Zdravie a wellness

13 úžasné zdravotné prínosy listov tamarind

13 úžasné zdravotné prínosy listov tamarind

Tamarind je jedna rastlina, ktorá má nespočetné množstvo zdravotných výhod. Z ovocnej drene do listov a kôry každej časti závodu tamarinda ponúka stovky dávok. Tento článok sa zameriava na výhody tamarínd listy.

Tamarind je všeobecne používaný v indických pokrmov dodala klasickú kyslú chuť. Ale tamarínd listy ponúkajú oveľa viac než len kyslosťou!

Tu sú niektoré z výhod tamarínd listy (imli ku Patte):

1. Poskytuje úľavu od malárie:

Malária je spôsobená samica komára Anopheles. Podľa výskumu, tamarínd listy extrakty inhibujú rast Plasmodium falciparum, ktorý sa vykonáva pomocou komára a spôsobuje maláriu.

load...

2. Lieči Žltačka A Diabetes:

Konzumácia lektvar tamarínd listov pomáha kontrolovať hladinu krvného cukru v tele a tiež zvyšuje jej citlivosť na inzulín. To tiež pomáha liečiť žltačku.

3. Pomáha Cure skorbut:

Skorbut je spôsobená v dôsledku nedostatku vitamínu C, známy tiež ako námorníckom ochorenie skorbut je zvyčajne sprevádzaná symptómami, ako je krvácanie ďasien a nechtov, únava, atď. Tamarind listy obsahujú vysoký obsah kyseliny askorbovej, ktoré pôsobia ako anti-skorbutu vitamíny.

4. Lieči rany:

Keď sa šťava z tamarínd listy sú získané a aplikované na rany, ktoré hoja rýchlejšie, vďaka antiseptickým vlastnostiam prítomných v listoch. Šťava tiež zabraňuje akejkoľvek inej infekcie a parazitické rast. Vytváranie nových buniek sa urýchli tiež.

load...

5. Zlepšuje laktácia:

Extrakt z listov tamarínd pomáha dojčiacich matiek zlepšiť kvalitu materského mlieka.

6. Inhibuje infekcie pohlavných orgánov:

Tamarínd list extrakty sú užitočné pri zastavení genitálne infekcií a tiež poskytnúť úľavu od svojich symptómov.

7. Zmierňuje menštruačné kŕče:

Všetci vieme, ako strašné kŕče pri menštruácii môže byť. Zmierniť bolesť a robiť menštruácie viac zvládnuteľné, môžete použiť Tamarind listy a kôra extrakty, ako sú analgetikum. Listy z papáje, soli a vody môžu byť pridané pre zvýšenie účinnosti listov. Ale uistite sa, že nebudete používať príliš veľa soli.

8. Disponuje protizápalové vlastnosti:

Tamarínd listy majú protizápalové vlastnosti a môžu byť použité ako liek na bolesti kĺbov a ďalších zápalov.

9. Chráni telo pred infekciou:

Tamarínd listy sú zásobárňou vitamínu C, ktorý oddeleniach na odstránenie mikrobiálnych infekcií, čo vedie k zdravej telo.

10. Dobré pre zdravie ústnej dutiny a bolesť zubov:

Ústna hygiena je nesmierne dôležité. Jednou z hlavných sťažností pacientov trpiacich ústnej problémov je zlý dych. Zub bolenie tiež vrcholy grafu. Pri obidvoch otázok, tamarínd listy možno použiť ako ideálny liečbu.

11. Zvyšuje antioxidačné kapacita tela:

Antioxidanty sú super dôležité, ako sa zbaviť voľných radikálov. Voľné radikály sú vinníkov za starnutie kože, rakoviny a mnohých ďalších otázkach. Extrakt tamarínd list môže pomôcť zastaviť tieto problémy, pretože obsahuje vysoké dávky antioxidantov.

12. Zaobchádza vred:

Vredy sú záhuba niečí existencie, pretože môžu viesť k neznesiteľné bolesti. Šťava z tamarínd listy môžu byť podávané na liečbu vredov a poskytnúť úľavu od príznakov.

13. Zmierňuje Hyper Napätie:

V dnešnom životným štýlom, kedy hyper napätie alebo vysokej BP, je celkom bežné, tamarínd listy vám pomôžu ho znížiť. Nízky krvný tlak znamená nižšie riziko mŕtvice, kardiovaskulárnych ochorení a ďalšie.

S týmito mnohých výhod, ktoré ponúkame, nie je divu, že tamarínd listy sú najžiadanejšie časti staré dobré Tamarind Tree. Môžete konzumovať extrakty podľa vašej požiadavky. Ale majte na mysli, že predtým, než sa pustíte do akejkoľvek seba lieky, poraďte sa s lekárom. Nikdy nemôžeme byť istí, infekciám a alergiám, že niektoré enzýmy môžu spôsobiť.

Takže zostať múdry a zostať zdravý!

A predtým, ako opustíte túto stránku, dajte nám vedieť, ako používať Tamarind listy vo svojom každodennom živote.

load...