Zdravie a wellness

11 závažných vedľajších účinkov čaju

11 závažných vedľajších účinkov čaju

Je ťažké si predstaviť niečo tak silný ako esenciálneho oleja (to taky, tea tree olej), ktorý má vedľajšie účinky.

Ale to je pravda.

Aj keď ponúkal byť veľmi prospešné pre rôzne aktuálnych neduhy, tea tree olej má svoju vlastnú batožinu nežiaducich účinkov - a to je dôležité poznať.

load...

Čítajte ďalej.

Tea Tree Oil - Krátka

Tiež známy ako Melaleuca olej, to je základný olej s čerstvým gáfru Zápach a vzhľad, ktorý sa pohybuje v rozmedzí od svetlo žltej až bezfarebná. Prevzaté z listov Melaleuca alternifolia rastliny, je pôvodom z Austrálie.

Olej, ale toxický pri perorálne sa používa v kozmetike a telové krémy v nižších koncentráciách. Tea tree oil tiež bolo vyhlasoval na liečbu mnohých zdravotných stavov, pričom väčšina pohľadávok je preukázaná. To je najviac efektívna ako antimikrobiálne činidlo a pomáha liečiť rôzne kožné problémy, ako je akné, vši, lupiny, atď

load...

Avšak, existujú určité obavy, pokiaľ ide o jeho bezpečnosť.

Je Tea Tree Oil bezpečné?

Bolo zistené, Tea tree má byť jedovaté, ak prijaté interne. Vzhľadom k tomu, že je rafinovaný zloženie radu prirodzene sa vyskytujúcich chemických látok, jeho zneužitie môže byť nebezpečné.

Podľa austrálskej štúdie o chorých účinky tea tree olej možno minimalizovať tým, že zabraňujú jeho požití (1).

Hoci tea tree olej je pravdepodobne bezpečné pri aplikácii na kožu, mohlo by to spôsobiť opuchy a podráždenie kože v niektorých jedincov (2). Olej môže dokonca spôsobiť suchosť a svrbenie kože.

Tea tree oil je pravdepodobné, že nebezpečné, ak zaujatý orálne. To by mohlo viesť k zámene, nestálosť, neschopnosť chodiť, a vo vážnych prípadoch, dokonca kóma.

Tea Tree Oil Nežiaduce účinky

Čítajte ďalej a vyzbrojiť pochopenie niektorých z týchto nežiaducich účinkov tea tree olej:

1. Alergia

Môžete byť alergickí na tea tree olej? Áno, je to možné! Alergické reakcie sa môže pohybovať od miernych kožných zápalov až závažných vyrážok (3). Hoci to môže byť použitý (bez väčších obáv) od ľudí, ktorí nie sú alergickí na to, je potrebná opatrnosť pri používaní to všeobecne.

Podráždenie kože môže nastať najmä v prípade, je aplikovaný olej na suché alebo poškodenej kože. Tieto príznaky môžu zahŕňať bodanie, svrbenie, ktoré horia a miernym až vážnym zápalom. Čo je dôvod, prečo robí kalmetizace pred použitím je odporúčané.

Tiež sú alergickí na klinček, guava, alebo eukalyptus môže robiť jeden náchylnejší k rozvoju alergie s tea tree oil. Čím dlhšia je tea tree olej bol ponechaný veku, tým väčšia je pravdepodobnosť, že ich spôsobujú alergie.

Iné alergické reakcie patrí preťaženie, kŕče, hnačka, opuch, návaly tepla, nevoľnosť, závraty, a dokonca anafylaxia (čo môže byť život ohrozujúce).

Podľa jednej štúdie, hoci väčšina tea tree olej alergie sú spôsobené použitím samotného čistého oleja, kozmetiky, ktoré obsahujú tea tree olej môže byť tiež vinníkov v niektorých prípadoch (4).

2. Bad Taste

V jednom SAE štúdii, do ústnej vody (jedna obsahuje olej tea tree a druhý obsahujúci zlúčeninu zvanú cetylpyridíniumchlorid, alebo CPC), sa zistilo, že ústna voda CPC mať lepší antigingivitis účinok. Dôležitejšie je, že ústna voda obsahujúca tea tree olej bol spojený k zhoršeniu vnímania chuti (5).

A podľa správy zverejnenej na Vanderbilt University of Medical Center, najviac éterických olejov, ako je tea tree majú horkú chuť, čo môže spôsobiť deti udusiť na nich (6).

3. Skalp problémy

Aké sú vedľajšie účinky tea tree olej na pokožke hlavy? Hoci tea tree olej je veril na liečbu problémov skalp ako lupy, je potrebný ďalší výskum podložiť jej blahodárne využitie (7). Olej je tiež pravdepodobné, že spôsobí skalp alergie u niektorých ľudí.

4. Depresívne správanie

Hoci depresívne správanie nebola pozorovaná u ľudí doteraz, súvisiace symptómy a príznaky toxicity boli zaznamenané u psov a mačiek po externé aplikácie oleja vo vysokých dávkach.

Tea tree oil môže tiež spôsobiť nadmerné ospalosť po požití. A únava je jedným z jej ďalších vedľajších účinkov.

5. Hormonálne Nežiaduce účinky

Bolo zistené, Tea tree oil, že spôsobujú rast prsníka u dospievajúcich chlapcov. Tea tree oil by mohol pôsobiť ako potenciálny endokrinný disruptor a spôsobiť aby sa to stalo. Vyplýva to zo správy zverejnenej The New England Journal of Medicine, gynekomastia (zväčšenie prsníkov mužských kvôli hormonálna nerovnováha) bol vyriešený vo väčšine prípadov post prerušenie užívania tea tree olej (8).

Podobné nálezy boli publikované v správe National Institutes of Health (9).

6. Hnačka

Jedným z negatívnych účinkov tea tree oil je hnačka. Požitie tea tree olej môže spôsobiť hnačku v určitých prípadoch. Táto situácia môže nastať ako prípad závažnej alergickej reakcie na tea tree oil.

7. Nosové polypy

Tea tree oil je často odporúčaný pre nosové polypy, ale tiež to môže spôsobiť vedľajšie účinky. Olej môže spôsobiť váš nos bežať, a to by mohlo dokonca horieť alebo bodnutie. Polyp mohol napučať, než sa zmenší.

8. Ear Damage

Ak sa použije neriedený sliznice, môže spôsobiť nepohodlie a opuchy. Pokiaľ je používaný na liečbu ušné infekcie (ktoré tea tree olej je často používaný k), je vždy lepšie, aby ho zmiešať s dopravcom ropy. Nosič oleje, ako mandľový alebo olivový olej, v kombinácii s zriedenou tea tree olej, môžu byť umiestnené do zvukovodu pre liečbu infekcií súvisiacich.

Cvičiť opatrnosť, keď sa liečenie ušných infekcií sami doma. Alebo najlepšie, navštívte svojho lekára.

Jeden dobrý spôsob, ako použiť tea tree olej (a vyhnúť sa problémom) je riediť pár kvapiek oleja na jednu štvrtinu šálky teplého olivového oleja. Nakloňte hlavu na stranu a pomocou kvapkadla, naliať pár kvapiek do infikovaného ucha. Držte hlavu naklonenú po dobu jednej minúty, aby sa kvapalina cestovať cez zvukovodu.

Avšak, niektoré štúdie naznačujú, pred použitím tea tree olej do ucha, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu vnútorného ucha (10).

9. Zápal v ústach

Hoci neexistuje žiadne konkrétne informácie o zápal, zistilo sa, tea tree olej ako neúčinná pri znižovaní hladiny plaku v ústach (11).

10. Triaška

Podľa veterinárnej toxikológia, veľké množstvo tea tree olej aplikovaný zvonka na psov a mačky spôsobil svalový tras (12). Hoci zotavenie bolo dosiahnuté s liečbou podobné účinky sa špekulovalo u človeka (13).

11. Akútna pôsobenie na kožu a ďalšie otázky Skin

Dokonca aj použitie tea tree oil lokálne, je dôležité sledovať akékoľvek zhoršenie ochorenia kože (14). Nanášanie oleja na koži môžu tiež spôsobiť pálenie a sčervenanie (15).

Je lepšie pre ľudí s citlivou pokožkou, aby zostali ďaleko od tea tree oil, ako by to mohlo byť krutý na citlivú pokožku (16). Tiež niekto náchylný k ekzému je nutné použiť tea tree olej s najvyššou opatrnosťou.

Je vždy lepšie kúpiť tea tree olej, ktorý je už v požadovanom zriedení skôr než zmiešanie sami. Alebo najlepšie - môžete použiť alternatívy, ako rozmarín, levanduľa, alebo manuka oleja na kožu - pretože ide o miernejší, ale rovnako účinné.

Tea tree oil môže prenikať aj vonkajšie vrstvy kože, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť toxicity v dôsledku dermálnej absorpcie. Táto toxicita je závislá od dávky, a väčšina z problémov, sa možno vyhnúť použitím oleja v zriedenej forme (17).

Boli tea tree olej vedľajšie účinky. Pri použití lokálne, môže to byť v bezpečí v niektorých prípadoch. Ale zažívanie môže viesť k otrave tea tree oil, ktorý spôsobuje závažné nežiaduce účinky (ktoré sme už videli vyššie).

To je dôvod, prečo poznať správnu dávku tea tree oil je dôležité.

Aká je správna dávka Tea Tree Oil?

Čo sa stane, ak použijete príliš veľa tea tree olej? Neexistuje žiadne špecifické dávkovanie tea tree olej, ktorý bol zadaný. Avšak, tam sú niektoré pokyny.

Ak používate tea tree olej

  • Zubný plak, 2,5% tea tree oil čistiť zuby denne po dobu ôsmich týždňov.
  • Akné, 5% tea tree olej vo forme gélu môžu byť aplikované na kožu raz denne po dobu troch mesiacov.
  • Lupiny, 5% tea tree olej šampón možno aplikovať na pokožku hlavy po dobu troch minút denne po dobu štyroch týždňov.
  • Očné infekcie, 50% olej z čajovníka, ktoré majú byť použité ako týždenné kroviny viečka po dobu šiestich týždňov.
  • Kožné alergie, 20% až 100% tea tree oil je možné aplikovať na postihnuté miesta.
  • Vaginálne infekcie, 20% tea tree olej môže byť aplikovaný po dobu 24 hodín za použitia nasiaknuté tampónu.

A hovoríme to znova, nikdy brať tea tree olej ústne.

Bezpečnosť počas tehotenstva alebo dojčenia

Je tea tree oil bezpečné počas tehotenstva? Isté štúdie ukazujú, že s použitím tea tree olej počas pôrodu môže viesť k ukončeniu kontrakcie maternice, ktoré by mohli dať dieťa a matku v ohrození. Táto situácia môže nastať v prípade, že maternica je vystavený tea tree oil.

Neexistuje žiadne dáta indikujúce vylučovanie komponentov tea tree olej do materského mlieka (18). Ani je tam nejaký údaje o bezpečnosti tea tree olej pre dojčiace matky alebo dojčaťa. Aplikácia lokálne tea tree oil sa zvyčajne dobre znáša. Ale to sa nikdy nesmie užívať perorálne.

Interakcia s liekmi

Tea tree oil môže interagovať s radom liekov - medzi ne patrí činidlá pre rakovinu, kože a parazitné infekcie, a látky, ktoré ovplyvňujú nervovú sústavu a znižujú imunitu. To tiež môže komunikovať s antibiotikami, protizápalová činidlá, antivírusová činidlá, hormonálne činidlá a (19).

Interakcia s bylinkami a doplnky stravy

Olej môže tiež komunikovať s anti-akné bylín a doplnkov, bylín a doplnkov pre zápalov, rakoviny kože, a parazitárnych infekcií, a to by mohlo mať vplyv na nervovú sústavu.

Tea tree oil dokáže divy pri použití lokálne. V opačnom prípade to môže byť škodlivé. Avšak, použite olej podľa odporúčaného dávkovania, ako využiť svoje najlepšie výhody a vyhnúť sa škodlivé účinky. A áno, poraďte sa s lekárom v prípade potreby.

Tiež, povedz nám, ako tento príspevok na tea tree olej vedľajších účinkov vás prínosom. Ešte nám hovoria, ak viete, akékoľvek iné ropné nebezpečenstvo tea tree tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...