Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov tymiánu, ktoré musíte vedieť

10 závažných vedľajších účinkov tymiánu, ktoré musíte vedieť

A konečne, ľudia sa obracajú k prírode hľadať odpovede na svoje zdravotné ťažkosti. Byliny našli celebritu, ako je štatút, pokiaľ ide o prírodné prostriedky. Ale všetko v tomto vesmíre má dve strany.

Nabitý thymol, Thymeis silný antimykotický, antioxidant, proti kašľu, a antimikrobiálne činidlo. Tradičné liek pre širokú škálu zdravotných stavov, thymealso lieči bolesti hlavy a kašeľ.

Avšak, podobne ako iné bylinných, tymián tiež prichádza s radom vedľajších účinkov. Zatiaľ čo väčšina z nich nie je niečo, čo sa obávať, boli hlásené aj prípady tymianu spúšťajúci zástavu srdca. Tak, to je dôležité si byť vedomý negatívnych dopadov tymiánu, aby plne využívať výhody tohto magického byliny.

load...

Top 10 Nežiaduce účinky tymianu:

Poďme sa pozrieť na niektoré z vedľajších účinkov tymianu:

1. Podráždená sliznice:

Tymián obsahuje dve zlúčeniny - thymol a karvakrol. Štúdie naznačujú, že ľudia, najmä tí, ktorí sú citliví, mohol trpieť podráždením sliznice po použití tejto byliny. Ak ste niekedy zažiť takú reakciu, potom nedošlo k jeho kontaktu s sliznicu. Stručne povedané, prestať používať tymián pre orálny účely.

2. Môže rozvíjať alergie Smerom tymianu:

Ak ste alergickí na bazalka, vlnené klbko, zeler, rozmarín a oregano, potom pozor na používanie tymián. Niektorí ľudia, ako štúdie naznačujú, sú alergickí na Lamiaceae, rodiny mäty. A ako tymian patrí do tejto rodiny, prestaňte ho používať v prípade takéhoto alergickými reakciami v anamnéze.

load...

3. Nie je bezpečné pre ľudí s hypertenziou:

Tymián je známe, že má krvný tlak povznášajúce vlastnosti. Ak trpíte vysokým BP, potom držať ďalej od tymianom, v podobe bylín, silice, rovnako ako čaj.

4. Nežiaduce účinky Na štítnej žľazy:>

To je prípad určitého druhu tymián - štítnej serpyllum. Štúdie vykonanej skupinou nemeckých vedcov poukazujú na to, že tymián by mohlo mať negatívny vplyv na štítnej žľaze. Štúdia, ktorá bola publikovaná v júni 1982, naznačujú, že tymián, spolu s jeho príbuznými, vykazovali negatívnu reakciu na hormónu hypofýzy, ktorý stimuluje štítnu žľazu. Táto štúdia bola vykonaná na krysách, ale na extrapoláciu budete môcť zistiť, že pravidelné užívanie tymiánu by mohlo viesť k nižšej úrovni hormónov štítnej žľazy.

5. Vyhnite sa úzkolistá počas tehotenstva a dojčenia:

Aj keď nie sú k dispozícii žiadne zavedenej dôkazy, ktoré potvrdzujú bezpečnosť tejto byliny na tehotné a dojčiace ženy, nie sú tam žiadne kontraindikácie tiež. Vzhľadom k tomu, tymián bola doba osvedčený liek na vyvolanie menštruácie, existuje šanca, že tehotné ženy by mohli byť v nebezpečenstve potratu. Takže, prosím, zostať opatrní pri používaní tymián. Tie by mohli mať o radu svojho lekára, ak si naozaj chcete používať túto bylinu v týchto fázach svojho života.

6. Nie je bezpečný pre deti do 18 rokov:

Deti, najmä pod 10 rokov veku a detí, by mali byť uchovávané mimo dosahu tymiánu, vo všetkých formách. Nepoužívajú ani Listerine, ktorý obsahuje tymian, ako ústna dezinfekčný prostriedok, ak a kým predpísané zubára.

7. Heart At Risk:

Boli hlásené niektoré prípady, keď ľudia, ktorí požil tymián - tymián olej byť konkrétny - trpel rôznych závažných hygienických podmienok, ako tachypnoe, záchvaty, srdcovej zástave, a dokonca šiel do kómy. Aj keď existujú dôkazy preukázať skutočný dôvod za týchto závažných stavov, sa predpokladá, že nadmerná dávka alebo alergiou na hluchavkovité mohol byť dôvod.

8. Zápaly na koži:

Určité správy zdôrazňujú, že ľudia, ktorí podali Listerine ako antiseptikum pre chronické parenchymálnych skúsených kožné zápaly Toe. Aj keď by sa mohlo jednať o alergickú reakciu, je vhodné, aby sa zabránilo používanie tymian zahŕňala zložky na koži porúch a atopických osôb.

9. Interakcia s predpísané lieky:

Ľudia na anti-štítnej žľazy a štítnej žľazy náhradné lieky by sa mali vyhnúť použitie tymián, ako je známe, že nepriamo reagovať s týmito liekmi, ktoré bránia ich funkcie.

Ľudia na anti-hypertenziou lieky by mali tiež zmariť použitie tymián.

Štúdie, vykonávané v laboratórnych podmienkach, naznačujú, že tymián ovplyvňuje nepriaznivo s fungovaním estrogénu a progesterónu receptora. Takže, ak ste na antikoncepčné pilulky alebo hormonálnu substitučnú liek, poraďte sa so svojím lekárom pred použitím tejto byliny.

Topická aplikácia tymiánu, vo forme tymolu, je známe, že absorbujú 5-fluorouracil, prvok používaný v chemoterapii. Takže, poraďte sa so svojím zdravotníckym pracovníkom pred použitím tymol, ak podstupujú chemoterapiu.

10. Interakcia s inými bylinami:

Štúdie naznačujú, že použitie tymián s doplnkami a niektorých bylín môže ovplyvniť očakávané hormonálne účinky posledne.

Kým uvedené tymián vedľajšie účinky sú zriedkavé, to je vždy lepšie byť opatrný pri používaní byliny. Ak ste extrémne citliví alebo na základe akéhokoľvek druhu liekov, prosím, pred použitím tymián poraďte sa s lekárom.

Zažili ste niekedy nejaké negatívne dopady používania tymian? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...