Zdravie a wellness

11 úžasné zdravotné prínosy sladkej zemiakovej šťavy (Shakarkandi Ka Ras)

11 úžasné zdravotné prínosy sladkej zemiakovej šťavy (Shakarkandi Ka Ras)

Sladké zemiaky patrí do čeľade Convolvulaceae. Táto zelenina je sladká a škrobovitá. Je bohatým zdrojom výživy. Je príliš cenovo dostupné.

Sladké zemiaky sú bohaté na karotény. Tiež obsahujú železo, meď, kyseliny listovej a mangán. Obsahujú takmer dvojnásobné množstvo vlákien než iné zemiakov. Niet divu, že sladké zemiaky sú klin plný výhod pre ľudské telo!

Sladké zemiaky šťava je rovnako dobré pre nás. Na prípravu sladké zemiaky džús, stačí sa šťavou ne. Môžete pridať mrkvu a zázvor pre chuť.

Nutričná hodnota:

Takže to, čo dáva sladké zemiaky všetky tieto liečivé účinky? Tu je nutričné ​​tabuľka zeleniny, ktorá vám povie, ako to funguje na tele!

load...

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 86 kcal 4%
Uhľohydráty 20,12 g 15.5%
Proteín 1,6 g 3%
Celkový obsah tuku 0,05 g <0,5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 3 g 8%
Vitamíny
Folates 11 ug 3%
Niacín 0,557 mg 3.5%
Kyselina pantoténová 0,80 mg 16%
Pyridoxín 0,209 mg 15%
Riboflavín 0,061 mg 5.5%
Tiamín 0,078 mg 6.5%
Vitamín a 14187 iu 473%
Vitamín c 2,4 mg 4%
Vitamín e 0,26 mg 2%
Vitamín k 1,8 ug 1.5%
Elektrolyty
Sodík 55 mg 3.5%
Draslík 337 mg 7%
Minerály
Vápnik 30 mg 3%
Železo 0,61 mg 7.5%
Horčík 25 mg 6%
Mangán 0,258 mg 11%
Fosfor 47 mg 7%
Zinok 0,30 mg 3%
Fytoživiny
Karotén-α 7 ug
Karotén-ß 8509 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug

Teraz sa pozrime na zdravotné výhody sladké zemiakové šťavy (Shakarkandi Ka Ras):

1. Blood Sugar Stabilizácia:

Sladké zemiaky je bohatým zdrojom karotén a vitamín B6.The komponenty karotén zmiernenie hladiny cukru v krvi tým, že reaguje na inzulín. Vitamín B6 obmedzuje diabetu súvisiace s ochorením srdca.

load...

2. Vitamín D Zdroj:

Vitamín D je dôležitý pre zdravie zubov, kostí, kože, nervov a štítnej žľazy. Sladké zemiaky je bohatým zdrojom vitamínu D. To udržuje naše kosti v dobrom zdravotnom stave.

3. Zdravé trávenie:

Tento úžasný prínos sladké zemiaky šťavy podporuje zdravé trávenie. Dôvodom je, že sladké zemiaky obsahujú bohaté množstvo vlákniny. Čistenie tráviaceho traktu, tieto vlákna pomáhajú tráveniu. Vysoký obsah vlákniny tiež pomáha zvládnuť zápcha.

4. Žalúdočný vred Cure:

Obsah vitamínu D, beta-karotén, draslík a vápnik v sladké zemiaky znižuje možnosť vredov. Takže, ak ste trpia žalúdočný vred, patrí sladké zemiaky šťavy vo vašej strave.

5. Vývoj plodu:

Sladké zemiaky je bohatým zdrojom kyseliny listovej, ktorá je užitočné a potrebné pre vývoj plodu. Takže, ak ste tehotná, tmely na sladké zemiaky je len vec.

6. Anti Zápal:

Konzumovať sladké zemiaky šťavy pravidelne, ak ste trpia srdcovými popáleniny, kyslosť a ďalšie súvisiace zápalové problémy. Dôvodom je, že sladké zemiaky obsahujú rôzne minerály a vitamíny.

7. Vitamín B6 Zdroj:

Sladké zemiaky je úžasné zdrojom vitamínu B6. Tento vitamín je nutné znížiť hladinu homocysteínu v našom tele. Je chemicky vyrobené v našom tele, ktoré, ak nie sú pod kontrolou, vedie k zažívacím problémom a srdcových chorôb.

8. Zdrojom horčíka:

Sladké zemiaky sú tiež bohatým zdrojom horčíka. Považovaná za antistresová minerálu, tento minerál poskytuje relaxáciu tela i mysle.

9. Výborným zdrojom vitamínu C:

Vitamín C je vyžadovaný v tele odvrátiť chrípku a prechladnutie, a ďalšie drobné vírusových infekcií. Je tiež kamene pri tvorbe buniek, zuby, a krvných buniek. Urýchľuje hojenie rán. Sladké zemiaky obsahujú dostatok množstvo vitamínu C. Jeho šťava môže pomôcť budovať váš imunitný systém.

10. Zdrojom železa:

Železo dodáva energiu, a vieme, ako je dôležité byť aktívny. Sladké zemiaky šťava obsahuje železo. Napomáhanie pri tvorbe bielych krviniek, sladké príjem zemiakov šťava pomáha vysporiadať so stresom správne. Posilňuje imunitný systém organizmu. To tiež pomáha telo správne metabolizmu proteínov.

11. Oslobodenie od svalové kŕče:

Nedostatok draslíka môže viesť k kŕče v svaloch. To tiež robí svaly náchylnejšie k zraneniu. Sladké zemiaky je bohatým zdrojom draslíka. Ak pracujete pravidelne, vziať sladké zemiaky šťavy pravidelne pre lepšie zdravie svalov. To tiež poskytuje úľavu od svalových kŕčov.

Takže, čo ešte čakáte? Ísť kúpiť sladké zemiaky, vyvediem odšťavovač a získať zdravé!

Viete akýchkoľvek iných výhod sladkých zemiakov šťavy? V čom si začleniť toto vo vašej strave? Strieľať komentár a dajte nám vedieť.

load...