Zdravie a wellness

12 vedľajších účinkov jablčného jablčného octu

12 vedľajších účinkov jablčného jablčného octu

Výhody jablčného octu sa opierajú o dôkazy. Avšak, existuje niekoľko vedeckých štúdií tiež, že ste vyslovili obavy z jej vedľajších účinkov. Tieto vedľajšie účinky sa vyskytujú hlavne vďaka obsahu kyseliny octovej, a ak prekročí určitú hranicu. Ale nebojte sa, my sa uistite sa, že vyhnúť sa týmto vedľajším účinkom tým, že povie vám presne, ako ju používať bezpečne. A ty, môj drahý priateľovi, sa všetko je podporené prípadových štúdií. Čas venovať pozornosť a ponoriť sa hlbšie do vedľajšie účinky jablčného octu.

Vedľajšie účinky jablčného octu

 1. Tkanivové poškodenia
 2. Nízku hladinu draslíka
 3. Reakcie na liek
 4. Gastrointestinálne problémy
 5. Poškodené zubnej skloviny
 6. Znížená kostnej hustota
 7. Bolesť hrdla
 8. Nízke hladiny cukru v krvi
 9. Akné a svrbenie kože
 10. Bolesti hlavy a nevoľnosť
 11. Znížená hladinou minerálov
 12. Tehotenstvo a dojčenie

1. Poškodenie tkanív

Je známou skutočnosťou, že jablčný ocot je veľmi kyslej povahy. V akejkoľvek podobe ho konzumovať - ​​tekuté alebo vo forme tabliet, ktoré idú cez palubu s dávkou môže poškodiť sliznicu žalúdka a pažeráka (1). Tiež uvedenie neriedenom ACV na kožu môže mať za následok alergické reakcie, ako je pocit pálenia, vyrážky a podráždenie.

preventívne opatrenia

Ak máte citlivú pokožku, pomáha zriediť ACV buď s medom, vodou alebo štipku jedlej sódy. A ak ste veril v mýtu, že jedlá sóda by nikdy nemal byť zmiešaný s ACV, ste na omyle!

load...

Späť na obsah

2. Znižuje hladinu draslíka

Aj keď by sme radi odporujú, jablčný ocot uvoľňuje minerály z kostí. Všetci vieme, aké dôležité je draslík pre naše telo. Je to jeden z elektrolytov v tele, v podstate minerálnych látok, čo zaisťuje správnu funkciu nervov, svalov a buniek. Low draslíka môže viesť k slabé svaly, časté močenie, kŕče, nízky krvný tlak, nevoľnosť, točenie hlavy, a dokonca ochrnutie. Opäť platí, že je kyslý obsah ACV, ktorý znižuje hladinu draslíka, čo vedie k tomu, čo je známe ako hypokaliémia (2).

preventívne opatrenia

Hoci lokálna aplikácia jablčného octu je bezpečný, požitie to isté by mohlo viesť k zdravotným komplikáciám. To je najlepšie sa poradiť s lekárom skôr, než začnete konzumovať ACV.

load...

Späť na obsah

3. Liekové Reakcia

Vari sme počuli lekárov nás žiadajú, aby sa zdržali určitých vecí, keď sme na niektoré lieky na predpis? Ak ste premýšľal, prečo tu je dôvod. Niekoľko zložiek môže zabiť účinnosť liekov, zasahovanie do jeho fungovania a neutralizovať účinok liekov na svojom tele. A kto to vie lepšie ako lekára? Takže ak vás váš home doc požiadal neprijímať kofeín, zatiaľ čo na lieky, len k nej pristúpi... To je, ak ste vážne lepšiť váš zdravotný stav. Teraz späť k jablčného octu, čo je jedna taká prísada. Tí, na diabetes lieky, digoxínom (Lanoxin) alebo niektoré diuretiká sa musí vyhnúť ACV úplne, ako to môže interagovať s liekmi (3). Mať ocot s drogami inzulínu stimulujúce mohla znížiť hladinu cukru v krvi na nebezpečne nízkej úrovni, ak ste diabetik.

preventívne opatrenia

Zmiešanie ACV s akýmkoľvek druhom liekov je najlepšie sa vyhnúť.

Späť na obsah

4. Gastrointestinálne problémy

Pektín, prirodzene sa vyskytujúce v ACV, môže spôsobiť podmienok, ako je pálenie záhy, pálenie záhy, nevoľnosť, hnačka a (4). To platí najmä v prípade osôb s citlivou čreva. Navyše, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, dovoľte mi tiež zdôrazniť skutočnosť, že neexistuje vedecká štúdia zálohovanie tvrdenie, že ACV možno liečiť zápchu.

preventívne opatrenia

Podľa zdravotníkov je možné sa vyhnúť nežiaduce účinky do značnej miery, ak môžete konzumovať ACV s úrovňou pH 5 - 7 Avšak, ak príznaky pretrvávajú, prestaňte ho používať.

Späť na obsah

5. Poškodené zubnú sklovinu

Sú tu nespočetné množstvo videa sa začnú na sociálnych médiách ukazuje, ako nealkoholické nápoje môžu narušiť váš zubnú sklovinu (5). Tie boli svedčil štúdiami. V prípadovej štúdii, dospievajúce dievča utrpela závažné zubný kaz po požití šálku neriedeného ACV každý deň. Náročné ACV nielen robí vaše zuby žlté, ale aj z nich robí oveľa citlivejšie.

preventívne opatrenia

Vždy zmiešajte tento ocot so šťavou alebo vodou, aby nedošlo k jeho priamemu kontaktu s vašimi zubami. Tiež sa uistite, že si čistíte zuby, čoskoro potom, čo ste ACV, aby došlo k zníženiu vedľajších účinkov.

Späť na obsah

6. Zníženie kostnej hustota

Je známou skutočnosťou, že vysoká spotreba kyseliny môžu obmedziť tvorbu kostí a straty kostnej hmoty pomoci (6). To sa stalo v prípade rakúskej ženy, ktorí každý deň spotrebované 8oz ACV po dobu šiestich rokov. Bola čoskoro diagnostikovaný s osteoporózou, keď sa vylučovať abnormálne množstvo bikarbonátov, sodík a draslík močom. Kyselina v ACV ju zasiahla kostnú minerálnu hustotu.

preventívne opatrenia

Ľudia s nízkou hladinou vápnika a slabé kosti sa musí vyvarovať pitie ACV za každú cenu.

Späť na obsah

7. Bolesť v krku

Ako sme už bolo uvedené, kyselina octová v ACV môžu potenciálne spáliť hrdlo. Potom ACV priamo môže spôsobiť podráždenie hrdla a dá vám bolesť v krku, ktorý môže trvať niekoľko dní (7).

preventívne opatrenia

Vždy zrieďte ACV s dostatočným množstvom vody, aby sa zabránilo pôsobeniu kyseliny na vašu potravín potrubie.

Späť na obsah

8. Nízkej hladiny cukru v krvi

Všetko negatívne z jablčného octu, že sme diskutovali doteraz sú celkom zvládnuteľné. Ale dávať pozor na to, čo som chcel podeliť sa s vami teraz je to niečo, kritický a môže obrátiť aj fatálne. Vzhľadom k svojej antiglycemic účinok na krv, nadmerné užívanie ACV môžu znížiť hladinu glukózy v krvi (8). V čase, hladiny cukru v krvi by mohla klesnúť až k bodu diabetickej hypoglykémia, čo by mohlo znížiť prívod glukózy do mozgu - čo vedie k strate vedomia a kómy v najhoršom prípade. To by však mohlo pomôcť tým, ktorí sa cukrovky 2. Typu, ktorých telá sú rezistentné voči inzulínu.

preventívne opatrenia

Je vhodné, aby pacienti rezistentné aj inzulínovej poradiť sa s lekárom pred použitím ACV.

Späť na obsah

9. Akné a svrbenie kože

Ak ste niekedy použili ACV báze kozmetického prípravku alebo sám priamo na kožu ACV, mali by ste určite zažili pocit mravčenia. Jednou z mnohých výhod tejto zložky je odplavovanie toxínov z tela. Nepochybne, to robí, že úspešne, ale telo ho vylúči cez kožu rovnako, čo by mohlo viesť k akné alebo svrbenie kože. Ak máte citlivú pokožku, mohli by ste dostať spálil príliš (9).

 preventívne opatrenia

Pomáha vidieť dermatológa pred použitím ACV na koži. Ak musíte, potom skontrolujte, či ho riediť vodou. Ale dovoľte mi povedať toto - v rozpore s tvrdením, že ACV môžu zlepšiť zdravie pokožky, pretože jeho vitamínu C, pektín, a obsah beta-karoténu, je správa USDA vyjadrila pochybnosti o tieto živiny sú prítomné v zistiteľných množstvách.

Späť na obsah

10. Bolesti hlavy a nevoľnosť

Viac často ako ne, ľudia, ktorí pijú ACV zažiť pocit nevoľnosti. Štúdie preukázali, že kyselina octová v ACV môže obmedziť vašu chuť k jedlu. Ale to môže urobiť vám nevoľno, a tiež viesť k bolestivej bolesti hlavy. Proces detoxikácie, ktorá činí naše toxíny uvoľnenie mozgovej vedú k tomuto stavu.

preventívne opatrenia

Abstinent ACV na lačný žalúdok. A vždy pamätať zriediť produkt pred požitím.

Späť na obsah

11. Zníženie hladinou minerálov

Ako som už spomenul predtým, ACV pomáha odstrániť toxíny z tela. V procese, telo stráca dôležité živiny, ako sú minerály taky.

preventívne opatrenia

Multivitamíny a doplnky môžu rýchlo doplniť tela minerálne zloženie. Banány tiež sú rovnako výhodné.

Späť na obsah

12. Tehotenstva a dojčenia

Ak chcete byť na bezpečnejšie strane, tehotné ženy a dojčiace matky by sa mali vyhnúť použitie ACV ako nie je veľa štúdie boli vykonané zistiť, v prípade, že látka je bezpečná pre použitie v nich.

Späť na obsah

Keby sme mali zhrnúť podstatné, to sú možné spôsoby, v ktorých užívanie jablčného octu, že by mohli ovplyvniť...

Zrátané a podčiarknuté: Otázky tu uvedené sú z reálnych životných prípadových štúdií. Účinok na jedinca sa môže meniť od miernej až ťažkej závislosti na ich tela. Jeden múdry vec urobiť, je poradiť sa s dietológom pre kontrolu správneho dávkovania alebo držať sa moderovania byť na bezpečnejšie strane.

Teraz, keď sme objavili rube tohto magického zložky, prečo nie naučiť, ako ju používať v prijateľných množstvách, aby sa minimalizovalo poškodenie? Nech sa páči…

Dávkovanie: Nemôžem dostatočne zdôrazniť, že niečo viac než je zlý. Len preto, že ste na chuť niečomu a začať páči to neznamená, že môžete ísť cez palubu s ním. Vždy obmedzte príjem minimálneho objemu. Aj napriek tomu, že lekári / dietológovia predpísať lieky a nápravné opatrenia s prihliadnutím na vek, index telesnej hmotnosti a zdravotného stavu jedinca, ale nepoškodí sa držať bezpečnejšie dávkovanie. V prípade jablčného octu, bezpečné dávkovanie je kdekoľvek medzi 5 - 10 ml, alebo 1 - 2 čajové lyžičky za deň. Zatiaľ, ak si stále nie ste istí, poraďte sa s lekárom na odporúčanú dávku, takže to vyhovuje vaše telo a zabráni prípadné nepriaznivé reakcie či alergia.

Ako používať jablčného octu bezpečne?

Ako som už povedal, ACV má dobré aj zlé stránky. Ak nedôjde k nežiaduce účinky spôsobené nebezpečné dávkovanie kvapaliny, je možné bezpečne konzumovať ACV žať jeho výhod. Tu sú veci, ktoré musíte mať na pamäti, než pridáte jablčný ocot do svojho jedálnička.

 • Držte sa moderovanie: Po prvé, vedieť, koľko vaše telo môže mať. Áno, obmedzte príjem, aby sa zabránilo komplikáciám.
 • Uistite sa, že kyselina nedotýka zuby: pred konzumáciou vždy zriediť vodou ACV. A minimalizovať vystavenie zuba na kyselinu octovú, piť slamkou.
 • Vyčistite si ústa: Uistite sa, že ste vypláchnuť ústa čoskoro dosť vody po tom, čo budete konzumovať ACV, aby sa zabránilo smalt erózii.
 • Prevencia je lepšia ako liečba: Ak máte citlivú pokožku alebo citlivé črevá, nemajú ACV, pretože môže spôsobovať alergie.

Teraz, keď máte mať odborné vedomosti o jeho využití a nie tak dobrými efekty, tak prečo nie naučiť, ako jablčného octu? Nech sa páči…

Ako si vyrobiť jablčný ocot

Tu je návod, ako si môžete urobiť jablčného octu doma:

 1. Po dôkladnom premytí jablká, rez je na štvrtiny a udržať je stranou hnednúť pri teplote miestnosti.
 1. Potom, čo zhnednú, ukladať jablká v širokom ústach pohár s dostatočným množstvom vody.
 1. Umiestnite tenkú tkaninu nad pohári, čo umožňuje dostatok miesta pre prístup vzduchu do.
 1. Udržujte nádobu na teplom mieste. Aby to tak zostalo asi šesť mesiacov pre fermentáciu. Ale uistite sa, že udržať ju miešania každú chvíľu.
 1. Pri kontrole jar pridanie šesť mesiacov, zistíte, vodné bubliny, ktorá je súčasťou tohto procesu vznikajú v dôsledku baktérií. Je to preto, že bola vytvorená ocot.

PS: Ak vidíte spodina inú ako bielou farbou, potom sa kvapalina najlepšie zlikvidovať.

 1. Preneste obsah do inej nádoby a nechajte ju po dobu troch týždňov. Akonáhle zistíte, roztok sa ďalej fermentuje Vaša jablčný ocot je pripravený!

Kde si môžem kúpiť jablkový ocot?

Dopyt moment vzrastie na konkrétny výrobok, a to sa stáva populárny, je to ľahké pre falzifikáty zaplaviť trh, aby rýchly prachy. Takže, ak si môžete urobiť doma, nič také. Ak si myslíte, že je to príliš zložité a nemajú čas na to, potom sa uistite sa, že kúpiť autentické jeden. Ako viete, ktorý z nich je najlepší? Tu je niekoľko pomoc. Pozrite sa na renomovaných značiek. Väčšina drogérií a supermarketov v týchto dňoch predávať ACV. Dalo by sa tiež kúpiť z internetových obchodov, ako je Amazon. Všetko povedané a urobené, organické odroda je najlepšia.

Cez toľko informácií k dispozícii, môže sa ešte niekoľko pochybnosti vo vašej mysli. Nezdá sa vám starosti, pretože, ktoré sú uvedené nižšie, sú odpovede na niektoré najčastejšie otázky.

Stručne povedané, tu je to, čo musíte mať na pamäti, ako začnete používať jablčného octu.

load...