Zdravie a wellness

11 neočakávaných vedľajších účinkov Ashwagandhy

11 neočakávaných vedľajších účinkov Ashwagandhy

Vznikal v Indii, Ayurveda je prastará veda medicíny. Využíva rôznych bylín na prípravu lieku, ktorý pomáha udržať telo zdravé a bez príznakov ochorenia. Ashwagandha s mnohými liečivými vlastnosťami je jedna taká rastlina, ktorá zaujíma osobitné miesto v Ayurveda. Ashwagandha je známy indický bylina. Tiež známy ako indický ženšen, zimné čerešňa alebo jed egrešov, je to jedna z najobľúbenejších liečivých rastlín. Je to každoročný ker, ktorý nesie malé zelené kvety a červené bobule. Jeho korene a bobule obsahujú liečivú hodnotu. Tie sa používajú k niekoľkým liečebné účely.

Odporúčané dávkovanie:

Ashwagandha je prospešná bylina a môže byť používaný ľuďmi všetkých vekových kategórií. Tabuľka uvedená nižšie ukazuje odporúčané dávkovanie Ashwagandha v rôznych formách.

Formuláre Dávkovanie
Kapsula 1 až 6 gramov celých bylín denne
Čaj Až 3 šálky celých bylín, to znamená 1 až 6 gramov denne
Tinktúra 2 až 4 ml ústami trikrát denne

load...

Príslušná dávka Ashwagandha tiež závisí na zdravie človeka, veku a ďalších podmienok. Takže, je vhodné postupovať podľa pokynov na etikete výrobku alebo obalu. Tiež sledovať smer svojho lekára, aby ju používať.

 Ashwagandha Vedľajšie účinky - Top 11:

Prínosy pre zdravie Ashwagandha sú nekonečné, ale nič pri použití nadmerne alebo po dlhší čas môže poškodiť vaše telo a Ashwagandha nie je výnimkou. Nižšie sú uvedené niekoľko vedľajšie účinky Ashwagandha spôsobené v dôsledku predávkovania alebo dlhodobom používaní tejto byliny.

1. Zvýši úroveň hormónov štítnej žľazy:

Ľudia, ktorí trpia poruchou štítnej žľazy by sa mali vyvarovať používaniu Ashwagandha. Dôvodom je, že Ashwagandha zvyšuje hladiny štítnej žľazy v tele. Doplnením s liekmi štítnej žľazy môže produkovať prebytok hormónu štítnej žľazy, ktorý by mohol pôsobiť problém pre pacienta. Takže, ak má byť použitý u pacientov štítnej žľazy, mal by byť používaný opatrne podľa pokynov lekára.

load...

Level 2. Pokles hladiny cukru v krvi:

Diabetici sa odporúča používať Ashwagandha opatrne. Mali by tiež pred použitím kontrolovať ich hladinu cukru v krvi. Použitie Ashwagandha spolu s diabetom lieky môžu znížiť hladinu cukru v krvi.

3. Škodlivý počas tehotenstva a dojčenia:

Ashwagandha je užívanie počas tehotenstva môže viesť k potratu. To môže tiež poškodiť plod. Takže, tehotné alebo dojčiace ženy by sa mali zdržať Ashwagandha.

4. Malátnosti alebo ospalosti:

Ashwagandha môže spôsobiť ospalosť a malátnosť. Ak budete mať akékoľvek sedatívum, je vhodné použiť Ashwagandha opatrne, pretože by mohlo dôjsť k nadmernej ospalosť.

5. Žalúdočného vredu:

Podráždenie žalúdka patria medzi najčastejšie vedľajšie účinky Ashwagandha. Takže sa zabránilo ich použitia, ak máte žalúdočné vredy, ako to môže viesť k ťažkým komplikáciám.

6. Krvný tlak Úroveň:

Použite Ashwagandha opatrne, ak ste trpia otázok krvného tlaku. Ashwagandha môže znížiť hladinu krvného tlaku. Ak trpíte nízkym krvným tlakom, nepoužívajte ho bez konzultácie s lekárom. Ak užívate lieky na zníženie hladinu krvného tlaku, prestať používať Ashwagandha. Použitie to môže znižovať krvný tlak príliš veľa, čo vedie k ďalším komplikáciám.

7. Autoimunitné ochorenia:

Ako bolo uvedené vyššie, Ashwagandha posilňuje imunitný systém. Ale, ak trpíte akýmikoľvek autoimunitných chorôb, ako je reumatoidná artritída, roztrúsená skleróza alebo lupus, prestať používať Ashwagandha. To preto, že lieky prijaté pre ochorenie auto-imúnna, znižujú odozvu imunitného systému, a ich doplnenie Ashwagandha môže interferovať s ich účinnosti.

8. Gastrointestinálne problémy:

Ashwagandha prášku nežiaduce účinky, vedie k mnohým zažívacie ťažkosti. Niektoré z nich sú vracanie, hnačka, ťažká brucha, nevoľnosť a žalúdočnú nevoľnosť. Ak narazíte na zhoršenie týchto podmienok po použití Ashwagandha, okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Tí, ktorí trpia pečeňovými podmienok by tiež mali prijať podobné opatrenia.

9. Fever:

Použitie Ashwagandha u niektorých ľudí môže zvýšiť telesnú teplotu alebo spôsobiť horúčku po týždni alebo dvoch. Avšak, telesná teplota vráti k normálu po niekoľkých týždňoch. V prípade, že nedostane v poriadku, obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

10. Alergické reakcie:

Niektorí ľudia môžu zažiť niekoľko alergické reakcie s využitím Ashwagandha. Medzi ne patrí kožné vyrážky, svrbenie, žihľavka, zápal, dýchacie ťažkosti, bolesť na hrudníku a krku tesnosť. Ak spozorujete ktorýkoľvek z týchto príznakov, okamžite sa poraďte so svojím lekárom.

11. Operácia:

Ashwagandha by sa nemal užívať pred alebo po operácii. To preto, že spomaľuje centrálneho nervového systému, a anestézii a ďalších pre- a post-chirurgickej liečby môže zvýšiť tento účinok. Je lepšie sa zastaviť používanie Ashwagandha najmenej 2 týždne pred operáciou.

Pozor:

Je dôležité, aby sa správne dávkovanie tohto dodatku. Striktne dodržiavať lekársku pomoc, aby sa zabránilo negatívnu reakciu. Niektoré ďalšie opatrenia, ktoré by mali byť postarané, sú:

  • Ashwagandha koreňa extrakt by mal byť použitý iba ako doplnok, ako to je netoxický v prírode v porovnaní s Withaferin A (protirakovinové molekula).
  • Je vhodné, aby to s jedlom s plnou pohár vody, alebo s raňajkami, ak ste ju raz pričom v jednom dni.
  • Ako Ashwagandha zvyšuje účinok niektorých liekov alebo lieky, je dôležité skontrolovať lieky alebo lieky, ktoré užívate pred prijatím Ashwagandha.
  • Tí, ktorí sa vyskytne hnačka alebo žalúdočnú nevoľnosť po použití Ashwagandha, je nutné ho užívať vo forme kapsúl s jedlom.

Pri dodržaní nasledujúcich opatrení, môžeme definitívne zabrániť nežiaduce účinky Ashwagandha a využívať jeho výhody naplno. A pamätajte, že + lekár vie najlepšie! Tak neváhajte a poraďte sa s lekárom o máte nejaké pochybnosti! Bol tento článok na Ashwagandha vedľajších účinkov informatívne? Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...