Zdravie a wellness

13 účinných prírodných liekov pre intoleranciu laktózy

13 účinných prírodných liekov pre intoleranciu laktózy

Trpíte nevoľnosťou po vypití pohár mlieka? Trpíte pocitom plnosti po raňajkách? No, ak ste sa môžu týkať uvedených situácií, budete pravdepodobne trpí neznášanlivosťou laktózy.

Odborníci na výživu po celom svete odporučiť pohár mlieka každý deň pre všetky vekové skupiny. Ale čo keď nie ste schopní tráviť mlieko alebo niektorý z jej produktov? Čo keď nie ste schopní využívať výhody mlieka? No, rozčuľovať nie je. Tento post hovorí o prírodné prostriedky pre neznášanlivosť laktózy.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.

Čo je to neznášanlivosť laktózy?

Tenké črevo produkuje laktázy enzým. Pomáha pri poškodí laktózy, takže môžete stráviť akýkoľvek mliečny výrobok alebo mlieko, ktoré konzumujú. Krv absorbuje dva druhy cukru, najmä glukózy a galaktózy, čo sú konečné produkty po laktózy rozkladajú od laktázy.

load...

Ľudia, ktorí trpia neznášanlivosťou laktózy nemôže produkovať dostatok laktázy v ich tele. Nemôžu rozobrať laktózu, a ani nemôžu ich krv absorbovať jeho čiastkových komponentov. Laktóza konzumujú sa pohybuje do svojej hrubého čreva alebo hrubého čreva. Neschopnosť tráviť mlieko alebo neznášanlivosť laktózy môže spustiť niekoľko zdravotné podmienky.

Druhy neznášanlivosť laktózy:

Tu je niekoľko praktických informácií o štyroch typov intolerancie laktózy:

1. Primárne Laktáza Nedostatok:

Ide o genetické ochorenie, ktoré je úplne bežné. Postihuje deti a ľudia, ktorí sú pod 20 rokov veku Ak je strava človeka obsahuje menej mlieka, spúšťa bludný kruh v tele. To automaticky znižuje hladinu produkcie laktázy v tele a zvyšuje riziko alergickej reakcie s konzumáciou mlieka.

load...

2. Sekundárne Laktáza Nedostatok:

To je problém, ktorý sa zvyčajne vyskytuje v tenkom čreve. Opäť platí, že výroba laktázy je veľmi málo. Črevné chirurgia môže byť jedným z možných príčin. Iné dôvody môžu byť chemoterapia, Crohnova choroba a gastroenteritída.

3. Vrodený Laktáza Nedostatok:

Ide o genetické ochorenie, vďaka ktorému sa nemôže prirodzene produkovať žiadnu laktázy vôbec.

4. Familiárnej Laktáza Nedostatok:

Cez výrobu laktázy v tele, môžu niektorí ľudia nebudú môcť rozobrať laktózu a stráviť ju.

Príznaky intolerancie laktózy:

Zvyčajne, keď človek zažije neznášanlivosťou laktózy, vykazujú niekoľko hlavných príznakov. Niektoré z nich sú:

 1. Nadúvanie pocit
 2. Žalúdka alebo škvŕkanie v žalúdku
 3. Nevoľnosť
 4. Dehydratácia (len v prípade, že príznak je extrém)
 5. Hnačka môže udrieť do dvoch hodín po konzumácii mliečnych výrobkov
 6. Nadúvanie či vybudovanie plynu v čreve vedie k grganie či prdenie

Teraz, keď viete, o príčinách a príznaky intolerancie laktózy, tu je šikovný zoznam musí-podmienky, ktoré vám pomôžu tešiť, že sklo dobra a mliečnych výrobkov lepšie.

Udržiavanie správnej výživy je s cieľom znížiť príznaky intolerancie laktózy veľmi dôležité. Tu sú niektoré významné potraviny je potrebné začleniť do svojho jedálnička. Obsahujú vápnik, ktoré sa často chýba medzi neznášanlivosťou laktózy pacientov.

1. Brokolica:

Patriaci do rodiny kapusta, brokolica bola uznaná ako nutričné ​​powerhouse. To sa darí hlavne v zimných mesiacoch a obsahuje fytonutrienty, ktoré vás chránia pred život ohrozujúce ochorenia. U spotreby, brokolica môžu byť pridané do šalátu alebo restované s inými zeleniny.

Zaujímavý fakt: Brokolica posilňuje imunitu. Obsahuje vitamín C, ktorý eliminuje voľné radikály a znižuje príznaky bežného prechladnutia (1).

2. Špenát:

Známy ako jeden z najviac výživných kvitnúcich rastlín z celého sveta, špenát sa stane byť viac než zdravé voľby. Je to naozaj tajomstvo fit životný štýl. Špenát obsahuje vitamíny a minerály v množstve, ktoré posilňujú svoju postavu s dostatočnú výživu. K spotrebe, ktoré môžu byť pridané do šalátov, polievok a zábaly.

Zaujímavým faktom: Špenát je ideálny pre chudnutie diéty. Obsahuje nepreberné množstvo živín, ako je železo, vápnik, luteín a vlákien (2).

3. Orange:

Známy oranžová je citrusové plody, ktoré rastú v prvých dvoch mesiacoch roka. To je celkom podobný citróna a mandarínky, hoci výhody udeľované prichádzajú vo veľkom množstve. Orange obsahuje vitamín C, ktorý je vynikajúcou voľbou pre všetkých, ktorí sú na laktózu.

Zaujímavým faktom: Pomaranče obsahujú vlákninu, ktorá pomáha predchádzať rakovine hrubého čreva. Je to tiež vynikajúci zažívacie podpory, ktorá zabraňuje zápcha a syndróm dráždivého čreva, niečo, čo je u pacientov s neznášanlivosťou laktózy veľmi časté.

4. Sardinky:

Sardinky sú nádherné zdrojom vápnika, niečo, čo často chýba v strave na laktózu osobe. Vzhľadom k tomu, nemôžete piť mlieko, môžete sa na to cez sardinky. Iné zdroje vápnika sú orechy, fazuľa, zelenina, tofu a sušené marhule.

Zaujímavý fakt: sardinky obsahujú omega 3 mastných kyselín v množstve, ktoré zlepšia vaše kardiovaskulárne zdravie, zníženie krvného tlaku a prevenciu zápalu ciev (3).

5. Čokoládové mlieko:

Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre neznášanlivosť laktózy, je príjem z čokoládového mlieka. Je vždy lepšie nápad piť miesto čokoládové mlieko prostý mlieko. Nájdený v čokoládové mlieko vápnik môžu byť absorbované lepšie ako bežné mlieko. Budete mať tiež možnosť tolerovať chuť.

Zaujímavým faktom: Čokoláda mlieko sa stane byť skvelým po tréningu nápoj pre všetkých ľudí na zdraví pri vedomí. Obsahuje bielkoviny, vápnik a sacharidy, ktoré zvyšujú svoj celkový zdravotný stav (4).

6. Jogurt:

Najviac výskumníci uviedli, že jogurt je najlepším zdrojom vápnika pre pacientov s neznášanlivosťou laktózy. Podľa štúdie, nájdené v jogurte baktérie produkujú enzým laktátovou, ktorá je potrebná pre správne trávenie.

Zaujímavý fakt: Jogurt je tiež prírodný liek na liečbu syndrómu dráždivého čreva, zápchy a hnačky (5).

7. Jablkový ocot:

Jablčný ocot môže tiež byť dôveryhodný pre liečbu pacientov s alergiou na laktózu. Neutralizuje žalúdočnú kyselinu a znižuje škodlivé príznaky. Zmiešajte jednu lyžicu jablčného octu v pohári vody. Piť raz denne.

Zaujímavým faktom: Jablčný ocot je účinný u pacientov s diabetom. Podľa štúdie uverejnenej v roku 2007, ľudia trpiaci cukrovkou 2. Typu bola daná dve polievkové lyžice jablčného octu. Významný pokles bol pozorovaný u hladiny cukru v krvi (6).

8. Saffron:

Saffron je populárny bylina, ktorá sa používa pre veľké množstvo liečebné účely dnes. To zvyšuje tráviaci zdravie a zabraňuje tvorbe plynov.

Zaujímavý fakt: Saffron zvyšuje chuť do jedla, pôsobí ako afrodiziakum a čistí krv (7).

9. Ginger:

Zázvor sa používa ideálny pre liečbu žalúdočných bolesti a zažívacie problémy. To podporuje tvorbu tráviacich štiav a zmierňuje vás zo kŕče.

Zaujímavým faktom: Zázvor je najlepšie známy pre posilnenie imunitného systému. To vás zahreje za chladného dňa prostredníctvom podpory pot.

10.Peppermint:

Mäta pieporná je rovnako dobrý ako zázvoru. Bojuje zažívacie poruchy ako profík. Najlepší spôsob, ako konzumovať mätu vo forme čaju. Bylinné čaje sú ideálne pre laktózu netolerantný pacientov.

Zaujímavý fakt: mäta pôsobia ako protirakovinové činidlo. To zabraňuje rastu nádorov a chráni vás z hrubého čreva, kože a pľúc.

11. Harmanček:

Harmanček, väčšinou prijaté vo forme čaju, je ideálny bylinný liek pre všetkých pacientov s neznášanlivosťou laktózy. To zbaví nadúvanie, plynatosť a reguluje tráviaci zdravie.

Zaujímavým faktom: Harmanček znižuje stres, bolesti hlavy, nachladnutí, zápale priedušiek, bolesti a problémy s močovým mechúrom (8).

12. St Mary Thistle:

St Mary Thistle, známa ako Najsvätejšej Thistle, detoxikuje váš systém, zlepšuje funkciu pečene a účinne lieči neznášanlivosťou laktózy.

Zaujímavým faktom: Panny Márie Thistle je tiež ideálny pre všetky čerpacie mamy. Podporuje materské mlieko a výhody pečeň (9).

13. Tvrdé syry:

Tvrdý syr je múdrou alternatívou ostatných mliečnych výrobkov. To zmierňuje príznaky intolerancie laktózy a pomáha nájsť rýchlu úľavu od svojich bolestivých príznakov.

Zaujímavým faktom: Konzumácia plnotučné syry udržuje hladinu cholesterolu a znižuje chuť do jedla (10).

Diéta Tipy pre laktózu pacienti:

Tu je niekoľko tipov, diéta je potrebné začleniť za účelom riadenia príznaky intolerancie laktózy.

 1. Ísť na menšie porcie mliečnych výrobkov. Nepite viac ako 4 uncí mlieka denne.
 2. Zvoliť laktóza-voľné produkty, rovnako ako je to možné.
 3. Laktóza je tiež prítomný v niektorých liekov. Uistite sa, že hovoriť s odborníkom pred ich kúpou.
 4. Služieb enzýmovej tablety alebo kvapky. Pridať jeden na váš pohár mlieka pred pitím.
 5. Nikdy piť mlieko sám. Ak tak urobíte, uistite sa, že ste zjedli niečo podstatné predtým.

Intolerancia laktózy je pomerne bolestivý stav prejsť, aj keď to nie je veľmi ťažké liečiť. Opravné prostriedky diskutované vyššie by bola veľkým prínosom, ak sa nimi riadiť usilovne. Ak nemáte pocit, žiadne zlepšenie svojho stavu, to aby bolo miesto k návšteve svojho lekára.

Do tej doby, venovať veľkú starostlivosť o svoje zdravie a zostať v bezpečí.

Ak trpíte neznášanlivosťou laktózy, prosím podeľte sa o svoje skúsenosti s nami. Zanechať komentár nižšie.

load...