Zdravie a wellness

12 úžasných prínosov oleja z bazalky (Tulsi) na pokožku a vlasy

12 úžasných prínosov oleja z bazalky (Tulsi) na pokožku a vlasy

Bazalka, tiež známy ako, Tulsi 'alebo,' tulasi, je posvätná rastlina v Indii. Nájdený vo väčšine indických domácností, listová bylina patrí do rodiny mincovne a je k dispozícii v rôznych variantoch. Po celom svete, tento zázrak bylina sa používa po stáročia v rôznych formách, ako suchého prášku, bylinné čaje, alebo olejom. Predpokladá sa, že je kráľovský olej, ktorý posilňuje myseľ a srdce. Je antibakteriálny, protizápalové, antioxidant, a antidepresívny. S toľkými prospešných vlastností, ale tiež pomáha pri udržiavaní zdravie pokožky a vlasov. Poďme sa pozrieť na to, ako bazalkovým olejom môže výrazne zmeniť vaša pleť a vlasy k lepšiemu.

Basil Oil pre kožu:

Protizápalový nehnuteľnosť bazalkovým olejom je to vynikajúci prostriedok pre kožné podráždenie, drobné rany a vredy robí. Má upokojujúce a relaxačný účinok, ktorý pomáha pri rokovaní s ekzémom. Basil olej obsahuje vitamín C, ktorý zosilňuje kožné bunky metabolizmus. Udržuje kolagénu pokožky, ktorý je zodpovedný za dermis vrstvy a jej elasticity.

1. Čistí krv od toxínov:

Svätej listy bazalky sú surova mnoho, pretože pomáha čistiť krv od toxínov a zabraňuje vypuknutia pupienkov a akné.

2. Zachádza Akné:

Ak máte náchylné kožu akné, potom všetko, čo potrebujete urobiť, je vytvoriť tvár Pack pomocou bazalka olej, santalového dreva prášok, ružovú vodu a citrónovú šťavu. Tento mix používať pravidelne, ako sa zbaviť akné navždy.

load...

3. Zabraňuje Blackheads a Whiteheads výbuch:

Čierne bodky a whiteheads sú každý teenager je nočná mora. Aby nedošlo k získanie týchto výbuchy zmiešajte trochu bazalka olej, Multan Mitte (Fullerová zemina), med a citrónovú šťavu a aplikovať na tvár po dobu 10 minút denne. Opláchnite ju dostať, že rozkošný bezchybnú pleť.

4. Zosvetlí tón pleti:

Snaží odľahčiť vašej pleti, ale žiadna spravodlivosť smotany Zdá sa, že funguje? Potrite odvar z olív a citrónovou šťavou zosvetliť tmavej pleti.

5. Lieči choroby kože:

K liečbe kožných ochorení, variť pár lístky bazalky v horčičného oleja, kým olej sčernie. Po vychladnutí sa scedí olej a aplikovať v celej postihnutej oblasti. To podporuje rýchle hojenie.

load...

6. Lieči kožného ochorenia infekcie:

Ak ste trpia kruhu červami, naneste zmes bazalkovým olejom zmiešané v citrónovou šťavou.

7. Zmierňuje svrbenie:

Kedykoľvek budete mať taký eww moment škrabanie na nepárnych dobách, platí trochu bazalka olej dostať okamžitú úľavu od svrbenia.

8. Zachádza Burns & Wounds:

Na liečbu popálenín a rán, variť nejaké bazalkou a kokosový olej spolu niekoľko minút a potom aplikovať ju na spálenej koži potom sa ochladí.

Basil olej na vlasy:

Basil olej je svieža, ľahká a vonné oleje a vytvára úžasne osviežujúci masážny olej, ktorý podporuje rast vlasov tým, že stimuluje krvný obeh. To sa používa v mnohých šampóny, kondicionéry a pre aromaterapiu taky. To bazalka éterický olej je rovnako užitočný na vlasy. Takže, ak ste v strese kvôli akejkoľvek vlasových problémov, stačí si prečítať, ako používať tento zázrak olej pre pohon preč všetky problémy vlasovej.

9. Podporuje rast vlasov:

Je vaše vlasy rásť veľmi pomalý? Masážny bazalka olej na hlave, pretože zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy a tým podporuje rast vlasov. Po aplikácii vytvára jemné brnenie, ktorá vás upokojuje. Cirkulácia vedie k stimulácii vlasových folikulov, a získavať nové a zdravé vlasy začína nanovo.

10. Zaobchádza jemné a svrbivých skalp:

Ak ste trpia extrémnou lupiny, svrbenie alebo suchú pokožku hlavy, potom tu je rýchly domáci liek pre vás. Zmiešajte bazalka a kokosovým olejom a vmasírujte do pokožky hlavy. To prispieva k zníženiu lupín akumuláciu, zlepšuje krvný obeh a upokojuje pokožku hlavy.

11. Znižuje Excess pád vlasy:

Ako preventívne technikou, pridajte niekoľko kvapiek bazalkovým olejom do svojho šampón alebo kondicionér pre zníženie nadmerného poklesu vlasov.

12. Pre lesklé a tmavšie vlasy:

Ak ste začali hľadať staršie ako váš vek vzhľadom k šedivé vlasy, použite tento jednoduchý taktika vyriešiť váš problém. Zmiešajte trochu Amla prášok a bazalkovým olejom a použiť ju na vlasy po určitú dobu a potom sa opláchne ho dostať lesklé a pomerne tmavšie vlasy.

Dôležité ukazovatele:

  • Nepoužívajte bazalkovým olejom, ak ste tehotná, alebo majú epileptických záchvatov.
  • Vždy zriediť bazalka olej a používať ho striedmo na koži, pretože to môže spôsobiť podráždenie.
  • Preveďte kalmetizace s bazalkovým olejom pred skutočným začatím so svojím každodennom používaní.

Basil olej je plná liečivých, bylinné, kozmetické a duchovných prínosov a mala by byť súčasťou vášho každodenného života za účelom využitia maximálnych výhod tohto magického byliny.

Dajte nám vedieť, ako ste použili bazalka ropy s cieľom zvýšiť kvalitu vašej pokožky a vlasov.

load...