Zdravie a wellness

12 úžasných výhod Nymphaea Caerulea pre pokožku, vlasy a zdravie

12 úžasných výhod Nymphaea Caerulea pre pokožku, vlasy a zdravie

Nymphaea caerulea, lepšie známy ako modrý lotosový kvet, je vlastne dar svetu. Pôvodne nájdený na brehu rieky Níl, Nymphaea caerulea, tiež volal modré ľalie, dnes sa vyskytuje po celom svete, vrátane indického subkontinentu. Tento krásny modrý kvet je považovaný za posvätný Indy, najmä budhistov. Historici vždy považovaný za modré ľalie symbolicky bohatý a súvisiace ho s starovekej egyptskej kultúry. Ale nedávne štúdie ukázali, že má liečivé vlastnosti rovnako. Nymphaea caerulea bol používaný už starí Egypťania ako povzbudzujúci prostriedok pre zvýšenie sexuálnej túžby. To bolo tiež symbolom egyptského božstva, Nefertum '. Dnes vieme, že posvätný modrá ľalia môžu byť použité pre rôzne liečebné účely. To môže byť použitý na výrobu rôznych zdravých výmysly vrátane blue lotus čaj, víno a martini! Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť lístky po dobu až troch týždňov k získaniu opojný nápoj. Modrá Lotus, čaj 'je možno ľahko pripraviť varom kvety po dobu 10-20 minút. Bez ohľadu na to, ako ho konzumovať, bude Nymphaea caerulea určite poskytne svoje telo s hromadou zdravotných výhod!

Kožné Výhody Nymphaea caerulea:

V dnešnom svete, kde sú veľmi vysokej úrovne znečistenia, spotrebitelia sú vždy priťahovaní k kozmetických prípravkov, ktoré sa skladá z prírodných surovín a výťažkov z prírody. Prírodné výťažky sú tiež užitočné pri masáž tela a niektoré formy jogy. Niektoré z kože výhod Nymphaea caerulea sú:

1. Prírodné hydratačné:

V mnohých krajinách výťažky z jediného semena Nymphaea caerulea sa používa pri príprave produktov pre starostlivosť o pleť, ktorá poskytuje okamžitú hydratáciu pokožky. Takže ak trpíte suchou, šupinatá koža, použite tento prirodzený hydratačný a chváliť sa svojou novo nájdenú žiariaca pleť!

load...

2. Kontrola oleja:

Takže máte mastnú pleť? Žiaden strach; modrá ľalia má niečo aj pre vás! Vonkajšie použitie modrého lekna môže vyvážiť mastnú pleť a zabrániť pupienok a akné breakouts.

3. Relaxanciá:

Ste zdôraznil a úzkosti, hľadal nejakú úľavu. Obrátiť na Nymphaea caerulea! Modrý kvet ľalie sa tiež používa na výrobu parfumov a jeho olej je široko používaný v aromaterapii.

Vlasy Výhody Nymphaea caerulea:

Ľudia dnes majú obavy o svoje vlasy, čo sa padanie vlasov a hrubé vlasy stáva príliš časté. Niet divu, že ľudia sa obracajú k prírode nájsť liek pre svoje vlasy strasti. Posvätný ľalie poskytuje prirodzenú starostlivosť o vlasy, bez vedľajších účinkov!

load...

4. Prírodné kondicionér:

Zloženie niekoľkých vlasových kondicionérov obsahuje výťažky z modrého lekna. Prekvapivý objav bol urobený, ktorá potvrdzuje účinnosť pomocou výťažkov z tejto kvetiny v kondicionéru produktov zvýšiť prirodzený lesk na poškodené vlasy.

5. Pre zdravé vlasy:

Pozorovania ukazujú, že Nymphaea caerulea tiež môže pomôcť zvýšiť objem, telo, ako aj elasticita lámavé vlasy. Takže, ak máte ochabnutú, tupá vlasy, urvat nejaké modré ľalie extrakty a použiť ju na vlasy pre krásne a zdravé vlasy!

Zdravie Výhody Nymphaea caerulea:

Niektoré nedávny výskum ukázal, že Nymphaea caerulea má mierne psycho-aktívne vlastnosti. Poskytuje tiež mnoho iných zdravotných výhod, ako sú:

6. Prírodné afrodiziakálne:

Toto staré kvetina sa používa ako pre mužov a ženy ako zvodnú drogou. To má potenciál fungovať ako sexuálny stimulant, oveľa lepšie ako Viagra! Takže, okoreniť svoj sexuálny život s touto úžasnou kvetinou!

7. Menštruácia Problémy:

Niektoré ženy prejsť peklom každý mesiac kvôli rôznym problémom menštruácie. Tieto problémy môžu byť liečené a prirodzene vyliečený využitie Nymphaea caerulea. Použitie tejto kvetiny alebo jej výpisov môže pomôcť regulovať nepravidelnú menštruáciu a zmierniť menštruačné kŕče.

8. Zachádza Depresia:

Depresie, stres, úzkosť, všetky spádmi s dnešnom rýchlo sa meniacom svete. Všetky tieto psychické problémy môžu byť zmiernené pomocou koreňa Nymphaea caerulea je. To tiež zvyšuje ľudskú pamäť moc.

9. Antidiabetickej:

Diabetes, ktorá nadobudla rozmery epidémie dnes, môže byť ľahko a účinne liečiť semien tohto liečivého kvetu. Diabetickej komplikácie, ako je kardiovaskulárne problémy sú potenciálne regulované tohto posvätného vodné ľalie.

10. Zaobchádza gastrointestinálne problémy:

Žalúdočné ťažkosti, ako je hnačka a úplavici môže byť liečená pomocou podzemok tejto krásnej posvätnej rieky kvet. Jeho podzemok má tiež schopnosť liečiť dyspepsia. Tento kvet je tiež používaný pri liečbe žltačky a ďalších interných gastrointestinálne poruchy. Konzumujúci výmysly, ktoré obsahujú túto bylinu je známe, že pomáhajú liečiť poškodenú pečeň taky.

11. Na uvoľnenie svalov a Painkiller:

Štúdie ukazujú, že toto posvätné kvety pôsobí ako liek proti bolesti, ako Arnica a má tiež svalovej relaxantní vlastnosti. Takže, ak ste trpia poruchami nervov, použiť túto kvetinu pre úľavu od bolesti a rovnako ako relaxáciu.

12. Ďalšie zdravotné výhody:

  • Modrá Lotus obsahuje ženšen, čo mu dáva anestetické vlastnosti.
  • Tento modrý symbolická kvetina má potenciál k regulácii močového systému.
  • Ak je osoba trpí zápchou, potom lieky vyrobené z Nymphaea caerulea môže naozaj pomôcť.

Nutričná hodnota:

Steroidov známy ako Nymphayol prítomné v týchto kvetov je vedecky zodpovedný za anti-diabetickej aktivitu. Tento steroid plniť svoju povinnosť tým hojenie endokrinné tkaniva, ktoré sú poškodené. To má dokonca silu stimuluje sekréciu inzulínu v beta-bunkách. Výskumníci ukazujú, že podzemok tejto rastliny obsahujú škrob a môže byť použitý ako chutné jedlo! Či už zjedli pražený alebo surové, podzemok, ako aj korene modrej lotosového kvetu je naozaj veľmi výživné. Odnože sa dokonca používa na výrobu liekov. Stonky sa jedia ako zelenina. Veľká časť živín, ako sú bielkoviny a tanínu sú prítomné v semenách. Extrakt z tejto kvetiny obsahuje antioxidant, ktorý pomáha telu zostať mladý. All-in-one Nymphaea caerulea poskytuje teplý príjemný pocit. Je to jeden z najlepších prírodných tonik zdravotné zlepšenie, ktoré kedy boli nájdené.

load...