Zdravie a wellness

12 úžasných výhod Židovskej sleziny pre pokožku, vlasy a zdravie

12 úžasných výhod Židovskej sleziny pre pokožku, vlasy a zdravie

Tiež známy ako egyptské špenát, bush okry, západoafrických sorry a juty slez, židovská slez je powerhouse živín, ktoré môžu využívať svoje telo, vlasy a pleť. Vedeli ste, že táto jedlá listová zelenina je tiež známy ako Kleopatry tajomstvo? Existujú tvrdenia, že Kleopatra každý deň pili židovská slez polievku zachovať svoju krásu a mladistvý vzhľad.

Skin Výhody Žida Mallow:

1. Suchá pleť Cure:

Ak trpíte suchú šupinatú kožu, je na čase, aby sa židovská slez súčasťou vašej pravidelnej stravy, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku jemnú, vláčnu a hebkú. To by vysvetľovalo, prečo je židovská slez odporúča pre ľudí, ktorí trpia lupienkou.

2. Akné Bojové vlastnosti:

Vitamín A Žida slez rastlín pomáha bojovať proti akné a tiež pracuje na obnove poškodeného tkaniva, čím sa minimalizuje jazvy po sebe zanechal akné.

load...

3. Anti-aging:

Vitamínov A a E v Žida slezu sú známe pre svoje anti-aging vlastnosti. To môže prispieť k zníženiu viditeľnosti jemných liniek, stareckých škvŕn a vrások. To tiež môže pomôcť v boji proti jednotvárny kožu, ktorá má tendenciu byť jedným z prvých príznakov starnutia. Vitamín C v zelenine pomáha podporovať tvorbu kolagénu, ktorý udržuje vaše pleť vláčnu a mladistvú. Rovnako je účinný antioxidant, ktorý ničí voľné radikály, ktoré môžu viesť k predčasnému starnutiu kože.

4. Revitalizuje pleť:

Vitamín B1 v Žida slezu pomáha zvyšovať prekrvenie pokožky. V dôsledku toho vaša pokožka dostane zdravý lesk.

Vlasy Výhody Žida Mallow:

Rovnako ako vitamíny v žid je slez zázraky s vašej pleti, majú tiež hlboký vplyv na vaše vlasy.

5. Soft zdravé vlasy:

Vitamín E zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy, zaistí vlasové folikuly získať dostatok živín. V dôsledku toho sa môžete pochváliť mäkkou srsťou s žiadnymi rozštiepené končeky.

load...

6. Silnejšie Vlasy:

Jesť Žida slez pravidelne zabezpečí, že dostanete vitamínu A, ktorý je potrebný pre zdravie vlasov. Tento vitamín pomáha posilniť vlasové folikuly, a tak si môžete pobozkať nadmerného vypadávania vlasov na rozlúčku.

7. Natural hydratačné:

Antioxidanty v vegetariáni práce k úprave vlasov a zabezpečiť maz zvlhčuje pokožku hlavy. Takže nikdy nebudete bojovať s lupinami kvôli suchej pokožke hlavy alebo si sťažuje na svrbenie.

8. Znížiť rýchlosť šedivenie:

Tieto B komplex vitamínov v Žida slez pomôcť spomaliť proces šedivenia. Tak to pomáha udržať mladistvý vzhľad.

Zdravie Výhody Žida Mallow:

Prínosy pre zdravie Žida slez je bezpočet a vedci stále hľadajú nové výhody takmer na dennej báze. Takže, môžete si dovoliť ignorovať túto listová zelenina? Nie, ak váži svoje zdravie a celkovú pohodu.

9. Zdravý zrak:

Vitamín A vegetariáni podporuje zdravý zrak. Tiež zistíte, že vaše oči majú žiara.

10. Anti-zápalové:

Žida slez je známe, že majú protizápalové vlastnosti, a to je dôvod, prečo je čaj pripravený z listov vzhľadom k ľuďom, ktorí trpia artritídou, bolesť brucha a bolesť hlavy. Piť pivo môže tiež znížiť bolesť.

11. Zdravé trávenie:

Vysoký obsah vlákniny v Žida slezu pomáha udržiavať váš tráviaci systém zdravý tým, že podporuje pravidelné pohyby čriev. Ak trpíte zápchou, myslím, že zahrnutie tejto zeleniny vo svojej každodennej strave.

12. Ďalšie zdravotné výhody:

Existuje mnoho ďalších zdravotných výhod, vrátane židovská slez vo vašej strave. Niektoré z nich patria:

 • Zabraňuje vzniku diabetu
 • Zabraňuje ochorenia srdca a zvýšené hladiny cholesterolu v krvi
 • Pomáha regulovať krvný tlak
 • Zabraňuje symptómy kvôli astmy, prechladnutia a chrípky
 • Pohľadávky sú vyrobené, aby mohol bojovať s drogami rezistentné bakteriálne infekcie
 • Zmierňuje príznaky úzkosti, depresie a stres
 • Môže regulovať menštruácie u žien
[Čítajte: domáce hydratačné vody pre mastnú pleť]

Žida Mallow Nutričné ​​hodnoty:

Vzhľadom k tomu, vitamíny a minerálne látky, ktoré tento špenát-like zelenina má, to je powerhouse živín. Obsahuje tieto živiny:

 • Beta karotén
 • Vápnik
 • Vitamín B1 (tiamín)
 • Vitamín B2 (riboflavín)
 • Niacín
 • Vitamín C
 • Vitamín E
 • Draslík
 • Železo
 • Kyselina listová
 • Vláknina

Vzhľadom k tomu, Žida slez obsahuje kyseliny listovej je často doporučované pre tehotné ženy. Výsledky ukazujú, že je to bezpečné pre tehotné ženy a dojčiace matky.

Takže teraz, keď viete, všetky tieto výhody, sme si istí, že bude tento zdravých zložka súčasťou vášho jedálnička. Do podeliť o svoje skúsenosti v komentároch nižšie!

load...