Zdravie a wellness

12 úžasných prínosov húb Shiitake pre pokožku a zdravie

12 úžasných prínosov húb Shiitake pre pokožku a zdravie

Huby shiitake, symbol mladosti a dlhovekosti, bol prevládajúci ako nevyhnutnou súčasťou čínskej medicíny od nepamäti. Balíčky s dymové aróma, ktoré je pomerne bohatá na poschodí, tieto exotické variant huba je teraz získava popularitu pre hustú rad priaznivých účinkov na zdravie má vo svojom poklad.

Táto mini jedlé slnečníky sú vynikajúcim zdrojom vitamínu B12, vitamínu B6, kyselina pantoténová, kyselina listová, niacín, a cholín. Môžete tiež nájsť hustú koncentráciu najrôznejších minerálov vrátane medi, zinku, mangánu a selénu. Podobá iné jedlé členmi jeho rodiny, shiitake je dobrým zdrojom phytonutrients, vitamínu D a vlákniny.

Nutričné ​​Profil hubami:

Shiitake výžive na 100 gramov obsahuje tieto živiny:

Veľkosť porcie 100 g
Čiastka na jednu porciu
Kalórie 34
Celkový obsah tuku 0,5 g 1 %
Nasýtený tuk g N - a
Mg cholesterolu N - a
9 mg sodíka 0 %
Celkový uhľohydrát 6,8 g 2 %
Vláknina s hmotnosťou 2,5 g 10 %
Cukor 2,4 g
Proteín 2,2 g 4 %
Železo 2%

load...

Shiitake Výhody pre pleť:

Vitajte vo svete hubami! Čítajte ďalej a ďalej vedieť o týchto húb odrôd, ich výhody, nutričného profilu, a ako ťažiť z výhod v chutnú cestou vpravo dole:

1. Ponuky mladší vzhľad:

Vyplýva to zo štúdie, uplatnenie shiitake húb extraktu na koži má potenciál na zlepšenie a zvýšenie jeho vzhľad. Hustá Prítomnosť koji-kyseliny, prírodné hydrochinón náhradky, zosvetľuje koži miznú vekové škvrny a jazvy. Tak, to spomaľuje starnutie a pomáha udržať vaše pleť mladá a žiarivá.

2. Považuje Kožné zápalové stavy:

Balíčky s antioxidačnými vlastnosťami, Shiitake tiež má schopnosť bojovať proti zápalom postihujúce kožu. Mohlo by to dokonca zmariť off a zmierniť rôzne anti-zápalových stavov, vrátane rosacei, ekzém a akné.

load...

Prítomnosť vitamínu D a selénu spolu s antioxidantmi chrániť kožu pred poškodením vyvolaných podmienkach.

Shiitake Výhody pre zdravie:

Pozrite sa na rôzne zdravotné výhody hubami shiitake:

3. Znižuje zlý cholesterol úroveň v krvi:

LDL, alebo zlý cholesterol, ak sa nájde v nadmernom úrovniach, vám dáva na riziko pozýva kardiovaskulárne riziká. Štúdia vykonaná na shiitake vo Švédsku poukázal na to, že tieto huby majú potenciál znížiť zlé hladinu cholesterolu v krvi v efektívnym spôsobom. Eritadenin zlúčenina v tejto huby, je anti-cholesterol činidlo. Japonská štúdia ukázala, že ľudia, ktorí konzumujú tieto huby pravidelne mali vyššiu hladinu cholesterolu v stolici, čo znamená, že telo má nižšie úrovne v obchode.

4. Posilňuje imunitu Výkon:

Dať váš imunitný systém nový impulz tým, že zahŕňa shiitake vo vašej strave. Lentinan - zlúčenina prítomná v mini dáždniky posilňuje imunitný systém. Toto, podľa poradia, pomáha vám v boji proti rôznym infekciám a poruchy v lepšom spôsobom. Štúdie tiež ukazujú, že mnoho časov tieto jedlé huby varianty by mohol skutočne prejaviť ako účinnejší v boji s infekciou než predpísané lieky. Výskum naznačuje, že by sa dalo využiť pomoc húb postaviť silný boj proti rôznym zdravotným stavom, vpravo od chrípky až do hrobu, ako je infekcia HIV.

5. Rich vrodené vlastnosti Anti-rakovinový:

Lentinan je tiež silný anti-rakovinové činidlo. Štúdie vykonané na Lentinan nasvedčuje tomu, že má potenciál, aby sa zabránilo rakovinu. To môže tiež znížiť úroveň rastu rakovinových buniek, zároveň bráni existujúcu rakovinové bunky šíri do ďalších miest. Posilnením a stimuláciu imunitného systému, ale tiež prináša väčšiu uvoľňovanie proteínov, ktoré sú nevyhnutné pre odstránenie existujúcich rakovinové bunky. Shiitake je prospešné pre ľudí, ktorí trpia rakovinou žalúdka.

6. Marí a uľahčuje trombóza:

Trombóza je vážne zdravotný stav, pri ktorom sa vytvorí krvné zrazeniny, ktoré blokujú žily, ktoré bránia správne prúdenie krvi. Podmienkou väčšinou postihuje nohy a je sprevádzaný intenzívnou bolesťou. Štúdie naznačujú, že používanie týchto húb vo forme oleja môže zmierniť podmienku. Pri pravidelnom používaní, olej zo shiitake dokonca zmariť off riziko spojené s nástupom trombózy. Prítomnosť lenthionine v obdivuhodných množstvách pomáha tieto huby udržať kontrolu na agregáciu krvných doštičiek.

7. Uľahčuje a prevenciu nedostatku železa:

Nedostatok železa, a to najmä u žien, by mohlo viesť k extrémne úrovne únavy a anémia. Shiitake sú dobrým zdrojom železa a minerálnych látok, ktoré sú typickým pre dobré zdravie. Ženy, ktoré majú intenzívny a ťažké obdobie by mala obsahovať tieto huby v ich strave. Štúdie naznačujú, že tehotné ženy by sa tiež používať tieto huby správne varené forme, aby sa splnili ich požiadavky železa. Avšak, mali by ste sa poradiť sa s lekárom, ak ste tehotná alebo dojčiaca, pretože by ste mohli byť alergický alebo netolerantný týchto húb.

8. Great Food Pre tých, ktorí sú na chudnutie Diéta:

S nízkym obsahom kalórií a husté vlákniny, huby shiitake, aby veľký výber ako potrava pre tých, ktorí sú na nízkokalorickú diétu. Spolu s udržať si plnšie po dlhšiu dobu, ale tiež pomáha udržať preč od zápchy. To tiež pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi tým, že odstráni rovnaký cez stolicu.

9. Posilňuje tráviaci systém:

Balíčky s dobrou dávkou vlákniny [100 g obsahuje 2,5 g vlákniny, plnenie 10% dennej potreby], účinne pôsobí na posilnenie tráviaci systém. Vlákno sa viaže s stolicu a zjemňuje ich a tým drží čo najďalej od zápchy.

10. Udržuje dutín preč:

Predbežná štúdia o výhodách shiitake na zube uvádza, že pravidelný príjem týchto zastrešujúcej húb mohol znížiť pravdepodobnosť vzniku dutín. Kým štúdia bola vykonaná na krysách za laboratórnych podmienok, štúdie vrhá lúč nádeje.

11. Dobré pre diabetikov:

Ako už bolo uvedené vyššie, tieto huby obsahujú vlákninu v hojných množstvách. To má tiež zanedbateľné hladiny cukru. To pomáha diabetikom, aby sa zabránilo hladiny cukru z špirále nahor. To tiež udržuje bodavá bolesť z hladu ďaleko vyplnením vás.

12. Bojuje rôzne autoimunitné choroby:

Shiitake je známe, že je dostatočne silný, aby bojovať proti rad autoimunitných ochorení vyvolaných rôznymi vírusmi, vrátane hepatitídy B a HIV. Podľa štúdií uskutočnených v podmienkach skúmavky v Japonsku, Shiitake huby extrakty sú silnejšie proti bunkám infikovaným HIV, než existujúce anti-HIV liečivá, AZT. Ešte ďalšie štúdie naznačujú, že LEM Ligníny prítomné v týchto húb majú potenciál, aby sa zabránilo buniek HIV množenie a poškodenie T-buniek. Rovnaké Ligníny tiež majú potenciál chrániť bunky pred škody spôsobené herpes simplex - typu I a II.

Ako vybrať hubami?

Vzhľadom k tomu, huby shiitake sú ázijského pôvodu, mohli by ste skúsiť najbližší ázijské obchod s potravinami pre najčerstvejšie verzia bude dostupná.

Vždy huby, ktoré sú čisté, bacuľaté a pevné. Vráskavej alebo na tie, ktoré sú vlhké škvrny slizký môže ukázať ako škodlivé pre vás.

Ako uchovávať hubami?

Ideálny spôsob, ako ukladať huby shiitake je zabaliť voľne v uzavretom papierovom sáčku. Chladom je a vyhnúť sa ich udržiavanie v mrazničke. Uistite sa, že budete používať tieto huby do jedného týždňa od chladenia.

Ak chcete zmraziť je, uistite sa, že máte suché huby ako prvý. Sebemenší Prítomnosť vlhkosti bude kaziť celej svoje úsilie. Uložiť do kontajnera vzduchotesne uzavretá a mrazom. Mrazené sušené huby shiitake zostane čerstvé po dobu 6 až 12 mesiacov.

Ako vyčistiť hubami?

Byť veľmi porézny v prírode, je vhodné nevystavovať špongiu do nadmerného množstva vody. Príliš veľa vody je opustí mokrý. Takže čistenie húb s minimálnym vodou a potom rýchlo vysušte pomocou čistý uterák. Ich čistenie dôkladne, pretože majú menšie kontakt s vodou použite vlhkú uterák. Potom môžete použiť suchý uterák odstrániť zvyšky vody, ak existuje.

Ak používate chladené alebo mrazené huby, potom skontrolujte, či sú suché. V takých prípadoch, umožňujú, aby boli namočené vo vode po dobu pol hodiny. Drain dobre a osušte prebytočnú vodu pomocou kuchynské papierové utierky alebo suchou handričkou.

Ako si vychutnať hubami?

Aj keď existujú rôzne spôsoby, ako môžete variť tieto huby, najlepší spôsob, ako žať chuť a výživu, je osmažíme huby na panvici na strednom plameni po dobu maximálne sedem minút. Dochutíme a hodiť ju zeleninou podľa vášho výberu a užívať si. Tu je niekoľko tipov pre používanie huby shiitake:

 • Môžete pridať tieto huby do polievky.
 • Len opražíme ju s cesnakom a cibuľou a použiť ju ako zálievka pre svojho obľúbeného nízkeho kuracieho tuku.
 • Dať cestoviny ázijské touch tým, že hodí na celozrnné cestoviny s hubami a tofu. Sezóna, ako je požadované.
 • Make shiitake BHEL.
 • Shiitake húb Šalát zabalené s paradajkami, cibuľou, mrkvou, paprikou a surové mango hodil do citrón, čierne korenie zálievka je chutná, ale zdravé potešenie.

5 Fabulous Shiitake húb recepty:

Tu je 5 chutné a zároveň zdravé recepty, ktoré si môžete vyskúšať na ťažiť z výhod hubami.

1. Shiitake Huba zelené fazuľky Stir Fry:

Doprajte si poriadnu dávku bielkovín spolu s vlákninou s týmto jednoduchý, ľahko pripraviť recept.

Zloženie:

 1. Čerstvé huby shiitake - 3 oz, tenko nakrájané
 2. Fazuľové struky - 150 gramov, zdobené
 3. Cibuľa - 1-2, tenké plátky
 4. Cesnak - 2 strúčiky, olúpané, drvený
 5. Zázvor - 2 palce kus, kože odstránené, jemne strúhaná
 6. Oil - 2 lyžičky
 7. Soľ - podľa chuti
 8. Čierne korenie prášok - podľa chuti

Spôsob prípravy:

 1. V hlbokej panvici, pridajte 1 šálku vody a na strednej až vysokej teplote, aby voda mohla priviesť k varu.
 2. Pridajte očistené a orezané fazuľa, kryt a paru po dobu 5 minút, alebo kým fazuľa otočiť ostrý, napriek tomu výberové konanie.
 3. Odvedenie vody a udržať fazuľa stranou.
 4. V plytkej panvici zohrejte olej.
 5. Pridajte prelisovaný cesnak a opražíme do cesnaku obráti dozlatista.
 6. Pridajte cibuľu a osmažíme, až sa stane svetlo hnedé.
 7. Pridajte huby plátky a za stáleho miešania smažíme po dobu 3 až 4 minút, alebo kým huby obrátiť mäkké.
 8. Sezóna, ako je požadované, posypeme strúhaným zázvorom a varené fazuľa a dať rýchly mix.
 9. Vypnite zdroj tepla a ihneď podávame.

2. Celozrnný Penne cestoviny s opečenou shiitake a baklažán:

Rozhodnúť pre celozrnné cestoviny miesto vašich normálnymi.

Zloženie:

 1. Celozrnné cestoviny penne - 1 šálka
 2. Čerstvé Shiitake - 4 huby, stonky odstrániť, plátky
 3. Baklažány - 2, kocky
 4. Cesnak - 4 strúčiky, olúpané, mleté
 5. Cestoviny korenie - podľa chuti
 6. Olivový olej - 1 polievková lyžica
 7. Soľ - podľa chuti
 8. Pepper sila - podľa chuti

Spôsob prípravy:

 1. Predhrejte rúru na 350 stupni F.
 2. V malej miske, hodí baklažán kocky sa soľ korenie-olejovej zmesi.
 3. V inej miske, hodí húb zmesou soľ korenie oleja. Pridajte trochu viac olivového oleja tu.
 4. Usporiadať v dvoch rôznych plechy v jednej vrstve.
 5. Pečené huby a baklažány dozlatista. [Huby môžu potrebovať 7 až 8 minút, zatiaľ čo baklažány môže trvať asi 20 minút. Udržať sústruženie často, aby sa zabránilo spekaniu.]
 6. Medzitým, postupujte podľa pokynov uvedených na obale a variť cestoviny al dente.
 7. Prebytočný vodu z cestovín a udržať cestoviny stranou.
 8. V panvici, soté cesnak dozlatista.
 9. Hodiť restovanou zeleninou a rezancami, sezóna podľa potreby, a poskytnúť rýchly mix.
 10.  ihneď podávame.

3. S nízkym obsahom tuku Krémová Shiitake Hubová polievka:

Hľadáte pre recept na polievku, ktorá je s nízkym obsahom tuku, zároveň krémové a bohaté na vaše chuťové bunky? Potom tento krémová hubová polievka môže byť vhodné riešenie.

Zloženie:

 1. Shiitake - 100 gramov, nakrájané
 2. Zeleninový vývar - 4 lyžičky
 3. Voda - 2 šálky
 4. Kukuričnej múky - 2 lyžice
 5. Nízkotučné mlieko - ¼ šálky
 6. Zeler stonku - 1
 7. Cesnak - 2 strúčiky, na tenké plátky, pečené

Spôsob prípravy:

 1. Blend kukuričnú múku s vodou, aby sa hladké zmesi.
 2. Transfer do stredne veľké hrnce nastavenú na miernom ohni.
 3. Pridajte zeleninový vývar, šampiňóny, pečená cesnak, zeler, a mlieko kukuričnej múky zmesi.
 4. Zmes bola ponechaná prísť do varu.
 5. Priklopíme pokrievkou a dusíme 20 minút, alebo kým zelenina zmäkne.
 6. Vypnite zdroj tepla a vyhoďte zeler.
 7. Zmes sa nechá ohriať na teplotu miestnosti.
 8. Previesť späť do mixéra a zmes do hladkej zmesi.
 9. Vráťte do hrnca a dusíme po dobu 3 minút.
 10. Sezóna podľa potreby a ihneď podávame.

4. Hubami Bhuri:

Veľkým zdrojom antioxidantov, vlákniny a železa, Shiitake je univerzálny veggie. Pridajte dávku proteínu tohto konkrétneho receptu s hŕstkou drveného Paneer, aby bolo výživné desiatu.

Zloženie:

 1. Shiitake - ½ šálky, stonky zlikvidovať, strúhaný
 2. Paneer [indický syr] - ½ šálky, rozpadla
 3. Rasce - 1 lyžička
 4. Cibuľa - ½ šálky jemne nasekané
 5. Paradajky - ½ šálky jemne nasekané
 6. Green chili - 2, rozdeliť pozdĺžne
 7. Prečistené maslo - 1 lyžička
 8. Oil - 1 lyžička
 9. Soľ - podľa chuti
 10. Garam masala - ½ lyžičky
 11. Koriandra - 2 lyžice nasekanej

Spôsob prípravy:

 1. Rozohrejte olej a vyčistené maslo v hlbokej panvici.
 2. Pridajte rascu a nechajte prskať.
 3. Pridajte cibuľu a zelenú papriku a opražíme, kým cibuľa otočiť dozlatista.
 4. Pridajte 1 polievková lyžica koriandra a dať rýchly mix.
 5. Pridajte paradajky a varte, kým zmes je polosuché.
 6. Pridajte nastrúhanú huby, prikryjeme a varíme, kým huby sú len varené.
 7. Zmiešajte v rozpadla Paneer a dať rýchly mix.
 8. Dochutíme soľou, ako je požadované.
 9. Pridajte garam masala a zvyšok listy koriandra a rýchlo premiešajte.
 10. Podávame horúce s Phulkas alebo si ako desiatu.

5. Pikantné vajcia hubami vdolky:

Nejedná sa o čisto muffiny, ale tvarovať do muffiny. Bohatý na bielkoviny z vajec a vlákniny z húb, tieto pečené pochúťky, aby zdravý štart pre veľký deň.

Zloženie:

Robí 9 vdolky

 1. Vajcia - 5
 2. Plnotučné mlieko - 1-3 cup
 3. Parmezán - 4,5 lyžičky čerstvo nastrúhaného
 4. Shiitake - 18, nakrájané na tenké, dusené v 1 lyžička oleja
 5. Soľ - podľa chuti
 6. Čierne korenie prášok - podľa chuti
 7. Zelené papriky - 2, jemne nasekané

Spôsob prípravy:

 1. Predhrejte rúru na 400 štúdiá F. Grease muffin cín ľahko s trochou oleja na varenie.
 2. Jemne poraziť vajcia spolu s mliekom, požadované množstvo korenia a soli. Potom polovica z húb a zmes sa rozdelí rovnomerne na 9 šálok.
 3. Rozdeľte vaječnej zmesi rovnomerne medzi 9 šálky, vyplňovanie každý do 3. - 4. Plná.
 4. Prisypeme nasekanej zelenej papriky rovnomerne na všetky panvice.
 5. Top panvy up rovnako ako s ostatnými hubami.
 6. Posypeme syrom.
 7. Pečieme po dobu 12 až 15 minút, alebo kým vrchol vdolky zozlatne a nafúknutý.
 8. Vyberte a ihneď podávame.

Teraz, keď viete o rôznych výhodách hubami a ako je teraz, čo ešte čakáte? Rush vyzdvihnúť shiitakes z obchodu a vyskúšať niektorý z receptov vyššie uvedených.

Používate hubami? Ako sa vám jesť? Dusené, pečené, v polievkach, alebo existujú nejaké iné zdravé a jednoduché recepty, kde si môžu obsahovať tieto huby? Podeľte sa s nami hneď nižšie v sekcii komentáre.

load...