Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov repy

10 závažných vedľajších účinkov repy

Nemám rád červenú repu. Nie veľa.

No, prečo by táto otázka pre vás? Viete, že je zdravá - takže môžete jednoducho ujedať zeleninu, že jo?

Prečo ma počúvať?

Vzhľadom k tomu,...

... Existuje aj druhá strana mince. A tu hovoríme o druhej strane.

Vedľajšie účinky repy, že väčšina z nás sú jednoducho neuvedomujú.

A áno, červená repa fanúšikovia - Progress s opatrnosťou.

Červená repa - Krátka

Predovšetkým pestuje v Severnej Amerike, červená repa je koreň časť repy rastliny. Je to jeden z mnohých odrôd, ktoré patria k druhu Beta vulgaris, z ktorých všetky sú známe pre svoje jedlé listy a taproots.

load...

Repa bola tiež použitá ako liečivá rastlina a potravinárske farbivo. Rastlinný bol používaný ako liek od stredoveku, nájsť svoje uplatnenie pri liečbe mnohých ochorení.

A áno, to má niektoré nežiaduce účinky príliš.

Je Repa zlé pre vás?

No, zeleniny alebo ovocia môže byť zlé. Musíme všetci. Takže ak vás zaujíma, červená repa sú zlé všeobecne, nie, nie sú. Avšak, ak sa neprijmú, lebo musia môže spôsobiť niektoré nežiaduce účinky.

load...

Repa, ak sa vezmú v nadbytku, môže viesť k obličkové kamene alebo dnou.

Náročné z červenej repy šťava môže mať aj určité problémy. To môže viesť k akumulácii kovov, ako železa, medi, horčíka a v pečeni - spôsobuje komplikácie. Ak vezmeme šťavu raz za čas by mohol byť v poriadku. Ale nie každý deň.

Nežiaduce účinky červenej repy

Pozrite sa tu niektoré z neobvyklých repa vedľajších účinkov v detaile.

1. Mohla spôsobiť Beeturia

Čo budete mať po celý deň môže ovplyvniť farbu moču. Nadmerná konzumácia repy môže spôsobiť, že moč sa objaví ružové. A podľa štúdie vo Veľkej Británii, tento účinok je častejší u jedincov s nedostatkom železa (1). Ďalšie štúdie na ôsmich jedincov hlásené podobné výsledky - všetci dostali červenej repy doplnky, a sedem z ôsmich účastníkov vykazovala známky beeturia (2).

Jeden zvláštny štúdia hovorí, že aj keď beeturia nie je škodlivá podmienka sama o sebe, to určite odôvodňuje potrebu pokynov na problémy s metabolizmom železa (3).

2. Obličkové kamene

Podľa blogu Harvard Health, červená repa je bohatá na šťavelanu, ktorý môže spôsobiť obličkové kamene (4). Ak už máte kamene, môže váš lekár vám poradí prestať repu alebo znížiť jeho spotrebu.

Nemusí byť v nebezpečenstve, ak nemajú v anamnéze obličkové kamene. Ale ak tak urobíte, môžete opäť zmluvu podmienku pri spotrebe z červenej repy (5).

Existujú štyri typy obličkových kameňov, pričom vápnik je najčastejšie z nich. Minerál môže kombinovať s inými látkami, najmä oxalát, a tvorí kameň. Červená repa je vysoký obsah oxalátu - a môže priamo prispieť k obličkových kameňov (6). Oni dosiahnuť zvyšovaním urinárnej exkrécie oxalátov, čo vedie k vývoju šťavelanu vápenatého kameňov (7).

Repa sa tiež známe, že zvýšenie koncentrácie v moči oxalátové - čo môže nakoniec viesť k obličkové kamene (8).

3. Vyrážky

Hoci vzácny, táto alergia môže nastať u niektorých jedincov. Alergické reakcie na konzumáciu červenej repy patrí vyrážky, žihľavka, svrbenie, a dokonca aj zimnica a horúčka. Niektorí ľudia sa tiež sťažujú na zovretie hlasiviek, hoci toto je zriedkavé.

Jeden prípad prítomnosť krvi v moči je hematúria. Hoci repa nespôsobí táto podmienka, príznaky sú podobné beeturia - moč je koks farebné (8). Preto, ak vaše moč je farebný a vy ste bol náročný repa, jedným z dôvodov by mohlo byť beeturia. Ale čo keď to nie je? Čo je dôvod, prečo sa odporúča poradiť so svojím lekárom.

4. Farebné Stoličky

Červená repa obsahuje chemikáliu s názvom betacyanínov, ktorá dáva rastlinnému hlboké červenej farby. Hoci väčšina potravín sú chemicky zmenený a strácajú svoju sfarbenie, pretože idú cez tráviaci systém, členenie betacyanínov môže závisieť od určitých faktorov. Sfarbené stolice môže byť neškodné, ale napriek tomu, že je vždy lepšie poradiť so svojím lekárom. Lekár môže vyskúšať stoličku a vylúčiť prítomnosť krvi (9). Krv v stolici môže naznačovať niečo vážne.

Červená repa môže tiež spôsobiť stav nazývaný meléna, ktorý sa odvoláva na meškať alebo čierna stolica z prítomnosti zmenené krvi (10).

V prípade, že ste prechádza farebné stolica pomerne často, držať repu od svojho dosky na pár dní. Ak problém pretrváva, poraďte sa s lekárom ihneď (11).

5. Náhle Poklesy tlaku krvi Úrovne

To by mohlo byť prínosom. Ale ak vaše hladina krvného tlaku sú už nízka alebo sú kolísavé, potom nie. Vzhľadom k tomu, červená repa môže spôsobiť náhle poklesy hladiny krvného tlaku. A to nie je zdravé rovnako.

Jedna austrálska štúdia uviedla, že z červenej repy šťava by mohla znížiť krvný tlak u mužov, ak sú konzumované ako súčasť bežnej stravy (12).

Repa sú bohaté na dusičnany, a podľa niektorých štúdií môže akútne znížiť krvný tlak u zdravých jedincov (13).

6. Podráždený žalúdok

Ak ste už trpia gastrointestinálne otázok, môžete jesť repa iba zhoršiť problém. Môžu tiež spôsobiť nadúvanie, plynatosť a kŕče. Zeleninová môže tiež viesť k určitým zmenám vo vašich stolice - vrátane podmienok, ako je zápcha a hnačka.

Príjmu potravy repa môže tiež spôsobiť plynové bolesti - bolesť, ktorá pochádza z tvorby plynu v žalúdku kvôli obsahu, červená repa sa vlákien. Väčšinu času, okolo plynu alebo stolice môžu zmierniť bolesti plynov. Ak tomu tak nie je, že nie stretnúť sa so svojím lekárom.

Byť alergickí na repu môže byť tiež jeden z dôvodov, rozvíjať problémy, ako žalúdočné kŕče.

Vyplýva to zo správy zverejnenej Ohio ministerstva zdravotníctva, krátkodobá expozícia vysokým koncentráciám dusitanov môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a ďalšie brušné podmienky, ako je hnačka a vracanie. Príznaky vyvíjať 18 až 36 hodín potom, čo bola spotrebovaná vysokej hladiny dusitanov. V niektorých prípadoch môžu nastať, akonáhle sa v priebehu 2 hodín alebo tak dlho, ako po 14 dňoch (14).

7. Spike hladiny cukru v krvi

Jedným z týkajúce sa vedľajších účinkov červenej repy. To by mohlo byť vážnym problémom pre každého, kto má problémy s hladiny cukru v krvi. Repa sadzba mierne vysoko na glykemický index, čo je nevýhoda. Čo je dôvod, prečo je najlepšie, aby sa zabránilo repu, ak máte nejaké otázky týkajúce sa vašich hladiny cukru v krvi.

Repa by mohol byť prijateľný potraviny na diéte navrhnutý pre stabilné hladiny glukózy. Ale áno, jeden musí poradiť s lekárom skôr, než je náročné.

8. Problémy počas tehotenstva

Onu v červenej repy, ktorá vzbudzuje obavy o jeho použití v tehotenstve je betaín. Podľa štúdie, betaín ukázal nepriaznivé účinky vo testovania na zvieratách. A neexistujú žiadne adekvátne štúdie u tehotných žien, aby podporila jej bezpečnosť.

Tiež tehotné ženy sú citlivejšie na účinky dusitanov (15). Repa pohody s vysokým obsahom dusitanov, musí byť teda zabrániť nastávajúce mamičky. A nie len matka, aj plod môže byť citlivejší na toxicitu dusitanov - najmä v priebehu 30. Týždňa tehotenstva, kedy je nárast oxidačného stresu (16).

9. Môže spôsobiť dnu

Tento typ artritídy, ku ktorému dochádza v dôsledku nadmernej kyseliny močovej nahromadenie môže dostať veľmi bolestivé. Medzi príznaky patrí extrémnej bolesť kĺbov (hlavne v spodnej časti špičky), lesklé červené kĺby a vysokú horúčku. A v závislosti na University of Maryland Medical Center, potraviny, ktoré obsahujú oxaláty, ako je repa, môže prispieť ku dnu (17). A preto je potrebné sa vyhnúť.

10. Môže poškodiť pečeň

Repa sú bohaté na železo, horčík, meď a fosfor - a to je dobrá časť. Ale zlá časť je všetky z nich sú kovy, a nadmerná konzumácia z nich môže viesť k ich hromadeniu v pečeni. To môže poškodiť pečene a pankreasu.

 Koľko z červenej repy je príliš veľa?

Žiadne dostatočné údaje.

Áno. Určité webové stránky hovoria pohári repné šťavy denne je v poriadku. Niektorí hovoria, že je príliš veľa. Ale tam je obmedzená k dispozícii v tomto ohľade (18) dát. Z tohto dôvodu je potrebné odporúčanie lekára.

Opatrenia

Bolo zistené, repa spôsobiť nízku hladinu vápnika. Môžu tiež zhoršiť ochorenie obličiek (19). Z tohto dôvodu, ľudia s podobnými stavmi sa musí zdržať repy.

Otrava z červenej repy sa môže stať s nadmernou konzumáciou repy. Tieto príznaky môžu byť čokoľvek, ktoré sme diskutovali v tomto príspevku. Postarať sa o to, ako dobre.

Slovo On SuperBeets

Tam je niečo iného, ​​aby zvážila. Nepočul SuperBeets? Je to v prášku repa doplnok. Ale je to zdravšie, než je skutočná repy zeleniny?

Podľa nárokov, SuperBeets sa hovorí, že zvýšenie hladiny oxidu dusnatého, čo je vraj ponúknuť určité výhody (napríklad pomáha krvného tlaku alebo zníženie krvného tlaku).

Ale musíme pochopiť, oxid dusnatý je to, čo dusitany dostať premenená, akonáhle sme ich konzumovať. Takže ak dusitany sú škodlivé, preto je oxid dusnatý. Takže ak trpíte niektorou z týchto nežiaducich účinkov, je lepšie zostať preč z tohto doplnku rovnako.

Záver

Repa sú zdravé. Jeden z najzdravších, skôr. Ale ak ste sa stretli s niektorou z účinkov, prestaňte jesť.

Dúfame, že tento príspevok o vedľajších účinkoch repy bolo nejaké pomoct. Dajte nám vedieť, čo si myslíte, že tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...