Zdravie a wellness

14 najlepších výhod červeného hrozna na pokožku, vlasy a zdravie

14 najlepších výhod červeného hrozna na pokožku, vlasy a zdravie

Červené hrozno nie sú len určené pre výrobu najlepšieho vína na svete. Existuje viac ako 200 druhov červeného hrozna na celom svete. Červené odrody patrí červenú guľu, kardinál, cisár, a plameň bez kôstok. Tam sú početné zdravotné výhody červeného hrozna pre starostlivosť o pleť a starostlivosť o vlasy výhody.

Červené hrozno obsahujú menej kalórií ako zelených hrozna. Tie sa používajú na výrobu červeného vína, džemy, želé, hroznovej šťavy, alebo konzumuje len surové. Červené hrozno obsahujú vitamíny A, C, B6, draslík, vápnik, železo, fosfor, folát, horčík a selén. Flavonoidy sú najsilnejšie antioxidanty nájdené v hrozna, ktoré prispievajú k očnej zdraviu.

Výhody červeného hrozna:

Poďme sa pozrieť na top 14 červeného hrozna výhod tohto nádherný dar prírody:

1. Anti-aging:

Pokožka a semien červeného hrozna obsahuje resveratrol, ktorý riadi proces starnutia. Resveratrol je silný antioxidant, ktorý pomáha udržiavať zdravie pokožky.

load...

2. Antibakteriálne aktivita:

Červené hrozno majú antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. To znamená, že vás ochráni pred mnohými infekciou. Antivírusové vlastnosti sú tiež vhodné na boj proti detskej obrne vírus a vírus herpes simplex.

Health 3. Skin:

Hrozno a ich semená obsahujú dobré množstvo antioxidantov. Sú to 50 krát silnejšie ako vitamín E a 20 krát silnejšie ako vitamín C. To pomáha chrániť pokožku pred znečistením a toxínov poškodenia. To je tiež užitočné pri opravách kolagénu.

4. Obličkové poruchy:

Červené hrozno sú užitočné pre zníženie hladiny kyseliny močovej. To prispeje k odstráneniu kyseliny zo systému a zníženie prevádzkového tlaku obličiek.

load...

5. Alzheimerova choroba:

Resveratrol, životne dôležitou zložkou červených vín, je užitočné pri liečbe Alzheimerovej choroby. Červené hrozno sú tiež vhodné na boj proti neuro degeneratívnych chorôb.

6. Zlepšuje zrak:

Ako červené hrozno sú veľmi bohatým zdrojom silného antioxidantu, resveratrolu, ktoré plnia funkciu blokujúce látkou proti niekoľkým špecifických enzýmov, ktoré degenerujú tkaniva.

7. Menej Blood:

Červené hrozno obsahujú flavonoid známy ako quercetin. To dáva antihistaminikum efekt spolu s antioxidačným účinkom. Z tohto dôvodu, to je užitočné na liečbu mnohých alergie.

8. Srdce:

Flavonoidy a resveratrol v červených hrozna sú známe pre ich vlastnosti prevencie chorôb srdca. Výskyt srdcových ochorení vo Francúzsku je najnižšia v dôsledku konzumácie červeného vína a červeného hrozna. Hroznová šťava a víno vyrobené z nich tiež obsahujú antioxidanty, ako aspolyphenols, flavonoidy a resveratrol. Tie pomáhajú znížiť riziko vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak, krvné zrazeniny a chorôb srdca spojené.

9. Zlepšuje Brain Power:

Resveratrol zvyšuje prietok krvi do vašich mozgov o 200%. Resveratrol prispieva k rýchlejšej vaše duševné reakcie a schopnosti.

10. Rakovina:

Resveratrol bol preukázaný pozitívny vplyv na reguláciu rakoviny a tiež chráni pokožku pred škodlivými UVB lúčmi slnka. Tak, to pomáha chrániť pred nebezpečenstvom rakoviny kože. Červené hroznovej ovocie tiež chráni telo pred žiarením pri liečbe rakoviny.

Imúnny Support 11:

Jeden z najlepších výhod červeného hrozna. Červené víno je najlepší prirodzený spôsob, ako zvýšiť imunitný systém organizmu.

12. Chudnutie:

Červené hrozno sú najbohatším zdrojom saponínov nájdených vo vonkajšej koži. Pomáha k akumulácii cholesterolu a zastaví sa pred vstrebáva do krvi. To pomáha predchádzať obezite a srdcových chorôb.

13. Astma:

Červené hrozno majú význačné terapeutické hodnoty, ktoré možno liečiť astmu. Asimilačního sila hrozna je vysoká, čo zvyšuje vlhkosť v pľúcach, ktoré v zákrutách liečiť astmu.

14. Zabraňuje šedý zákal:

Flavonoidy v červených hrozna obsahujú antioxidanty, ktoré môžu znížiť a zahnať voľných radikálov, aby sa zabránilo šedý zákal.

Červené hrozno Nutričné

Hrozno, červené alebo zelené (európsky typ, Thompson bez semien), nutričné ​​hodnoty na 100 g, ORAC hodnota 3277

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 69 kcal 3.5%
Uhľohydráty 18 g 14%
Proteín 0,72 g 1%
Celkový obsah tuku 0,16 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 0,9 g 2%
Vitamíny
Folates 2 ug 0.5%
Niacín 0,188 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,050 mg 1%
Pyridoxín 0,086 mg 7.5%
Riboflavín 0,070 mg 5%
Tiamín 0,069 mg 6%
Vitamín a 66 iu 3%
Vitamín c 10,8 mg 18%
Vitamín e 0,19 mg 1%
Vitamín k 14,6 ug 12%
Elektrolyty
Sodík 0%1 mg
Draslík 191 mg 4%
Minerály
Vápnik 10 mg 1%
Meď 0,127 mg 14%
Železo 0,36 mg 4.5%
Horčík 7 mg 2%
Mangán 0,071 mg 3%
Zinok 0,07 mg 0.5%
Fytoživiny
Karotén-α 1 ug
Karotén-ß 39 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 72 ug

* Zdroj: údaje USDA Národná živín base

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách červeného hrozna. Milujete jesť červené hrozno? Ešte zahrnúť túto chutné ovocie vo vašej strave a žať nespočet výhod. Zostať zdravý!

Zdroj obrázku: 1

load...