Zdravie a wellness

11 efektívnych diétnych tipov pre ľudí trpiacich inzulínovou rezistenciou

11 efektívnych diétnych tipov pre ľudí trpiacich inzulínovou rezistenciou

Na rozdiel od Yester rokov, kedy naši predkovia využívali k fyzicky drieť živiť sa, väčšina z nás dnes žijú sedavý životný štýl. Ide o pevnú harmonogram jesť-práce-spať a jesť viac! Hoci význam vyváženej stravy a cvičením sa šíri priamo z našich školských rokov, väčšina z nás spadajú do rovnakého závodu potkanov zarábať peniaze na úkor nášho zdravia. To vedie k rade zdravotných porúch súvisiacich so životným štýlom. Tento zaniknutý životný štýl tiež zvýrazňuje vašim zdravotným problémom, mnoho krát.

Inzulínová rezistencia je zdravotná porucha, ktorá je veľmi bujnie v tomto veku. Hoci genetika hrajú veľkú úlohu v pôsobiť to, je tento stav ešte zhorší naše neaktívny životný štýl. Ale podmienka môže byť ešte zlepšená tým, že kopne von letargický myslenia dnes praxi. Teraz sa poďme rýchlo pochopiť, čo presne je inzulínová rezistencia. Je dôležité pochopiť, choroba, takže môžeme dávať pozor na jej príznaky a vyhľadajte včasnú lekársku intervenciu. Ako sa hovorí, steh v čase šetrí deväť!

Čo je inzulínová rezistencia?

Tento stav sa nazýva ako inzulínovej rezistencie, kedy hormón, inzulín 'nie je schopný efektívne vykonávať svoju prácu. To môže tiež byť vysvetlený neschopnosťou, inzulín 'sa na regulácii metabolizmu tukov a sacharidov v tele efektívne. Hoci genetika hrá dôležitú úlohu pri uzatváraní zmlúv inzulínovú rezistenciu, je tento stav ďalej zhoršuje zlé stravovacie návyky, nečinnosti a náhle priberanie na váhe.

load...

Inzulínová rezistencia vedie k ďalšiemu priberaniu na váhe. Stáva sa to preto, že telo je vyjadrená neschopný poškodí tukové bunky, ako vysoké hladiny inzulínu inhibovať tele metabolickú dráhu. Príznaky inzulínovej rezistencie sú nasledovné:

  • Extrémna únava
  • Neschopnosť schudnúť
  • Neprirodzené hlad
  • Mozog hmla
  • Vysoký krvný tlak

Úpravou stravy a pravidelné cvičenie môže pomôcť pri zastavení progresie inzulínovej rezistencie. Hoci riešenie Znie to jednoducho, je to oveľa ťažšie, než to. Mení spôsob, akým jete je možno tou najväčšou výzvou. Som si istý, že viac ako 80% z tých, ktorí čítajú môj post sotva jesť zeleninu, ovocie alebo orechy. Žijeme na balenie a balenie čipov a spracovaných potravín. A to by mohlo byť smrtiace pre tých, ktorí trpia inzulínovej rezistencie.

Takže, tu je rýchly prehľad o tom, čo by ste mali jesť ak ste bol diagnostikovaný s inzulínovou rezistenciou. Porovnajte túto diétu pre inzulínovú rezistenciu s poznámkami naškrábaných vašej dietológom. Budete prekvapení, ako sa zhodujú!

load...

Inzulínové Tipy Resistance Diéta

1. Zrnitejšie chlieb, tým nižšia je GI (glykemický index) je povinný byť. Nebude to len chuť a vôňu lepšie, ale bude zdravšie príliš.

2. Uistite sa, že budete jesť viac ako jeden šálka ryže alebo cestovín pri jedle. To je potrebné dodržiavať inzulín rezistentné diéta tip.

3. Jedzte správny pomer sacharidov a bielkovín. Príliš veľa sacharidov môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie tých, ktorí trpia inzulínovej rezistencie. Mix zdravých potravín bude trvať ešte dlhú cestu pri regulácii hladiny inzulínu v krvi.

4. Kto nemá rád sladkosti? Nemôžem žiť na zápchy a jesť je prostý. Ale pozor pridanej cukry, ako je med, džúsy, vápno srdečné, džem a lízanky. Aj keď všetky z nich sú, yummilicious ', majú vysoký glykemický index, ktorý bude posielať svoje strelecké úrovne inzulínu cez strechu.

5. Priekopa vrecia zemiakov oblátky a občerstvením na zdravé alternatívy, ako sú orechy miesto. Tucet vlašské orechy alebo marhule bude poskytovať svoje telo s dlhým reťazcom tukov. Tieto tuky sú známe, že pomáhajú bunky, ktoré neúnavne regulujúci hladinu hormónov.

6. Vyhnite nasýtené tuky. Mc.Donald burgery sú chutné pre istý, ale pridám do vašej hmotnosti. Rovnako ako v pokušení, ako si môže byť, drž sa ďalej od rýchleho občerstvenia a jedlo so sebou. Pečené cukrovinky, ako sú sušienky a koláče urobí vám k ničomu jeden.

7. Výrobky vyprážané v palmového oleja chuť yum ale upchať buniek. To znižuje účinnosť inzulínu. Poučenie z príbehu - Nejedzte vyprážané jedlá.

8. Udržujte vzdialenosť aspoň 3 - 4 hodiny medzi jedlom. Neustále popíjanie nápojov, ako je káva a sladké nápoje môžu narušiť váš tráviaci cyklus. To teda zvýši hladiny hormónov príliš.

9. Nápoj prírodný nápoj zelený čaj! Niekoľko neoficiálne správy tvrdia, že zelený čaj pomáha znižovať chuť do jedla niečo sladké.

10. Vyzdvihnúť balíček olej z tresčej pečene kapsule na svojej ďalšej návšteve na potraviny. Rybí tuk pomáha bunky vášho tela efektívnejšie reagovať na zažívacie hormóny. To znamená, že menej inzulín je požadované v tele.

11. Povedzme, že veľká, NIE ', keď vám niekto ponúka müsli tyčinky, koláče a vdolky pri práci. Tie obsahujú bielej múky a cukru, ktoré majú naozaj vysoký GI. Ak ste v pokušení občerstvenie a šaláty sú niečo, čo nenávidia, ísť na orechové bary, celozrnné sušienky a ochutených jogurtov miesto.

Preveďte svoje telo láskavosť a začať po zdravšiemu životnému štýlu. Dodržiavať prísny inzulínovú rezistenciu diétne menu pre zdravé ste. Jesť čerstvé prirodzenej potravy a pracovať, aby sa vaše hladinu inzulínu v šachu.

load...