Zdravie a wellness

13 vedľajších účinkov šťavy z aloe vera by ste si mali byť vedomí

13 vedľajších účinkov šťavy z aloe vera by ste si mali byť vedomí

Bolo nám povedané o výhodách aloe vera po celú dobu. Ale vo všetkej počestnosti, väčšina z týchto dávok nebola vedecky preukázaná.

Šokujúce, nie?

No, to nie je nič v porovnaní so zoznamom aloe vera juice vedľajších účinkov. Čo je to, čo budeme diskutovať v tomto príspevku.

 Aloe Vera - Krátka

 Patriaci do rodu aloe, aloe vera je rastlinný druh, ktorý rastie v tropických oblastiach po celom svete. Hoci to je nájdené v mnohých výrobkov starostlivosti o pleť, kozmetiku, a mastí, tam je malý vedecký dôkaz preukazujúci jeho účinnosť.

load...

Najčastejšie sa štúdie, ktoré dokazujú jeho výhody sú v rozpore s niekoľkými ďalšími štúdiami.

Rastlina je zvyčajne stemless (alebo krátke stonkou) a rastie až do 60 - 100 cm. Listy rastliny sú silné, mäsité a zelenej. A ako sme už videli v prvých líniách, že má vedľajšie účinky.

Ale skôr, než budeme hovoriť o vedľajších účinkoch na rastliny, je tu ešte niečo.

Vedľajšie účinky aloe vera latex

 Špekuluje sa o aloe vera latexu a jeho škodlivé účinky - čo je dôvod, prečo sme tento krytiny.

Aloe vera latex je jedným z dvoch látok, ktoré tieto zariadenia vyrábajú (druhým je gél). Latex je žltá a pochádza z pod kožu rastliny.

Ak vezmeme latexu vnútorne môže byť nebezpečné, bez ohľadu na dávku. Niektoré z nežiaducich účinkov, ktoré môžu spôsobiť zahŕňať žalúdočné kŕče, problémy s obličkami a nízku hladinu draslíka (1). Aj keď vezmeme len 1 gram aloe latexu po dobu niekoľkých dní môže byť fatálne.

load...

Externe, latex môže byť v bezpečí, keď vhodne aplikovať na kožu. Avšak, ďalší výskum je potrebný v tomto ohľade.

Aloe Vera Juice Nežiaduce účinky

Pozrite sa tu na neočakávané vedľajšie účinky aloe vera šťavy.

1. Kožné alergie

Dlhodobé užívanie aloe gélu môže spôsobiť kožné alergie, ako je žihľavka a rozšíreným zápalom (2). To môže tiež spôsobiť sčervenanie očných viečok. Ďalšie účinky na koži patrí jeho tvrdnutia, suchosť, delenie a vývoja fialovými škvrnami.

Gél môže tiež spôsobiť kožné vyrážky alebo podráždenie (3). A podľa štúdie, aloe gél môžu spomaľovať hojenie operačných rán. Uplatnenie aloe šťavy na tvár po peelingu pokožky môže tiež spôsobiť začervenanie a pálenie. Uplatnenie šťavu na tvár po slnení môže viesť k vyrážky. Vaša pokožka mohla dostať opuchnuté rovnako.

Použitie aloe latex na kožu (pre niektorých prospešný účel) môžu škvrny na koži žltý pri nesprávnom použitá.

Podľa jednej štúdie Bombaj je lokálna aplikácia aloe vera môže spôsobiť ostrý pocit (4). U citlivých jedincov môže tiež spôsobiť miernu formu dermatitídy.

2. Diabetes

Aloe vera má laxatívne účinky, ktoré by mohli zvýšiť pravdepodobnosť dehydratácie a nerovnováhy elektrolytov u diabetických jedincov.

3. Zápcha

 Hoci niektorí ľudia sa domnievajú, aloe vera môže pomôcť liečiť zápchu, nie je tam žiadny dôkaz pre toto. V skutočnosti, v závislosti na American Cancer Society, predaj aloe vera produktov ako možnosť liečby pre zápcha bola zakázaná kvôli nedostatku dôkazov.

Podľa University of Maryland Medical Center, aloe džús alebo latex môže spôsobiť bolestivé brucho cramping (a možno aj zápchu) kvôli svojej silnej laxatívne vlastnosti (5).

4. Dehydratácia

K laxatívne účinky aloe vera môže tiež viesť k dehydratácii. Jedna správa odporúča pred použitím aloe vera u pacientov trpiacich závažnou dehydratáciou (6).

5. Hnačka

Hnačka je jednou z vedľajších účinkov konzumácie aloe vera latex. Ak máte neexistujúce zažívacie poruchy, pitie aloe šťavy môže tiež spôsobiť hnačku.

Orálny užívania aloe vera bola spojená s hnačkou, rovnako ako vracanie. Aloe vera latex môže spôsobiť vodnaté hnačky, nakoniec viesť k poruche elektrolytovej rovnováhy (7). Dokonca aj University of Maryland Medical Center dôrazne odporúča proti perorálny príjem aloe vera latexu, pretože môže viesť k vážnym črevné kŕče a hnačka (8).

Aloe vera môže mať priaznivý vplyv na ľudí, ktorí trpia ulceróznou kolitídou, ale môže tiež spôsobiť hnačku (9). A podľa správy z University of Wisconsin-Madison, aloe vera môže spôsobiť hnačku u mačiek rovnako (10).

Listy rastliny aloe obsahujú mierne jedovaté látky, ktoré tiež môžu spôsobiť hnačku (11). A tak sa miazga rastliny, ak je použitý vo veľkom množstve (12).

6. Úrovne znižujú cukor v krvi

 To môže byť dobrá správa, a to spôsobom. Ale vzniká problém s tým, že aloe vera šťava môže znížiť hladinu glukózy v krvi, ktorý, podľa poradia, môže ovplyvniť výkon niektorých liekov, ktoré sa používajú na liečbu diabetu.

7. Rovnováhy elektrolytov

 Aloe vera môže spôsobiť nerovnováhu elektrolytov, viac tak u ľudí, ktorí už trpia hnačkou. To môže tiež viesť k nízkej hladiny draslíka. Jedna štúdia uvádza, že preháňavý účinok aloe vera môže viesť k poruche elektrolytovej rovnováhy (13).

Aloe vera je treba používať opatrne u ľudí, ktorí už sú na lieky, ktoré zvyšujú vylučovanie draslíka (14).

8. Nepravidelný srdcový tep

 Podľa nigérijskej štúdie s použitím aloe vera môže zvýšiť riziko vzniku arytmie, alebo nepravidelný srdcový tep (15).

9. Zlyhanie obličiek

Aloe vera môže interagovať s niektorými liekmi a zhoršiť niekoľko podmienok, s ochorením obličiek je jednou z nich. Ďalšie výskumy naznačujú, že aloe vera šťava môže v niektorých prípadoch viesť k vážnemu poškodeniu obličiek, ktoré môže dokonca viesť k smrti. Z tohto dôvodu, jedinci trpiaci akéhokoľvek problému obličiek sa musí zdržať konzumácia aloe vera.

Indický štúdie hlásili akútne zlyhanie obličiek u jedincov po požití bylinná medicína, s aloe vera je jeho hlavnou zložkou (16).

Aloe vera latex bola tiež spojená k zlyhaniu obličiek a ďalších súvisiacich podmienok.

10. Pečeň Toxicita

Vysoké dávky požití aloe vera, podľa štúdie, môže viesť k zápalu pečene. Bioaktívne látky v aloe vera môže interferovať s procesom detoxikácie pečene, čo spôsobuje komplikácie v citlivých jedincov.

Podľa jedného kórejského štúdii aloe vera môže spôsobiť hepatotoxicitu (17). Ďalšie štúdie hovoria o poškodení pečene, ktorá je spojená s požitím aloe vera (18).

11. Svalová slabosť

 Náročné aloe latex môže tiež spôsobiť svalovú slabosť. Jedna čínska štúdia konštatuje, svalová slabosť ako jeden z častých nežiaducich účinkov aloe vera suplementácia (19).

12. Žalúdočné ťažkosti

Aj keď aloe vera môže pomôcť zmierniť žalúdočné nadúvanie, mohlo by to spôsobiť žalúdočné kŕče v niektorých prípadoch. Latex môže tiež spôsobiť zvracanie, ak sú konzumované (20).

13. Štítnej žľazy

 Aloe vera by mohli ovplyvňovať vstrebávanie liekov štítnej žľazy, čo spôsobuje príznaky zhoršiť. Príjem aloe doplnkov bolo priamo spojené s problémami so štítnou žľazou.

Bezpečnosť počas tehotenstva a dojčenia

 Lokálne použitie aloe vera v priebehu tehotenstva alebo dojčenia nemusí byť tak nebezpečné, ale vnútorné použitie sa neodporúča. Podľa teórie, aloe vera môže stimulovať sťahy maternice a spôsobiť komplikácie. Tiež nevieme, či aloe vera by byť vylučovaný do materského mlieka. Z toho dôvodu, aby sa zabránilo vnútorné použitie je najlepší spôsob, ako ísť.

Spotreba aloe vera šťava je tiež neodporúča.

Interakcia s doplnkami

Ako aloe vera mohli znižovať hladinu cukru v krvi, opatrnosť sa odporúča pri užívaní liekov, ktoré znižujú hladinu cukru v krvi. Aloe vera mohli vzájomne ovplyvňovať aj s činidlami pre liečbu rakoviny, mozgu, srdca, čriev, pečene a žalúdka. To môže interagovať s látkami, ktoré zvyšujú močenie alebo draselný vylučovanie. To môže tiež komunikovať s hormonálnymi látkami, antimykotiká, anestetiká, hormónov štítnej žľazy a hojenie rán prostriedkov (21). To môže tiež interferovať s doplnkami súvisiace so všetkými vyššie uvedených podmienok.

Takže toto bolo asi aloe vera juice vedľajších účinkov, teraz viem o tom, čo je potrebné prijať opatrenia, aby nasledovať.

Bezpečnostné opatrenia a varovania

Neužívajte aloe vera, ak máte cukrovku, črevnej podmienky (ako je Crohnova choroba, atď), hemoroidy, a problémy s obličkami (22). Aj pobyt od aloe, ak ste alergický na cesnak, tulipány, alebo cibule (23).

Aj keď šokujúce, to je niečo, čo musíme prijať. Aloe môže byť zdravá, ale mať na pamäti, jeho vedľajšie účinky, je spôsob, ako ísť na to.

Povedzte nám, ako tento príspevok z aloe vera juice vedľajších účinkov sa vám pomohla. Oceňujeme vašu cennú spätnú väzbu.

load...