Zdravie a wellness

10 závažných vedľajších účinkov mliečneho bodliaka

10 závažných vedľajších účinkov mliečneho bodliaka

Keď sa rozdrví listy pestreca mariánskeho rastliny, vznikne mliečne biela tekutina vytekala von, čo rastline jeho meno!

Pestrec mariánsky je dvojročná alebo jednoročná rastlina, ktorá patrí do čeľade Asteraceae. Pôvodne nájdený v južnej Európe a Ázii, teraz sa pestuje po celom svete. To má ďalšie bežné názvy. Niektoré z nich sú Silybum marianum, Cardus Marianus, Marian bodliak, stredozemí pestrec mariánsky, Scotch bodliak, a Saint Mary bodliak, atď. To je tiež známe ako blahoslavený pestrec mariánsky.

Bodliak závod mlieko červené až fialové farebné kvety a lesklé svetlo zelenej farby listov. Listy sú lysé a oblonged až kopijovité. Listy majú tiež biele žily a ostnaté hrany. Rastlina rastie na 30 až 200 cm na výšku. Má kónický tvar s mäkkou a drážkovaným driekom.

load...

Zrelých semien rastliny obsahujú veľa liečivých vlastností. Podľa rôznych štúdií, pestrec mariánsky môže pomôcť jednotlivcom, ktorí trpia cirhózou pečene. To môže tiež chrániť pečeň ľudí podstupujúcich protinádorovej liečby. Má tiež nádorové potieranie vlastnosti. Chráni telo pred kardiovaskulárnymi chorobami. Cez všetky tieto výhody, pestrec mariánsky prichádza s výstražnou značkou!

10 Nežiaduce účinky z pestreca:

Poďme sa pozrieť na pestreca nežiaducich účinkov:

1. Nie je vhodné pre ľudí s pečeňové poruchy:

Podľa rôznych štúdií, pestrec mariánsky ovplyvňuje tých, ktorí trpia poruchami pečene. Takí jedinci skúsenosti nevoľnosť, preháňavý účinok, podráždenie žalúdka a pálenie záhy. Vyššie dávky pestreca by mohlo tiež spôsobiť mierne alergické reakcie u niektorých ľudí.

load...

2. Žalúdočné ťažkosti:

Mlieko bodliak môže spôsobiť hnačku v niektorých prípadoch. To môže tiež spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť často. Mohlo by dôjsť k nadúvaniu, nechutenstvo, pálenie záhy, nevoľnosť a nadúvanie.

3. Nie je vhodné pre niektoré ženy:

Http://www.webmd.com/heart-disease/milk-thistle-benefits-and-side-effects

Niektoré ženy by sa mali vyhnúť náročné pestrec mariánsky, pretože to napodobňuje účinky estrogénu v tele. Ženy s fibroidní nádormi prsníka, vaječníkov a rakoviny maternice by sa mali vyhýbať konzumácii.

4. Alergické reakcie:

Jedinci s alergiou na ambrózie by sa mali vyhnúť užívaniu pestrec mariánsky. Mohlo by to tiež vyvolať reakcie na jedincov citlivých na Compositae čeľade. Táto rodina zahŕňa členov, ako sú sedmokrásky, chryzantémy, mesiačiky a ďalšie. Mohlo by vyrážky a žihľavka.

5. Spolupracuje s estrogén:

Mlieko bodliak môže znížiť hormónov v tele. Náročné pestrec mariánsky spolu s estrogénom znižuje účinnosť estrogénu prášky. Silymarín, chemické látky prítomné v pestreca pokazí estrogénu v tele.

6. Komunikuje s cholesterolom medicíny:

Pestrec mariánsky sa zmení spôsob, akým cholesterol liek pôsobí v ľudskom tele. Mohlo by to buď znížiť alebo zvýšiť účinok týchto liekov. Lieky, ako je fluvastatín, lovastatín, atorvastatín, rosuvastatín a pravastatín, sa používajú pre zníženie hladiny cholesterolu v krvi. Tieto lieky interagovať s pestreca a strácajú svoju účinnosť.

Level 7. Znižuje krvný cukor:

Pestrec mariánsky mohli znižovať hladinu krvného cukru v tele. Ľudia s vysokou hladinou cukru v krvi alebo diabetom by mali konzumovať pestrec mariánsky získať efektívne výsledky.

8. Dojčenie a tehotenstvo:

Nie je k dispozícii dostatok dôkazov na preukázanie účinku pestreca na tehotné a dojčiace ženy. Tak, to je lepšie chybu na strane opatrný a vyvarovať sa použitia pestreca, ak ste tehotná alebo dojčíte.

9. Interakcia s liekmi:

Zasahovanie niektorých liekov, pestrec mariánsky vedie k nežiaducim účinkom. To tiež reaguje s činidlami, ktoré majú vplyv na pečeň, krv, koža, srdce, žalúdok a črevá.

10. Slabosť:

Niektorí ľudia sa cítia slabý a letargický z dôvodu nástupu pestrec mariánsky. Ostatné nežiaduce účinky užívania pestreca sú-znížil počet doštičiek, závraty, bolesti hlavy, potenie, tras, a zmeny chuti. To tiež spôsobuje zvracanie u niektorých ľudí.

Poznanie je moc, to je iste pravda, pokiaľ ide o bylín a iných prírodných surovín. Teraz, keď viete, ako pestrec mariánsky môže mať vplyv na vaše zdravie, môžete sa rozhodnúť, či chcete, aby ju aj naďalej používať! Tak urobiť kvalifikované rozhodnutie, a užiť si mnoho výhod pestreca mariánskeho.

Dúfam, že sa vám páčil článok upozorňovať na nežiaduce účinky pestreca! Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...