Zdravie a wellness

13 úžasných výhod Cayenne Pepper pre pokožku a zdravie

13 úžasných výhod Cayenne Pepper pre pokožku a zdravie

Nie je veľa ľudí sú si vedomí tohto divu bylinkovým kajenské korenie. To je považované za kráľa liečivých bylín.

V skutočnosti boli Cayene papriky boli použité pre tisíce rokov na liečbu mnohých zdravotných problémov. Začnime.

Čo je Cayenne Pepper?

Kajenské korenie je známy pre pridanie dotyk kôry a korenie do mnohých pokrmov. Spiciness pochádza z látky zvanej kapsaicín, ktorý je tiež všeobecne známy ako chilli korenia. Cayene korenie je nielen známy pre svoje liečivé vlastnosti, ale sú tiež dobré pre varenie a majú niekoľko základných a prospešných živín.

load...

A teraz, čo je kajenské korenie dobré? Kajenské korenie má protizápalové, anti-alergén, protiplesňové a protizápalové účinky. Mnoho z korenia majú tiež rôzne zdravotné výhody. Kajenské korenie obsahuje vitamíny, ako je vitamín A, vitamín B6 a vitamínu C, a tiež beta-karotén, mangánu a draslíka, ktoré sú dobré pre zdravie. Ale prekvapivo tieto výhody kajenské korenie sú neznáme pre väčšinu ľudí. Tak čítajte ďalej sa dozvedieť viac o špičkových korenie výhod Cayenne:

Zdravie Výhody kajenské korenie

1. Speed ​​Up Metabolism:

Kajenské korenie môže zrýchliť váš metabolizmus. Preto môžete zahrnúť kajenské korenie vaše jedlo, ako to tiež pomáha schudnúť.

2. Pomáha Your Heart:

Kajenské korenie robí divy pre vaše srdce a taky zastaví infarkty v priebehu niekoľkých sekúnd. Táto charakteristika kajenské korenie, je možné, pretože kajenské korenie otvorí tepny v srdci.

load...

3. Pomáha uľaviť od bolesti:

Kajenské korenie pomáha pri úľave od bolesti. Mnoho ľudí, ktorí trpia migrénou prospech redukciou bolesti hlavy konzumovať kajenské korenie cez riešenie. Pomáha tiež ľuďom, ktorí trpia sinus. Kajenské korenie tiež prispieva k zníženiu bolesti zubov a ďasien ochorenia.

4. Pomáha pri chudnutí:

Kajenské korenie výhody patrí jeho schopnosť pomáhať schudnúť. Spaľuje tuk a tým odstraňuje prebytočný odpad. Pretože pomáha pri zvyšovaní metabolizme, kto môže stratiť väčšiu váhu. Príjem kajenské korenie tiež znižuje chuť do jedla.

5. Pomáha bolenie hrdla:

Kajenské korenie tiež pomáha jasné bolesti v krku. Zmiešajte kajenské korenie, zatiaľ čo kloktanie vodou. Tento postup pomáha v rýchle zotavenie z bolesti v krku.

6. Zabrániť krvný tlak:

Kajenské korenie pomáha hladkému toku krvi znížením palety z tvarovania a zhlukovaniu. Preto kajenské korenie je prírodný liek, ktorý pomáha pri znižovaní a prevencii krvný tlak.

7. Pomáha Cure Infekcie:

Kajenské korenie tiež pomáha pri liečbe rôznych infekcií, pretože má fungicídne vlastnosti.

8. Pomáha Cure vredy:

Kajenské korenie tiež pomáha pri liečbe vredov peristaltické pohyb čriev. Kajenské korenie tak má zažívacie výhody a pomáha pri liečení rôznych žalúdočné problémy a kŕče.

9. Preventívne proti rakovine:

Najvýznamnejším prínosom kajenské korenie je, že pomáha v prevencii rakoviny, pretože zabíja rakovinové bunky v našom tele v pľúcach a pankreasu. Táto vlastnosť kajenské korenie pochádza z kapsaicínu. Tento proces je známy ako apoptóza.

Cayenne Pepper Výhody pre vlasy

Kým Cayenne Pepper funguje skvele vnútri tela, jeho prínosy ukazujú na vonkajšej strane taky. Výhody kajenské korenie na vlasy boli vždy predmetom diskusie veselá.

10. Pomáha rastu vlasov:

Cayenne Pepper je známe, že podporujú rast vlasov a robí požadovaný lesk nudné a bez života vlasy. Jedným z hlavných dôvodov pre plešatosti je spôsobený znížením cirkulácie krvi. Kajenské korenie pri aplikácii na pokožku hlavy zvyšuje cirkuláciu krvi tým, že spôsobí podráždenie v pokožke hlavy (teda toto dráždenie je pre dobrú vec).

11. Pridá objem a lesk vašich vlasov:

Ak chcete získať maximálny úžitok vlasy z tohto magického korenia, jednoducho zmiešajte 25 gramov mletého kajenské korenie v pol litri olivového oleja. Táto zmes sa udržať v tmavej fľaši pred slnečným žiarením. Po uložení tejto zmesi po dobu 12 - 15 dní, je teraz pripravený na použitie. Olej váš skalp a vlasy s touto zmesou, zábal horúci uterák cez vlasy po dobu jednej hodiny, potom šampón a stav vašich vlasov. Uistite sa, že šampón všetky aplikovanej zmesi preč. Pritom pravidelne prinesie väčší objem vašich vlasov a zároveň dodáva lesk v čase!

Cayenne Pepper prínosom pre pokožku

12. Dokonalú pleť:

Na rozdiel od objemné a lesklé vlasy, kajenské korenie môže tiež pomôcť dosiahnuť bezchybnú pleť.

13. Boje akné:

Pre tých, ktorí si často sťažujú na akné, Cayenne môže byť ideálnym riešením. Predchádza a lieči akné tým, že zvyšuje prietok krvi do kože. Kajenské korenie je bohatá na vitamín C, vitamín E a niekoľko antioxidantov, ktoré zvyšujú zdravotný stav pokožky a kože. Príjem kajenské korenie v potravinách dvakrát denne bolo preukázané, že za následok značné zníženie akné na koži. Cayenne Pepper je často označovaný ako hlavný byliny kožných výhody.

Ako vybrať a obchod:

Kým supermarkety a obchody s potravinami majú police plné korenia, odporúča sa, že jeden návštev špeciálny regionálny korenie obchody, aby sa zohnať kvalitné kajenské korenie, pestovaných organicky bez použitia pesticídov a insekticídov. Vysuší Cayenne Pepper prášok je ideálny pre použitie v domácnosti. Jeden by mal ukladať toto magické korenie v príjemnom vzduchotesnej sklenenej nádoby a udržiavať ju mimo dosahu priameho slnečného svetla.

Užitočné tipy a triky!

Neexistuje žiadna sada zoznam jedál k kajenské korenie; štipka alebo viac z nich môže byť ľahko pridané do akejkoľvek prípravy potravín, ktoré potrebuje trochou korenia.

  • Môžete tiež umiestniť nádobu s kajenské korenie na jedálenský stôl tak, aby bolo možné nasypať na čokoľvek, okamžite v prípade potreby.
  • Kajenské korenie, keď sú pridané s nejakou citrónovej šťavy, môže spôsobiť najviac skvelú a pery dopadá chuť horkej alebo nijaký misky.
  • To tiež robí divy keď pridal sa k tradičnému horúce kakao.
  • Je tiež možné pripraviť nejaké Cayenne Pepper omáčku aplikovať na krajce chleba a rozpustiť v polievkach.

Cayenne Pepper Nutričné ​​hodnoty:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 318 kcal 16%
Uhľohydráty 56,63 g 43%
Proteín 12,01 g 21%
Celkový obsah tuku 17,27 g 57.56%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 27,2 g 71%
Vitamíny
Folates 106 mcg 26%
Niacín 8,701 mg 54%
Pyridoxín 2,450 mg 39%
Riboflavín 0.91971%
Tiamín 0,328 mg 27%
Vitamín a 41610 iu 1387%
Vitamín c 76,4 mg 127%
Vitamín e 29,83 mg 199%
Vitamín k 80,3 mg 67%
Elektrolyty
Sodík 30 mg 2%
Draslík 2014 mg 43%
Minerály
Vápnik 148 mg 15 %
Meď 0,373 mg 41%
Železo 7,80 mg 97.5%
Horčík 152 mg 38%
Mangán 2,00 mg 87%
Fosfor 293 mg 42%
Selén 8,8 mcg 18%
Zinok 2,48 mg 22.5%
Fytoživiny
Karotén-ß 21840 ug
Karotén-α 0 ug
Kryptoxantín-ß 6252 μg
Luteín-zeaxantín 13157 ug

Teraz, keď viete potenciálne zdravotné prínosy kajenské korenie, dúfame, že sa začne vrátane kajenské korenie do svojho jedálnička. Dajte nám vedieť, ako vám pomohol tým, že upustí svoj názor v sekcii Komentáre nižšie.

load...