Zdravie a wellness

13 úžasné zdravotné prínosy šťavy Rebarbora

13 úžasné zdravotné prínosy šťavy Rebarbora

Rebarbora je považovaná za ovocie, ale botanicky to sa hovorí, že rastlinný! Ale bez ohľadu na to, čo rodina patrí, určite je dobré pre naše zdravie!

Rhubarbs sú dlhé ružové kyslé listovej stonky. Oni sú všeobecne pestované v chladnom podnebí. Nájdete rebarboru v Tibete západnej Číne, Mongolsku, na Sibíri a jeho priľahlých oblastiach. Jeho prezývka je koláč závod. Relatívna pohánky, rebarbora má kyslastú a zemitú chuť.

Môžete získať rebarboru a to ako v konzervách alebo mrazené forme. Ale rebarbory ​​sa nikdy jesť surové, je potrebné buď variť alebo džús než ju konzumovať. Ale nezabudnite konzumovať iba stoniek rebarbory, pretože listy sú jedovaté.

load...

Keď je šťava extrahovaná z rebarbory, to je všeobecne spotrebe v surovom stave. Aby to bolo chutné, mali by ste ju kombinovať s nejakou inou šťavu.

Rebarbora šťava obsahuje vysokú dávku dôležité minerálne látky, ako je draslík, fosfor, sodík, meď a zinok. Obsahuje tiež dobré množstvo vitamínu B-komplex.

Nutričná hodnota:

Rebarbora je plná živín. Pol šálky nakrájaný rebarbory ​​obsahuje:

  • Calories15 gm
  • Sacharidy 3 g
  • Vláknina 1 g
  • Cukor 1 g
  • Proteín 1 g
  • Malé množstvo vápnika a vitamínu A a C

Top 13 Zdravie Výhody rebarbory ​​Juice:

To je celkom niečo, nie? Vrátane mnohých živín, nie je divu, že rebarbora má mnoho výhod ponúknuť. Niektoré z rebarbory ​​šťavy dávky sú nasledovné:

load...

1. Alzheimerova choroba:

Rebarbora šťava obsahuje vitamín K, čo je dôležité pre vývoj mozgu. Vitamín K je nevyhnutný pre zastavenie poškodenie neurónov v mozgu. Pitie rebarbora šťavy je prospešný v prevencii a oddialenie nástupu Alzheimerovej choroby (1).

2. Anti-aging:

Rebarbora má veľké množstvo antioxidantov (2) v boji proti voľným radikálom v tele, ktoré spôsobujú predčasné starnutie. Obsahuje vitamín C, ktorý pomáha pri prevencii ovisnutej kože a vrásky.

3. Anti Zápal:

Rebarbory ​​pomáha pri podpore krvného obehu (3). Pitie jeho šťava pomáha k úľave od bolesti v prípade akéhokoľvek zranenia. To tiež znižuje zápal.

4. Kostná Sila:

Ako už bolo spomenuté predtým, stoniek rebarbory ​​obsahovať vitamín K, ktorý je nevyhnutný pre vývoj kostí. Rebarbora šťava je najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí trpia osteoporózou a iných ochorení kosti. Je to nielen obsahuje vitamín K, ale je tiež bohatá na vápnik, ktorý je veľmi potrebné pre rast a vývoj kostí (4).

5. Cholesterol:

Rebarbory ​​obsahuje nízku hladinu nasýtených tukov a sodíka, ktorý pomáha pri znižovaní vysokej hladiny cholesterolu (5).

6. Zápcha:

Bolo zistené, že kmeňa a koreňov rebarbory ​​mať antrachinón, zlúčeninu, ktorá je preháňadlo v prírode a pomáha tráviaci proces fungovať. Ľudia, ktorí trpia hnačkami alebo zápcha môže piť rebarbora šťava získať úľavu (6).

7. Tráviaci zdravie:

Rebarbora obsahuje sťahujúce vlastnosti, ktoré robia efektívne pleťový krém pre váš tráviaci systém. Tým sa zabráni problémy črevné zdravotné, zlepšuje peristaltické pohyby, pomôcť zmierniť chronickú zápchu taky (7).

8. Reže riziko rakoviny:

Od vekov, tradičná čínska medicína používa už rhubarbs na liečbu rôznych ochorení. Rebarbora má protinádorové vlastnosti. To tiež obsahuje aloe-emodinu, ktorý spolu s Rhein, sa používa v lekárstve na zabíjanie nádorových buniek. Rebarbora šťava je prínosná pre tých pacientov, ktorí sa chcú dostať z rakoviny žalúdka. Pomáha tiež rýchle zotavenie po operácii (8).

9. Diabetes:

Rebarbory ​​obsahuje stilbenoid, ktorý pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi (9).

10. Žlčníka:

Rebarbora obsahuje látku zvanú žlčopudne, ktorý pomáha podporovať dobré trávenie zdravie (10).

11. Odolnosť:

Rebarbora je dobrým zdrojom vitamínu C. Tento vitamín hrá dôležitú úlohu pri posilňovaní imunitného systému tela (11).

12. Pečeň Zdravie:

Rebarbora koreň je užitočné pre rast pečene a piť jeho džús môže pomôcť znížiť hepatitíde B (12).

13. Zlepšuje Vision:

Šťava z rebarbory ​​obsahuje dobré množstvo vitamínu A, ktorý pomáha pri zlepšovaní videnia (13).

Tento zoznam nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúci. Existuje mnoho ďalších výhod, ktoré možno odvodiť z pitnej hubarb šťavu. Aby tento výživný zelenine súčasťou vášho každodenného života a žiť zdravý, fit život!

Ste našli tento článok užitočný? Do podeliť o svoje názory s nami v komentároch.

load...