Zdravie a wellness

11 Staroveké mantry, ktoré premení váš život

11 Staroveké mantry, ktoré premení váš život

Nemyslíte, prečo dávni mantry sa stali mimoriadne populárne v týchto dňoch? Tam je niečo hlbokého a mystické o týchto mantier. Na vzhľade to sú len slová a zvuky, ale nemožno poprieť, zo skutočnosti, že tieto mantry hrajú významnú úlohu v omladenie duše a naše podvedomie.

Význam mantry:

Podľa Deepak Chopra, New Age Wellness Guru slovo 'mantra' sa skladá z dvoch častí. Prvá časť,, človek 'znamená v sanskrte myseľ, zatiaľ čo druhá časť, tra' znamená nástroj. Preto sa interpretuje mantry ako, nástroj mysle '. Jedná sa o výkonné slová, zvuk alebo vibrácie, ktoré môžu byť použité pre meditáciu.

Vplyv na Meditácia:

Meditácia je označovaná ako prax trénovať myseľ a vyvolať režim vedomia. To podporuje relaxáciu mysle a tela, rozvíja súcit, trpezlivosť, lásku, koncentráciu a veľkorysosť. Meditačné veľa časov zahŕňa opakovaní mantry so zavretými očami. Mantry pre meditáciu sa volí na základe jeho vhodnosti k meditujícího.

load...

Meditácia má upokojujúci účinok na jednotlivca a dodáva pokoj a pohodu. Transcendentálnej meditácie je najčistejšia forma meditácie, ktorá vytvára silný stavu vedomia pomocou myšlienkového procesu alebo ovládanie mysle. Kľúčovým aspektom je mantra daný učiteľom na svojho žiaka.

Mechanizmus mantier:

Mantry poskytnúť mysli niečo zamerať. Mantry rezonovať a vytvárať pocit s telom. Jemné vibrácie zase rezonovať pozitívnu energiu v sebe a okolí. Opakujúce spievanie mantier hrá významnú úlohu v de-neprehľadná myseľ. Meditácia s mantrami, je účinný spôsob, ako preniknúť do ticha mysle a vytvoriť harmóniu. Mentálna vibrácie umožňujú myseľ zažiť hlboké povedomie a vedú k oblasti čistého vedomia.

Mantry nám pomáha odpojiť od myšlienok a starostí v našej mysli a sklzu ich do medzery medzi týmito myšlienkami. Spievanie duchovných mantier je kľúčom k transformácii jednotlivca.

load...

Význam mantier v meditácii:

Použitím mantry počas meditácie nás priviesť späť do prítomného okamihu, umlčuje duševné chaos, znižuje úzkosť a vytvára jasnosť myšlienok.

Vyberte si mantru, ktorá je ľahko zapamätateľné, ktorý sa hodí váš systém viery, a cítite v pokoji.

Mantry sú posvätné modlitby, ktoré môžu byť skandoval pre vnútorný mier a pokoj po celý život. Sú liečitelia, liek pre dušu!

Každá mantra vyvoláva niektoré špecifické vibrácie v mysli. Takže to nie je ako všetky mantry fungovať rovnako dobre. Rôzne mantry sú používané na účely špecifických cieľov.

Starí Mantry z celého sveta:

Ak hľadáte pre mantru, aby sa zmestili so svojimi meditáciách, vyskúšajte nasledovné:

 1. Gayatri Mantra: Om Bhuri bhuvah svah tat savitur vareṇyam Bhargo devasya dhīmahi dhiyo yo nah pracodayat.
 2. Shiva Mantra: Om námaha Shivaya.
 3. Ganesh Mantra: Om gam ganapataye namáha.
 4. Shanti Mantra: Om saha naavavatu saha Nau bhunaktu saha veeryam karavaavahai tejasvi aavadheetamastu maa vidvishaavahai om.
 5. Mantra pre šťastie: lokaḥ samastah sukhino bhavantu.
 6. Om alebo Aum: Táto mantra predstavuje najzákladnejšie zvuk univerzálneho vedomia. Táto mantra bol používaný ľuďmi po tisíce rokov k rozšíreniu ich božskej vedomia.
 7. Om Mani Padma Hum: Toto je tibetská budhistická mantra. Hovorí sa, že všetky učenie Budhu sú zahrnuté do tohto mantry.
 8. Namo Amitábha: Táto mantra je poctou Budhu bezmedznú svetla.
 9. Ja som že ja som: Táto mantra má svoje miesto v Biblii hebrejčiny. Najslávnejšie riadky v Tóre, že je Božia odpoveď na Mojžiša, keď neskôr opýtal, ako sa volá.
 10. Ham Sah: Tento krátky mantra pochádza zo starovekého Kriya jogy, ktorá zahŕňa jednoduchý, ale silný dýchacie techniku.
 11. Milujem ťa, ospravedlňujem sa, prosím odpusť mi, ďakujem: Jedná sa o Ho'oponopono, ancient Hawaiian mantra.

To sú len pár mantier, ktoré môžete vyskúšať pri meditácii. Existuje mnoho ďalších, ktoré môžete vyskúšať tiež. Mantra by mali byť perfektné, mal by rezonovať vo svojej mysli a duše. Vyskúšajte ich a čoskoro budete môcť nájsť jednu mantru, ktorá sa stane súčasťou vášho života.

Cvičíte prastaré mantry pre meditáciu? Prosím, podeľte sa o svoje skúsenosti a dajte nám vedieť, ako to ovplyvnilo váš život.

load...