Zdravie a wellness

11 závažných vedľajších účinkov jačmej vody

11 závažných vedľajších účinkov jačmej vody

Jačmeň je jedným z najzdravších zrnovín s radom liečebných dávok. Nápoj pripravený zmiešaním jačmennej múky s vodou je považovaná za zdravú voľbou. To môže zmierniť rad zdravotných problémov, a zároveň poskytuje potravu pre naše telo.

11 Nežiaduce účinky jačmeňa zo Voda:

Ale v rovnakej dobe, jačmeň voda môže poškodiť nás taky. Tu je zoznam jačmeňa nežiaducich účinkov vody, ktoré je potrebné prejsť:

1. Flatus / črevné plyn:

Byť rozpustnou vlákninou, jačmeň spôsobuje črevné plyn alebo črevného plynu. Dôvodom toho je činnosť prospešných baktérií prítomných v našom hrubom čreve. Takže sa snaží obmedziť svoj jačmeň príjem vody, aby sa zabránilo tvorbe plynu.

load...

2. Žalúdok:

Podráždenie žalúdka nie je len výsledkom nadmernej spotrebe vody jačmeňa, ale aj z jeho interakcie s niektorými liekmi. V oboch prípadoch je podráždenie žalúdka môže prísť s menšou hlavných príznakov, ako je bolesť, kŕče, nadúvaním a niekedy aj voľné čreva alebo hnačka.

3. Zápcha:

Ak budete piť príliš veľa vody jačmeň, je pravdepodobné, že skončí rozvoju chronickej zápchy. Uistite sa, že by ste sa poradiť so svojím lekárom v prípade, že problém pretrváva po dobu dlhšiu ako 7 dní naraz.

4. Krvácanie:

Pri závažnom prípade zápchy, môžu sa vyskytnúť krvácanie z konečníka s akútnou bolesťou. Snažte sa vyhnúť konzumácii tejto prírodné preháňadlo vo výške sypkého, aby sa zabránilo takýmto situáciám.

load...

5. Plesňové kontaminácie:

Bolo zistené, že jačmeň vody môže viesť k hubovej kontaminácie z času na čas. Určité nečistoty nájdené v extrakte sladu sú Trichothecium Roseum a ochratoxín A, ktorý môže mať mýto na naše kosti tým, že rozbije je.

6. Alergické reakcie:

Alergické reakcie na jačmeni vody sú tiež celkom bežné. Ak ste už trpia precitlivenosťou alebo alergiou v nedávnej minulosti, je na čase, aby regulovať svoj dennú spotrebu jačmeňa vody. Alebo inak, môžete zažiť rad príznakov, ako sú vyrážky, zápaly, žihľavka, podráždenie, rovnako ako opuchy očí, očných viečok, nosa, paží, nôh, a dokonca anafylaxia.

Astma 7. Chlebové:

Zrno jačmeňa môže spôsobiť závažnú respiračné alergie s názvom "pekárske astma 'v ľudí, ktorí pracujú v pekárňach. Ale môžete tiež prepadať to, ak ste vystavení mnohým jačmennej múky pri príprave vášho jačmeň vody. Takže buďte opatrní.

8. Blokovaný / pretrhol pažerák:

Naložením s vlákninou, jačmeň môže poškodiť váš pažerák taky. Kedykoľvek pripravuje svoj drink, uistite sa, že pridať dostatočné množstvo vody do extraktu sladu. V opačnom prípade môžete čeliť ťažkosti pri prehĺtaní, čo môže nakoniec blokovať alebo dokonca roztrhnutie pažeráka.

9. Celiakia:

Celiakia je v podstate pšenica alergia, ktorá je spôsobená v dôsledku neznášanlivosťou lepku. Barley obsahuje veľké množstvo lepku, čím stav ešte horší.

10. Zníženie hladiny cukru v krvi:

Príliš vysoké konzumácii jačmeňa vody môže znížiť množstvo cukru v krvi do značnej miery. Pokiaľ to ide pod normálnu úroveň, budete rozvíjať hypoglykémiu. Takže sa snažia, aby pozorne sledovať hladinu cukru v krvi, zatiaľ čo jačmeň vodu pravidelne piť.

11. Chirurgický Komplikácie:

Ako jačmeň voda môže spôsobiť náhly pokles hladiny glukózy v krvi, mali by ste vždy prijať preventívne opatrenia po otvorení pred podstúpi operáciu. Odporúča sa, aby ste prestal mať nápoj najmenej 10 až 14 dní, než sa pod nôž. To by vám pomôže regulovať hladinu cukru v krvi, takže môžete držať všetky druhy chirurgických komplikácií na uzde.

Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste nemali užívať si pohár vody jačmeňa pravidelne. Ale je dôležité mať na pamäti, ako moc je príliš veľa. A ak ste skončili s niektorou z týchto nežiaducich účinkov, navštívte svojho lekára!

Je jačmeň voda základom nápoj vo svojej každodennej strave? Zažili ste niekedy niektorý z týchto vedľajších účinkov jačmeňa vody? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...