Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov sezamových semien

10 závažných vedľajších účinkov sezamových semien

Sezamové semienka, bežne známy ako, til 'v hindčine sú široko známe pre ich zdravotných prínosoch a kulinárskych aplikácií. Semená sú načítané s rôznymi živín. Tieto malé oválne semená s orechovou príchuť, sú veľkoryso používajú v rôznych typoch kuchyne. Ale, viete, že existuje len málo vedľajšie účinky sezamovým semienkami?

Top 10 Nežiaduce účinky sezamovým semienkami

Hovorme o 10 najbežnejších sezamové semienka nežiaduce účinky, ktoré by ste mali byť vedomí:

1. Nezdravé telesnej hmotnosti:

Tieto ľahké sezamové semienka sú husto zabalené s kalórií a nasýtených tukov. 100 g porcie sezamové semienka, ktorá je len niekoľko jadier celé alebo mleté, obsahuje 590 kalórií. Rovnaká dávka tiež sa 8 g nasýtených tukov, čo je asi 40% našej odporúčanej dennej dávky. Takže, zahŕňajúce sezamové semienka vo vašej pravidelnej strave môže vám získať nezdravé telesnej hmotnosti (1).

load...

Rakovina hrubého čreva 2.:

Pravidelná konzumácia sezamových semienok v prebytku môže mať mýto na hrubom čreve. Vedci zistili, že konzumácia viac ako 15 ng (ng), sezamové semienka denne môže rozpáliť hrubého čreva, ktoré vedú do smrteľných chorôb, ako je rakovina hrubého čreva. To je jeden z najviac nebezpečných vedľajších účinkov sezam, ako to môže viesť k smrti (2).

3. Divertikulitída:

Sezamové semienka môžu mať vplyv na vaše zdravie hrubého čreva tým, že spôsobí divertikulitídu. Jedná sa o určitej zdravotný stav, ktorý tvorí veľmi bolestivé, sáčky 'vo vnútornej stene hrubého čreva. To spôsobuje kŕče, bolesti brucha, zápcha, a tak ďalej. Takže sa snaží regulovať príjem sezamový zbaviť chirurgický zákrok (3).

4. Alergické reakcie:

Alergia je ďalší spoločný vedľajší účinok príjmu sezamový. Či už je to celá semená používané v bežných jedál alebo olej z nich, šance sú vysoké, že budete rozvíjať rôzne typy alergií (ako zažívacie problémy, zápaly očí, nádcha, astma, atď.), Ak sú citlivé na sezamu. Takže zostať úplne preč zo semien v takejto situácii (4).

load...

5. Anafylaxia:

Anafylaxia je extrémny prípad alergie spôsobené spotrebou sezamový. Celé telo dostane postihnutých touto intenzívne a rýchle alergické reakcie. To spôsobuje predovšetkým sipot, hypotenzia, tlak na hrudi, atď a postupne blokuje krku a dýchacích ciest osoby. Výsledkom je, že on alebo ona začne trpieť udusením, čo môže viesť až k smrti (5).

6. Dodatok Infekcie:

No, to nie je príliš bežné, ale niektorí ľudia sa môžu stať obeťou slepého čreva infekcie jesť nadmerné sezamových semienok. Niekedy, niektoré z spotrebovaných semien môže uviaznuť v orgáne, ktorý v riadnom termíne, môže mať za následok mierne až závažné infekcie (6).

7. Hnačka:

Podľa vedcov, sezamové semienka držať veľké laxatívne vlastnosti. To znamená, že konzumácia viac než odporúčanej dennej dávky týchto jadier môže spôsobiť voľné stolice, a niekedy dokonca hnačku. Takže sa snaží zostať v rámci limitu pri použití sezam v potrave (7).

8. Kožné vyrážky:

Sezamové semienka môžu mať aj niektoré nepriaznivé účinky na koži. Ak budete jesť príliš veľa z nich vo svojich produktoch použitie v potravinách alebo obsahujú dobré množstvo sezamového oleja, môžete skončiť rozvoju kožné vyrážky spolu s svrbenie a začervenanie (8).

9. Vypadávanie vlasov:

Mnohí z nás využívajú čiernych sezamových semienok pre zaistenie optimálneho zdravia našich vlasov. Ale predávkovanie týchto jadier môže zvrátiť výsledky úplne. To spôsobuje hormonálna nerovnováha, čo činí skalp mastnú a vysušuje vlasové folikuly. V dôsledku toho miera vypadávanie vlasov siaha až do veľkej miery. To môže dokonca viesť k úplnej plešatosti (9).

10. Potrat:

Predpokladá sa, že jesť sezamové semienka počas prvého trimestra tehotenstve škodí. To niekedy môže viesť k potratu (10).

Dúfame, že tento článok o sezamové semienka nežiaducich účinkov bola informatívna a pomôže vám prijať dobre informované rozhodnutia o používaní sezamových semienok v potrave.

Referencie: 1�

load...