Zdravie a wellness

13 úžasné zdravotné výhody čaju zázvoru (Adrak Ki Chai)

13 úžasné zdravotné výhody čaju zázvoru (Adrak Ki Chai)

Zázvor je mäsitý korenie, ktorá má hnedú farbu. To má štipľavý zápach a veľmi pikantnú chuť. To je užitočné pre liečbu mnohých bežných ochorení a je široko používaný v Indii pre domáce opravné prostriedky.

Ginger možno tiež použiť, aby sa čaj, ktorý obsahuje veľa vitamínov a minerálnych látok, ako je vitamín C a horčík. Zázvor čaj môže užívať spolu s citrónovou šťavou, medom alebo mäty piepornej. Zázvor čaj je tiež známy ako 'Adrak Chai' v hindčine, 'Allam Tea' v Telugu a 'Injie Tea' v Tamil.

Poďme sa rýchlo pozrieť na niektoré z výhod zázvorový čaj, nádherný dar prírody:

Zázvorový čaj Výhody

1. Kinetózy

To môže pomôcť pri upokojujúcich nervov. To je užitočné, aby sa zabránilo zvracanie, bolesti hlavy a migrény. Je tiež vhodné, aby sa zbaviť jet lag po dlhej ceste.

load...

2. Žalúdočné ťažkosti

To zohráva dôležitú úlohu v správnej trávenia, čo nepriamo zlepšuje vstrebávanie potravy a vyhýba bolesti žalúdka. To môže tiež pomôcť, aby od zbytočných grganie. To zlepšuje chuť do jedla tým uvoľňuje žalúdočnej kyseliny.

3. Znižuje zápal

To je užitočné pri liečbe zápalu kĺbov, ako je reumatoidná artritída. To vám pomôže zbaviť sa únavy, opuchy a opuchy boľavé svaly a kĺby. Zázvor čaj sa odporúča v prípade mykózy nôh, aby sa zabránilo bolesti, pálenie a svrbenie.

4. Astma

Pitie zázvorového čaju je prospešný v prípade astmy. Zázvor pomáha uvoľniť hlien a rozšíriť do pľúc, čo pomáha zotaviť sa z problematického dýchanie. To tiež znižuje alergie a neustále kýchanie.

load...

5. Krvný obeh

Šálka ​​zázvorový čaj na zlepšenie prietoku krvi, prevenciu horúčka, zimnica, a nadmerné potenie. Zázvor obsahuje účinné látky, ako sú minerálne látky a aminokyseliny, ktoré sú užitočné v hladkom prietoku krvi a pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

6. Menštruačných ťažkostí

Položte horúci uterák namočený v zázvorový čaj na maternicovej oblasti. To vám pomôže získať úľavu od bolesti a uvoľní svaly. Pitie zázvorového čaju sa tiež dať upokojujúci účinok.

7. Imunita

Obsahuje antioxidanty, ktoré posilňujú imunitný systém. Pitie šálka zázvorový čaj denne zníži riziko vzniku cievnej mozgovej príhody, rovnako ako tukové usadeniny v tepnách. Ginger čaj tiež znižuje hladinu cholesterolu v krvi a dáva úžasné výsledky.

8. Zmierňuje stres

Šálka ​​zázvorový čaj na posilnenie svojej nálady a zostať svieži a kľud. Zázvor čaj je osvedčeným prostriedkom proti stresu kvôli jeho uvoľňujúce vôňu.

9. Plodnosť

Ginger obsahuje afrodiziakálne vlastnosti. Zázvor čaj pomáha zlepšiť kvalitu spermií a mužskú plodnosť, ak sú konzumované denne u mužov. Pomáha tiež pri liečbe erektilnej dysfunkcie u mužov.

10. Proti kašľu a nachladnutiu

Šálka ​​zázvorový čaj, ak ste často trpia kašľom a nádchou. To pomáha uvoľniť hlien a uvoľniť dýchacie cesty. To dodáva teplo do tela a necháva vás pocit sviežosti.

11. Cancer

Bolo preukázané, že liečiť rakovinu, vrátane rakoviny vaječníkov odstraňovaním rakovinové bunky.

12. Alzheimerova choroba

Zahŕňať viac zázvor vo vašej každodennej stravy pri liečbe alebo prevencii Alzheimerovej choroby. Ginger čaj znižuje stratu mozgových buniek a chráni tieto bunky dlho.

13. Chudnutie

Ginger čaj hrá dôležitú úlohu v procese chudnutia a žiť pozitívne život. To je tuk horák, ktorý spaľuje prebytočný tuk, a nemá vplyv na celkový hmotnosť. Zázvor čaj vám pomôže pocit sýtosti, ktorý pomáha znížiť svoje kalórie a svoju váhu.

Ako urobiť zázvorový čaj

Teraz sa naučiť, ako zázvorový čaj:

potrebné ingrediencie
 • Ginger Root - Čerstvé a asi 3 unce
 • Voda - Varené a cca 3 šálky
 • Med / javorový sirup / Brown Sugar - podľa chuti
 • Citrónová šťava - Voliteľné pre chuť
 • Apple - Voliteľné pre chuť
Spôsob prípravy zázvorový čaj
 1. Tieto korene zázvoru je potrebné dôkladne umyť, aby sa odstránili nečistoty. Pokúsiť sa drhnúť to pre dosiahnutie najlepších výsledkov. To by sa malo uskutočniť pod tečúcou vodou, aby ju účinne čistiť.
 1. V prvom kroku by malo nasledovať odlupovanie kože zo zázvoru a rezanie alebo sekanie do malé kúsky. Peeling je možné sa vyhnúť v prípade, že ste nasledoval postup čistenia rovnako. Avšak, uistite sa, že ste znížiť zázvor bezpečne a vyhnúť sa zraneniu.
 1. V panvici, dať trochu vody k varu. Ďalším je hlavným krokom, ktorý možno sledovať rôznymi spôsobmi ako je uvedené nižšie:

A. Máčanie Method

Môžete pridať vriacu vodu do kanvice, na ktoré ste už pridali čerstvo nasekanú koreň zázvoru. Pokrytie veko, aby zabezpečili, že kvapalina je v teple. To bude tiež zabrániť arómu slabnúť. Máčanie by sa malo uskutočniť najmenej po dobu 15 minút.

B. Simmering Method

V prípade, že voda sa varí v hrnci, kde môžete priamo pridať zázvor na neho a potom necháme povariť na miernom plameni ďalších 20 minút. Vypnite teplo a nechaj to byť v najbližších 5 minút pred použitím kvapaliny.

 1. Po použití ktorejkoľvek z vyššie uvedených metód, môžete namáhať tekutinu do šálky pomocou čistej mesh sito.
 1. Pridajte svoj preferovaný sladidlo a chuť citróna alebo jablká na zázvorový čaj a potom slúžiť prípadne ihneď konzumovať.
 1. To môže byť prijaté v teple, inak uložený v dóze v chladničke a potom spotrebované pri nízkych teplotách.

5 tipov na prípravu

 1. Ukladať zvyšky zázvorový čaj v chladničke a piť ako zázvorové pivo alebo ľadový čaj. To je tiež ideálny nápoj slúžiť hosťom, najmä tých, ktorí sú zdraví pri vedomí.
 1. Zmiešajte zázvor s mäty získať oveľa lepšiu chuť. Má tiež ďalšie výhody spojené.
 1. Pomer pre perfektné šálka čaju sú tri lyžičky strúhaného zázvoru a šálku vriacej vody.
 1. Aby to pikantné zvrat, pridajte štipku škorice na neho.
 1. Nepridávajte sladidlá, ak máte konkrétny zdravotný cieľ splniť alebo nejakú chorobu vyliečiť.

Vedľajšie účinky zázvorový čaj

 • Zázvor čaj môže spôsobiť nepokoj a nespavosť.
 • Žlčové kamene by pacienti nemali piť zázvorový čaj.
 • Ginger čaj by sa nemal užívať počas tehotenstva.
 • Vyhnúť zázvorového čaju na lačný žalúdok, pretože to môže spôsobiť podráždenie žalúdka.
 • Predávkovanie môže spôsobiť hnačku, podráždenie, nevoľnosť a pálenie záhy.

Povedzte nám, či už máte radi svoju šálku zázvorový čaj. Alebo plánujete to skúsiť skoro?

load...