Zdravie a wellness

11 prínosy a 7 Nebezpečenstvo pôstu pri chudnutí

11 prínosy a 7 Nebezpečenstvo pôstu pri chudnutí

Pôst je prastará prax, ktorá sa často vykonáva z náboženských dôvodov. Ale v týchto dňoch, kedy ľudia sa stali viac zaujímajú o svojej váhe, pôst je častejšie praktizuje, ako schudnúť, než z náboženských dôvodov. Počas pôstu, ľudia jedia málo k žiadne jedlo. Je pravda, že výsledky pôstu v chudnutí, ale sú tu aj niektoré negatívne účinky na to isté.

Pôst na deň alebo dva, nie je nebezpečný, ale môže škodiť ľuďom, ktorí trpia chronickým ochorením. Tiež poškodzuje deti a tehotné ženy. Existujú aj lekárske posty, ktoré sú pod dohľadom lekárov. Tieto posty sú úplne bezpečné pre každého. Režim pre pôst sa tiež líšia, ale základná rýchlo zvyčajne umožňuje iba čerstvé šťavy, žiadny preháňavý lektvar alebo vodu. Tam sú tiež niektoré pôst režimy, ktoré zahŕňajú spotrebu niekoľko pevných potravín, ktoré poskytujú málo alebo nízke kalórií.

Čo je pôst?

Pôst je definovaný ako akt abstinencie od, alebo zníženie potraviny, nápoje alebo oba, na určitú dobu. Rýchly môže byť absolútna alebo prerušované rýchlo. Absolútna rýchle dokončenie abstinencie od všetkých potravín a tekutiny na stanovenú dobu, napríklad jeden deň alebo niekoľko dní. Občasné pôst sú iba čiastočne obmedzujúce, pretože obmedzujú konzumácii určitých potravín alebo látok. Okrem toho, že duchovný činnosť, pôst ponúka niekoľko zdravotných výhod. V skutočnosti, to je účinný spôsob, ako začleniť zdravé zmeny vo vašom životnom štýle.

load...

Druhy pôstov

Väčšina z pôstu, najmä v Indii, je náboženskej povahy. Ale môže to byť tiež praktizoval z iných dôvodov, ako je čistenie a detoxikáciu organizmu, chudnutie, liečbu zdravotného stavu atď Existuje mnoho foriem pôstu. Správna starostlivosť by mali byť prijaté v prípade, že sa zdravotný stav pred začatím rýchlo.

A. Šťava Fast

Juice pôst zahŕňa konzumácia šťavy z ovocia a zeleniny v priebehu pôstu. Žiadne pevné potraviny jedia počas tohto obdobia, ktoré môže trvať jeden deň až 2 týždne. Tento typ pôstu vyžaduje starostlivé plánovanie. Jeden potrebuje získať dostatok minerálov a vitamínov z rôznych čerstvého ovocia a zeleniny. Táto rýchla je určený pre detoxikáciu a chudnutie.

B. Voda Fast

Ako už názov napovedá, vo vode rýchlo zahŕňa spotrebu vody len počas trvania pôstu. Vaše telo prechádza niekoľko zmien, keď je zbavená vody. Táto rýchla možno prikročiť len po riadnej konzultácii s lekárom. Pod dohľadom lekára vodný pôst sa ukázali byť prospešné pri normalizácii krvného tlaku.

load...

C. Čistiace Fast

Očista rýchlo sa chcel očistiť hrubé črevo nahromadených potravín a toxíny. Zvyčajne sa jedná o tekutý nápoj obsahujúci citrónovú šťavu, nejakú formu jednoduchého cukru pre kalórií a kajenské korenie alebo akékoľvek iné korenie. Táto kvapalina sa vyberie 6 až 12-krát denne, a rýchlo môže trvať od 1 do 14 dní. Oveľa intenzívnejšie čistiace rýchlo zahŕňa spotrebu preháňadlo čaju dvakrát denne, ráno a večer. Avšak, mali by ste si byť vedomí jeho negatívne účinky pred uchyľovať k tak rýchlo.

D. Liquid Protein Fast

Kvapalina rýchlo proteín je určený pre spôsobiť stratu hmotnosti u obéznych pacientov. Ide o tekutú diéty umožniť ľuďom schudnúť v rozmedzí 10 až 100 libier Tento druh pôstu vyžaduje riadny lekársky dohľad.

E. Diagnostické Fast

Určité lekárske testy a postupy vyžadujú, aby sa zdržali jesť alebo piť nič iné ako vodu po dobu 8 až 12 hodín pred testovaním. Napríklad diagnostický rýchlo môže vyžadovať, aby sa test tolerancie glukózy na lačno. Tento je určený pre meranie hladiny glukózy v krvi pre diagnostiku diabetes alebo hypoglykémie.

F. Čiastočné Fast

Tieto pôst v podstate obmedziť určitý typ potravín, ako je ryža, pšenica, alebo mäsa. To zahŕňa pevné potraviny, ale obmedzuje množstvo jedla na menej ako 1 až 3 kompletných jedál.

G. Náboženské Fast

Väčšina náboženstiev zamestnávajú pôst ako prostriedok duchovnú očistu a ukazovať oddanosť Bohu. Rôzne náboženstvá predpísať rôzne formy posty. Napríklad, v katolíckej viere, Popolcová streda a Veľký piatok sú povinné rýchle dni. V hinduizme, pôst sa vykonáva na určité dni, ako je "Karve Chauth". Rovnako tak islam zamestnáva pôst v mesiaci ramadánu od východu do západu slnka, ktorý zahŕňa abstinenciu od jedla, pitia, sexu a fajčenia počas 30-dňový rýchlo.

Ako na to právo?

Hoci pôst ponúka niekoľko zdravotných výhod, ale tiež spojené s nežiaducimi účinkami, ako je dehydratácia, elektrolytov nerovnováhy hladovanie, atď Tak, pôst v pravom spôsobom, je absolútne nevyhnutné, aby sa minimalizovali negatívne dopady a ťažiť maximum výhod z vašej rýchlo. Špičky Nižšie uvedené môže výrazne pomôcť pri vašom rýchlo účinnejšie.

 • Pripravte sa psychicky aj fyzicky

Pôst je oveľa viac než len zdržať sa jedla a pitia. Náboženský pôst je skôr duchovné a fyzickú očistu. Predtým, než sa uchyľovať k duchovnému pôstu, musíte byť psychicky pripravení vzdať normálne veci, ktoré definujú svoj život. Môžete začať tým, že myslia o účele rýchlo a čo chcete dosiahnuť. To vás pripraví na prvý deň pôstu.

 • Keep It Short

Ak ste zamerané na chudnutie, nemusíte hladovať dní v kuse, aby metabolické alebo chudnutie výhody. Preskakovanie jedlo každý druhý deň je dosť spôsobiť mierny úbytok na váhe. Stanovište pre iba 20 hodín v čase, môže zlepšiť citlivosť na inzulín a ďalšie metabolické funkcie. Nie je vhodné, aby rýchlo po dobu dlhšiu ako 36 hodín. Keep Yourself hydratovaný

Určité pôst, ako je ramadán a Yom Kippur vyžadujú, aby ste ísť bez vody počas pôstu. Hoci to nespôsobí žiadne trvalé poškodenie, ste s najväčšou pravdepodobnosťou cítiť dehydratovaná ku koncu pôstu. Preto je dôležité udržať si hydratované po pôste. Ak nie ste pôstu z náboženských dôvodov, aby bolo miesto piť veľa vody počas pôstu.

 • Have A Pre-Fast jedlo

Vopred rýchle jedlo je nesmierne dôležitá, pretože poskytuje potrebnú silu a energiu v celej rýchlo prejsť bez výživy. Ramadan rýchlo sa začal jesť pred západom slnka. Hoci to nie je vhodné tiesňava sami pred začatím váš rýchly, môžete určite niečo zjesť, ako udržať sa pod napätím v priebehu rýchlo.

 • Vyhnúť fyzickej námahe pri pôste

Počas rýchlo, budete musieť ísť bez potravy po celé hodiny. Preto je dôležité, aby šetrili energiou pre každodenné aktivity. Užívanie svižnej chôdze je v poriadku, ale vy by ste mali vyhnúť sa vyžíva v namáhavej fyzickej aktivity a intenzívnom tréningu. To vám umožní zachovať energiu usilovať sami pre duchovné spojenie.

 • Vyhnúť obsluhovanie ťažkej techniky

Väčšina z nás musí pracovať pri pôstu. Ale ak je to možné, ovládanie ťažkých strojov, ako sú automobily je potrebné sa vyhnúť, kým hladovanie, pretože to môže mozgov svoju energiu a budete cítiť dehydrovaná. Správne spánku a zvyšok sú iné pre náležitosti k úspešnému pôstu.

 • Začínajú s čiastočným Fast

Ak ste začiatočník v pôste, môžete začať s čiastočným pôstu, ktorý obmedzuje niektoré potravinové položky. Môžete piť vodu a konzumovať ovocie v priebehu pôstu. Môžete tiež skúsiť s včasnou večeru a zdržať sa jedla po 16 hodín pred tým, než raňajky. To vás pripraví na kompletnú pôstu, ktorý zahŕňa ísť bez jedla a pitia. Po prvé, môžete ísť na stredne rýchly, ktoré majú niektorú z nasledujúcich položiek potravín.

 • Surová strava obsahuje ovocie, zeleniny, semená a orechy
 • Jediný strava, ako je napríklad ovocie alebo ryžové kaše
 • Minerálne bohatý kostí alebo zeleninové vývary
 • Zelené smoothies
 • Čerstvé lisované zeleninové alebo ovocné šťavy
 • Šaláty
 • Khichdi
 • Udržiavať správnu nutričné ​​príjem

Uistite sa, jesť zdravé výživné jedlo, keď nie ste na lačno. Vzhľadom k tomu, pôst znižuje chuť do jedla, nutričné ​​kvalitu potravín sa stáva ešte dôležitejšie. Vyhnúť sa napcháva na nezdravé jedlo po rozbití vaše rýchlo, ako to bude mať nepriaznivý vplyv na vaše zdravie.

 • Vyhnúť sa prejedanie Po Fast

Nie sú dopriať v prejedanie po ukončení pôst. V skutočnosti, je vhodné jesť viac pevných potravín a menších porcií občerstvenia.

 • Neohrozí vaše zdravie

Treba mať na pamäti, že pôst nie je určený pre každého. Nie je vhodné pre osoby s diagnózou určitých ochorení, ako je hepatitída, ako aj tehotné alebo dojčiace ženy. Navyše, ak je vaša váha začne ponorením pod zdravého rozmedzí hmotnosti v dôsledku pôstu, je jasnou známkou toho, nutričné ​​nedostatky.

Výhody pôstu

1. Podporuje Detoxikácia

Pôst detoxikuje telo. Spracované potraviny obsahujú veľké množstvo prísad, ktoré sa stali toxíny v tele. Niektoré z nich spôsobujú tvorbu pokročilých glykácia výrobkov (roky). Väčšina toxínov sú uložené v tukoch, ktoré sa pália pri dlhodobom pôste. To má za následok uvoľnenie toxínov. Keď nemáte jesť ani piť počas dňa, vaše telo začne jesť do tukových zásob vytvárať energiu. To pomáha pri spaľovaní preč škodlivé toxíny prítomné v tukové zásoby. Pečeň, obličky a ďalšie orgány tela sa zapojiť do tejto detoxikáciu.

2. Uľahčuje chudnutie

Váhový úbytok je jednou z najväčších výhod pôstu. Je to preto, že keď ťa rýchlo, vaše telo je nútený používať uložených tukov pre získanie energie. Lipolýza prírastky a úbytky v priebehu inzulín fasting.Eating menej potravy spomaľuje váš metabolizmus, aby šetrili energiou. Pôst tiež zvyšuje katecholamíny. Tie katecholamíny pomoc pri zabezpečovaní nejakú energiu pri spaľovaní tukov v našom tele počas pôstu. Odborným dohľadom pôsty sú najlepšie pre kontrolu vážne obezity, pretože ponúkajú aj lekársku a psychologickú podporu v priebehu pôstu, čo nakoniec povedie vás k zdravým stravovacím návykom.

3. Znižuje chuť k jedlu

Pôst je lepšou voľbou ako niektoré výstrelok stravy, kde ste skončili získať späť celú váhu ste prišli. To je preto, že zníženie spotreby potravín v priebehu pôstu spôsobuje váš žalúdok postupne zmenšovať. To si vyžaduje, aby ste jesť menšie jedlá cítiť plná. Pôst je teda skvelá možnosť dostať sa do zvyku zdravej výživy. Keď rýchlo skončí, chuť k jedlu, je menší ako predtým, a tie sú menej pravdepodobné, že oddávať sa prejedaniu.

4. Stojany tráviacom trakte

Pôst dáva zvyšok do tráviaceho ústrojenstva hoci normálne funkcie, ako napríklad pri výrobe tráviacich sekrétov pokračovať za znížené sadzby. To pomáha udržiavať rovnováhu tekutín v tele. Členenie potravín prebieha stabilným tempom. Energia je tiež prepustený v postupnom vzore. Výroba kyselín v žalúdku, ale pokračuje bez prerušenia počas pôstu. Avšak, pacienti s peptickým vredom by mali vziať lekársku pomoc, než sa uchyľovať k pôstu.

5. Normalizuje krvný tlak

Hladovanie je účinnou metódou nelékové znižovanie krvného tlaku. Z toho dôvodu, že znižuje riziko aterosklerózy, upchatia tepien tukových častíc. Nalačno spôsobuje, že telo spotrebovať glukózu a neskôr tukových zásob na výrobu energie. Počas pôstu, rýchlosť metabolizmu, rovnako ako strach hormóny ako je adrenalín a noradrenalín sú znížené. To udržuje váš metabolizmus stabilné a v medziach, čo má za následok zníženie krvného tlaku.

6. Znižuje hladinu cholesterolu

Jedným z pozitívnych účinkov hladovania je zníženie hladiny cholesterolu v krvi. To má za následok zlepšenie kardiovaskulárne zdravie a nižšie riziko srdcových chorôb, infarktu alebo mŕtvici. Táto nižšia hladina cholesterolu môže byť udržiavaná po zdravej výživy potom, čo rýchlo skončí.

7. Zníženie hladiny cukru v krvi

Ako už bolo povedané, pôst spôsobí zrútenie glukózy na zabezpečenie energie pre telo. To znižuje produkciu inzulínu a spočíva slinivky brušnej. Glukagón je produkovaný spôsobiť rozklad glukózy, čo má za následok zníženie hladiny cukru v krvi.

8. Rieši zápalovej odpovede

Výskumy ukázali, že pôst môže vyriešiť zápalových ochorení a alergie. Zápalové ochorenia patrí reumatoidná artritída, a kožných ochorení ako je lupienka. Pôst je veril na podporu hojenia zápalových črevných ochorení, ako je ulcerózna kolitída.

9. Zlepšuje imunitu

Po vyváženej stravy v medzi fasts môže posilnenie imunity, odstránenie toxínov a zníženie ukladanie tukov. Lámanie rýchlo s ovocím spôsobí zvýšenie obchodu tela nevyhnutných vitamínov a minerálov. Vitamíny A a E sú dobré antioxidanty, ktoré pomáhajú k posilneniu imunity.

10. Pomáha prekonať Sklony

Pôst je veľkou pomocou pri znižovaní túžbu po nikotíne, alkohole, kofeínu a spracovaných potravín. Pôst môže pomôcť závislým prekonať ich závislostí. Podporuje túžbu po prírodných potravín, ako je ovocie a voda. Týmto spôsobom podporuje zdravý životný štýl.

11. Mentálne a emocionálne výhody

Pôst zlepšuje duševnú jasnosť a zameranie, čo poskytuje vám väčšiu slobodu, flexibilitu a energie pre každodenné činnosti života.

Nebezpečenstvo pôstu na chudnutie

 1. Pôst, bezpochyby znižuje príjem kalórií. Aj keď je to dobré pre chudnutie, ale tiež môže spôsobiť, že niektoré zdravotné problémy, ako je strata svalovej hmoty.
 1. Počas rýchly, vaše telo prejde do režimu ochrany, čo znamená, kalórie sa spaľujú pomalšie a vytrvalo.
 1. Zvyčajne sa počiatočná hmotnosť, ktorá je stratená, je, voda hmotnosťou 'alebo primárne tekutina. To znamená, že žiadny tuk je stratená. Takže v čase, to chudnutie trik je dočasné a akákoľvek schudol zvyčajne vracia k návratu do svojho pravidelného jedálnička.
 1. Hmotnosť získal býva tuk, pretože pomalší metabolizmus uľahčuje získať stratenú váhu.
 1. Niektoré ďalšie vedľajšie účinky pôstu patria bolesti hlavy, bolesti svalov, závraty, únava, nízka hladina krvného cukru, hnačka a slabosť.
 1. Stanovište pre dlhodobo môže viesť k anémii, nepravidelný srdcový tep, oslabeným imunitným systémom a obličiek alebo pečene.
 1. Pôst schudnúť môže tiež viesť k minerálne a nedostatky vitamínov, a keď vaše telo sa stane s nedostatkom
 1. Rôzne dôležité vitamínov a minerálov, má tendenciu ochorie a môže dôjsť k iné zdravotné problémy a ochorenia.

Dlhodobé hladovanie je prísne neodporúča. Pôst po dobu dvoch dní, je v bezpečí. Je odporúčané, aby si sacie dostatočné množstvo vody, džúsy a ovocie tak, že telo nepatrí nedostatkom akékoľvek minerálne alebo vitamínu. Ak plánujete pre pôst, aby sa schudnúť, potom je odporúčané, aby si poradiť sa s lekárom. Tým sa zníži riziko vzniku vykonáva škodlivými vplyvmi pôstu na chudnutie.

load...