Zdravie a wellness

12 cvičení jógy, aby si stehná a boky v tvare

12 cvičení jógy, aby si stehná a boky v tvare

Vzhľadom k našej sedavým životným štýlom a nedostatkom pohybu, máme tendenciu hromadiť tuk z bokov a stehien. To nám dáva pocit neatraktívne. Ale strach, že nie! Tu je niekoľko základných ásan v joge, ako znížiť boky a stehná. Správna kombinácia diéty a jóga môže viesť k zníženiu tuku v týchto problémových oblastiach.

Jóga pre bokov a stehien

 1. Utkatasana
 2. Virabhadrasana II
 3. Natarajasana
 4. Ustrasana
 5. Upavistha Konasana
 6. Janu Sirsasana
 7. Baddha Konasana
 8. Malasaña
 9. Navasana
 10. Salabhasana
 11. Setu Bandhasana
 12. Ananda Balasana

1. Utkatasana

Tiež známy ako - Stolička Pose

Výhody - Tento Asano stimuluje svaly na nohách, najmä boky a stehná. Sedí na stoličke, je ľahké, ale keď sedíte na pomyselnej stoličke, vaše svaly sú vyvíjané ako oni držia pevnosť pre vaše telo. Vaša telesná hmotnosť spočíva na nohách, predovšetkým na svaly bokov a stehien. To tóny nielen nohy a buduje svaly, ale posilňuje oblasť taky.

load...

Ako na to - Postavte vztýčené v Tadasana. Jemne pokrčte kolená a znížiť zadok, ako by ste sa sedí na pomyselnej stoličke. Nadýchnite sa a rozšíriť svoje paže nad hlavou. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd, ako si udržať tok váš dych ísť. Release.

Vytvrdenie Tip - Načúvajte svojmu telu. Ak ste začiatočník, znížiť boky len toľko, koľko môžete, ale postupne zvyšovať. Akonáhle sa budete cítiť pohodlne v póze, mohli by ste pulz trochu zvýšiť intenzitu a úsek vo svale.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Utkatasana

Späť na obsah

2. Virabhadrasana II

Tiež známy ako - bojovník Pose II

Výhody - Tento Asano pracuje na nohách s istotou, ale konkrétne na vnútornej strane stehien. Na začiatku, to póza môže vyzerať jednoducho, ale funguje to na svaly, ktoré sa nedostanú pozornosť, keď sme sa spustiť náš každodenný práce. Najlepšie na tom je, že obe nohy získať iný cvičenie v rovnakom čase, takže ďalší svalové skupiny sú zamerané týmto ásany.

load...

Ako na to - Rozšírte svoje nohy tak, aby boli o niečo viac ako hip-šírka od seba. Twist pravú pätu s prstami smerujúcimi von a používať ľavú pätu k zemi sami. Oblúk ľavej päty musia byť v súlade s pravou nohou. Znížte svoje boky a potom vyžarovať energiu tak, ako by ste pretiahnuť svoje ruky tak, aby boli v súlade s vašimi ramenami. Premeňte svoj pohľad dopredu a držať pózu s integritou. Dýchajte pomaly a silný, ako budete držať pózu a potom uvoľnite. Opakujte na druhej strane.

Vytvrdenie Tip - Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, rozšíriť úsek nohy a znížiť panvu. Uistite sa, že budete udržiavať rovnováhu a integritu.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virabhadrasana II

Späť na obsah

3. Natarajasana

Tiež známy ako - Lord Of The Dance Pose

Výhody - hip flexors sú stimulované a pretiahol sa v tomto veľmi ladné držanie tela. Obe vnútornej a vonkajšej strany stehien sú spracované na základe. Táto ásana posilňuje nohy ako telo zostatky na jednej nohe. Priamo z panvice na nohách, každý sval v nohe je zladený a pretiahol sa. Vaše boky sú otvorené a všetky energetické bloky v nohách sa uvoľní. Krvný obeh v nohách sa zvyšuje, čo dáva nový tok kyslíka a živín k nim.

Ako na to - Stand v Tadasana. Zdvihnite pravú nohu a hojdať ho za taký, že vaša pravá noha je rovnobežná so zemou. Ohýbať kolená, dosiahnuť pravú ruku na pravej nohe a pretiahnuť. Potom, čo usadí, natiahnuť ľavú ruku dopredu. Dalo by sa držať dlane natiahnuté alebo prevziať Gyan Mudra. Pozrite sa na svojej ľavej strane prstov. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd, ako si vziať dlhé, zhlboka dýchala. Uvoľnite a opakujte na druhej strane.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Natarajasana

Späť na obsah

4. Ustrasana

Tiež známy ako - Camel Pose

Výhody - Tento Asano brilantne otvorí svoje prsné svaly a hip flexors. Tiež tóny všetky končatiny, najmä stehná. Tento Asano pracuje na prednej časti vášho tela, takže svaly čelných stehnách si dôkladne tónovaný a stimulované.

Ako na to - Sadnite do Vajrasana. Zdvihnite boky a zvýšiť vaše telo tak, aby bedrové svaly a lýtkové svaly sú kolmé. Otvoriť hrudník a oprieť. Osloviť svoje ruky na nohách, uistite sa, vaše paže sú natiahnuté. Jemne zavesiť hlavu, ako si pohľad na zadnej strane. Držať pózu, ako si vziať dlhé, zhlboka dýchala. Release.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Ustrasana

Späť na obsah

5. Upavistha Konasana

Tiež známy ako - Sediaci Wide Legged Forward Fold

Výhody - Tento Asano funguje prekvapivo dobre na hornej časti nôh. Okrem toho, že im dobrý úsek, funguje to na veľa-ignorované vnútornej strane stehien. Stavia pevnosť a pružnosť.

Ako na to - Sadnite do Dandasana. Pretiahnuť nohy tak široký, ako je to možné. Potom, aby vaše dlane do stredu. Ak ste dostatočne flexibilný, ohnúť svoje telo a dostať hlavu k zemi. Ak tomu tak nie je, pokrčte kolená a nechajte hlavu visieť. Dýchať niekoľkokrát, potom sa pomaly vrátiť a priniesť nohy dohromady.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Upavistha Konasana

Späť na obsah

6. Janu Sirsasana

Tiež známy ako - hlava na koleno Pose

Výhody - K Janovi Sirsasana pracuje na zvýšenie flexibility v oblasti stehien a bedrových kĺbov. Svaly sú natiahnuté, a dochádza k zvýšeniu v cirkulácii krvi. To vyživuje svaly a udržuje oblasť zdravé. To Asano pomáha posilňovať nohy taky.

Ako na to - Predpokladajme Dandasana. Zložiť pomocou ľavé koleno tak, že ľavá noha je umiestnený na pravom stehne. Natiahnuť ruky hore, zložiť trup, a natiahnuť na nohách s rukami. Dýchajte do pravej časti brucha. Držať a uvoľňovať, a opakujte s druhou nohou. Aj keď sa chcel dotknúť hlavu k svojmu kolenu v tejto ásan, čo je ešte dôležitejšie v tento póza udržať chrbát rovno.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Janu Sirsasana

Späť na obsah

7. Baddha Konasana

Tiež známy ako - ševci Pose, Butterfly Pose, Bound Angle Pose

Výhody - Tento Asano je úžasná hip otvárač. To tiež zvyšuje rozsah pohybu v bedrách. Vaše vnútorné stehná sú natiahnuté a tónovaný a štíhle hmoty je postavený. To Asano v podstate funguje na vašich bokov a stehien a robí zázraky pre nich.

Ako na to - Posaďte sa na podložku sa vaše nohy natiahnuté. Zložiť kolená a priviesť nohy do centra. Pridajte sa vaše nohy a narovnať chrbát. Držte nohy so svojimi dlaňami. Teraz, tlačiť kolená na zem, rovnako ako môžete. Držte predstavujú pre niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

8. Malasaña

Tiež známy ako - Garland Pose

Výhody - K Malasaña je ďalšia póza, ktorá pracuje hlavne na nohách, najmä na bokoch a stehnách. To zlepšuje krvný obeh a zaisťuje dobrú úsek vo vašich bokov a stehien. Rozširuje vaše boky a dáva svalov nôh veľkú pevnosť a pružnosť.

Ako na to - Squat na zem, uistite sa, vaše nohy sú spolu, a zadok sú nad podlahou. Ak sa cítite pohodlne, zdvihnite svoje telo na bruškách chodidiel. Pridajte sa k svojim dlane v strede, a lakte po stranách kolien mierne odpočinku. Tlačiť kolená s lakťami čo najširší. Držať pózu najmenej po dobu troch dychov. Release.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Malasaña

Späť na obsah

9. Navasana

Tiež známy ako - Naukasana, Lodné Pose

Výhody - Pri vykonávaní tohto Asano pravidelne sa pohybuje nad vaše telo, teda orgánov, nervy, kosti a svaly, a preniká do samého jadra vašej bytosti. Ako vyvážiť svoju telesnú hmotnosť na zadok, svoje bytie trasie spočiatku. Ale veľa sily a odhodlanie je postavený v priebehu niekoľkých sekúnd zavesenie. K dispozícii je veľké zlepšenie krvného obehu, a vaše nohy získať dobrý pretiahnuť.

Ako na to - Sadnite do Dandasana. Potom zdvihnite nohy zo zeme. Keď sa vám podarí vyrovnať, zdvihnúť ruky z podlahy, a pretiahnuť von pred vami. Usilovať o vytvorenie, V 's hornej časti a spodnej časti tela. Dýchať dlhá a hlboká. Release.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: navasana

Späť na obsah

10. Salabhasana

Tiež známy ako - Locust Pose, Grasshopper Pose

Výhody - Ide o efektívne cvičenie jogy znížiť boky a stehná, ale tiež pracuje na mnohých iných častiach tela. Posilňuje nohy a zlepšuje prietok krvi. Boky a stehná (nohy, všeobecne) zostávajú silné, pružné a v dobrom zdravotnom stave.

Ako na to - Ľahnite si na brucho a zdvihnite nohy off podložke, priamo z bokov. Natiahnuť ruky za vami a zdvihnite hrudník z podlahy. Zdvihnite bradu a nastaviť váš pohľad dopredu. Držať pózu a dýchať niekoľkokrát pred uvoľnením.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Salabhasana

Späť na obsah

11. Setu Bandhasana

Tiež známy ako - Most Pose

Výhody - To Asano zlepšuje krvný obeh. Vyvýšené boky presadiť dobrou úsek. Svaly sú stimulované a tónovaný a každá energia je rozbité a prepustený.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbát a pokrčte nohy v kolenách. Opatrne zdvihnite boky a späť z podlahy. Narovnať ramená a natiahnuť ruky tak, že sa dostanú do nohy. Dýchať dlhá a hlboká. Držte predstavujú pre niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

12. Ananda Balasana

Tiež známy ako - Happy Baby Pose Dead Bug Pose

Výhody - Tento Asano je jeden z najlepších predstavujú v joge pre bokov a stehien. To funguje na otvorenie vášho bedrového kĺbu. Vaša ohýbača sa ohol, a všetky vnútorné stehenné svaly sú natiahnuté a stimulované. Tento Asano pracuje na chrbtové svaly taky, ktoré nie sú zvyčajne pracovali na. Najlepšie časť o tejto póze, je to, že keď ste v nej, môžete viesť preťahovanie a nájsť to, čo cíti sa dobre.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbte. Zdvihnite nohy z podlahy, je ohnutie v kolenách. Natiahnuť paže a držať oblúky nôh. Natiahnuť nohy za podpory svojich rúk. Udržujte podrepe, ale možno ich ohnúť, keď sa v póze. Držať pózu, ako budete pohybovať a premasírujte po dobu niekoľkých sekúnd. Uvoľniť a oddýchnuť si.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Ananda Balasana

Späť na obsah

Už ste niekedy skúšali niektorú z týchto jogových ásan znížiť boky a stehná? Udržať nohy natiahnuté a ohol je nesmierne dôležité. Dalo by sa sťažujú na tie boky sú tučná, ale keď sú svaly nefungujú na, môže to viesť k vážnym problémom. Nečakajte tak dlho! Dopriať v joge. Bavte sa, ako posilniť vaše stehná a boky a stavať, že svalovej hmoty.

load...