Zdravie a wellness

10 zdravých stravovacích tipov pre pacientov s dengue

10 zdravých stravovacích tipov pre pacientov s dengue

Užívate liečbu horúčky dengue? Alebo ste zdravého jedinca a chcete zabrániť dengue dohromady? Prevencia je vždy lepšia ako liečba! A to isté platí pre choroby, ktorá spôsobuje, tropická horúčka '.

Vysoká horúčka, bolesti kĺbov, bolesti hlavy a osýpky, ako kožné vyrážky zvyčajne sprevádzajú dengue (1). Ale potom tam sú niektoré jednoduché stravy tipy, ktoré môžu pomôcť zmierniť tieto príznaky a urýchlenie zotavenia z dengue! Chceli by ste vedieť, aké sú? Ešte dať tomuto príspevku pre čítanie!

Zdravá strava pre pacientov dengue

1. Orange

Pomaranče sú plné dôležitých živín a vitamínov. Sú bohaté na vitamín C, ktorý je dôležitý antioxidant. Vysoký obsah vlákniny z pomarančov ich robí vhodné pre liečenie poruchy trávenia i. Pridať túto šťavnaté a pikantné plody do svojho jedálnička dnes Ak chcete vyraziť na cestu k obnove čoskoro (2).

load...

2. Papaya

Papája má mnoho liečivých vlastností. To je populárny domáci liek naprieč kultúrami. Štúdie ukazujú, že papája semeno je toxický pre komára Aedes (3). Iné štúdie k záveru, že papája spúšťa rýchlejšie doštičiek produkcie u pacientov dengue. Všetko, čo musíte urobiť, je rozdrviť pár papája listy a piť jeho džús dvakrát denne poraziť dengue blues.

3. Vyhnite mastnú Jedlo

Jedným z hlavných príznakov dengue je žalúdočné ťažkosti. Uistite sa, že nechcete pokračovať jesť mastný a korenené jedlá, ako to bude len zhoršovať váš zdravotný stav.

4. Kaša

Delikatesná obilnín alebo Dalia (indický názov pre ňu), je obľúbenou raňajkách možnosť po celom svete. Jeho vysokým obsahom vlákniny a živín hodnota zabezpečuje, že máte dostatočnú silu k boju s chorobou. Kaša sa ľahko prehltnúť a stráviť rovnako. Nezabudnite jesť veľa kaše, keď ste sa s dengue (4).

load...

5. Bylinný čaj

Bylinné čaje môže pomôcť zmierniť príznaky horúčky dengue. Zvoliť príchute, ako je kardamóm, mäta pieporná alebo zázvoru. Ginger má protizápalové a antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať horúčku dengue. Bylinný čaj varí s listami Euphorbia hirta alebo astmy-rastlina pomáha liečiť dengue. Rastie hojne v celej juhovýchodnej Ázii (5).

6. Coconut Water

Dengue často spôsobuje dehydratáciu. Kokosové mlieko je jednou z najlepších potravín pre pacientov dengue, pretože je prírodným zdrojom vody, nevyhnutných minerálov a elektrolytov. Príjem to pomáha regulovať hladinu tekutiny v tele. Tak, kokosová voda je jedna vec, ktorú by ste mali určite zaradiť do svojho jedálnička, zatiaľ čo zotavujúcich sa z horúčky dengue (6).

7. Zeleninové šťavy

Môžete liečbu príznakov dengue konzumáciou čerstvé zeleninové šťavy. Mrkva, uhorky a ďalšie listovej zeleniny sú obzvlášť vhodné pre liečenie príznakov dengue. Táto zelenina sú plné dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ktoré prispievajú k posilneniu imunity a zníženie utrpenia pacienta (7).

8. Soup

Polievka je jedným z najlepších potravín pre liečbu a zmierňuje príznaky horúčky dengue. Pomáha vyvolať hlad a úľave od bolesti kĺbov. Polievka je nízka na korenie, a teda vhodné pre trávenie a stolice (8).

9. Ovocné šťavy

Vitamín C je účinný antioxidant To vyvoláva tvorbu kolagénu a napomáha posilnenie imunitného systému. Ovocie, ako sú pomaranče, ananás, jahody, guavy a kiwi zvýšiť produkciu lymfocytov, ktoré bojujú proti vírusovej infekcii. Ovocné šťavy sú nutnosťou, ak ste trpia dengue (9).

10. Neem Listy

Neem listy sú známe pre svoje liečivé vlastnosti. Pomáhajú obmedziť rast a šírenie vírusu dengue typu - 2 replikácie. Z tohto dôvodu je jedným z najdôležitejších prírodných prostriedkov pre dengue (10).

Je to všetko o diéte u pacientov dengue! Takže dúfame, že tieto domáce opravné prostriedky, vám pomôže liečiť príznaky horúčky dengue. Ešte nám o akékoľvek iné domáce opravné prostriedky, viete, že pomáhať v boji proti dengue. Zanechať komentár nižšie!

load...