Zdravie a wellness

13 úžasných prínosov kukurice Sweet ku koži a vlasom

13 úžasných prínosov kukurice Sweet ku koži a vlasom

Pre niektorých ľudí, deň nie je kompletný bez žuvanie na chrumkavé občerstvenie. Bohužiaľ, väčšina občerstvenie sú vysoký obsah kalórií a tuku - takmer bez, skutočné 'výživy. Jeden desiatu, že je favoritom milovníkov chrumkavé jedální je kukurica. Sú kukuričné ​​zrná zdravé? Aké sú výhody kukuricou?

Čo sladkou kukuricou výžive? No, kukurica je balená s vysokým živín, ktoré sú užitočné pre ľudské telo v mnohých ohľadoch. Zaisťuje idylické fungovanie niekoľkých vnútorných systémov, ako je generovanie buniek a zabraňuje zápcha a rôzne ďalšie zažívacie problémy. Je to prínosom pre diabetikov. Tento živný zabalené škrobová občerstvenia je nízky celkový obsah tuku a nemá nasýtených tukov, sodíka alebo cholesterolu. Ide o vysoko vitamínu C a dobrý zdroj vlákniny.

Výhody sladkej kukurice pre pleť

Nižšie uvedené sú rôzne sladké kukurice výhody pre pokožku!

1. Oneskorenie starnutia

Ak chcete zostať mladý a udržať mladistvý vzhľad, potom budete určite konzumovať sladkej kukurice. Jedná sa o powerhouse antioxidantov použiteľných pri prevencii starnutia.

load...

2. Zlepšuje štruktúru pokožky

S pravidelnú masáž kukuričného oleja, existuje značná vylepšenia v koži textúru. Celý rad nevyhnutných minerálov a vitamínov, pravidelná konzumácia kukurica zaručuje, že budete mať žiarivú pleť a dobrý zrak.

3. Odstráni tvárovej jazvy po akné

Vzhľadom k svojmu vysokému obsahu vitamínu E, pasta vytvorený s kukuricou dokáže divy odstrániť tváre jaziev po akné.

Výhody sladkej kukurice na vlasy

Pozrime sa na niektoré z kukuričných prínosy pre vaše zdravé vlasy.

4. Zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy

Kukuričný olej zlepšuje krvný obeh v pokožke hlavy, a tým podporovať folikulov produkovať zdravé a silné kadere.

load...

5. Posilňuje vlasy pradivá

Vitamín C, lykopén obsahu, a rôzne iné antioxidanty prítomné v sladkej kukurice pomáha pri posilňovaní vlasových prameňov. Pracuje efektívne pri rokovaní s vypadávaním vlasov.

Sladká kukurica: Zdravie Výhody

Pozrite sa tu jedny z najlepších zdravotných výhod kukuricou.

6. Anémia

Kukurica obsahuje veľké množstvo vitamínu B12, železa a kyseliny listovej. Nedostatok týchto živín môže spôsobiť anémiu. Takže jesť sladké kukurice môže zabrániť anémia (1).

7. Znižuje hladinu cholesterolu

Kukurica obsahuje rozpustné vlákniny tiež, ktorý sa zmení na látky gélovité v krvnom riečisku. Tento gél je zase absorbuje zlý cholesterol (LDL cholesterol). Kukurica obsahuje karotenoidy a bioflavonoidy. Tieto úrovne regulácie cholesterolu v krvi (2).

8. Zlepšuje Vision

Sladkej kukurice jadrá obsahujú beta karotén, ktorý produkuje vitamín A, ktorý podporuje lepšie videnie. Karotenoidy tiež znižujú makulárnej degenerácie (3), ktorá zhoršuje videnie v stredu zorného lúča.

9. Zvyšuje energiu

Kukurica je škrobová zrna, ktorá pracuje ako skladisko energie (4). Je to energia viac ako väčšina ostatných vegetariáni! Takže, športovci, ktorí chcú jesť sacharidy pre zvýšenie ich výkonu môžu jesť šálku kukurice.

10. Zabraňuje Diabetes

Vitamín B prítomný v kukurica reguluje proteín, lipid, a metabolizmus sacharidov a fytochemikálie prítomné regulujú uvoľňovanie inzulínu. Kukurica má glykemický index 58, čo je super jedlo pre tých, ktorí sú s diabetom (5). Spolu, tieto pomáhajú pri kontrole diabetu. Podobne, fenolové fytochemikálie, prítomné v kukurica tiež ovládať hypertenzie.

11. Cardiovascular Health

Konzumáciu potravy bohatej na omega-3 mastné kyseliny znižuje riziko nákazy srdcových ochorení. Kukurica obsahuje olej, ktorý má veľmi dobrú kombináciu mastných kyselín. Výsledkom je, že umožňuje omega - 3 mastných kyselín na odstránenie škodlivých mastných kyselín (ako LDL) a znižuje riziko srdcového infarktu. Zabraňuje tiež aterosklerózy (ukladanie cholesterolu na stenách tepien).

12. Trávenie

Kukurica obsahuje veľké množstvo vlákniny. Tieto nerozpustnej vlákniny pomáhajú pri trávení a tiež prevenciu zápchy. Tí, ktorí sa syndrómom dráždivého čreva a hnačka sa tiež nájsť úľavu po jedle sladkú kukuricu.

13. V priebehu tehotenstva

Kukurica obsahuje vysokú koncentráciu kyseliny listovej, ktorá je v skutočnosti predpísané pre ženy v priebehu tehotenstva (6). Takže, kukurica je zdravá výživa každá tehotná žena by mala prijať. Avšak, ak máte opuchnuté nohy, poraďte sa pred touto zmenou diéty.

Sladká kukurica: Ako vybrať a uložiť

Dobrý výber pri triedení kukurica pomôže zožne vynikajúce sladká kukurica zdravotné prínosy spolu s kozmetické výhody. Tu je niekoľko užitočných tipov pre jeho správnu voľbu a skladovanie:

Výber

 • Keď príde na nákup kukurice, vždy hľadať rovno tie, plnšie, ktoré majú mierne zlatú palicu.
 • Nikdy si vybrať obilia s odstráneným šupiek alebo tie, ktoré boli na slnku po celý deň.
 • Tiež vyhnúť voľbe obilia sa zmenenú farbu šupky; žltkastá struk označuje vek alebo poškodenie. Takže, vždy skontrolujte, či zvoliť kukurica so zeleným struku.

Skladovanie

 • Najlepší spôsob, ako ukladať sladkú kukuricu je umiestniť ho im chladničku bez odstránenia šupky.
 • Môžete tiež zabaliť obilia voľne v suchom plastovom vrecku tak, aby to čerstvé dlhšie ako dva dni.

Sladká kukurica použitia (varenie a stravovanie)

Kukurica je jedným z mála obilnín, ktoré možno uvariť a zjesť v mnohých rôznymi spôsobmi. Môžete konzumovať sladkej kukurice hneď po vybalení z "kukurice uši" alebo pomocou kukuričných zŕn v omáčke. Používa sa pre obliekanie vyprážané ryže spolu s cibuľou a chilli, aby úžasné desiatu. Tu je niekoľko užitočných tipov na využitie kukurice:

Varenie

 • Gril kukurica s šupky vľavo na. To pomôže udržať chuť.
 • Nedávajte obilia do studenej vody hneď po ich varu. To umožní, aby vaše kurie oká mokrý.
 • Kým vriacej obilia, uistite sa, že pridať dostatočné množstvo vody, aby sa kukurica sa úplne ponorí do nej.
 • Nezachovávajú obilia dlho, a tiež zabrániť nadmernému pečenia. Pripaľovania otočí kukurica Ruby a kancelárie. Tri päť minút je tak akurát pre kukuricu variť.
 • Konečne je tiež vhodné, aby pridať soľ v kukurici za varu, ako to bude sprísnenie kukuricu.

Jesť

 • Varený kukuričný klas okorenené korením a soľou je najobľúbenejší recept. Jedná sa o zdravú desiatu a je veľmi chutné. Alebo môžete tiež zvážiť grilovanie kukurica miesto prevarení.
 • Kukuričných zŕn, aby úžasný, lahodné obliekanie rôznych polievok, kari, a riadu. Okrem toho môžu byť tiež pridané do šalátov za čo je navyše zdravú desiatu.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhodách kukurice v detaile. Tak skúste tieto tipy na svojich vynikajúcich kukurice občerstvenie pre nezabudnuteľnú chuť. Tiež sa písať svoje vlastné kukurice recepty v poznámkach nižšie.

load...