, zvyšuje príjem vigna vám pomôžu v boji proti nemu výrazne.

14. Posilňuje vlasy rast:

S pomocou vigna, môžete tiež uľahčiť rast vlasov do značnej miery. Rastlinný s vysokým obsahom bielkovín, ktorá je jednou z najdôležitejších zložiek naše vlasy. Takže pravidelná konzumácia to môže zvýšiť množstvo bielkovín v našom tele a pomáhajú naše vlasy rastú rýchlejšie.

V prípade, že informácie o výhodách vigna je užitočné pre vás, nechajte nám komentár.

Odporúčané články:

  • 10 Amazing Výhody okrídlených Fazuľa pre zdravie a krásu
  • 6 Amazing Výhody fazuľa pre pleť, vlasy a zdravie
  • 19 Amazing Výhody Black cícer (Kala Chana) pre pleť, vlasy a zdravie
  • 28 najlepších Výhody cíceru (Kábul Chana) pre pleť, vlasy a zdravie

load...