Zdravie a wellness

13 najlepších výhod čiernych čerešní pre pokožku, vlasy a zdravie

13 najlepších výhod čiernych čerešní pre pokožku, vlasy a zdravie

Všetci sme si vedomí toho, čerešní, ktoré sú široko jeden ako občerstvenie alebo pečených dezertov. Čierna čerešňa, ako už názov napovedá, má tmavšiu pleť ako tradičné červenou čerešňa a je obyčajná súčasť koláče, zmrzlín, želé, limonády, likérov a iných potravín (1). Ale sú si vedomí o úžasné výhody čerešní? Čítajte ďalej tu!

What Is Black Jerry ovocie?

Čierna čerešňa je malý strom, ktorý zvyčajne dorastá do výšky 80 stôp. Nezrelé plody sú zvyčajne oranžovú farbu, ktorá sa stáča do červenej až čiernej, ako sa dozrieť. Veľa vtákov a zvierat, vrátane datle, vrabce, divé morky, líšky, mýval, šedá veverica atď jesť čierna čerešňa ovocie. Vzhľadom na ich miernej sťahujúce chuti, tieto plody sa bežne používajú v tmavej čokoládovej koláče a ako ozdobami pre koktaily.

load...

Tiež známy ako divoké čerešne, rum čerešňa alebo horské čiernych čerešní, to horkosladký ovocný ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie, a je tiež používaný ako doplnok. V zásade existujú dva typy čiernych čerešní doplnkov, jedna pochádzajúce z ovocia, ako je čierna čerešňová šťava alebo koncentrát a druhá odvodená z kôry čerešní.

Listy čiernych čerešne by nemali byť konzumované, pretože obsahujú chemikálie, ktorý je prevedený do formy kyanidu v tele. Kôra stromu tiež obsahuje túto chemikáliu, a preto by mali byť prijaté iba v súlade s pokynmi a pokynmi pre skúseného lekára.

Zdravie Výhody Black Cherry ovocie:

Okrem toho, že príjemné chuťové poháriky, tieto malé plody sú plné živín, ktoré môžu znížiť riziko vzniku mnohých chorôb, ako aj liečbu príznakov ďalších zdravotných problémov. Nižšie sú uvedené zdravotné výhody čiernych čerešní.

load...

1. Anti-zápalové:

Zápalu dochádza v dôsledku škôd spôsobených voľnými radikálmi a nepriaznivo ovplyvňuje prirodzenú reakciu imunitného systému a je považovaný za hlavný faktor pre srdcové choroby. Tieto antokyán zlúčeniny, ktoré dodávajú farbu na čierne čerešne majú potenciál boji proti voľným radikálom, ktoré sa vyskytujú v rôznych častiach tela, a tak inhibíciu zápalových dráh. Čierna čerešňa extrakt je prospešný pri znižovaní zápalu (2).

2. Liečbe artritídy:

Artritída je spôsobená v dôsledku nahromadenia a kryštalizácii kyseliny močovej v kĺboch, čo spôsobuje nesmiernu bolesť. Ľudia majú vysoké hladiny kyseliny močovej v krvi, sú na riziko dnu útoku. Výskum preukázal, že čierna čerešňa šťava je účinná pri zmiernenie bolesti artritídy (3). To je preto, že anthokyanových zlúčeniny pomoc pri rozbití kryštálov, ktoré sa tvoria v kĺboch ​​a spôsobiť bolesť. Pitná 8 - 16 oz čierne čerešňovej šťavy denne po dobu dvoch týždňov môže zabrániť záchvatom dny znížením hladín urátu.

3. Uľahčuje zdravý spánok:

Višne obsahujú významné množstvo melatonínu, silný antioxidant, ktorý je produkovaný v epifýze mozgu a pomáha regulovať prirodzené spánku. Vzhľadom k tomu, čierna čerešňa obsahuje viac melatonínu, než je normálne produkovaný v ľudskom tele, je účinný v boji proti nespavosti a depresie. Pitie uncu koncentrovanej čierne čerešňovej šťavy hodinu pred spaním, pomáha pri upokojenie mysle a uľahčuje zvuk a pokojný spánok (4).

4. Prospešné pre srdce:

Višne sú prospešné pre vaše srdce rovnako, pretože poskytujú ochranu proti škodám na svojom stenách tepien. Melatonín prítomný v čiernych čerešní znižuje riziko mŕtvice a srdcových ochorení znižovaním hladiny lipidov v krvi. Tieto antokyán zlúčeniny takisto pôsobiť ako prostriedky na ochranu proti ochoreniu srdca (5).

5. Pomáha predchádzať rakovine:

Začlenenie ovocia a zeleniny v strave znižuje pravdepodobnosť vzniku niekoľkých typov rakoviny. Višne obsahujú niekoľko antioxidanty, ktoré zabraňujú tvorbe rakovinových buniek. Čerešňa šťava je 100 percent ovocia bez pridaného cukru, a tým je tiež prospešná (6).

6. Boje zubný kaz:

Zubná dutiny a zubný kaz je spôsobená v dôsledku nedostatku ústnej hygieny. Zlúčeniny v čiernych čerešní blokujú tvorbu plaku, ktoré často vedie k dutín a rozpadu. Takto si môžete pridať čierne čerešne do svojho jedálnička znížiť šance na zažíva zubného kazu (7).

7. Znižuje oxidačný stres:

Voľné radikály, ak je pod kontrolou, rob DNA elektrónov, známy ako oxidácia, a tým ovplyvňuje obranyschopnosť organizmu. Antioxidanty obsiahnuté v čiernych čerešní znižuje oxidačný stres tým, že neutralizuje voľné radikály, (8).

8. Ďalšie výhody:

Pravidelná konzumácia čerešní pomáha znižovať vysokú hladinu cholesterolu v krvi, zabrániť vekom zhoršenie zraku a predčasné starnutie. Najvyšším vo vode a rozpustné vlákniny a nízkym obsahom kalórií, višne pomoc v chudnutí. Kôra čiernych čerešní je známy kašli (9) a je teda použitý ako prísada do lieky proti kašľu. Pitie čierneho čerešňový džús denne môže znížiť poškodenie svalov spôsobené nadmerným cvičením. Čierna čerešňa čaj je v súčasnej dobe používa pre zlepšenie črevnej funkcie a zvýšenie metabolizmu.

Kožné Výhody čiernych čerešní:

Tieto sladké chutné plody sú plné živín a ako u väčšiny zdravé plody obsahujú takmer 75 percent vody. Tak, oni ponúkajú nasledujúce výhody pre vašu pokožku.

9. Podporuje zdravie kože:

Vysoký obsah vody v čiernych čerešní hydratuje vašu celkovú telo, čo má za následok jasné, žiarivé a čistú pleť. Voda hrá dôležitú úlohu v odplavovanie toxínov, čo uľahčuje plynulý tok živín do kožných buniek. Vzhľadom k riadnej hydratácie, kožné bunky sa stávajú bacuľatá a plná, dávať vzhľad pevnejšie, jasnejšie a zdravšia pleť.

10. Ochrana pokožky:

Pravidelná konzumácia čierneho čerešňového džúsu chráni pokožku pred poškodením škodlivými ultrafialové A a B lúče slnka. Antokyány (10) slúži ako ochrana proti rakovine kože, pretože ich anti-karcinogénne vlastnosti. Oni tiež obsahujú beta-karotén, ktoré sú prospešné pre zdravie pokožky a chrániť poškodenie slnkom tvar kože.

11. Anti-aging výhody:

Predčasné starnutie je výsledkom škody spôsobené voľnými radikálmi, čo vedie k skorej smrti buniek. Antokyány sú účinné antioxidanty, ktoré pomáhajú zabrániť poškodeniu buniek voľnými radikálmi, čím sa zabráni predčasné starnutie a zníži výskyt známok starnutia, ako jemných rýh a vrások (11).

Vlasy Výhody čiernych čerešní:

Zdravie vlasov závisí predovšetkým na dodávky základných živín do vlasových folikulov. Byť bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, višne využiť svoje vlasy nasledujúcimi spôsobmi.

Strata 12. Bojuje proti Vlasy:

Anémia je jednou z najčastejších príčin vypadávanie vlasov a pre boj s týmto problémom je potrebné začleniť železa bohaté potraviny vo vašej strave. Čierna čerešňa šťava je bohatým zdrojom železa (12) a teda aj pravidelným príjmom tejto šťavy môžu liečiť chudokrvnosť, čím sa minimalizuje vypadávanie vlasov.

13. Podporuje Vlasy Zdravie:

Čierna čerešňa ovocie extrakt je účinná látka v rôznych medicínskych doplnkov a vitamínov určený pre posilnenie vlasov a boj s problémami vlasy ako vypadávanie vlasov a rozštiepené končeky.

Tak to bolo o výhodách čerešní, teraz sa pozrime na jeho nutričné ​​hodnoty čiernych bobúľ.

Black Cherry Nutričné ​​hodnoty:

Množstvo čiernej čerešne: 1 šálka
Celková hmotnosť čiernej čerešne: 98 g
Živiny Suma
Základné komponenty
Proteín 0,4 ​​g
Sacharidy 7,5 g
Voda 89,6 g
Kalórie 131 kJ
Vlákno 1,1 g
Tuku 0,3 g
Vitamíny
Vitamín a 752 iu
Riboflavín 0,1 mg
Niacín 0,4 ​​mg
Folát 13,7 mcg
Kyselina pantoténová 0,3 mg
Vitamín c 1644 mcg
Minerály
Vápnik 11,8 mg
Horčík 17,6 mg
Železo 0,2 mg
Sodík 6,9 mg
Fosfor 10,8 mg
Draslík 143 mg
Meď 0,1 mg
Selén 0,6 mcg
Zinok 0,1 mg

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na dávky čierne čerešne. Ešte s nami podeliť o svoje skúsenosti pri konzumácii tohto ovocia v komentára časti nižšie.

load...