Zdravie a wellness

13 úžasných výhod Jackfruit (Kathal)

13 úžasných výhod Jackfruit (Kathal)

Jackfruit je tropické ovocie a je známy pre svoju ovocnou chuťou, jedinečný veľkosti, a sladkú chuť. Je bohatá na vitamíny, minerály, vlákninu a energie. Je to tiež bez nasýtených tukov a cholesterolu. To je väčšinou nájdený v juhozápadnej dažďových lesov a pestuje prevažne v tropických oblastiach Indie. Jackfruit strom je niečo, čo možno dokonca nájsť rastie vo voľnej prírode v mnohých častiach Indie. Iné ako India Tie možno nájsť v Thajsku, Malajzii, Indonézii, Brazílii atď.

jackfruit výhody

Tu sa rozkladajú 13 výhod tohto ovocia do kategórií pre vaše pohodlie.

Zdravie Výhody Jackfruit:

1. Dodáva energiu a Revitalizuje telo okamžite:

Len 100g Jackfruit môže poskytnúť 95 kalórií. Je mäkká a ľahko stráviteľné a obsahuje sacharózu a fruktózu, vďaka ktorej môžete získať okamžitú energiu a vaše telo revitalizuje okamžite.

load...

2. Chráni Colon sliznice:

Jackfruit je ovocie vlákno bohaté, ktorá pomáha pri ochrane sliznice hrubého čreva, pretože znižuje dobu expozície a viaže sa na karcinogénne chemické látky v hrubom čreve ľahko.

3. Chráni pľúca a drží čo najďalej dutiny ústnej rakoviny:

Toto ovocie obsahuje malé množstvo vitamínu A, flavonoidy, ako je karotén-beta, xantín, luteín a kryptoxantíny-beta, ktoré spolu hrajú dôležitú úlohu vo vízii fungovania. Obsahujú antioxidanty a prítomný v nich vitamín hrá dôležitú úlohu v udržiavaní integrity slizníc a kože. To tiež chráni pľúca a udržiava rakovinu ústnej dutiny dutiny preč, udržať telo zdravé.

4. Chráni pred voľnými radikálmi a zvyšuje odolnosť:

Vysoký obsah antioxidantov a vitamínu C, prítomných v Jackfruit zvyšuje odolnosť organizmu v boji proti infekčným agens a voľných radikálov.

load...

5. B-komplex Rich ovocie:

Takže tu je vzácne ovocie s vysokým obsahom B-komplexu v ňom, jack ovocia. Skladá sa zo skupiny vitamínov B-komplexu, ako pyridoxín, niacín, riboflavín, kyselina listová atď

6. Kontroly srdcovú frekvenciu a krvný tlak:

Draslík, mangán, železo, horčík atď. Sú prítomné v množstve v dobrom tohto ovocia, medzi ktorými draselný je dôležitou zložkou, ktorá je prítomná v bunkách a telesných tekutinách a riadi srdcovú frekvenciu a krvný tlak. Tak chutné a šťavnaté ovocie môže udržať čo najďalej od srdcovými problémami a otázky krvného tlaku.

7. Udržuje preč Infekcie:

Ako už bolo uvedené vyššie, udržuje vírusy a baktérie na uzde a chráni nás pred infekciami, udržať telo zdravé. Toto ovocie podporuje biele krvinky (WBC) funkciu, a tým zlepšuje imunitný systém.

8. Drží čo najďalej voľným radikálom chráni pred nádorovým ochorením:

Ak pravidelne konzumované, bohatý obsah rastlinnú živinou v jackfruit bojuje proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú rakovinové bunky k rastu a rozvoju, a tým zachovať rakovinu preč z vášho tela.

9. Anti-Aging Vlastnosti

Ak chcete vyzerať mladšie, potom je to plod je potrebné pravidelne konzumovať. Vlastnosti anti-starnutie Jackfruit udržujú pleť mladšiu na dlhšiu dobu.

10. Anti-vred Vlastnosti:

Jackfruit môže držať čo najďalej od vredov rovnako.

11. Trávenie:

Obsah bohaté na vlákniny v jackfruit pomáha v ľahko stráviteľnej zrušením pohyb čriev.

12. Astma a anémia:

Výťažky z koreňov kontroly astmy jackfruit rastlín a obsah železa v ovocí vedie anémiu od tela.

13. Ostatné:

Toto ovocie tiež reguluje hladinu cukru v krvi v tele a obsah medi v ňom udržiava dobrý zdravotný stav štítnej žľazy. Vápnik prítomný v nej pomáha pri zrážaní krvi. Vápnik a horčík z ovocia pomáha udržiavať silné kosti.

Tento zoznam výhod robí jackfruit nutričné ​​hodnoty a nadradenosti zjavné!

Surové jackfruit je na trhu k dispozícii v priebehu celého roka, ale ovocie je väčšinou k dispozícii na konci leta. Napriek tomu v dnešnej dobe, tieto plody sú ľahko dostupné v plechovkách a trhu okolo roku kdekoľvek v Ázii a tiež v našej krajine, India. Takže, čo ešte čakáte? Zahrnúť jackfruit vo svojej každodennej strave a ťažiť z mnohých zdravotných výhod, ktoré ponúka. Zostať fit, zostať zdravý!

load...