Zdravie a wellness

12 Škodlivé účinky ženšenového čaju

12 Škodlivé účinky ženšenového čaju

Ženšen je prastará rastlina, ktorá poskytuje prostriedky pre mnoho chorôb. To je tiež známy ako kráľ všetkých bylín. Chráni naše telo a tiež pomáha naše telo boj bezpočet ochorenia. Ženšen je adaptogén, ktorý je schopný chrániť telo pred stresom, a to ako fyzickej a psychickej.

Ženšen čaj má zemitý, mierne horkastú chuť. To je najviac konzumované s medom a / alebo mlieka. To môže ochutnať veľmi horký pre niektorých ľudí, je to určite získal chuť!

load...

Škodlivé účinky ženšenu čaj

Ženšen čaj je určite dobré pre zdravie, ale človek musí byť opatrný pri používaní ženšen, pretože môže spôsobiť niekoľko nepríjemných vedľajších účinkov, a to najmä ak sú konzumované vo vysokých dávkach alebo po dlhšiu dobu.

Nižšie sú niektoré z vedľajších účinkov ženšenu čaju:

1. Kolísanie krvného tlaku a srdcovej frekvencie

Konzumácia Ženšen čaj po dlhšiu dobu a vo veľkom množstve, je spojená so zvýšeným alebo nízky krvný tlak. Keď sa jedná o liek na krvný tlak, môže spôsobiť vedľajšie účinky na telo. To tiež spôsobuje nepravidelné a rýchlejší srdcový tep. Ľudia mladší lieky na krvný tlak by sa mali vyvarovať užívaniu ženšenu čaj.

load...

2. Hormonálna efekty

Kórejský ženšen čaj môže stimulovať estrogénu podobné účinky na telo. Má vplyv na hormonálnu funkcionality tela, čo spôsobuje abnormality. Aj keď boli hlásené veľmi málo prípadov, to je tiež známe, že spôsobujú postmenopauzálna vaginálne krvácanie, menštruačné nepravidelnosti a prsníkov u žien. Aj to môže byť smrteľný v niektorých prípadoch.

3. Krvných zrazenín

Krvných doštičiek v krvi zastavenie nadmerného krvácania. Tiež zrážanie krvi v prípade akejkoľvek vnútornej alebo vonkajšej zranenia. Ženšen Spotreba čaj môže mať vplyv na fungovanie týchto krvných doštičiek a ich účinnosť, čo spôsobuje zvýšenej tvorbe krvných zrazenín. Krvné zrazeniny sa môžu tiež obrátiť do nádorov alebo sa rakovinové, ktorý môže byť fatálne, ak sa nelieči včas.

4. Hypoglycemia

Ženšen čaj, aj keď hovorí, že je to dobrý liek na diabetes 2. Typu, môže viesť k abnormálne nízke hladiny cukru v krvi, čo spôsobuje hypoglykémiu u mnohých ľudí. Nízka hladina cukru v krvi znižuje hladinu energie v tele a robí človek cíti nízka a letargický. Kombinácia diabetických liekov a ženšenu čaj môže spôsobiť, že hladina cukru v krvi znížiť abnormálne, čo môže dopadať byť nebezpečné.

5. Gastrointestinálne problémy

Tento bylinný čaj môže byť tiež príčinou žalúdočné ťažkosti, nevoľnosť a hnačka. Tieto gastrointestinálne podmienky sú najčastejšie medzi tými, ktorí ho pijú prvýkrát. U väčšiny ľudí sa tieto príznaky vymiznú postupne potom, čo ich telo dostane upravená tak, aby bezpečné množstvo tohto čaju.

6. Nespavosť

Ženšen čaj obsahuje určité účinné látky, ktoré zvyšujú hladinu energie v našom tele. Takže, keď je ženšen čaj spotrebovaný pred spaním, to môže urobiť spí ťažké. Ak sú konzumované pravidelne, niektorí môžu vyvinúť príznaky nespavosti. Takže ak si chcete piť čaj v noci, uistite sa, že máte niekoľko hodín pred spaním

7. Nervozitu a nepokoj

Niektorí ľudia, ktorí konzumujú ženšenu čaju v pravidelných intervaloch môže sťažovať nervozita, strata koncentrácie, nepokoj, rozrušenie a úzkosti. Spotreba Ženšen stimuluje mozgové bunky, a tieto príznaky dochádza z dôvodu po stimulácii mozgových buniek. Tieto príznaky dostať zhoršiť pri súčasnom užívaní spolu s kávou a ďalšími kofeínové nápoje.

8. Neurologických a psychických problémov

Niektorí ľudia trpia bolesťami hlavy a závraty o spotrebe tohto čaju ako ženšen môže spôsobiť neurologické účinky. To tiež spôsobuje depresie, zmätenosť a manickej epizódy u niektorých ľudí. Je rozumné nemať ženšen čaj, zatiaľ čo na niektorých antidepresív, pretože môžu tiež viesť k manických epizód.

9. Tehotenstvo a pôrod

Lekári radia konzumovať ženšen v priebehu tehotenstva alebo pri dojčení, pretože existuje možnosť nepriaznivých účinkov na plod a novorodenca. Tieto nežiaduce účinky tohto čaju môže spôsobiť problémy pri tvorbe plodu a spôsobiť abnormality. Nové matky by mali byť tiež opatrní a vyhnúť sa ženšen čaj počas laktácie, takže to nemá vplyv na novorodenca.

10. Cievy Zápal

Vysoké dávky ženšenu môže spôsobiť zápal krvných ciev v mozgu, čo môže mať za následok mŕtvice, horúčka, bolesti hlavy, atď

11. Schizofrénia

Vysoké dávky ženšenu môže ovplyvniť neurotransmiterov v tele. Neurotransmitery sú chemické látky, ktoré prenášajú správy z nervových buniek do iných buniek. Využitie ženšenu s antipsychotík môže ovplyvniť hladiny neurotransmiterov u ľudí so schizofréniou alebo inou duševnou poruchou.

12. Ostatné nežiaduce účinky

Ostatné hlásené vedľajšie účinky tohto čaju sú alergické reakcie, opuch jazyka, krku a tváre, mierne kožné vyrážky, dýchacie ťažkosti, tlak na hrudi, závraty, astmy, búšenie srdca, atď

To sú niektoré z možných vedľajších účinkov ženšenu čaju. Ak si všimnete niektorého z týchto nežiaducich účinkov po konzumácii ženšenu čaju, potom sa poradiť s lekárom. To je povinné pre tých, ktorí sú za lieky a sú v súčasnej dobe over-the-counter alebo lieky na predpis. Pozor, pokiaľ ide o využitie bylinné čaje zo zdravotných výhod je požiadať o radu od dôveryhodného lekára alebo bylinkár, ako telo každého jednotlivca môže reagovať odlišne na bylinu.

Zdravotná starostlivosť nie je maličkosť. Pomocou byliniek dať naše zdravie impulz je to dobrý nápad. Ale je dôležité, aby si byť vedomí všetkých čajových dávok ženšenu a vedľajších účinkov, než ju konzumovať.

Myslíte si, konzumovať ženšen čaj pravidelne? Všimli ste si niekedy nejaké ženšen čaj vedľajšie účinky? Do podeliť o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...