Zdravie a wellness

11 vedľajších účinkov zázvoru, ktorý musíte vedieť

11 vedľajších účinkov zázvoru, ktorý musíte vedieť

Spomínate si na príbeh Muž perníku?

Rozprávka, ktorá hovorí o úteku perníkovej muža z rôznych prenasledovateľov pred tým, než dosiahne svojho tvorcu medzi hladný čeľuste líška.

No, škoda, že líška. Chúďatko.

Eh?

Myslím, že som upozorňovať na možné negatívne vedľajšie účinky zázvoru. Teraz, ako sa domnievate, čo ste sa naučili od detstva, ktoré sa majú zničiť, dovoľte mi, aby som vám niečo povedať.

load...

Vedľajšie účinky zázvoru z veľkej časti dochádza v dôsledku nadmernej konzumácie. Ale napriek tomu, že je dôležité poznať. Je to tak?

Ginger - Krátka

 Stručne povedané, zázvor, že zložka, ktorá je široko používaný ako korenie a ľudovom liečiteľstve. A je tiež považovaný za top zdravej výživy. (To je v rozpore s titulom, nie? Počkaj chvíľu.)

Je to trváca bylina, ktorej stonky dorásť až jeden meter na výšku, s zelené listy a žlté kvety. Zázvor patrí do rovnakej rodiny ako kurkuma, kardamóm, a galanga (ďalšie rastlinné druhy).

load...

Potom, čo pochádza z tropických dažďových pralesov južnej Ázie, to je veril, aby sa rozšírili z indického subkontinentu so zvyškom sveta. To, vzhľadom k tomu, že zázvor rastliny v Indii zobrazenie širokého spektra genetickej variability. V skutočnosti je bylina sa vyváža do Európy cez Indiu už v prvom storočí nášho letopočtu, kedy ju Rimania použitej značne.

Zázvor je známy pre jeho prínosy (ako jeho vedľajšie účinky). Pomáha zmierniť zažívacie problémy, nevoľnosť a bolesť. Čaj zo zázvoru má svoje výhody i - z ktorých niektoré patria zvýšené krvný obeh a ochranu proti respiračným ochorením. A najnovšie výstrelok, zázvor zábery, ktoré sa robia kolesá ako jeden z oveľa zdravšie veci, ktoré môžete do krku v dopoludňajších hodinách.

Všetko povedané a urobené - zázvor má vedľajšie účinky.

To je pravda. Alebo že to, čo hovoria.

Alebo je to?

Je Ginger Root zlé pre vás?

Po prvé, niečo spotrebovanej v prebytku bude mať škodlivé účinky. Ginger, je silne ochutené korením, ničí túto možnosť.

To jednoducho nie je možné.

Ale to neznamená, že zázvorové pivo vedľajšie účinky môžu byť zotrel. Tam bolo niekoľko prípadov nadmernej spotreby zázvor, že to spôsobí nežiaduce účinky.

Aké sú zázvor účinky?

Vedľajšie účinky zázvoru

Zistiť vedieť, je príliš veľa zázvor škodlivá a aké sú vedľajšie účinky zázvoru v detaile.

1. Môže spôsobiť problémy s krvným tlakom

Väčšina výskumov o zázvoru nedotýka jeho prínosy pre krvný tlak. Okrem toho, výskum varuje pred jesť príliš veľa zázvor, keď ste na zníženie krvného tlaku lieky. Dôvodom je, že zázvor môže znižovať krvný tlak príliš veľa.

Na druhej strane, vysoké dávky zázvoru môže tiež zhoršiť niektoré podmienky, vysoký krvný tlak (alebo vysoký krvný tlak) je jednou z nich. Je lepšie sa vyhnúť zázvor, ak máte vysoký krvný tlak.

2. Môže spôsobiť hnačku

Spotrebováva zázvor hnačke v bezpečí? Ak sa vezmú vo veľkom množstve, zázvor môže spôsobiť hnačku. To preto, že urýchľuje priechod potravy a stolice skrze čreva.

Podľa University of Maryland Medical Center, vysoké dávky zázvoru môže spôsobiť hnačku (1). Potenciálne riešenie tohto problému by bolo možné brať zázvor stravy alebo konzumovať zázvoru spolu s jedlom - ale to len v prípade, že nežiaduce účinky sú mierne. Ak sú závažné, je potrebné okamžite zastaviť prívod zázvor.

3. Nemusí byť bezpečné počas tehotenstva a dojčenia

Hoci zázvor môže znížiť nevoľnosť u tehotných žien, je dôležité si uvedomiť, bylina má temnú stránku rovnako. Podľa niektorých odborníkov, náročné zázvor môže zvýšiť riziko potratu (2). Nemusí to byť nebezpečné, ak je dávka nižšia ako 1500 mg za deň, ale napriek tomu, poraďte sa so svojím lekárom.

A nielen to, dokonca aj užívajúci zázvor doplnky vo veľkých dávkach môže spôsobiť potrat a iné komplikácie. Keď zázvor je bezpečný pri použití v množstvách obsiahnutých v potrave, môže to spôsobiť problémy počas tehotenstva.

Jedna talianska štúdia uvádza, že zázvor môže liečiť nevoľnosť počas tehotenstva, ale kladie dôraz na potrebu ďalšej štúdie, ktoré by doložiť skutočnosť, (3). Ďalšia správa upozorňuje na obavy týkajúce zázvoru spôsobujú spontánneho potratu alebo predčasného dodávku (4). Hoci tieto výsledky neboli zistené v štúdiách na zvieratách, je potrebná doktor radu.

Matky, ktorí stratili značné množstvo krvi počas pôrodu sa musí zdržať zázvoru v ranom popôrodnom období.

4. Mohla spôsobiť krvácanie

Môže zázvor spôsobiť krvácanie? Podľa štúdií, niektoré ženy majú údajné nadmerné menštruačné krvácanie počas užívania zázvoru (5). Využitie zázvoru sa neodporúča, ak ste krvácanie (6). To platí nielen pre byliny, ale aj akákoľvek zložka prítomná v rastline. To isté bolo navrhnuté v správe vydanej University of Maryland Medical Center (7).

Niektoré odborníci sa domnievajú, že zázvor môže spôsobiť krvácanie z dôvodu jeho antiagregačný (zrážanlivosti krvi) vlastnosti (8). A ak sú užívané spolu s inými bylinami, ako je klinček, cesnak, ženšen a červenej ďateliny, ženšen môže ďalej zvyšovať riziko nadmerného krvácania (9).

5. Môže znižujú cukor v krvi príliš veľa

Zázvor je obvykle známy pre podporu liečby diabetu. Čo je v poriadku. Problém nastáva, keď sa užíva spolu s diabetes lieky (10). To by mohlo zvýšiť účinok lieku a spôsobiť hypoglykémiu alebo nadmerné zníženie hladiny cukru v krvi.

6. Heart podmienky

Bolo zistené, že vysoké dávky zázvoru k zhoršeniu srdcových ochorení. Jedinci užívajúci lieky tlak krvi môže dôjsť k nežiaducemu poklesu krvného tlaku. To môže tiež viesť k nezrovnalostiam vo srdcového tepu.

Zázvor môže tiež interferovať s antihypertenznou terapiou - čo môže nakoniec zhoršiť srdcových ochorení (11).

7. Gas A Nadúvanie

Ginger čaj môže spôsobiť určité zažívacie vedľajšie účinky, aj keď mierne. Najčastejšie má vplyv na hornej tráviacej sústavy - čo hornej časti tráviaceho plyn. Výmena zázvoru s doplnky by mohli byť jedným z riešení v tejto oblasti. Ale znovu, poraďte sa so svojím lekárom.

Podľa Národného centra pre komplementárnu a integračné zdravie, zázvor môže mať mierne vedľajšie účinky, ako je plyn (12).

To isté platí aj pre zázvorové pivo, sýtené nápoje. To nie je dobré pre žalúdok už obsahuje plyn ako pivo bude len zhoršovať nadúvanie (13). A v závislosti na zdravie University of Utah, zázvor, a to aj v bežných dávkach, môže spôsobiť nadúvanie (14).

8. Pálenie záhy

Zázvor, ak sú užívané vo vyšších dávkach (viac ako 4 g na deň), môže dôjsť k mierne pálenie záhy. Iné pravdepodobné vedľajšie účinky patrí podráždenie žalúdka a grganie. V prípade, že používate zázvor ako nejaký alternatívny právnu ochranu a dochádza k páleniu záhy ako vedľajší účinok, skúste tento - zázvor vo forme kapsúl. To nemusí viesť k vedľajším účinkom.

Jedna americká štúdia hlási výskyt pálenie záhy v zainteresovaných strán, ktorí dostali zázvor (15). Najčastejšie nežiaduce účinky sa vyskytujú iba v prípade, že je prijatá v príliš veľkom množstve, - a jeden z nich, podľa inej správy, je pálenie záhy (16).

9. Žalúdočná nevoľnosť

Zázvor stimuluje vylučovanie žlče, ktoré ťažia trávenie. Zatiaľ je všetko dobré. Ale ak máte prázdny žalúdok, môže to viesť k dostatok žalúdočnej stimulácie, čo vedie k zažívacím rozrušenie a podráždený žalúdok (17).

10. Podráždenie úst

Tiež sa nazýva ústnej alergie syndróm, niektoré alergie dôjsť pri konzumácii niektorých potravín. Príznaky sú zvyčajne špecifické pre uši, kože a úst. Jeden taký alergie dochádza, keď príjem zázvoru (nie u všetkých jedincov, hoci) - kde sa vaše ústa začne svrbieť (18).

Podráždenie úst by mohlo tiež viesť k nepríjemnej chuti. Aj keď prechod na doplnok zázvor môže pomôcť, že to nie je vždy prípad. Ďalšie súvisiace alergie patrí brnenie a opuch v ústach.

11. Môže spôsobiť podráždenie pokožky a očí

Môžeme byť alergickí na zázvoru? Podľa iránskej štúdie, z ktorých najčastejšie alergické reakcie na zázvoru je kožná vyrážka (19). Iné alergia na zázvor patrí svrbenie očí, začervenanie kože a kožné zápaly.

To sú hlavné vedľajšie účinky zázvoru. Ale sú tu niektoré ďalšie vedľajšie účinky zázvoru (alebo rôznych foriem zázvoru), ktoré vyžadujú vašu pozornosť.

Nežiaduce účinky konzumácie zázvorom v iných formách

Ginger Root

Náročný koreň zázvoru v prebytku môže tiež spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a nepríjemná chuť v ústach. Mohlo by to spôsobiť nevoľnosť rovnako.

Kurkuma Ginger Tea

Hoci skvele zdravý, kurkumu zázvorový čaj nesmie byť konzumované jednotlivci, ktorí majú v anamnéze obličkové kamene alebo žlčové kamene. Čaj by mohlo zhoršiť stav zvýšením hladiny kyseliny močovej v krvi.

Mohlo by to tiež spôsobiť žalúdočné kŕče a nadúvanie.

Lemon Ginger Tea

 Jediným vedľajším účinkom všimol, časté močenie.

Ginger Water

 To je tiež známy ako zázvorový čaj v niektorých regiónoch. Tieto vedľajšie účinky sú podobné ako u zázvoru - ktoré zahŕňajú pálenie záhy, bolesti žalúdka, plyn, a pocit pálenia v ústach.

Ďalším vedľajším účinkom zázvoru vody (čaj) je, že zabíja spánok. To znamená, že môže udržať vás na dlhú dobu v noci, ak vôbec ho konzumovať pred zasiahnutím posteľ.

Zázvorové pivo

Jeden nebezpečný vedľajší účinok zázvorové pivo by mohlo byť jej možné interakcie s rakovinou lieky. To môže tiež zhoršiť ochorenie žlčníka.

Nežiaduce účinky zázvoru kapslí

Hlavným problémom so zázvorom doplnkov je ich sklon k interakcii s liekmi na predpis. A väčšina vedľajšie účinky sú podobné ako u surového zázvoru. Môžu znižovať hladinu krvného cukru príliš veľa, a dokonca aj komunikovať so svojimi srdcovými lieky.

Počkať, je tu ešte niečo...

Tie by ste počuli ľudia hovoria o žltý zázvor. No, čo si myslíš, že to je?

Hádať.

Je to kurkuma. Áno. To je to, čo to je. A to má svoj podiel vedľajších účinkov príliš. Hoci zvážil veľmi zdravé, ak sú užívané orálne a v primeranej výške, žltý zázvor (alebo kurkuma) by mohli interagovať s niektorými liekmi. Patrí medzi ne antihypertenzívny, antiagregačnej a antidiabetiká lieky. To môže tiež spôsobiť ďalšie vedľajšie účinky, ako je nevoľnosť a hnačka.

A...

Možné interakcie

Už sme videli niečo z toho v predchádzajúcich častiach. Na rozdiel od toho, čo sme videli, zázvor tiež interaguje s inými liekmi, ako je fenprokumon (liek používaný v Európe k pomalému zrážaniu krvi) a warfarín (iný liek spomaliť zrážanlivosť krvi). Užívanie zázvoru spolu s týmito liekmi môže zvýšiť riziko vzniku podliatin a krvácanie (20).

Odporúčané dávkovanie

Koľko je príliš veľa zázvor? Ideálna dávka pre zázvoru môže byť kdekoľvek od 250 mg do 1 g, 3 až 4 krát denne (21). Pri prekročení tejto dávky môže viesť k vedľajším účinkom.

Pokiaľ sa jedná o koreň zázvoru, je to, ako sa dávka pokračuje:

  • Pre deti vo veku od 2 do 6 rokov, nie viac ako 2 mg koreňa zázvoru v deň medzi.
  • Pre dospelých, nie viac ako 4 gramy koreňa zázvoru za deň.
  • U tehotných žien, nie viac ako 1 gram koreňu zázvoru v jeden deň. 

Nie som si istý, že Fox v príbehu, ale ty a ja by som znášať vedľajšie účinky, ak budeme konzumovať zázvor v prebytku.

Áno, je to zdravé. Za predpokladu, že si ju v správnom množstve.

Dúfame, že tento príspevok o vedľajších účinkoch zázvoru vás pomohol nejakým spôsobom. Ešte nám povedz, čo si myslíš, že tým, že komentuje do poľa nižšie. Váš názor je dôležitý, viete.

load...