Zdravie a wellness

12 vážnych vedľajších účinkov rajčiakov

12 vážnych vedľajších účinkov rajčiakov

Ťažko uveriť, ale verí, musíte.

Paradajky majú vedľajšie účinky, a niektoré z nich môžu byť závažné. Aj keď ovocie je neoddeliteľnou súčasťou našej každodennej stravy, je dôležité poznať jej nežiaduce účinky.

Tak čítajte ďalej.

Paradajky - Krátka

Vedecky nazýva Solanum lycopersicum, paradajka patrí do čeľade ľuľkovitých, baklažán. Paradajky vznikol v Strednej a Južnej Ameriky. V Mexiku, ktoré boli prvýkrát použité v potravinách, a nakoniec sa šíri po celom svete.

load...

Dnes, paradajka je konzumovaný v mnohých rôznymi spôsobmi - surové, varené, a ako prísada do mnohých pokrmov, omáčok, nápojov a šalátov.

Ale teraz prichádza veľká otázka -

Prečo Môže paradajky byť zlé pre vás?

Hoci oni sú zvyčajne bezpečné pre konzumáciu, môžu spôsobiť komplikácie u niektorých ľudí. Niektoré z problémov, paradajky môžu spôsobiť zahŕňať žalúdočných štiav, účinky neznášanlivosti, bolesti svalov, atď

load...

Dokonca aj list rajčiakov rastliny môžu byť nebezpečné. Vo veľkých množstvách, môže spôsobiť zvracanie, závrate, bolesti hlavy a v závažných prípadoch dokonca smrť (1).

Ďalším významným faktorom prispievajúcim k tejto odvrátenej strane paradajok je lykopén, samotná zlúčenina, ktorá, úplne prekvapivo, je zodpovedný za jeho výhod rovnako.

Lykopénu v paradajkách

Lykopén je bezpečná vo väčšine prípadov. Ale lykopén doplnky nemusí byť v bezpečí počas tehotenstva. Lykopén môže tiež zhoršiť príznaky rakoviny prostaty.

Lykopén, musí byť používaný opatrne u pacientov, ktorí majú žalúdočné vredy a ďalšie žalúdočné problémy. Zlúčenina môže tiež spôsobiť zníženie krvného tlaku. Jednotlivci na zníženie krvného tlaku lieky musí zostať mimo lykopénu.

Lykopén môže tiež zvýšiť riziko krvácania a je potrebné sa vyvarovať ľudia s poruchami zrážanlivosti krvi.

Ďalšie vedľajšie účinky, spojené s príjmom lykopénu sú bolesť na hrudníku, hromadenie tuku v koži, tráviace ťažkosti, a zhoršil návaly horúčavy (2).

Lykopén bolo tiež zistené, že reaguje s určitými chemoterapiou látok (3). Z tohto dôvodu, jednotlivci na liečbu rakoviny je potrebné postupovať opatrne.

A teraz, pokiaľ ide o vedľajšie účinky, v detaile.

Nežiaduce účinky rajských jabĺčok

1. Acid Reflux / pálenie záhy

Paradajky sú veľmi kyslé, čo ich robí pravdepodobné, že spôsobí pálenie záhy (4). Paradajky sú plné jablčnej a kyseliny citrónovej, a môže žalúdok produkujú nadmerné žalúdočnej kyseliny (ktorý je zodpovedný za poruchy potravín). Keď sa objem zväčší kyselín, je nútený prúdiť do pažeráka, čo spôsobuje symptómy. V skutočnosti sa môže dokonca varenie paradajky nesmie byť veľa pomáhať.

Paradajky a paradajková omáčka sú tiež uvedené ako pár potravín, ktoré môžu vyvolať spätným (5).

Paradajky môže tiež zhoršiť príznaky GERD (gastroezofageálny refluxnej choroby) (6). Podľa University of Maryland Medical Center, je najlepšie, aby sa zabránilo kyslé potraviny, ako sú paradajky, aby sa zabránilo príznaky refluxu kyseliny (7).

2. Alergie a infekcie

Príznaky paradajkovej alergie sa najčastejšie vyskytujú bezprostredne po ovocie je spotrebovaný. Patrí medzi ne žihľavku, kožné vyrážky, ekzémy, kašeľ, kýchanie, svrbenie pocit v hrdle a opuch tváre, úst a jazyka.

Podľa poľského štúdie, paradajky obsahujú zlúčeniny nazývanej histamín, ktorý môže spôsobiť určité alergické reakcie (8).

Paradajky môže tiež spôsobiť alergickú kontaktnú dermatitídu - kde sa vaša koža sa stáva silne svrbí a opuchnuté po dotyku ovocie. Paradajky môžu tiež viesť k svrbenie pier. Ďalšie alergická reakcia robiť s paradajkami je červená škvrna okolo obočia a očných viečok (9).

3. Problémy s obličkami

Vyplýva to zo správy zverejnenej americkým ministerstvom zdravotníctva a sociálnych služieb, osôb s pokročilým chronickým ochorením obličiek je nutné obmedziť ich príjem draslíka, minerálneho paradajky sú bohaté na (10).

Ľudia s vážnymi otázkami obličiek musí tiež obmedziť príjem paradajok, pretože obsahujú veľké množstvo vody (11).

Vysoké hladiny draslíka v krvi, ktorá je jednou z príčin ochorenia obličiek, by mohli byť riešené tým, že zabraňujú paradajky alebo paradajkovú omáčku alebo niečo vyrobené z paradajok (12). Rajská omáčka je tiež vysoký obsah oxalátu, čo je ďalší dôvod, prečo citlivých jedincov sa musí vyvarovať toho (13).

4. Syndróm dráždivého čreva

Paradajky, vzhľadom na ich dráždivé kože a semená, môže byť jedným z dôvodov pre syndróm dráždivého čreva (14). A ak ste už trpia IBS, paradajky môžu tiež vyvolať nadúvanie.

Paradajky sú tiež jedným z najčastejších alergénov potravín, ktoré môžu spôsobiť črevné problémy (15).

5. Hnačka

Hnačka môže dôjsť u jedincov, ktorí trpia intoleranciou paradajkovou.

Podľa správy uverejnenej Longwood University, paradajky sú mastné a kyslé a je potrebné sa vyhnúť pri hnačke (16). A podľa ďalšieho správy z University of Minnesota, paradajky môžu byť zdrojom organizmu zvaného salmonely, ktorá spôsobuje hnačky (17).

6. Nadmerné množstvo sodíka

Uistite sa, že vybrať nižšej verzie sodné paradajkovej omáčke, pretože väčšina omáčky majú vysoký obsah sodíka (18).

Aj paradajková polievka môže mať príliš veľa sodíka. Len jeden šálka polievky môže obsahovať kdekoľvek medzi 700 až 1260 mg sodnej soli (19). Konzervované paradajky môže obsahovať 220 mg sodíka za každú pol šálky.

7. Lycopenodermia

Vieme, že paradajky sú výborným zdrojom lykopénu. To môže byť aj prekliatím. Nadmerný príjem lykopénu môže spôsobiť lycopenodermia, čo je hlboko oranžové sfarbenie kože. To nemusí byť hrozbou pre zdravie, ale určite nie je príliš atraktívne na pohľad (20).

Lycopenodermia môže dôjsť aj s nadmernou konzumáciou lykopénu doplnkov (21). Ale strach nie - podmienkou je reverzibilná (22).

8. Močový Problémy

Kyslé potraviny ako paradajky môžu dráždiť močový mechúr a spôsobiť močovej inkontinencie (23). Paradajky môže tiež spôsobiť príznaky močového mechúra, a v niektorých prípadoch, zápal močového mechúra (pocit pálenia v močovom mechúre), (24).

9. Telo bolí

Ak je imunitný systém v tele reaguje na proteíny v paradajkách, zlúčenina zvanej histamín (už o tom hovoril) sa uvoľňuje do tkanív. Táto zlúčenina môže spôsobiť opuchy a bolesti kĺbov.

Paradajky tiež obsahujú alkaloid solanín, ktorý sa tvorí vápnika v tkanivách a spôsobuje zápal.

Jesť paradajky môže tiež zvýšiť hladinu kyseliny močovej - a to môže viesť ku dnu.

Paradajky môžu tiež vyvolať podmienky artritída u niektorých ľudí, čo spôsobuje bolesť (25).

10. Problémy dýchacích ciest

Ľudia s alergiou na paradajky môže mať ťažkosti s dýchaním.

Môžeme tiež obviniť paradajky bytia prispieva k rozvoju plesní - a foriem, v závislosti na oddelenie Spojených štátov poľnohospodárstva, môžu spôsobovať alergie a dýchacie ťažkosti (26).

11. Migréna

Paradajky sú známe vyvolať migrény. Podľa odborníkov je možné predchádzať migrénam 40% času len tým, že jednoducho robiť nejaké zmeny v stravovaní.

Podľa iránskeho štúdie, paradajka je silný spúšť migrény (27).

12. Akútne gastrointestinálne podráždenie

Vzhľadom k tomu, paradajky sú veľmi kyslé, môžu spôsobiť akútne žalúdočnú nevoľnosť, ak ste už trpia žalúdočných štiav alebo pálenie záhy.

Paradajky môžu tiež žalúdok produkovať viac kyseliny, ktorá môže spôsobiť akútne gastrointestinálne ťažkosti (28).

Tieto vedľajšie účinky nám jednoducho povedať, že musíme byť opatrní a nie konzumovať paradajky v prebytku. Ale to nie je všetko - je tu ďalšia skupina ľudí, ktorí v tomto aspekte, musí praktizovať opatrní viac než ktokoľvek iný.

Tehotné a dojčiace ženy

V pravidelných sumách, sa nachádzajú paradajky za bezpečné pre tehotné a dojčiace ženy (29). Avšak, nie je dostatok dôkazov, pokiaľ ide o veľké množstvo. Najlepší spôsob, ako ísť o tom by sa poradiť so svojím lekárom.

Ak hovoríme o lykopénu v tejto súvislosti neexistuje žiadny dôkaz. Z tohto dôvodu, zdržať sa lykopén doplnky (30).

Paradajky, najmä omáčka, má silnú chuť a môže mať svoju cestu do materského mlieka. To môže spôsobiť, že dieťa nepohodlné a podráždený.

V prípade, že máte ďalšie otázky...

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Môže paradajky byť toxické?

Paradajky obsahujú solanín, ktorý je toxický alkaloid. Tento alkaloid je súčasťou obranného mechanizmu rastliny, aby ovocie pohľad neatraktívne pre zvieratá. Hoci všetky časti rastliny obsahujú solanín (vrátane ovocia), najťažšie koncentrácie v listov a stoniek. Z tohto dôvodu, konzumácia paradajok v bežných množstvách, nie je toxický.

Sú paradajok semien jedovaté?

Zvyčajne nie. Ale poraďte sa s lekárom v tomto ohľade. Niektorí jednotlivci nesmú mať paradajok semien zo zdravotných dôvodov.

Čo sú to zelená paradajky?

Zelené paradajky sú dvojakého druhu. Jedným z nich je nezrelé červené paradajka, a druhá je dedičstvo odrody paradajok, ktorá je pôvodne zelenú. Dedičstvo paradajky majú zvislé pruhy, sú mäkké pri stlačení a chuti do značnej miery ako zrelých červených paradajok. Nezrelé červená paradajky vyzerajú zelená, cítiť ťažšie a majú kyslú chuť.

Môže paradajky za surova?

Áno. Stačí si prečítať kyslosť. Ak trpíte žalúdočných štiav alebo akékoľvek iné gastrointestinálne problému surové paradajky sa neodporúča.

Je paradajka list jedovatý?

Nie sú k dispozícii dostatočné dôkazy o toto. Ak chcete byť na bezpečnej strane, vyhnúť sa konzumácii vo veľkom množstve. A poraďte sa s lekárom.

Sú konzervované paradajky nebezpečné?

Áno, v dlhodobom horizonte. V skutočnosti je každej konzervy je považovaný za nebezpečný. To je preto, že v týchto plechoviek je potiahnutá bisfenolu A alebo BPA, ktorý môže predstavovať zdravotné riziko (31). Dokonca aj inak, konzervované paradajky sú vysoký obsah sodíka, a to nie je zdravé.

Môže paradajky byť aplikovaný na tvár?

Áno. Tieto aktivity sú prospešné koži v mnohých ohľadoch - že tón pleti zlepšiť štruktúru, a pomoc pri exfoliáciu. Ale opäť, kyslosť je ten problém. Ak ste alergickí na paradajky, nepoužívajte ich.

Aký je Crystal Tomato? To má vedľajšie účinky?

Crystal Tomato je doplnok stravy a potravinárska prídavná látka, ktorá obsahuje prírodné paradajky a L-cysteín (aminokyselina). To je schválený FDA. Ale to by mohlo spôsobiť nežiaduce účinky u ľudí, ktorí sú alergickí na paradajky.

Ešte sušené paradajky majú vedľajšie účinky?

Jeden z hlavných problémov sušených paradajok je ich spojenie s hepatitídou (32). Sušené paradajky môžu spôsobiť ťažké poškodenie pečene škodu, a to záleží na značke, ktorá sa predáva ho. V tejto chvíli nevieme, akú značku stojí za vinníkom.

Koľko paradajky môžem zjesť za deň?

Asi 1-3 šálka paradajok za deň. Ale toto množstvo je špecifický pre jednotlivca. Inak 1-3 šálka paradajok za deň by malo stačiť.

Tieto nežiaduce účinky neznamenajú si Chuck paradajky hneď. Majú mnoho výhod. To, čo hovoríme, je mať na pozore vedľajší účinok, a nespotrebúvajú je v prebytku.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...