Zdravie a wellness

11 úžasných prínosov vody Yzop pre pokožku, vlasy a zdravie

11 úžasných prínosov vody Yzop pre pokožku, vlasy a zdravie

Má voda yzop slovo znie povedome? Áno, hovoríme o rovnakú bylinu, ktoré sa používa na liečbu bezpočet zdravotných podmienok a ktorá je neoddeliteľnou súčasťou Ayurveda.

Kým vedecký názov tejto nádhernej byliny alebo liečivá rastlina je "Bacopa monnieri", to je viac obyčajne odvolával sa na ako, Brahmi 'v indickej ajurvédskej medicíne a je jednoducho známy ako, vodné yzop' medzi veľa zo západného sveta medicíny praktiky. Je to úžasná bylina s úžasnými zdravotných výhod a je užitočná pri liečbe neurologických problémov. Rastie veľmi v juhoázijských krajinách Vietname, Pakistane, Indii, Srí Lanky a Číne. Táto bylina je možné ľahko pestuje vo vlhkých podmienkach rybníka. Bylina je trochu horkú chuť a používa sa do šalátov a polievok. Používa sa tiež v mnohých častiach indického subkontinentu.

Výživná hodnota vody yzop

Brahmi kvet je plná dôležitých vitamínov a minerálnych látok potrebných pre ľudský organizmus a jeho normálne fungovanie. Je dobrým zdrojom kyseliny betulinové, kyselina askorbová, kyselina glutámová, pektínové kyseliny a mastných kyselín.

load...

Využitie vody yzopu pre pokožku a vlasy:

Poďme sa pozrieť na vodu yzop výhod pre kožu:

1. Koža Miracle:

Voda yzop je známe, že sú účinné, pokiaľ ide o liečbu kožných problémov ako sú vredy, lupienka, ekzémy a absces. To tiež lieči iný problém časté kožné ku ktorému mnohí ľudia sú náchylní k.

2. Redukuje vrásky:

Voda yzop sa používa v niekoľkých Ajurvédske masti, ktoré môžu byť použité na zníženie vrások. Pri aplikácii veľkoryso na kožu, táto bylina napína kožu, takže budete vyzerať mladšie a žiarivejšie.

load...

3. Antiseptický:

Ak ste omylom rez alebo popálenia rúk, môžete bezpečne používať extrakt vody yzopu prirodzene liečiť horieť. Yzop olej pri aplikácii na otvorené rany zaisťuje, že nedostane septik. Taktiež urýchľuje proces hojenia.

4. Zvieravý:

Teraz môžete zbaviť tie drahé astringents rovnako ako jej drahý náprotivky ako voda yzop tinktúra nielen čistí pokožku, ale aj uzatvára kožné póry. To môže byť tiež použitý na vyrovnanie pokrčeniu a ovisnuté.

5. Podporuje rast vlasov:

Brahmi je tiež známe, že stimuluje zdravé vlasy a rast kože v ľudskom tele. Voda yzop alebo Brahmi je známe, že znižujú padanie vlasov a podporujú zdravý rast vlasov.

Zdravie Výhody Of The Wonder Flower:

Voda yzop závod nám ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Niektoré z nich sú:

6. Pomáha zlepšiť Koncentrácia:

Ktoré sú integrálnou súčasťou ajurvédskej medicíne je Brahmi kvet je známe, že stimuluje prietok krvi mozgom. Je tiež známe, že stimuluje kognitívne schopnosť učiť sa u ľudí. Podľa Ayurveda, voda yzop je efektívny spôsob, ako zlepšiť svoju pamäť a mentálnu ostrosť. Ajurvédskej praktici budú ručiť, že vaša pamäť a schopnosť sústrediť sa zlepší s požitím tohto veľmi silný bylina.

7. Antioxidant:

Táto bylina má tiež vlastnosti antioxidačné a môže byť ľahko použitý vo dňa na deň varenie ako zálievka. Keď bol spotrebovaný v správnych dávkach, táto bylina môže pomôcť odplaviť toxíny z tela.

8. Silný proti bolesti:

To sa používa na liečbu bolesti hlavy, bolesti kĺbov, epilepsia a chrbta sa spomenúť aspoň niektoré. Táto bylina razí cestu pri príprave mnohých výmyslov, ktoré sa používajú k úľave od bolesti.

9. Oddeleniach Away Rakovina:

Najnovšie štúdie ukazujú, že táto bylina má protirakovinové účinky a pomáha odvrátiť rakoviny mnohých typov, ako sú žalúdočné a rakoviny pažeráka.

10. Udržuje iných zdravotných ťažkostí v šachu:

Tento úžasný bylina sa tiež používa na liečbu dýchacích ťažkostí, ako je astma a bronchitídu. Používa sa aj na liečbu malomocenstvo a leucoderma.

11. Diuretiká:

Listy vody yzop môže byť použitý ako diuretikum. Jeho použitie napomáha dobrý prietok krvi v tele.

Pozor:

Aj keď táto bylina sa používa na liečbu niektorých z najdôležitejších ľudských chorôb a zdravotných problémov, ale má aj svoje obmedzenia. Ak ste tehotná, navštívte lekára predtým, než spotrebuje akékoľvek bylina. Vlastné liečba nie je nikdy dobrý nápad, a to i rastlinných prípravkoch. Výhody tejto rastliny možno realizovať, ak použijete v miernom množstve.

Teraz, keď viete, mnoho výhod tejto rastliny, je na čase vziať nejaký domov a dať im dobre využiť. Môžete ľahko pripraviť mnoho zdravotných lektvary doma dávať dohromady vody yzop a ďalšie silné byliny. Je na čase zbaviť sa drahé výrobky a ísť prirodzené!

Ešte bylinky sú súčasťou vášho zdravotného rutina? Ktorý bylinu vám pomohol? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...