Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov spinanu

10 závažných vedľajších účinkov spinanu

Špenát je jedným z najzdravších zeleniny, ktoré môžeme zahrnúť do našej strave vo forme základných potravín. Je plná živín, a ponúka celý rad zdravie, ako aj liečivé účinky. Ale nadmerný príjem tejto rastliny môžu byť nebezpečné pre nás, pretože má niektoré potenciálne vedľajšie účinky tiež. Ale aké sú vedľajšie účinky špenátu

Top 10 Špenát nežiaduce účinky:

Tu je 10 nežiaduce účinky špenátu, ktoré by ste mali byť vedomí:

1. Zlá Minerálne Absorpcia:

Nadmerné špenátu môže interferovať s absorpčnou kapacitou minerálov v našom tele. Zariadenie obsahuje množstvo kyseliny šťaveľovej, ktorá je známe, že sa viažu s niekoľkých základných minerálnych látok, ako je vápnik, horčík, zinok, atď Z tohto dôvodu naše telo nedostane dostatok týchto prvkov, ktoré majú absorbovať. To môže narušiť normálne funkčnosti nášho systému a viesť k rôznym ochorení súvisiacich s nedostatkom minerálov.

load...

2. Žalúdočné ťažkosti:

Špenát je bohatým zdrojom vlákniny. Jesť len šálka vareného špenátu má takmer 6 gm tejto živiny. Aj napriek tomu, že konzumácia vlákniny je dobré pre zdravé trávenie, naše telo potrebuje čas, aby si zvykli na to. To je dôvod, prečo, špenát môže spôsobiť celý rad porúch zažívacieho ústrojenstva, ako je tvorba plynu v oblasti brucha, nadúvanie, kŕče a dokonca aj zápchy pri konzumácii v nadbytku. Aby sa tomu zabránilo, snaží sa zaradiť do svojho pravidelného jedálnička pomaly.

3. Hnačka:

V najhoršom prípade gastrointestinálnych ťažkostí spôsobených špenát, môže dôjsť k miernej až stredne ťažkej hnačky. To je väčšinou hlásené, keď budete jesť nadmerné množstvo potraviny s vysokým obsahom vlákien. Preto, ak budete mať užívať v špenáte spolu s ostatnými potravinami, ktoré sú s vysokým obsahom vlákniny, šance sú väčšie, že budete skončiť rozvíjajúce voľný pohyb ako podmienky spolu s horúčkou a bolesťami brucha.

4. Anémia:

Jedným z vedľajších účinkov špenátu tiež spôsobiť anémiu. Áno, špenát môže niekedy byť ťažké pre vaše telo absorbovať potrebné množstvo železa z požitia potravín. Listová zelenina samotný je naložený s nonheme alebo železa rastlinného pôvodu, ktoré naše telo nemôže vziať v ľahko. To môže viesť k nedostatku železa.

load...

5. Obličkové kamene:

Špenát obsahuje veľké množstvo purínov. Je to určitá skupina organických zlúčenín, pri požití do nášho tela v nadbytku, dostať premenený na kyselinu močovú. Je veľmi zlé pre zdravie nášho obličky ako prítomnosť nadmerného kyseliny močovej môže zvýšiť vylučovanie vápnika v našich obličkách. V dôsledku toho sme vyvinuli malé až stredné obličkové kamene. Obsah kyseliny šťaveľovej špenátu je tiež zodpovedný za to, ako sa dostane v kombinácii s vápnikom potravín a tvoria šťaveľan vápenatý zrážanie.

6. Dna:

Ako už bolo povedané, špenát s vysokým obsahom purínov, ktoré si metabolizujú vnútri nášho tela a nakoniec sa zvyšuje množstvo kyseliny močovej. Takže, ak ste už náchylní k chorobám ako je dnavej artritídy, je potrebné zastaviť nadmerný príjem špenátu. Alebo inak, budete skončiť rozvoju vážne bolesti kĺbov, zápal a opuch.

7. Zuby hrubosť:

Jedná sa o jednu z bežných vedľajších účinkov jesť príliš veľa špenát. Kyselina šťaveľová, prítomné v listoch rastliny, vytvára malé kryštály, ktoré sa nerozpúšťa vo vode. Preto môže nájsť svoje zuby sústruženie trochu hrubší alebo drsný po jeho náročné. Avšak, táto hrubosť je dočasný a môžete sa ho zbaviť ľahko jednoduchým čistíte zuby pravidelne.

8. Alergické reakcie:

Hoci vzácny, špenát niekedy môžu spôsobiť alergické reakcie taky. Rastlinný obsahuje histamín, ktorý môže spôsobiť drobné pseudoalergickými účinky. Imunoglobulín E (IgE) sprostredkované alergie na rastliny je tiež celkom bežný.

9. Toxické reakcie:

Bolo oznámené, že niektoré celé špenátové listy môžu spôsobiť toxické reakcie taky. Keď sa kontaminovaná Escherichia coli alebo E. Coli pomocou organických hnojív, pesticídov alebo závlahovej vody, listová zelenina môžu spôsobiť niektoré z potravín, ako sú ochorenia otravy, ktoré môžu dokonca viesť k smrti.

10. Zmeny v Antikoagulačný:

Uistite sa, že preskočiť špenát pričom známu antikoagulačnej warfarínom. Obsahuje vysoké úrovne vitamínu K, ktoré by mohli reagovať s liečivom a bráni svoju pečeňové syntézy, ktoré ovplyvňujú niektoré koagulačné faktory významne.

To bolo asi jesť príliš veľa špenát vedľajšie účinky. Takže buďte opatrní pri používaní špenát v, zdravú 'výživu nabudúce! Rovnováhe s inými nutričnými zložkami žiť zdravý, bezproblémový život!

Boli si vedomí týchto nežiaducich účinkov špenát? Poznáte nejaký iný? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...