Zdravie a wellness

12 závažných vedľajších účinkov kurkumu

12 závažných vedľajších účinkov kurkumu

Áno, názov článku je správna. V prípade, že ste boli zvedaví, či tam bol preklep - nie, budeme hovoriť o kurkuma vedľajších účinkov.

Viem, že to znie neuveriteľne smiešne. Samozrejme, ako kurkuma majú vedľajšie účinky? Čokoľvek iné v tomto svete, ale kurkuma? Kurkuma?

Áno. Kurkuma. To môže mať nežiaduce účinky.

Vedľajšie účinky kurkumy

 1. Zvýšené riziko krvácania
 2. Žalúdočné problémy Gerd
 3. Zvyšovať žlčníka kontrakcie
 4. Znižujú krvný tlak
 5. Riziko vzniku obličkových kameňov
 6. Tehotné a dojčiace ženy
 7. Hnačka a nevoľnosť
 8. Nie s prípravkom na riedenie krvi
 9. Spôsobovať alergické reakcie
 10. Viesť k neplodnosti
 11. Príčina nedostatku železa
 12. Riskantná počas operácie

Poďme sa pozrieť na to, čo sú vedľajšie účinky kurkumy?�

load...

1. Zvýšeným rizikom krvácania

Užívanie kurkumu bolo zistené, že spomalenie zrážanie krvi. To môže nakoniec zvýšiť riziko vzniku podliatin a krvácanie u ľudí, ktorí trpia poruchami zrážanlivosti krvi (1). Kurkuma možno tiež interagovať s niektorými liekmi a spôsobiť nadmerné krvácanie.

Spôsob prevencia

Prestať brať kurkumu, ak trpíte akýmikoľvek poruchami zrážanlivosti krvi alebo sú na akékoľvek lieky na rovnaké.

Späť na obsah

2. Žalúdočné problémy a ich GERD

Kurkuma nebolo zistené, že spôsobuje nejaký druh problémov žalúdka alebo iné gastrointestinálne reakcie, ak sú konzumované ako súčasť varené kari. Ale v prípade, že príjem kurkumy pre chronických ochorení, ako je artritída alebo bolesti kĺbov, môže to viesť k gastrointestinálne otázok.

load...

Bolo tiež zistené, že vysoké dávky kurkuma pre dlhšiu dobu spôsobiť zažívacie ťažkosti (2).

Tiež, ak ste v súčasnej dobe trpí dyspepsia alebo prekyslenie, je lepšie sa vyhnúť úplne kurkuma sa s nimi zaobchádza.

Dokonca kurkuma doplnky stravy môže spôsobiť problémy so žalúdkom. Najmä u dospelých, ktorí konzumujú viac ako je odporúčaná dávka (400 mg až 3 g) doplnkov po dlhšiu dobu. Kurkuma môže tiež spôsobiť pálenie záhy a poruchy trávenia.

Spôsob prevencia

Uistite sa, že vziať kurkumu iba v rámci odporúčaného dávkovania.

Späť na obsah

3. Zdvihnite žlčníka kontrakcií

Kurkuma obsahuje významné množstvo oxalátu, čo je chemická látka, ktorá môže zvýšiť riziko žlčových kameňov. V jednej štúdii publikovanej v American Journal of Clinical Nutrition, kurkuma významne zvýšil hladiny šťavelanu v moči v porovnaní s placebom.

Boli hlásené tiež 40 mg k zvýšeniu žlčníka kontrakcií - kurkuma doplnky z 20.

Spôsob prevencia

Prestať brať kurkumu, ak máte akýkoľvek typ otázok, žlčníka alebo ak ste na lieky na rovnaké.

Späť na obsah

4. Znižujú krvný tlak

No, mohlo by to znieť ako výhoda. Ale zníženie krvného tlaku, ako veľmi môže spôsobiť komplikácie.

Vysoké dávky kurkuma môže znižovať krvný tlak, a tým aj jednotlivci na tlaku lieky krvný musia byť opatrní pri konzumácii kurkumu.

Spôsob prevencia

Vyhnúť kurkumu, ak ste už na krvný tlak medicaiton.

Späť na obsah

5. Riziko vzniku obličkových kameňov

Príliš veľa kurkuma môže zvýšiť riziko vzniku obličkových kameňov. Je to z dôvodu prítomnosti oxalátov v kurkuma. Tieto šťaveľany sa môže viazať na vápnika za vzniku nerozpustného šťavelanu vápenatého, ktorý je primárne zodpovedný za obličkových kameňov. Preto, ak máte sklon k tvorbe obličkových kameňov, kurkuma je prísny zákaz pre vás.

V jednej štúdii, kurkuma požitie malo viesť k vyššej močového vylučovania oxalátu v porovnaní s škoricu, čím by dokazovali, že môže spôsobiť obličkových kameňov (3).

Spôsob prevencia

Vyhnúť kurkumu, ak trpíte akoukoľvek záležitosťou Kidom, najmä obličkové kamene.

Späť na obsah

6. Tehotné a dojčiace ženy

Podľa University of Maryland Medical Center, kurkuma je bezpečný pre tehotné ženy len vtedy, keď sa používa ako korenie do jedál. Kurkuma doplnky stravy je potrebné sa vyhnúť v priebehu tehotenstva. A v prípade, že ste alergickí na kurkuma, je najlepšie sa vyhnúť v priebehu tehotenstva.

A čo je najdôležitejšie, nie je k dispozícii na kurkuma vedľajšími účinkami na tehotné a dojčiace ženy dostatok informácií. A pretože sú kľúčové obdobie v živote nejakú ženu, to je najlepšie, aby dočasne udržať kurkumu preč.

Kurkuma bol zriedka študovaný u dojčiacich žien, a to je celkom známe, či sú jeho účinné látky by prejsť materského mlieka. Výsledné účinky na dojčatá sú tiež známe.

Spôsob prevencia

Keďže nie sú dostatočné informácie v tomto ohľade, aby sa zabránilo kurkumu úplne počas tehotenstva a dojčenia bude ideálne.

Späť na obsah

7. Hnačka a nevoľnosť

Hnačka a nevoľnosť sú dva z bežných príznakov spojených s kurkuma suplementáciou (4). Dôvodom je, že kurkumín v kurkuma má tendenciu dráždiť tráviaci trakt.

Podľa niektorých klinických štúdiách, jednotlivci, ktorí s prídavkom 3,6 až 8 gramov kurkumínu na deň po dobu 4 mesiacov zažil miernu nevoľnosť (3,6 až 8 gramov kurkumínu za deň je pomerne vysoká dávka). Dokonca aj nízke dávky kurkumín môže vyvolať nevoľnosť u niektorých jedincov.

Spôsob prevencia

Vezmite kurkumu v rámci limitu. Ak spozorujete akékoľvek príznaky, zastaviť príjem a okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

Späť na obsah

8. Nie s prípravkom na riedenie krvi

Kurkumín v kurkuma ukázali zníženie funkcie krvných doštičiek, a preto je potrebné sa vyhnúť tí, ktorí sú na riedenie krvi lieky. Jednotlivci na lieky, ako je warfarín alebo Coumadin (antikoagulant) musí vyhýbať kurkumínu, ako to môže zväčšiť účinky na riedenie krvi lieky (5).

Spôsob prevencia

Vyhnúť kurkumu, keď ste na lieky riedenie krvi.

Späť na obsah

9. Spôsobovať alergické reakcie

Kurkumín môže byť kontaktný alergén (6). Niektorí jedinci hlásili kontaktnú dermatitídu a žihľavku v dôsledku kontaktu s kurkumou. Vzhľadom k tomu, kurkuma patrí do rodiny zázvoru, kto je viac pravdepodobné, že bude alergický na to, ak (y), že je alergický na zázvoru. Tiež môžete byť alergickí na kurkuma, ak ste alergický na žlté potravinárske farbivo.

Kurkuma môže tiež spôsobiť kožné ohnísk, ako sú vyrážka alebo dýchavičnosť. Reakcia sa môže objaviť ako z kontaktu s pokožkou a požití.

Spôsob prevencia

Ak máte alergiu na žlté potravinárske farbivo, je to najlepšie, aby zostali ďaleko od kurkumy.

Späť na obsah

10. Viesť k neplodnosti

Kurkuma, ak užíva ústami muži, by mohla znižovať hladinu testosterónu a znížiť pohyb spermií. To by mohlo nakoniec viesť k neplodnosti.

Spôsob prevencia

Vezmite kurkumu s mierou a nedochádzalo k nadmernému používaniu.

Späť na obsah

11. Pretože z nedostatku železa

Podľa štúdie, zlúčeniny v kurkuma bolo zistené, že sa viaže k železa. To by mohlo znížiť schopnosť tela vstrebávať železo z potravy, čo vedie k nedostatku železa.

Spôsob prevencia

Ak ste sa už s deficitom železa, vyhnúť kurkumu a poraďte sa s lekárom o jeho využitie. Pred pravidelne vrátane kurkumu vo vašej strave skontrolovať hladinu železa v krvi.

Späť na obsah

12. Riskantné Počas chirurgia

To má opäť čo do činenia s tendenciou kurkuma s cieľom zastaviť proces zrážania krvi. Pacienti, ktorí uvažujú o operácii, sa musí zdržať konzumácia kurkuma jeden až dva týždne pred operáciou.

Spôsob prevencia

Ak uvažujete o operáciu, je nutné zdržať konzumácia kurkuma jeden až dva týždne pred operáciou.

Späť na obsah

Tak, aby bolo asi hlavných kurkuma vedľajších účinkov. Kurkuma možno tiež interagovať s niektorými liekmi.

Interakcia s liekmi

Nasleduje zoznam liekov kurkuma mohli interagovať s - teda držať ďalej od korenia, ak ste tieto lieky užívať -

 • Riedenie krvi lieky, ako je warfarín, klopidogrel, aspirín a ďalšie
 • Lieky, ktoré znižujú žalúdočnej kyseliny, ako je cimetidín (Tagamet), famotidín (Pepcid), rantidine (Zantac), ezomeprazol (Nexium), omeprazol (Prilosec) a lansoprazol (Prevacid).
 • Diabetes lieky.

Interakcia s bylinkami

Kurkuma možno tiež interagovať s niektorými bylinkami. Hoci účinky interakcií s bylinkami, ako je čierne korenie a zázvor sú nejasné, to neznamená, že neexistujú. Ešte poraďte so svojím lekárom pred použitím kurkuma s niektorou z nich.

Odporúčané dávkovanie kurkuma

Hoci kurkuma má určité vedľajšie účinky, to je skutočne nevyhnutné pre optimálne zdravie. A jediný spôsob, ako sa vyhnúť vedľajším účinkom je pomocou správneho dávkovania. Nižšie sú uvedené odporúčané dávky pre rôzne druhy kurkumy -

Sušené suchý koreň

1,5 až 2,5 g za deň.

Štandardizované prášok

1,2 až 1,8 g za deň.

Kurkuma čaj

Môžete strmé 15 gramov koreňa kurkumy v 135 ml vriacej vody. Môžete si vziať tento liek dvakrát denne.

Extrakt na vodnej báze

30 až 90 kvapiek extraktu denne.

Tinktúra

15 až 30 kvapiek tinktúry 4 krát za deň.

Záver

Kurkuma by mohlo byť, že jediné korenie, ktoré vždy tešil údajný postavenie v každej domácnosti. Ale áno, aj v prípade, že má vedľajšie účinky. To neznamená, že ho úplne odstrániť zo svojho jedálnička - ako to prichádza s jeho spravodlivý podiel na výhodách. Používajte ju striedmo a podľa potreby. A ak máte niektorá z podmienok uvedených v tomto príspevku, dočasne zastaviť jeho použitia.

A čo je najdôležitejšie, poradiť sa s lekárom.

Dúfame, že tento príspevok na kurkuma vedľajších účinkov sa vám pomohla. Ešte nám svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...