Zdravie a wellness

13 úžasné výhody teplej vody pre pokožku, vlasy a zdravie

13 úžasné výhody teplej vody pre pokožku, vlasy a zdravie

Voda je jedným z najdôležitejších látok, ktoré potrebujeme k udržaniu na tejto zemi. Podľa odborníkov, každý človek potrebuje vypiť aspoň 7 až 8 pohárov vody. Hoci väčšina ľudí radšej konzumovať studenej alebo bežné vody, výskumy ukázali, že pitie horúcej alebo teplej vody má niektoré exkluzívne výhody pre svoje zdravie. To má docela málo pozitívny vplyv na vašu pokožku a vlasy. Poďme diskutovať o blahodarných aspektov pitie horúcej vody.

Výhody pitnej teplej vody pre zdravie:

Teplá voda je prirodzeným regulátorom telo. Ak máte naštartovať svoj deň tým, že pije pohár čistej teplej vody, môžete ľahko krok k zdravému životu. Pozrite sa na zdravotné výhody, že horúca voda mohla ponúknuť:

load...

1. Detoxikuje telo:

Prvé a najdôležitejšie výhoda pitnej teplej vody je konečným detoxikácia vášho tela (1). Či už ste trpia zažívacie ťažkosti, alebo sa snaží zbaviť nečistôt prítomných v tele, rozvíjať vo zvyku každý deň konzumovať teplú vodu skoro ráno a neskoro v noci, vám môže pomôcť nesmierne. Keď budete piť horúcu vodu, telesná teplota stúpa a začnete potiť, čo môže flush toxické látky z vášho vnútorného systému a očistiť ju správne. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov, stlačiť citróna a pridajte niekoľko kvapiek medu do neho.

2. Uľahčuje stolice:

Nedostatok vody v tele môže mať za následok akútne, chronické problémy zápchy. Vzhľadom k tomu, stolica hromadí vnútri čreva, pohyb čriev sa spomaľuje. Vždy sa odporúča konzumovať pohárik horúcej alebo teplej vody každé ráno, keď ho vezmete na lačno. Sa rozkladá v oblasti potravín a umožňuje pohyb častíc črevom hladký a menej bolestivé (2).

3. Aids Easy Trávenie:

Teplá voda je výhodné najmä pre trávenie. Štúdie ukázali, že pitie studenej vody hneď po ňom môže stvrdnúť oleja prítomného v konzumovaných potravinách. Vytvára zálohu tuku na vnútornej stene vášho čreva, čo nakoniec vedie k rakovine čriev. Avšak, ak máte pohár teplej vody, môžete sa vyhnúť tomuto problému a urýchliť trávenie do značnej miery (3).

load...

4. Podporuje chudnutie:

Ste umierajúci stratiť pár kíl? Horúca voda vám môže pomôcť v tom. Podporuje metabolizmus a odbúrava tukové tkanivá ležiace pod kožu, a to najmä ak sú užívané s citrónom a medom. V dôsledku toho budete zbaviť nadmernej telesnej hmotnosti. Teplá voda je výborným riešením pre chudnutie (4).

5. Lieči nosové a krčné Congestion:

Pitná teplá voda je vynikajúci, prírodný liek na prechladnutie, kašeľ a bolesť v krku. Rozpúšťa hrubú kašeľ alebo hlien a vylučuje ich ľahko z dýchacích ciest, takže môžete získať úľavu od bolesti v krku. Horúca voda pomáha tiež pri zúčtovaní upchatie nosa (5).

6. Zlepšuje krvný obeh a Vymaže nervový systém:

Ďalším významným prínosom príjmu teplej vody je lepšiu cirkuláciu krvi (6). Ako už bolo spomenuté, že vyhorí telesného tuku. V rovnakej dobe sa tiež odbúrava usadeniny prítomné v nervovom systéme.

7. Lieči menštruačné kŕče:

Horúca voda môže tiež pomôcť pri menštruačné kŕče. Dievčatá môžu pridať nejaké karambol semená k nej a piť odvar počas ich obdobia. Teplo z vody má upokojujúci a upokojujúci účinok na brušných svalov, ktorý nakoniec vyliečiť kŕče a kŕče (7).

Výhody pitnej teplej vody pre kožu:

Horúca alebo teplá voda je veľmi prínosné pre vašu pokožku. Namiesto použitia veľa drahé kozmetiky, môžete sa len spoliehať na tento jednoduchý, prírodný liek a získať zdravú, žiariacu pleť. Preskúmať výhody pitnej teplej vody pre kožu v nasledujúcom odseku:

8. Zabraňuje predčasnému starnutiu:

Po prvé, môžete sa zabránilo predčasnému starnutiu a majú oslňujúci a mladistvú pokožku na dlhé tým, že pije pohár teplej vody denne. To vyplavuje toxíny z tela a opravy kožných buniek, ktoré sú ovplyvnené škodlivými voľnými radikálmi. Pružnosť vašej pokožky sa zvyšuje s príjmom teplej vody. V dôsledku toho sa vaša poškodenej kože sa stáva tónovaný, bez vrások a krásne (8).

9. Ukázalo sa zdravú pokožku:

Pravidelne konzumovať teplú vodu, môžete mať telo hydratované a teplé. Je to naozaj užitočné pre suchú a šupinatá koža. Je tiež nevyhnutné pre udržanie zdravej kože, pretože zlepšuje krvný obeh v celom tele a dáva ružový pleť.

10. Odstráni prvotných príčin infekcií:

Aby sa vaša pleť bez akné, pupienok a ďalších kožných ochorení tým, že pije teplej vody denne. Hlboko čistí svoje telo a odstraňuje hlavné príčiny týchto infekcií.

Výhody pitnej teplej vody pre vlasy:

Každý vlasový prameň sa skladá z takmer 25% vody. Preto je správny príjem vody je veľmi dôležité, aby si silné a zdravé kučery. Dozvedieť viac o tom, ako teplá voda vám môže pomôcť v tomto smere:

11. Podporuje rast vlasov:

Horúce alebo teplej vody funguje ako veľký zdroj energie pre vaše vlasových buniek. To podporuje svoje pravidelné činnosti a urýchľuje rast svojich kadere.

12. Boje lupy:

Udržuje váš skalp hydratuje a pomáha bojovať proti suchej pokožke hlavy alebo lupy.

13. Ponúka prírodné vitality vlasov:

Pitná teplá voda je tiež dobré pre dosiahnutie mäkké a lesklé vlasy. To energetizuje nervové zakončenia, ktoré sú vo svojich vlasových korienkov a robí je aktívna. To je výhodné pre znovuzískanie prirodzenú vitalitu vašich vlasov a udržať ju zdravú (9).

Takže začať svoj deň s pohárom teplej vody a zažiť zázrak! Nezabudnite zanechať komentár.

load...