Zdravie a wellness

12 úžasných výhod Mango Seeds pre pokožku, vlasy a zdravie

12 úžasných výhod Mango Seeds pre pokožku, vlasy a zdravie

Mango je "kráľ zeleniny" je široko miloval. V Ayurveda, každá časť mangovníka sa hovorí, že byť prospešný - semená, kvety, ovocie a kôra. Každý z nás rád šťavnaté, žltá mango ovocie a sú si vedomí jeho výhod. Ale to vieš tiež mango očkovacích dávok? Mango semeno môže užívať v práškovej, oleji alebo vo forme masla.

Výhody Mango semeno:

Poďme sa pozrieť na vrchole mango očkovacích dávok tady.

1. Lupy:

Mango semeno vám pomôže zbaviť sa lupín. Vezmite mango osiva maslo a aplikovať ju na vlasy pre lesk a silu. Môžete tiež zmiešať s horčičného oleja a nechajte ju na slnku na niekoľko dní. Použitie tejto zmesi môže riadiť alopécia, vypadávanie vlasov, predčasnému šediveniu a lupiny.

load...

2. Zdravý úsmev:

Zubný prášok môže byť pripravený z mango osiva. Naliať malé množstvo na dlani, navlhčite kefka na zuby, ponorte sa a čistiť zuby. Tento prášok pomôže udržať vaše zuby zdravé.

3. Hnačka:

Vezmite sušené mango semeno trikrát denne na liečbu hnačky či úplavici. Vysušte mango semená v odtieni a prášok je. Konzumovať to v dávkach 1 - 2 gramy s medom.

4. Obezita:

Extrakt Mango semeno môže pomôcť obéznych ľudí stratí svoju nadváhu, znížiť hladinu cholesterolu v krvi a zlepšujú krvný obeh.

5. Cholesterol:

Toto semeno podporuje krvný obeh a tým znižuje hladiny zlého cholesterolu. To nepriamo pomáha znižovať hladinu cukru v krvi a C-reaktívneho proteínu.

load...

6. Kardiovaskulárne choroby:

Umiernená konzumácia mango osiva je užitočné pre minimalizáciu rizika kardiovaskulárnych ochorení a hypertenzie. Náš nervový systém je prepojený srdca a ciev. Nízky objem mango semienok v našej každodennej stravy môže udržať na uzde srdcovými problémami a vysokým krvným tlakom.

7. Zdravé vlasy:

Mango olej je dobrým zdrojom esenciálnych mastných kyselín, minerálnych látok a vitamínov. Môžete dokonca extrahovať olej sami doma.

Ako?

  • Odstráňte vonkajší plášť mango osiva
  • Premiešame s kokosový, olivový, til (sezam) alebo horčicový olej.
  • Pour to v sklenenej nádobe
  • Umiestnite zmesi v slnečnom svetle po dobu jedného týždňa.

Túto zmes používať pravidelne, aby sa zabránilo pádu vlasy alebo sivé vlasy. Tým sa tiež, aby vaše vlasy, čierne, dlhé a husté.

Zdravie 8. Skin:

Mango olej je vynikajúci hydratačný krém. Maslo získané z mango osiva sa používa v mnohých mliek aj pre výživu a vlhkosť vašu pokožku. Tento mango maslo je nemastné a nemastný pri aplikácii na tvár.

9. Hydratačné:

Mango semeno maslo je skutočným prínosom pre suchú pleť. Je to najlepšie krém pre suchú pleť, najmä pre citlivé časti ako oči, tváre, atď Obsahuje veľmi jemné zložky a pôsobí ako bariéra, aby sa zabránilo vysychaniu kože.

10. Suché pery:

Môžete použiť mango osiva maslo ako 100% prírodný balzam na pery s hydratovať a zjemniť suché pery. Naneste ju na dehydrované pery ako balzam pred spaním. To bude omladiť kožné bunky, hydratuje a pomôže vám zbaviť sa akýchkoľvek odumretých kožných buniek. To tiež pomáha v rýchle uzdravenie.

11. Diabetes:

Mango semeno dáva úžasné výsledky pri znižovaní hladiny cukru v krvi. Menia enzýmy čreva a pečene na zníženie absorpcie glukózy. To tiež znižuje telesného tuku, hmotnosť a obvod pásu je.

12. Akné:

Môžete si pripraviť akné-bojovanie peeling s mango osiva. Brúsiť mango semená a premiešajte s paradajkami. Aplikovať tento rovnomerne na vašej tvári. Tento peeling je vhodný pre odlupovať kože, liečiť čierne bodky, pupienky, akné a škvŕn, prečistenie pórov a znižujú začervenanie. Tento peeling je dostatočne jemný pre každodenné použitie.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na mango osiva výhody. Teraz, keď viete úžasné výhody mango osiva, plánujete používať?

Odporúčané články:

12 Amazing Výhody a spôsoby využitia koriandru 12 Najlepšie Výhody a použitiach tekvicové semienka pre pleť, vlasy a zdravie 27 Amazing Výhody a použitiach sezamovými semienkami pre pleť, vlasy a zdravie Top 10 najlepších Výhody a použitiach olej z bavlníkových semien 13 Najlepšie Výhody a používa marhuľových jadier pre pleť, vlasy a zdravie

load...