Zdravie a wellness

11 vedľajších účinkov Wheatgrass by ste si mali byť vedomí

11 vedľajších účinkov Wheatgrass by ste si mali byť vedomí

Nemusí to byť úplne prvá vec, ktorá sa zhmotní vo vašej mysli, keď si myslíte, že, povedzme, zdravie. Ale listovú zeleninu má mať výhody. A to má nežiaduce účinky tiež, rovnako ako u väčšiny vecí, prírodných darčekov nás - čo je dôvod, prečo je nutné poznať. Prečítajte si o vedľajších účinkoch listovú zeleninu v detaile.

Listovú zeleninu - Krátka

Listovú zeleninu je mladá tráva z pšenice Triticum aestivum názvom. Na trhu je predávaný buď ako džús alebo práškového koncentrátu. A rovnako ako väčšina rastlín, listovú zeleninu obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerály a enzýmy.

Komerčne, listovú zeleninu, je tiež k dispozícii vo forme krému, gélu, spreje, a masážny krém.

História závodu možno vysledovať viac ako 5000 rokov, keď to bolo najprv myslel, ktoré majú byť použité v starovekom Egypte. Predpokladá sa, že starí Egypťania zachované listy rastliny a používal ich pre zlepšenie zdravia a krásu.

load...

Formy listovú zeleninu na trhu k dispozícii zahŕňajú džús, kapsule, pilulky, tablety a prášky.

A teraz je veľká otázka -

Je Wheatgrass zlé pre vás?

Listovú zeleninu je známe, že ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Niektorí majú pocit, že zvyšuje energetické hladiny. Iní ho použiť ako stimulátor úžitkovosti. No, mohlo by to mať všetky tieto výhody.

load...

Aj keď to zvyčajne považované za bezpečné, niektorí ľudia hlásili nežiaduce účinky opierať svoju spotrebu (1). Tiež, pretože sa pestuje v pôde a spotrebe v surovom stave, existuje zvýšené riziko kontaminácie, ktoré môžu viesť k závažným otázkam.

Tiež, listovú zeleninu nie je mimoriadne výživnejšie než ostatné zeleniny - čo je dôvod, prečo musí vždy obsahovať kombináciu vo vašej strave.

Ešte dôležitejšie je, že je nedostatok informácií o využití dlhodobé listovú zeleninu, najmä v lekárstve (2).

Vedľajšie účinky listovú zeleninu

Pozrite sa na niektoré z neznámych listovú zeleninu vedľajších účinkov.

1. Bolesť hlavy

Niektorí ľudia hlásili bolesti hlavy po pití listovú zeleninu šťavu. Podľa American Cancer Society, bolesť hlavy môže byť tiež príznakom všeobecné neznášanlivosti vášho tela do šťavy. Jeden dobrý spôsob, ako zmierniť príznak je konzumovať šťavu v menšom množstve. Môžete tiež zmiešať s inou šťavou maskovať jej chuť. A áno, ak je bolesť pretrváva, navštívte svojho lekára ihneď.

Listovú zeleninu môžete tiež kontaminovaný, najčastejšie organizmom zvanej Listeria monocytogenes. Tento organizmus môže spôsobiť vážne vedľajšie účinky, jeden z nich je silná bolesť hlavy (3).

 2. Nauzea

Rovnako ako bolesti hlavy, nevoľnosť by tiež mohla byť pripísaná neznášanlivosti vášho tela na listovú zeleninu. Často si ľudia myslia, že vracanie pocit je kvôli detoxikáciu, hoci nie je tam žiadny dôkaz sa ukázať pravdu o to. Best - poraďte sa so svojím lekárom, ak príznaky pretrvávajú.

V štúdii uskutočnenej u Technion-Izrael Institute of Technology, listovú zeleninu zhoršuje príznaky nevoľnosti u šiestich pacientov účastníkoch (4).

Listovú zeleninu obsahuje lepok, a jednotlivci, ktorí sú netolerantný bezlepkových môžu zažiť nevoľnosť ako jeden z škodlivé účinky (5).

 3. Alergia

Môžete byť alergickí na pšeničnej trávy? Áno, listovú zeleninu môže spôsobiť alergie, najmä keď bol spotrebovaný v pilulky alebo šťavy forme. Dalo by sa objavili príznaky v rôznych častiach tela len v priebehu niekoľkých okamihov konzumovať listovú zeleninu. To sa zvyčajne stáva v dôsledku nadprodukcie niektorých chemických látok, ktoré v boji proti podozrenie na alergén.

Alergia môže mať vplyv na vaše tráviace a obehové systémy. To môže spôsobiť nevoľnosť, kŕče, vracanie a hnačku. Vaša pokožka mohla zapáli a vymaniť sa do úľov. Iné alergické reakcie patrí dýchavičnosť a dopravné zápchy.

Ak ste alergickí na pšeničné produkty, je odporúčané vyhýbať listovú zeleninu a tiež (6).

A nielen to, ak máte celiakia, je potrebné, aby sa poraďte so svojím lekárom predtým, než spotrebuje listovú zeleninu (7). Často sa stáva, že vedľajšie účinky, môže začať len v priebehu niekoľkých minút po konzumácii listovú zeleninu. V zriedkavých prípadoch, môže byť oneskorenie až štyri hodiny (8).

Ak hovoríme o neznášanlivosť lepku, listovú zeleninu je zvyčajne bezlepková. To preto, že je vyrobená zo stonky a listov, zatiaľ čo glutén sa nachádza v jadre osiva. Ale ak jeden zo semien sa náhodne zahrnuté, by to mohlo dostať kontaminované lepku - čo je dôvod, prečo je to lepšie pre osoby s neznášanlivosťou gluténu, aby zostali ďaleko od listovú zeleninu. To je dôvod, prečo je dôležité si prečítať etiketu akéhokoľvek produktu, ktorý kupujete, ktorý má listovú zeleninu, ako jednej zo zložiek. Ak je listovú zeleninu nezmieňuje sa bezlepkové, to by mohlo byť múdre vrátiť výrobok na polici len.

4. Stained zuby

V niektorých prípadoch, Wheatgrass zábery môžu znečistiť vaše zuby. Jeden dobrý spôsob, ako sa dostať cez toto má čistiť zuby po nástupe listovú zeleninu šťavu.

5. Zápcha

Zápcha je jedným z ďalších vedľajších účinkov listovú zeleninu šťavy. Niektorí jednotlivci môžu zažiť zápchu po pití listovú zeleninu šťavu. Ak sa stretnete s podobnými účinkami a príznaky nezlepšia ani po niekoľkých hodinách, robiť navštíviť svojho lekára.

Vývoj 6. Mold

Listovú zeleninu je naklíčené tráva, ktorá sa pestuje vo vlhkých podmienkach. Čo je dôvod, prečo to môže viesť k vzniku plesní - a nesprávnej starostlivosti môže dovoliť to, aby sa prenesie do šťavy. Si si istý, môže zmyť niektoré formy na listovú zeleninu, ale najlepšie je hodiť trávu preč.

Najbežnejším typom formy ovplyvniť listovú zeleninu je, modré páperie 'forma, ktorá nie je na závadu a môže byť zmytí z povrchu trávnika. Ale iné druhy plesní (ako je hnedé a biele typov) znamenajú skazení, a tráva musí byť vyhodené v tomto prípade.

Jeden spôsob, ako zistiť, či je listovú zeleninu plesnivé je ochutnávka jej šťavy - v prípade, že je horká alebo zatuchnutý, že obsahuje formu.

7. Strata chuti do jedla

Aj keď to môže byť dobrá správa pre ľudí, ktorí chcú schudnúť, je to nezdravé v dlhodobom horizonte. Určité experti hovoria, že konzumácia doplnenie listovú zeleninu môže potlačiť chuť k jedlu. To by mohlo (hoci nie je tam žiadny vedecký dôkaz) pomoc v procese chudnutia, ale ako už vieme, nemusí byť zdravý dole na ceste.

8. Závraty a únava

Veľké množstvo neriedeného listovú zeleninu šťavy môže spôsobiť závraty a únavu. Namiesto toho môžete pridať malé strela šťavy na iné čerstvé zeleninové šťavy (9).

9. Vyrážky

To je tiež jeden druhov alergií. Vaša pokožka mohla zapáli po pití listovú zeleninu šťavu, nakoniec viesť k vyrážky.

10. Mierna horúčka

Môžete listovú zeleninu, aby vás chorý? No, horúčka je často spojená s detoxikáciou. Listovú zeleninu, ak sú užívané pre detoxifikáciu, môže viesť k miernej horúčky (čo je jeden z príznakov spojených). Telo bude vyháňať toxíny a horúčka (alebo kašeľ alebo upchatý nos), je len známkou toho pociťujú ťažobu detoxikačného procesu.

Ak je horúčku alebo iné príznaky pretrvávajú, je čas navštíviť lekára.

11. Môže mať Nečistoty

Už sme videli, o tvorbe plesní. To je podobné tomu. Ako sa pestuje vo vlhkom prostredí, okolité kontaminácia môže byť prenesený do trávy a potom do šťavy. To môže spôsobiť choroby z potravín, vrátane žalúdočnú nevoľnosť a zvracanie.

Jeden spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je sterilizovať rastúca podnosy vášho listovú zeleninu. Tiež utesnenie listovú zeleninu v igelitových vreciach, aby sa zabránilo krížovej kontaminácii vo vašej kuchyni.

To je o listovú zeleninu prášok vedľajších účinkov. Ale nebojte sa moc. S opatreniami v mieste, môžete využívať výhody listovú zeleninu a vyhnúť sa škodlivé účinky. Aspoň väčšinu času.

Preventívne opatrenia sa listovú zeleninu

  • Šťava sa spravidla koncentrujú, čo je dôvod, prečo brať to v menšom množstve alebo v kombinácii s inými zeleninové šťavy môže maskovať silnú chuť.
  • Ak váš listovú zeleninu šťava je horká, to je najviac pravdepodobné, že bude plesnivý. Prestať piť a okamžite ju vyhoďte.
  • S ohľadom na kontamináciu, sme už videli, ako sa tomu vyhnúť. Len sterilizovať zásobníky, v ktorých listovú zeleninu rastie.
  • Uložte si prášok doplnok listovú zeleninu podľa odporúčania na obale. Tiež, uložte ho na suchom mieste.
  • Ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré sa po konzumácii listovú zeleninu, zastaviť príjem a navštíviť svojho lekára. Áno, účinky môžu byť spôsobené detoxikácie (čo je zdravé), ale človek nikdy nevie. Nechajte svoje lekára, aby ten správny odhad.

Ak máte ďalšie otázky, tu to máte -

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aké sú vedľajšie účinky listovú zeleninu snímok alebo doplnky?

Tieto vedľajšie účinky sú podobné tomu, čo sme už videli, viac či menej. Uistite sa, že nemajú viac ako dve listovú zeleninu výstrely za deň. A ak užívate doplnok, neprekračujte odporúčané dávkovanie.

Tiež, ak budete kupovať džús alebo doplnok z trhu, pozrite sa na štítok, aby zabezpečili, že je bez lepku.

Aké sú vedľajšie účinky listovú zeleninu krém?

Hoci nie je tam žiadny dostatok informácií o bezpečnosť dlhodobého užívania listovú zeleninu smotanou, je tam jeden bod, treba poznamenať - krém je možná bezpečná pre väčšinu dospelých pri aplikácii na kožu po dobu šiestich týždňov.

Môžem si zobrať listovú zeleninu na lačný žalúdok?

Niektoré zdroje hovoria, že je jediný spôsob, ako to vziať. Ale nie je tam žiadny správny dôkaz. Konzultácia s lekárom je tou najlepšou voľbou.

Pre dávky, nespoliehajte na listovú zeleninu sám. Vždy majú mix na vašom tanieri. A pokiaľ ide o vedľajšie účinky, starať.

Povedzte nám, ako tento príspevok o vedľajších účinkoch listovú zeleninu prášok je vám pomohla. Vážime si vašej spätnej väzby - robiť poznámky do poľa nižšie.

load...